dexamethasone stromectol budesonide hydroxychloroquine fluvoxamine fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Son namazımız

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Son namazımız

56 Mesaj -

En Son On: 15.08.2008 - 11:09
Cinsiyeti: Bayan 

Kılmazsam yaşayamam."diyebilmek...
Biz her namazı son namaz olarak kılarız. İkindiyi kıldık.
Şuan ölebiliriz.
Akşama yetişirsek, akşamı da son namazımız gibi kılarız
Yatsıya yetişmek diye bir garanti yok elimizde...
İnsanın ölmesi çokbasit...
Kalp durdu mu işimiz bitti.
Kalbimizi çalıştıran , ALLAH azze ve celle kalbimize dur dese, bir sonraki namaza yetişemeyiz!

İnsanda tembellik kulağı vardır.
Yani her insanda zaman zaman tembellik olabilir.
Önemli olan, tembellik ibadete mani olmasın. Dinlenmek iyidir.
Uyku ne büyük nimet. Amma uykuyu tembelliğe dönüştürmesi kötü.
Uyuyalım amma sabah namazına engel olmasın. Tembellik duygumuz içimizden üflüyor;
"Yahu yat!" Açlık kulağımızla açlığımızı hissediyoruz mesela. Organların insanlara hükmetmesidir bu.
Vücut diyor ki: "Ben yorgunum!" Onun sözüne kulak asıp yatıyoruz.
İnsan ebediyen yaşayacağını zanneder. Ölmek aklına bile gelmez. İnsan şöyle düşünmeli: "Ölmeden şu akşam namazımı da kılayım..."
Ben bu yaşa geldim. Düşünüyorum; elimde hiçbir şey yok. Öldüğüm anda elimde kalacak tek şey ibadetler...
Tek kazancım ibadetler. Gerisi boş...
Çok güzel yemekler yedik. Hepsi gitti. Gezdik eğlendik. Hepsi geçti. Para
biriktirdik, yiyemedik. Şöhretimiz dağlar kadar yükseldi. İşe yaramadı.
Elimizde bir tek şey kaldı. İman ve ibadet... Sanki ömrümüz boşa geçti.
Her şey boşmuş...
Bir ömür boyu nefes alıp verdik. "Yeter artık, nefes almayacağım!" diyor muyuz? Bir ömür boyu su içtik. "Artık su içmeyeceğim!" diyor muyuz?
Öylebir iman gerek ki, namaz su gibi, hava gibi olsun..

"Kılmazsam yaşayamam." diyebilmek...
Ben öyle şahıslar gördüm ki, odasında bir tane rahle var. Kendisi kıbleye dönmüş, namazda oturur gibi oturuyor. Uykusu gelirse, başını rahleye koyuyor. Her anı secdede... "Namaza doyamıyorum!" diyor. Rabb'imiz böyle mübarek kulları ne de güzel övüyor:
Onlar ki namazlarını sürekli kılarlar aksatmazlar. (Mearic 70/23)
Onlar ki namazlarını muhafaza ederler. (Mearic 70/34)
Eğlenceler, dünya hayatının meşgaleleri bize hastalık verirken, namazkılmak, hastalıklarımıza ilaç gibi tesir ediyor. Kalbimiz rahatlıyor.
Üzüntümüz hafifliyor. Elemler geçiyor...

Biz namazı bitirdik, sarhoş kadehi bitirdi, kumarbaz oyunu bitirdi... Bugün, şu an ölsek, namazımız bize arkadaş, yoldaş. Gerisi burada kalacak

Hangi Akşam Gün Batarda Gözlerimden Yaş Dökülmez.Eller Uykuya Yatarda Bu Boynum Nasıl Bükülmez..!!

Ekleme Tarihi: 02.08.2008 - 08:43
Bu mesajı bildir   Selma72 üyenin diğer mesajları Selma72`in Profili zum Anfang der Seite
uçanterlik su an offline uçanterlik  

147 Mesaj -

En Son On: 03.07.2012 - 16:48
Cinsiyeti: Bayan 
Elinize Saglik
Rabbim bizi namaz kılmazsam yaşayamam diyenlerden eylesin
Rabbim bizi iman edenlerden ve imanlı ölenlerden eylesin..
Selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 02.08.2008 - 13:03
Bu mesajı bildir   uçanterlik üyenin diğer mesajları uçanterlik`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 644 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52985 saniyede açıldı