chloroquine generique stromectol kamagra stromectol generique stromectol cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Kimsin Sen?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Hüzünlü_gurbet su an offline Hüzünlü_gurbet  
Kimsin Sen?

138 Mesaj -

En Son On: 17.01.2013 - 00:58
Cinsiyeti: ----- 
İsmini sormuyorum, kimsin diyorum sana? Sen kimsin? Adın sanın, cinsiyetin ve yaşın ilgilendirmiyor beni. Ben seni merak ediyorum, kimsin diyorum, nasıl birisin? Kişiliğin ve karakterin sual ettiğim. Olmak istediğin sen misin, bu bilmek istediğim.
Hiç kimse göründüğü gibi değildir aslında. Herkesin kalbinde zaaflarla döşenmiş gizli bir oda vardır. İşte insanlığı da burada saklıdır. Ben o yasak bölgeye girmek istiyorum. Kalbinde gizli ne varsa bilmek istiyorum. Yani gerçekten tanımak istiyorum seni. Anlat bana kendini desem anlatır mısın? Saklı kapılarını benim için açar mısın? Peki güvenebilir miyim sana? Doğruyu söylediğine inanabilir miyim? Belki dürüst davranacaksın ve olduğun gibi anlatacaksın kendini bana. Ama belki de olduğun değil de, olmak istediğin seni anlatacaksın, senmiş gibi. Yada bazı yönlerini abartacaksın, bazı yönlerini gizleyeceksin. Nasıl emin olabilirim ki bundan. Nasıl güvenebilirim sana. Ve nasıl tanıyabilirim seni? Peki sen, gerçekten tanıyor musun kendini?

Kalp ayna gibidir biliyor musun? Baktığında aksini görürsün. Bu bazen mutlu eder seni, bazense kendinden nefret edersin. Ama mutluluktur aradığın, hep mutlu olmak istersin. Seni tanımak hiç de zor değil aslında. Neden mi? Çevrendeki insanlara bir bak, sevdiğin yada sevmediğin, aynı ortamı paylaştığın yada istemesen de paylaşmak zorunda olduğun insanlara. Hepsine bak. Kendini tanımak istiyorsan onları iyice incele. Çünkü sen, onlarda gizlisin. Kalpler aynadır dedim ya, hepsinde kendini görebilirsin yada kendini hepsinde. Sevmediklerin de var içlerinde biliyorum, belki nefret ettiklerin bile var. Onlar gibi olmadığını söyleme bana. İnkar etsen de, sen de biraz onlar gibisin. Şunu iyi bil ki, kimlerle birlikteysen onlara benzersin. Ve çoğu zaman bunun farkına bile varmazsın. Çünkü kalpler devamlı etkileşim halindedir karşısındakiyle. Bir süre sonra aynileşir hareketler. Bakarsın ki, yapmam dediğin şeyleri yapar olmuşsun. Yanlış dediklerin doğru gelir olmuş. Bu yüzden değişmek istiyorsan eğer, önce çevreni değiştirmelisin. Nasıl biri olmak istiyorsan, öyle dostlar bulmalısın kendine. Göreceksin bir süre sonra onlara benzeyeceksin. “Dost, insanın ikinci yarısıdır” der Çiçero. Seni tanımak sandığım kadar zor değil aslında. Çünkü, dostların seni eleveriyor

Ekleme Tarihi: 31.03.2009 - 10:11
Bu mesajı bildir   Hüzünlü_gurbet üyenin diğer mesajları Hüzünlü_gurbet`in Profili Hüzünlü_gurbet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  
BU BİR MESAJDIR İNSANLIĞA...

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Hüzünlü_gurbet...

ALLAH razı olsun...

Paylaşım için teşekkürler...!

O kadar anlamlı bir sözler ki gerçekten de sizi kutluyorum, ayrıca da teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu yazıyı her okuyan mesajdan kendisine DERS alacağına inanıyorum...

BU BİR MESAJDIR İNSANLIĞA...

MESAJI ALIP, DERS ÇIKARIP DİKKATE ALARAK ÇEVREMİZİ GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ.

Tekrardan ALLAH razı olsun...

Ekleme Tarihi: 31.03.2009 - 10:34
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Melek-kiz su an offline Melek-kiz  

98 Mesaj -

En Son On: 15.05.2009 - 02:44

Ekleme Tarihi: 15.05.2009 - 02:11
Bu mesajı bildir   Melek-kiz üyenin diğer mesajları Melek-kiz`in Profili Melek-kiz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 914 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57360 saniyede açıldı