ivermectin chloroquine generique stromectol lopinavir ritonavir ivermectin oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » şehit çeçenin günlüğü!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
şehit çeçenin günlüğü!

1504 Mesaj -

En Son On: 07.08.2009 - 23:12
Cinsiyeti: Bayan 
İlk savaşta, 1996 yılında, ağabeyim Ruslan şehit oldu Dzhamaat isimli tugaydaydı ve son saldırısı Bamut'taydı Ben de bu yüzden aynı tugaydayım

Katıldığım ilk harekattaki poziyonumuz Chervlennaya'da Buradaki muhaberede Musa isimli bir kardeşimiz şehit oldu Sniperlardan birisi bana ateş etti ama henüz vadem dolmamış olacak ki, Allah'ın yardımı sayesinde bana ateş ettiğini gördüm ve arkaya doğru zıplayarak kurtuldum

Fakat Musa konumunu değiştiremediğinden snipera yakalandı ve şehit oldu İkinci pozisyonumuz Ter Tepeleri'ndeydi Şiddetli çatışmalar oldu ve açık alanda kalmamak için Tsenteroy Köyü varoşlarına çekildik

20 Aralık 1999

Grozny'deyiz Birinci şehir engelinin dışında bir pozisyon aldık Şimdiki konumumda yanan Ural ve BMP yönünü kontrol ediyorum Müjahitlerden birisini görüyorum, sürünerek Ural'ın yanında yer yatan Rus askerin cesedine yaklaşıyor ve askerin üzerindeki silahlarla cephaneleri alıyor Şimdi ise tam zıt yöne sürünerek ilerliyor

30 Aralık

Çarpışmalar devam ediyor Dün bizim sniperımız yoldan geçmeye çalışan iki askeri öldürdü Her sabah sokağa iner ve saklanılabilecek bir yer olup olmadığını kontrol ederim Allah'tan ne bir duvar var ne de girilebilecek bir oda var Rus sniperlar bizlere evlerden saldırabilirlerdi Ama bu toprakları onlara sessizce bırakarak çekip gidecek değiliz Bu bölgede çatışmalar gece sabaha kadar devam ediyor

1 Ocak 2000

El bombası atıcımız şehit oldu O bir BTR ye el bombası atmak ve caddenin karşısına koşmak istedi Fakat o bu hareketi yaparken her iki tarafta ateş ediyordu Yeterli zamanı olmadı Makinalı tüfeği kullanan asker onu yakaladı ve yere yığıldı Onu caddeden almak için çok uğraştık, sonunda uzun çengelli bir sopa ile onun naaşını oradan aldık Ama yerini değiştirmek için tam altı saat uğraştık

2 Ocak

Bizim grubumuz Argun, Mesker-Yurt, Alxan-Yurt ve Ermolovku'yu aldı Keşif içinde içimizden mobil bir grup oluşturduk Orada iki gün boyunca siper kazdık Biz siper kazarken de mobil grup etrafı kontrol etmeye devam etti Ansızın onlar piyadeleri gördüler ve aralarında neredeyse 20 metre kadar vardı Önce bizden olduklarını düşündüler çünkü onlarla birlikte Çeçenlerin elbiselerini giyenlerde vardı ama daha sonra askerlerden birisindeki portatif radyo dikkatlerini çekti ve onların düşman olduğunu anladılar Bizden birisi onlara ateş etti ve başladı Onlar doğrudan bizim siperlerimizi ateşe tuttular Ben evde saklanmak amacıyla siperi terk ettim, fakat bir mermi kulağımın yanından vızıldayarak geçti ve benim için geri dönmek zaruri bir hal aldı Bir dakika kadar bekledikten sonra, diğer köşeden eve doğru koşmaya karar verdim Her nasılsa beni yine tespit ettiler ve ateş açtılar Duvara doğru beni yere yıkmaya çalıştılar ama ben saklanmayı başardım
Siperde bizden iki kişi kaldı: Ahmet ve Musa Onlar portatif telsizi taşıyan askeri tespit edenlerdi Aslan'la birlikte eve girdikten sonra elverişli bir pozisyon aradık Dışarıda 30 kadar Rus asker olduğunu tespit ettik Askerlere doğru ters bir pozisyondan ateş ettik Askerlerden birisi yere yıkıldı da diğerleri yönlerini bize çevirdiler, işte o anda Musa ve Ahmet eve doğru koştular Allah'a şükürler olsun ki koruma ateşi işe yaradı ve sağ salim oradan çıktılar Ve bunun ardından tank sesini duyduk İki dakika kadar zamanımız olduğunu tahmin ediyorduk Çok uzun bir süre değildi Bombacımız bitişiğimizde binanın ikinci katına çıktı ve oradan el bazukası ile ateş etti Duman yükselmeye başladı, zırhlının ardındaki askerlerin cesetleri etrafa saçıldı, bizde hemen yoğun bir savunma ateşi açtık Bittiğinde her yerde ceset vardı

Bugün boyunca çok sayıda askeri ve bir BMP yi ortadan kaldırdık Ve BMP bir kaç metre ötemde patladı

Burada altı gün boyunca savaştık Destek geldikten sonra biz farklı bir şehire gitmek için ayrıldık

27 Ocak

Kalinin bölgesinde Rus askerlerin okulda olduğunu öğrendik ve okula saldırdık Komutan Beshir tarafından yönetilen bizim askerlerimiz binanın içine girerek bir kaç Rus askerini ortadan kaldırdı, kalanlar ise kaçtılar Bizden ise beş kişi şehit oldu Şehitler Amir İsmail'in ekibindeydiler Amir İsmail'de yaralanmıştı, bacağından ve elinden kanlar akıyordu ama o komutayı bırakmamıştı Beş kardeşimizi şehit edenlerden ikisini yakaladık Bunlarla bu yıl yakaladığımız asker sayısı 19 oldu

Bugün boyunca Shamil Basaev bizimle birlikteydi Çok sert ve cesur bir görünümü vardı

28 Ocak

Gece Grozny'den ayrılacağımız söylendi Süratli bir şekilde Animov'un fabrikasında toplandık

29 Ocak

Mayın tarlası boyunca Yermolov (Alxan-Kala)'a doğru yola çıktık Shamil Basaev, Khunkarpasha Israilov, Aslanbek ve Abdulmalik sıranın önünde ilerliyorlardı Ama Sunzhu Köprüsü önünde biz bir tuzağa yakalandık Yüzlerce BMP'den, makinalı silahlardan, AGS lerden bize ateş açıyorlardı Biz de dağılarak mayınlı alana girmeye başladık Müjahitlerden biri hemen kendini yüzüstü olarak yere attı, onu diğeri ve onu da bir başkası izledi Onların patlattığı mayınlarla bizim için köprüye doğru çıkış yolu açılıyorduKomutanlar bizlere bağırıyordu sakin olun, dağılmayın, bizi izleyin! Ne olduğunu tam anlamadım ama Shamil ve diğer komutanlar kendilerini geride tutmak isteyen müjahitlere karşı çıktılar ve onlarda önden yürümeye devam ettiler Fakat gün boyunca ciddi kayıplar vermiş olduk Shamil Basaev'in ayağı koptu, Abdulmalik ciddi bir şekilde yaralandı Aslanbek ve Khunkarpasha ise şehit oldu Ve isimlerini buraya sığdıramayacağım kadar çok müjahitte şehit oldu Gece olduğunda, ıslanmış ve yorgun bir halde Yermolov'a (Alxan-Kala) ulaştık ve geceyi orada geçirdik
30 Ocak

Gece Yermolov'dan Zakan-Yurt'a hareket ettik Orada da Rus askerlerin BMP ve makinalı silahlarla açtıkları ateşe yakalandık Mermiler ve şarapnel parçaları havada uçuyordu Bir müjahit şehit oldu Yaralılarımızı atlı kızakla buradan çıkardık

1 Şubat

Saldırıyla karanlıkta Waami-Yurt'a hareket ettik Fakat yolda bizi tespit ettiler ve ateş ederek bizleri selamladılar Nehri geçtik (su çok sopuktu) ve Waami-Yurt'a girdik Federal birlikler yerleşim alanını ateş yağmuruna tuttular ve dörtten fazla müjahit şehit oldu

2 Şubat

Kırkbeş kişi kaldık Gece Waami-Yurt'tan yola çıktık Yolda federal birliklerle karşılaşmadık Ktyr-Yurt'a sabah saat 400 de girdiler "Ural" lardan askerlerle ateş açtılar ama kaybımız olmadı

Ertesi gün Katyr-Yurt bombardıman uçaklarınca bombalandı ve topçu birlikleri de zaman zaman köye bomba yağdırdı Geceyle birlikte karanlıktan yararlanarak Shalazhi'ye doğru yola çıktık Nereye gidersek gidelim, tüm köylerde, köy sakinleri bizleri çok iyi karşıladı Bizleri ısıtmaya çalışı yemek verdiler Bunları asla unutmayacağız!

Fakat, bizi arkamızdan gelen grubumuz hemen hemen Katyr-Yurt'un girişinde pusuya düştü Henüz haber alamadık, bir müjahit bilgi almaya gitti

3 Şubat

Katy-Yurt'la iritibat sağladık İki müjahit şehit oldu ve ikisi yaralandı, birisi Ruslara esir düştü Ruslar ise çok sayıda kayıp verdiler Ruslar bölgeden ayrıldı ama akşama doğru destek kuvvetleri ile köye geri döndüler Tüm köye özel silahları ile ateş açtılar Katyr-Yurt yandı Pek çok ev yıkıldı

4 Şubat

Katyr-Yurt'taki muhabere devam ediyor

5 Şubat

Valerik'e daha ileriye doğru yola çıktık Gece Valerik'e vardık ve çatışmaya girdik Yaralılarımız var

6 Şubat

Gekhi-Chu'da konuşlandık Yerel halkın bizimle çok ilgilendi Bizim için ineklerini kestiler

Şehit Çeçen Arsan Abubakorov'un günlüğü burada son buluyor"Caucasian Herald" Gazetesi, 2000
Ekleme Tarihi: 19.02.2009 - 22:07
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Elinize Saglik
Ekleme Tarihi: 19.02.2009 - 23:01
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  

1504 Mesaj -

ecmain olsun inşaallah
Ekleme Tarihi: 20.02.2009 - 13:55
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
keskinmetal su an offline keskinmetal  
ALLAH RIZASI İÇİN ŞEHİT OLAN LARA BİR FATİHA DA SENDEN OLSUN

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 15:55
Cinsiyeti: ----- 
DEYERLİ RAVDALI KARDEŞLRİM SELAMÜN ALEYKÜM ALLAHIN RAHMETİ VE BERKETİ ÜZERİNİZE OLSUN MALESEF DÜNYADA MÜSLÜMANLAR BİR SOYKIRIM YAŞAMAKTADIR O MÜSLÜMANLARKİ HEPİMİZİN KARDEŞLERİDİR ÇÜNKİ MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR DENMİŞTİR ONUN İÇİN EN AZINDAN ALAH RIZASI İÇİN CİHAT EDERKEN ŞEHİT OLAN KARDEŞLERİMİZDEN İNŞAALLAH BİR FATİHAYI ESİRGEMEYELİM CİHADA DEVAM EDEN KARDEŞLERİMİZEDE İNŞAALLAH DUA EDELİM ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR KAFİRLER İSTEMESEDE ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN SELAMÜN ALEYKÜM
Ekleme Tarihi: 20.02.2009 - 22:48
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  

1504 Mesaj -

amin inş.kardeşim saol Elinize Saglik Te$ekkürler sevinçli
Ekleme Tarihi: 21.02.2009 - 19:27
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
RE: ALLAH RIZASI İÇİN ŞEHİT OLAN LARA BİR FATİHA DA SENDEN OLSUN

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 17:17
Alıntı
Orijınalı keskinmetal

DEYERLİ RAVDALI KARDEŞLRİM SELAMÜN ALEYKÜM ALLAHIN RAHMETİ VE BERKETİ ÜZERİNİZE OLSUN MALESEF DÜNYADA MÜSLÜMANLAR BİR SOYKIRIM YAŞAMAKTADIR O MÜSLÜMANLARKİ HEPİMİZİN KARDEŞLERİDİR ÇÜNKİ MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR DENMİŞTİR ONUN İÇİN EN AZINDAN ALAH RIZASI İÇİN CİHAT EDERKEN ŞEHİT OLAN KARDEŞLERİMİZDEN İNŞAALLAH BİR FATİHAYI ESİRGEMEYELİM CİHADA DEVAM EDEN KARDEŞLERİMİZEDE İNŞAALLAH DUA EDELİM ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR KAFİRLER İSTEMESEDE ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN SELAMÜN ALEYKÜM

Ekleme Tarihi: 21.02.2009 - 22:51
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 717 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57457 saniyede açıldı