generique stromectol hydroxychloroquine stromectol ivermectin ivermectine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » Umut Işığı

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mehmed İhsan USLU su an offline Mehmed İhsan USLU  
Themenicon    Umut Işığı

32 Mesaj -

En Son On: 29.01.2009 - 08:06
Cinsiyeti: Erkek 
Kimsesiz, boynu bükük, bir sokak ortasında
Meçhul bir akibete, yürüyor, yürüyorum.
Ömrümün belki de en karanlık noktasında
Yolumu aydınlatan bir ışık görüyorum...

Mehmed İhsan Uslu
23.10.2007
Antalya

Ebedi uykuya yatmış pir-i fani bir genci
Arasat ovasında ne han belli, ne hancı
Zalimlere azap var, dava açar davacı
Sonumuza aydınlık bir ışık görüyorum.

Tuncay Akdeniz

Yukarıda ki dörtlüğü ilave etmek suretiyle şiiri adeta tamamlayan Şair Tuncay Akdeniz'e şükranlarımı arz ediyorum.

Bu Şiirin Hikayesi:
Bu şiir oğlum için yazıldı. Şöyleki; Okulunda edebiyat öğretmeni kendisine merhum Necip Fazıl'ın aşağıda ki kıt'asını vererek buna nazire olmak üzere bir dörtlük yazılmasını istemiş. O sırada hiç müsait olmadığım halde haddim olmayarak bu mısraları kaleme almış bulunuyorum. Sürc-ü lisan etti isek afvola...

'Sokaktayım. Kimsesiz, bir sokak ortasında
Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum.
Yolumun karanlığa saplanan noktasında
Sanki beni bekleyen bir hayal görüyorum"...

Necip Fazıl Kısakürek
Ekleme Tarihi: 01.04.2008 - 18:07
Bu mesajı bildir   Mehmed İhsan USLU üyenin diğer mesajları Mehmed İhsan USLU`in Profili Mehmed İhsan USLU Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 649 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53399 saniyede açıldı