hydroxychloroquine generique luvox generique plaquenil generique stromectol generique kaletra voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » can dostum

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
can dostum

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 17:17
Cinsiyeti: Bayan 
CAN DOSTUM

Bir zamanlar zengin olan Sezgin ile fakir olan Ferhat çok iyi arkadaşlardı. Adeta can dostuydular. Günün birinde Sezgin Ferhat’a "benim için canini verir misin?" dedi. Ferhat hiç düşünmeden "seve seve veririm" dedi. Bunun üzerine Sezgin Ferhat'tan nisanlısını istedi. Ferhat ise nisanlısından ayrılıp, Sezgin'i onunla evlendirdi. Aylar sonra Ferhat bir şanssızlık eseri isten isinden kovulmuştu. Aklına ilk gelen can dostunu aramak olmuştu. "Fabrikasında bana bir is verir" diye düşündü ama hiç bir şey düşündüğü gibi olmadı. Dostunu görmeye gittiğinde o kendini yok dedirtti ve o günden sonra

Ferhat dostluğunu bitirmeye karar verdi. Bu düşünceyle yolda giderken ölmek üzere olan bir adama rastladı ve onu hastaneye götürdü. Şans eseri adam kurtuldu ve servetinin yarısını Ferhat’a verdi. Ferhat servetin yarısını alarak zengin oldu. Can dostu olan Sezginin köşkünün karsısındaki köşkü aldı.

Orada hayatini sürdürürken bir gün kapıya bir kadın geldi. Bir lokma ekmek dileniyordu. Ferhat bu kadına acıyarak evin islerini yapması için yanında çalışmasını teklif etti. Günler birbirini kovaladı ve Ferhat’la bu kadın ana oğul gibi oldular ve bu kadın samimiyete dayanarak O’nun sevdiği bir kadın olup olmadığını sordu. Ferhat "hayır" cevabini verince tanıdığı bir kız olduğunu ve isterse onunla tanıştırabileceğini söyledi. Ferhat onu kırmamak için tanışmayı kabul etti. Ferhat ile kız tanıştıktan sonra birbirlerini sevdiler ve evlenmeye karar verdiler. Herkese haber vermişlerdi.Karşıki köşk hariç, ama Ferhat dayanamayarak karşıki köşke de haber gönderdi. Düğün günü gelmişti. Ferhat sevdiği kız ile dans ederken birden karsısında eski can dostunu gördü. En sonunda dayanamayarak mikrofonu eline aldı ve su sözleri söyledi;
_______-"Bir zamanlar bir can dostum vardı bir gün benden nisanlımı istedi verdim. Ama ben ondan bir is istediğimde kendini yok dedirtti. O artık benim can dostum değildir" dedi.
Sezgin de bu sözlere dayanamayarak mikrofonu eline aldı ve su sözleri söyledi;
_______-"Bir zamanlar benim bir can dostum vardı. Nisanlısı kötü yola düşmüştü. Ondan nisanlısını isteyerek namusunu kurtardım. Bana is istemek için geldiğinde kapımda isci konumuna düşmesin diye kendimi yok dedirttim. Babamı yolunda hasta yatırttım. Servetimin yarısını O na verdim. Annemi kapısında dilenci yaptım. En sonunda kardeşimle tanıştırdım. Su an da evlendiği kişi benim kız kardeşim. O hala benim CAN DOSTUM
Ekleme Tarihi: 20.01.2009 - 16:13
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Sessizz su an offline Sessizz  

50 Mesaj -

En Son On: 27.02.2010 - 21:06
Cok güzel yazi inankinki herkesin böyle dostlara ihtiyaci var Allah hayirli dostlar versin cümlemize Elinize Saglik
Ekleme Tarihi: 20.01.2009 - 16:56
Bu mesajı bildir   Sessizz üyenin diğer mesajları Sessizz`in Profili Sessizz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

aminn inşallah
Ekleme Tarihi: 20.01.2009 - 20:44
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
byzemheri su an offline byzemheri  

12 Mesaj -

En Son On: 02.04.2009 - 16:30
Cinsiyeti: Erkek 
güzel bir olay.arkadası fedakar dost bulmak imkansiz gibi ama ALLAH verince olur.keske herkes ebubekiri sıddık gibi dost bulsa ALLAH bizede nasip etsin.Elinize Saglik
Ekleme Tarihi: 20.01.2009 - 22:15
Bu mesajı bildir   byzemheri üyenin diğer mesajları byzemheri`in Profili byzemheri Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KUTAY_ su an offline KUTAY_  
RE:

335 Mesaj -

En Son On: 22.03.2009 - 01:29
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı Sessizz

Cok güzel yazi inankinki herkesin böyle dostlara ihtiyaci var Allah hayirli dostlar versin cümlemize Elinize Saglik

Ekleme Tarihi: 21.01.2009 - 16:09
Bu mesajı bildir   KUTAY_ üyenin diğer mesajları KUTAY_`in Profili KUTAY_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  

1191 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 18:14
Cinsiyeti: ----- 
gül ALLAHU TEALA BİZE HAYIRLI İNSANLARLA DOST OLMAYI VE BİZİ DE HAYIRLI DOST OLMAYI NASİB EYLESİN.gül
Ekleme Tarihi: 22.01.2009 - 19:00
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  

1090 Mesaj -

aminnn
Ekleme Tarihi: 22.01.2009 - 21:33
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  
RE:

1504 Mesaj -

En Son On: 07.08.2009 - 23:12
Alıntı
Orijınalı rahil

gül ALLAHU TEALA BİZE HAYIRLI İNSANLARLA DOST OLMAYI VE BİZİ DE HAYIRLI DOST OLMAYI NASİB EYLESİN.gül

Elinize Saglik Te$ekkürler
Ekleme Tarihi: 24.02.2009 - 00:54
Bu mesajı bildir   halk yolcusu üyenin diğer mesajları halk yolcusu`in Profili halk yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 841 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57291 saniyede açıldı