luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag
     

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148183
Forum Anasayfa » UYARILAR - DUYURULAR - YENİLİKLER » RAVDA'dan LÜZUM ÜZERiNE ÖNEMLİ AÇIKLAMA geschlossen

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
RAVDA® su an offline RAVDA®  
RAVDA'dan LÜZUM ÜZERiNE ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Admin
53 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 22.09.2004
En Son On: 26.09.2020 - 15:51
Cinsiyeti: ----- 
Selamun Aleykum değerli Kardeşlerim,

RAVDA'nın kurulduğu dönemlerde bugünkü kadar dini sitelerimiz yoktu. RAVDA birçok sitelerimizin kuruluş aşamasında ve yayın hayatında destekçisi olmuştur. RAVDA bünyesinde yayın yapan birçok sitemiz var idi.
O dönemlerde;
a) Alan fiyatları çok yüksekti,
b) Traffic Volumen ücretleri çok yüksekti.

Teknik konu olması hasebiyle buna örnekle kısa bir izahat vermekte faide var.
Örneğin;
Siteye 3 MB büyüklüğünde 10 adet ilahi eklediniz. Bunun işgal ettiği alan 30 MB’dir. Her 10 ilahiyi 100 kişi dinlediğini veya download ettiğini düşündüğünüzde, Traffic Volumen 3 GB olur. Anasayfaya 2 MB’lik bir flash koyduğunuzu ve siteye günde bin kişi girerse sadece anasayfadaki flashtan Traffic volumen 2 GB ve yine sadece bu flashtan aylık Traffic 60 GB’dir. RAVDA’nın şu anki MP3, film, flash ve diğer multimedyaların kapsadığı alan 27 GB’dir. Önceki dönemlerde RAVDA’ya girişlerin günlük 15-20 bin kişi olduğunuda aylık Traffici siz tahmin ediniz.

Eskiden sınırsız traffic sunan şirketler yoktu. Son birkaç yıldır bunlar piyasada. Günümüzde artık alan fiyatlarıda ucuzladı ve transfer volumen de sınırsız sunan şirketler mevcut.

RAVDA parlak dönemlerinde 3 adet sunucu kiralamıştı. Bunuda tamamen o günkü idareciler ile üyelerimiz istişare ederek kiralanmıştı. Bunun da finansmanını o günkü adıyla Mavi Üyeler yani VIP üyeler karşıladılar. Toplam VIP üye sayımız 30-40 civarındaydı ve aylık 5 euro ödemişlerdi. Tamamının ödediğini var sayarsak 40x5=200 Euro. O dönemdeki aylık giderimiz ortalama 300-500 Euro idi. Mavi Üyelik için ödemede yaklaşık 1,5 yıl devam etti. Ardından zaten, sitemize olan önyargılar ve sanki büyük meblalar kazanıyormuşuz gibi ağır hakaret ve suçlamalardan dolayı sona erdirdik. En uzun ödeyen kardeşimiz sonradan görev alan Sayacgın kardeşimizdir. Kendisi biz ödemeleri durdurduktan sonrada devam ettirdi. Allah kendilerinden razı olsun. Aradaki farkı, öncesi ve sonrası masrafları biraz reklamlardan ve geri kalanlarıda Adminler ve moderatörler olarak bizler karşıladık ve karşılamaya devam ediyoruz.

Tüm bu hesapları zaman zaman ve yıl sonunda Mavi Üyelerimize mali hesab olarak bildirdik. Aslında bu açıklamayı burada yapmayıda uygun görmüyorum. Lakin hesap ancak o çalışmaya katkıda bulunanlara yapılır. O kardeşlerimizede hesap verdik ve para veren hiçbir kardeşimizden bu zamana kadar bir şikayet ulaşmadı bize. Hepsinden Allah razı olsun.

Bazı kardeşlerimizin belirttiği gibi sitemizin yıllık gideri 100-200 dolar değil. Biz her zaman kaliteli yayına önem verdik. Avrupanın en iyi sunucularından yayın verdik. En fazla multimedyaların yüklü olduğu sitelerdendik. Uzun zamandır ortak çalıştığımız şirket, Almanya’nın sayılı şirketlerinden Neue Medien Münnich’in All-Inkl. şirketi’dir.

Şu anki en düşük bir adet Server L sunucunun aylık fiyatı 99,95 Eurodur. Şu linkten bakabilirsiniz: http://all-inkl.com/server/uebersicht/6dca17eb885c4a6e43dd84a0dbfee339

Bu fiyat bir yıl öncesine kadar 129 Euro idi. Ve şu anki gibi Traffic sınırsız değildi. Bu açıdan 2 sunucu daha almak durumunda kaldık. Ancak masrafların altından kalkamayınca ve üzerimize fazla gelindiğinden Mavi Üyelik sisteminide geliştirmek yerine iptal etmek durumunda kaldıktan sonra da diğer sunucuları iptal etmek durumunda kalarak, özellikle multimedyalarda kısıtlamaya gitmek durumunda kaldık. Ve gelinen nokta ortada...
Yaptığımız ve yapacağımız, yapmamız gerekirken yapmadığımız her şeyden sorumlu olduğumuz bilinciyle elimizden geleni yapmaya çalıştık.

Rabbimiz bizi kendine hakiki kul,
Habibine hakiki ümmet ve
Büyüklerine hakiki evlat eylesin... (Amin)

Bizleri, rızasına uygun amellerde muvaffak eylesin... (Amin)

Selam ve dua ile...

RAVDA.net

Ekleme Tarihi: 19.10.2009 - 14:26
Bu mesajı bildir   RAVDA® üyenin diğer mesajları RAVDA®`in Profili RAVDA® Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

geschlossen Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 268 Misafir mevcut. En son üyemiz: merve02


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
efe nazilli (58), aysel_94_x (26), CaMaTa (39), yagmurkizz (35), türkislam (41), ckumtanesi (42), Apocalypse (35), kubrakilic1 (30), mertercin (35), tuncay_87 (33), gelinncik58 (47), birgül ayd&yacu.. (41), mavi2 (43), nurçin (35), dreamboy77 (33), reall-player (30), tufan_58 (36), mehmetsarac (44), ruzgar1905 (37), Lale_18 (33), halil ibrahim d.. (26), ASGUNEK (35), kardes18 (33), mehmet emin (38), elfatiha (38), emreyunus (46), tuncay_18 (33), hasinxx2 (49), musabbyildirim (32), baysal7 (44)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.85284 saniyede açıldı