generique stromectol hydroxychloroquine generique rhinocortgenerique stromectol chloroquine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SORULAR & CEVAPLAR » --ÖĞÜT OLARAK ÖLÜM YETER-GAM ÇEKMEYE KABİR YETER--

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
--ÖĞÜT OLARAK ÖLÜM YETER-GAM ÇEKMEYE KABİR YETER--

64 Mesaj -

En Son On: 04.02.2013 - 00:06
Cinsiyeti: Bayan 
ARKADAŞLAR BİR SORU SORMAK İSTİYORUM...

NAMAZI CAMİDE KILMAK VEYA CEMAATLE KILMAK EVDE KILMAKTAN KAT KAT SEVABI FAZLA DİYORLAR.İŞTE HER ADIMDA ŞU KADAR SEVABI VAR DİYORLAR NEYE DAYANARAK ACABA .BUNU BİLEN VARMI ACABA?
YARDIMCI OLURMUSUNUZ?SİZCE NEDİR?

LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDERMİSİNİZ?düsün düsün düsün düsün düsün düsün düsün DÜŞÜNDÜM DÜŞÜNDÜM HALA DÜŞÜNÜYORUM........

BEN TAM ANLAŞILAMADIM HERHALDE MANASI İLMİ NEDİR SEVABI NEDEN YÜKSEK BU KADAR ONUN ASIL SEBEBİ TAM ANLATAMIYORUM GALİBA.SEMAVAT............NEYSE DERİNİNDE NE VAR DEMEK İSTEMİŞTİM.HADİSLERİ AZ ÇOK BİLİYORUZDA.YANİ ANLATABİLSEYDİM...........

PC de

Bu mesaj 1 kez ve en son BETÜLSENA tarafından 14.07.2008 - 15:24 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.07.2008 - 09:20
Bu mesajı bildir   BETÜLSENA üyenin diğer mesajları BETÜLSENA`in Profili BETÜLSENA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RuZGaR su an offline RuZGaR  

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 20:30
Selamun aleykum Betül kardeşim,
Cemaatle kılınan namazın fazileti hakkında fazlaca hadis rivayet edilmiştir, onları ekleyeyim isterseniz..

Ebû Hüreyre (r.a)’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu:

“Bir kimsenin cemaatle kıldığı namazın sevabı, evinde ve çarşı pazarda kıldığı namazdan yirmi beş kat daha fazladır. O kimse abdestini güzelce alıp, sonra sadece namaz kılmak maksadıyla mescide giderse attığı her adım sebebiyle bir derece yükseltilir, bir hatası da silinir. Namazını kıldıktan sonra abdestini bozmadan namaz kıldığı yerde kaldığı müddetçe, melekler ona: Allahım! Ona rahmetinle muamele et, ona acı! diyerek dua etmeye devam ederler. O kimse namazı beklediği sürece namazda imiş gibidir. ”
Buhârî, Ezân 30 (I,158-159); Müslim, Mesâcid 272, (I,459)

"Cemâatle kılınan namaz, bir insanın tek başına kıldığı namazdan yirmi yedi derece daha faziletlidir. "
(Buhârî, Ezan 30; Salât 87; Müslim, Mesâcid 245; Ebû Davud, Salât 48; Tirmizî, Salât 47)
- Başka bir rivayette bu fazilet yirmibeş derece olarak ifade edilmiştir.
(İbn Mâce, Mesâcid, 16)

"Eğer halk yatsı ve sabah namazlarındaki fazileti bilselerdi, emekleyerek dahi olsa cemâate gelirlerdi. "
(İbn Mâce, Mesâcid, 18)

Ayrıca Nisa Suresi 102. ayette, Peygamberimiz (s.a.v.)'e hitaben: "Sen müminler arasında bulunup onlara namaz kıldıracağın zaman onlardan bir kısmı seninle beraber olsun." denilerek cemaatle namaza vurgu yapılmıştır, inşaAllah açıklayıcı olmuştur, selametle kardeşim..gül

Ekleme Tarihi: 12.07.2008 - 22:35
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RuZGaR su an offline RuZGaR  
RE:

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 20:30
Alıntı
Orijınalı BETÜLSENA

BEN TAM ANLAŞILAMADIM HERHALDE MANASI İLMİ NEDİR SEVABI NEDEN YÜKSEK BU KADAR ONUN ASIL SEBEBİ TAM ANLATAMIYORUM GALİBA.SEMAVAT............NEYSE DERİNİNDE NE VAR DEMEK İSTEMİŞTİM.HADİSLERİ AZ ÇOK BİLİYORUZDA.YANİ ANLATABİLSEYDİM...........

PC de

Şimdi daha iyi anladım kardeşim, acizane cevaplamaya çalışayım..sevinçli

İslamiyet, müntesiplerinin birlik, beraberliğine büyük önem vermiştir, birbirimiz üzerindeki haklarımız, birbirimizi güzel yola teşvik etme ve kötülüklere karşı uyarma gibi vazifelerimiz hep bu açıdan düşünülebilir.
Mü'minlerin beraberce, cemaat olarak Rablerine yönelerek ibadet etmeleri de aralarındaki bağları kuvvetlendirme, bir olma, ümmet olma yönünden teşvik edilmiştir, savaş zamanında bile vazgeçilmesi düşünülmemiştir, yani cemaatle namaz, ümmete cemaat olma fikrini aşılaması, bir vücudun azaları konumunda olduklarını, birbirlerini her daim korumaları, kollamaları gerektiği düşüncesini yerleştirmesi için teşvik edildiğini söyleyebiliriz kardeşim, Peygamberimiz (s.a.v.)'in de bu yönde uygulamaları olduğu, yani cemaatinin sorunları, sıkıntılarıyla yakından ilgilendiği, her daim onları gözettiğini de rivayetlerden öğrenebiliyoruz..
Ayrıca sormak istedikleriniz olursa sitedeki özel mesaj sistemini de kullanabilirsiniz, yukarıda Ravdateam'den görevlilere özel mesaj atabilirsiniz, selametle..gül

Ekleme Tarihi: 14.07.2008 - 16:58
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 541 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
veysel1998 (26), kercanoglu (73), sivaslým (50), serdar03 (55), sevgi gülü (50), bahçe gülü (50), oslem (43), mehmet021 (36), _313_ (44), cahal (43), mpaktimur (55), aylacansu (42), sapanca (49), turab (49), shayperson (39), hacý (47), düþünmek (43), asbihal (45), karal60 (63), nefi (39), Sandy (45), talealbedru (39), mondragon (31), KAYSERI-INCESU (60), fatmabetül (50), umitvar (42), Yozgatli Nuri (61), ess (43), ibrahimergin (37), nursina (63), metinakkaya (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52840 saniyede açıldı