ivermektin colchicine colchicine hydroxychloroquine kamagra seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Cesetle 4 Gün Başbaşa!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Cesetle 4 Gün Başbaşa!

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Cinsiyeti: Erkek 
Cesetle 4 Gün Başbaşa!
Kızılhaç olaydan 4 gün sonra girebildi. Daha dehşet verici olan ise bombalanan evde yaşananlardı. BM'nin şok raporu: 4 Ocak'ta İsrail, operasyon yapacağını söyleyip 110 Filistinli'yi sözde güvenli bir evde topladı. Ancak ertesi gün ev vuruldu, 30 kişi öldü. Trajediye, İsrail'in kente yardım girmesini engellemesi de eklendi. Kızılhaç, 4 gün sonra kente girdi. Tablo korkunçtu. Annelerinin cesedi yanında 4 çocuk aç-susuz bitkin yatıyordu. İsrail, saldırının ardından sağlık ekiplerinin bölgeye girmesine, yaralılara müdahale etmesine de günlerce izin vermedi. Kızılhaç görevliSİ: “Sağ olan var mı diye bağırmaya başladık. Çocuk sesleri duyduk. Kapıyı kırarak içeri girdik. annelerinin cansız bedeni başında oturan 4 küçük çocuk bulduk. Çocuklar yaralıydı. Kendi başlarına ayakta duramayacak kadar güçsüz düşmüşlerdi. Anneleri 5 aylık hamileydi ve ölmüştü.”
Soruşturma açılsın
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Navi Pillay, eve düzenlenen saldırının, savaş suçu sayılabileceğini söyleyerek, bağımsız bir soruşturma açılması talebinde bulundu. 4 gün boyunca aç susuz kalan çocuklardan biri 13 yaşındaki Ahmed Samouni’ydi. kolundan ve göğsünden yaralanan Ahmed, bu süre zarfında küçük kardeşlerini hayatta tutmak için uğraş verdi. Kardeşlerim için su bulmaya çalışıyordum. Ahmed, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Yaramı sarmıştım. Tank ve uçaklardan saklanarak kardeşlerim için su bulmaya çalışıyordum. Komşularımıza gidiyordum. Bir bidon su buldum. kardeşlerime bunu içirdim. Ekmek yoktu. Yiyecek hiçbir şey yoktu. Bayılıncaya kadar ekmek ve su aradım.” Annelerinin öldüğünü ilk fark eden ise Ahmed’in 11 yaşındaki kardeşi Yakup Samouni oldu.
Annemin öldüğünü gördüm
Yakup şunları söyledi: “Annemi kontrole gittim. Öldüğünü gördüm. Yanında kardeşlerim vardı. Büyük abim Muhammed de ölmüştü. Annemin karnındaki 5 aylık kardeşim de ölmüştü.”
Kızılhaç kınadı
Kızılhaç, yaralıların tedavi ve tahliyesine ilişkin uluslararası hukuk kuralının çiğnenmesi nedeniyle İsrail’i sert bir dille kınadı.
Ekleme Tarihi: 10.01.2009 - 23:27
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 921 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55677 saniyede açıldı