kaletra hydroxychloroquine ivermektin generique rhinocortgenerique stromectol seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Ölüm...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Hüzünlü_gurbet su an offline Hüzünlü_gurbet  
Ölüm...

138 Mesaj -

En Son On: 17.01.2013 - 00:58
Cinsiyeti: ----- 
Ölüm.... Hep cok uzaktaymis gibi gelir cogumuza .Aklimiza getirmek istemeyiz.Vefat edenlerin ardindan üzüntüyle bakar bir gün kendi basimiza gelecegini pek düsünmeyiz.Peki yarin öleceginizi bilseydiniz,ne yapardiniz?
Ekleme Tarihi: 02.04.2009 - 00:09
Bu mesajı bildir   Hüzünlü_gurbet üyenin diğer mesajları Hüzünlü_gurbet`in Profili Hüzünlü_gurbet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
munazile su an offline munazile  

183 Mesaj -

En Son On: 05.04.2009 - 23:25
Cinsiyeti: Bayan 
bilmiyorum yarin ölecegim hic aklima gelmedi. ama bir defa ruyamda öldugumu gördum,yavrularima ne olacak diye feryat ettim.
Ekleme Tarihi: 02.04.2009 - 00:31
Bu mesajı bildir   munazile üyenin diğer mesajları munazile`in Profili munazile Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 17:17
Cinsiyeti: Bayan 
yarın öleceğini bilmek nasıl bi duygu olur bimiyorum ama heralde sadece af dilerdim rabbimden düsün

hüzünlü gurbet kardeşim sen ne yapardın peki sevinçli merak etimde ?
Ekleme Tarihi: 02.04.2009 - 15:08
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
keskinmetal su an offline keskinmetal  

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 15:55
hüzünlü gurbet kardeşim ölüm yarın deyil bu gün ile yarin arasında 24 saat vardır bence hayayta ölümde bir nefestir alırsan veremezsin verirsen alamazsın ama konuyu tabi anlıyorum sizin sorunuz yarın ölebileceğinize dair bir soru ben şahsen öyle bir şeyin olacağına yani yarın öleceğimi bilsem her halde ancak rabbimin rahmet ve merhametine sığınırdım çünki malımı versem benim deyil yani o an ne yaparsan yap senin olmayan can ı teslim etmekten başka yol yok onun içinde sığınacak tek varlık allahtır yani rahmet ve merhametinden başka sığınmaktan başka bir yol yok
Ekleme Tarihi: 02.04.2009 - 22:42
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hüzünlü_gurbet su an offline Hüzünlü_gurbet  

138 Mesaj -

En Son On: 17.01.2013 - 00:58
Hercanli ölümü tadacaktir...Amenna...Er gec vakti geldigi zaman emanetimizi teslim edecegiz.Rabbim cümlemize imanli ölümler nasip eylesin...Insanin yarin ölecegini bilmesi cok zor olsa gerek cümlelerle ifade etmekte bile zorluk cekiyorum.
Yarin ölecegimi bilsem ne yapardim...Öncelikle vasiyetname yazardim.Ailem hakkinda yapmak isteyipte yapamadiklarimi bildirirdim.Maddi olarak verebileceklerimi garantilerdim.
Tanidigim insanlarla helallesirdim.Rabbime karsi boynum bükük
Rabbimin rahmetine ve merhametine siginirdim...

Ekleme Tarihi: 02.04.2009 - 23:57
Bu mesajı bildir   Hüzünlü_gurbet üyenin diğer mesajları Hüzünlü_gurbet`in Profili Hüzünlü_gurbet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Amerika' da bir Üniversitede , Profesör derse şöyle başlamış. :
- "Düşünün ki bugün Dünyanın son günü. Yarın bu saatte her şey bitecek.
Kurtuluş şansınız yok. Bugün ne yapardınız?"
Tüm öğrencilerden bir çok değişik cevap gelmiş:
- İbadet eder ALLAH dan günahlarımı affetmesini dilerdim,
- Tüm sevdiklerimle vedalaşırdım,
- Ailemle zamanımı geçirirdim,
- Anneme veya Babama giderdim,
- Arkadaşlarımla yarım saat eski günlerdeki gibi basket oynardım,
- Tüm sevdiğim yemekleri son bir defa yerdim.
- Yatar uyurdum.
- Ormanda son defa dolaşırdım,
- Güneşin doğuşunu ve batışını son defa seyrederdim.
- Akşam yıldızları seyrederdim.
- En sevdiğim yemeği hazırlar tüm sevdiklerimi akşam yemeğe davet ederdim.
- Piknik yapardım,
- Hayatta en çok gitmek istediğim yere gider orda ölümü beklerdim,
- Jet uçağına binerdim,
- Üzdüklerimi arar özür dilerdim beni affetmesini isterdim
vb.......... .
Hoca bütün hepsini tahtaya yazmış. Sonra gülerek ;
-" Çocuklar bunları yapmak için dünyanın son günü olması şart
mı .?" diye sormuş.
Bugün Dünyanın Son Günü
Siz ne yapardınız?
Peki yapmak için neyi bekliyorsunuz?

Bu mesaj 1 kez ve en son Muhtazaf tarafından 03.04.2009 - 01:39 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.04.2009 - 01:36
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Hiç ölmeyecek gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahiret için çalışıyoruz...

Dünya telaşesi bizi öylesine oyalıyor ki, gerçekleri görmüyor, hayal alemi içinde yaşıyoruz...

Yarın öleceğini bil bakalım O Ölüm korkusu insanı nerelere götürür can gitmeden bedenden...

Her an dünya, Hem Ahiretimiz için en iyi şekilde değerlendirmek lazım...

Ben her gece uyuyacağım zaman Kelimei şehadet gitirip Ayetül Kürsü okurum Dua ederim, yarını göremem diyerekten...

Gün başlangıcındada gülümseyerek kalkarım ALLAHım hayırlısıyla inşaALLAH diyede güne başlarım...

Muhtemelen yakınlarımıza sevdiklerimize maddi alacak vereceklerimizi konu açar haberdar eder ve tabiki vasiyet verilirdi...

ALLAH'ım yaşamımızın ve ölümümüzün hayırlı olanı nasip eyle.

Bu konu her halikarda insana yinede hatırlatıyor ölümü...!sevinçli

Teşekkürler Hüzünlü gurbet.

Ekleme Tarihi: 03.04.2009 - 11:49
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Melek-kiz su an offline Melek-kiz  

98 Mesaj -

En Son On: 15.05.2009 - 02:44
hep yarın ölecekmiş gibi yaşarız ama alınan tedbiri tam almıyoruz gibiüzüntülü şaşkın Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 02:18
Bu mesajı bildir   Melek-kiz üyenin diğer mesajları Melek-kiz`in Profili Melek-kiz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 697 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55269 saniyede açıldı