lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir generique colchicine lopinavir ritonavir kaletra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Gülen Cemaatine Muhabbet

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Gülen Cemaatine Muhabbet

406 Mesaj -

En Son On: 21.11.2007 - 17:41
Cinsiyeti: Erkek 
s.a.

Yaklaşık 1.5 yıldır sohbetlerine katıldığım Gülen Cemaatine geç kalmış bir teşekkürü Hakan Albayrak'ın yazısını gördükten sonra yapmak istedim.

Sohbetlerine katılmadan önce kulaktan duyma bilgilerle sürekli tenkit ettiğimiz, eleştirdiğimiz bu cemaatin yaptıkları yığınla hizmetten bihaber yaşayan bendeniz, onları tanıdıktan sonra yaptığımın apaçık bir sui-zan olduğunu itiraf ediyorum.

Elbetteki her cemaatin eleştirilecek yönleri vardır. Elbetteki bazı uygulamalar bizlerin hoşuna gitmeyecektir ve onlara bu konularda katılmamız mümkün değildir. Lakin bu demek değildir ki yaptıkları bu kadar hizmeti görmezden gelmek.

Rabbim İslam için en ufak bir çaba göstermiş insanlardan razı olsun. Dolayısıyla bu cemaat içinde İslam uğruna yaşayan, özellikle gençlerin zamanın dehlizlerinde kaybolmasına razı olmayarak onların kurtuluşa ermesine çaba gösteren bu değerli insanlardan razı olsun.

Ve Hakan Abimizin aşağıda belirttiği gibi "Ben bu adamları Allah için seviyorum"

_SeRKaN_

Hakan Albayrak

“Fethullah Gülen Hocaefendi'ye şükran” başlıklı yazıma dört çeşit tepki geldi.

Bu tepkileri şu başlıklar altında toplamak mümkün:

1. 'Allah razı olsun.'

2. 'Fethullah Hoca aleyhindeki tavrımızı gözden geçireceğiz.'

3. 'Böyle bir yazıyı sana yakıştıramadık.'

4. 'Allah belanı versin.'

* * *
Hocaefendi ve cemaatine iltifat etmemi yadırgayanlar, onların falanca konudaki filanca tavrını hatırlatarak, 'Sen bu konularda şöyle şöyle düşündüğün halde onları nasıl savunursun?' diye soruyorlar.

Arz edeyim efendim:

Bu cemaat, içtimai bünyemizi kemiren arsızlık, hayasızlık, ahlaksızlık, maneviyatsızlık furyasına karşı canla başla mücadele ediyor.

Benim adıma, senin adına, onun adına, hepimiz adına mücadele ediyor.

Şeytanın kuşatması altındaki gençlere, o melunun vesveselerine kulak tıkayıp, meleklerle omuz omuza yürümeyi telkin ediyor.

Ana-babalarına saygılı, helali-haramı gözeten, ibadet hayatı düzgün, rıza-yı ilahiye adanmış nesiller yetiştiriyor.

“Günahların ayyuka çıktığı bu yozlaşmış toplumda çocuklarımın hali ne olacak?” diye kara kara düşünen benim gibi kız çocuğu babalarının kalplerine sürur veriyor.

Sonra, Amerikan parasıyla filan değil öz be öz milli sermayeyle -bu memleketin asil esnafının himmetleriyle- ve Hocaefendi'nin rahle-i tedrisinden geçmiş “HİZMET” erlerinin dillere destan fedakârlıklarıyla dünyanın dört bir yanında okullar açıp, özlerinden kopan kardeş halkların çocuklarını özlerine döndürüyor ve Hıristiyan, Animist, Budist halkların çocuklarını da Türkiye'ye ve genel olarak Müslümanlara dost ediyor.

Kimse kusura (!) bakmasın; ben bu hizmetleri BOP'la-GOP'la irtibatlandıramam!

Emperyalistler işlerini güçlerini bırakmış, Müslüman çocukların ahlak ve maneviyata bağlı olarak yetişmeleri için tedbir alıyor!... Bununla da yetinmeyip, Animist Afrikalıların veya Katolik Brezilyalıların Türklere / Müslümanlara sempati duymalarını sağlamaya çalışıyor!... Olacak şey mi bu?

Yapmayın!

ABD veya Avrupa'yla yollarının kesiştiği yerler olabilir, ama Gülen Hareketi'nin kazanımları son tahlilde bu ülkenin kazanımlarıdır, bizim kazanımlarımızdır.

* * *
Hiç mi eleştirdiğim yanı yok bu hareketin?

Var tabii.

Benim de bu hareketin mensupları tarafından eleştirilen yanlarım var.

Her konuda aynı düşünmek zorunda değiliz.

Her zaman, her yerde, hep aynı konular üzerinde yoğunlaşmak zorunda değiliz.

Aynı derecede militan veya aynı derecede mülayim olmak zorunda değiliz.

Teşrik-i mesaide bulunmak, aynı dernek veya vakıf çatıları altında toplanmak, aynı güzergâhı takip etmek zorunda değiliz.

Hiçbirimiz bütün alanları tek başımıza dolduramayacağımıza göre, bırakalım da farklı gruplar farklı alanlarda farklı hizmetler versinler.

Birbirimizi tenkit edebiliriz, zaman zaman 'atışabiliriz'; ama en ufak bir 'nüans'ta hemen lanet okumak, hain ilan etmek, sövüp saymak bize yakışmaz.

* * *
Son söz:

Ben bu adamları Allah için seviyorum!

Bu mesaj 2 kez ve en son _SeRKaN_ tarafından 09.11.2007 - 12:50 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.11.2007 - 11:43
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RuZGaR su an offline RuZGaR  

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 21:30
Cinsiyeti: Bayan 
V.a.s.

Ben de Albayrak'ın yukarıdaki yazısını kaleme almasına neden olan "Fethullah Gülen Hocaefendi'ye şükran" köşeyazısını okumak için girmiştim şimdi internete, sizin yazınızda baktım ilk yazısını vermemişsiniz, ben ekleyeyim izninizle onu da... Albayrak'ın da dediği gibi belli çekinceler bir yana gerçekten ihlasla, Allah'ın adını duyurmaya çalışan çok güzel insanlar tanıdım okullarında, Rabbim cümlesinden razı olsun..

Fethullah Gülen Hocaefendi'ye şükran

Geçen ay, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın davetlisi olarak Kırım'ı ziyaret ettim. Sonra, Bursa İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği'nin davetlisi olarak Makedonya'ya gittim. “Dilde, Fikirde, İşde Birlik”in destanını yazan İsmail Gaspıralı Bey'in memleketi Akmescit'te, Giray Hanlar'ın payitahtı Bahçesaray'da ve Yahya Kemal'in baba ocağı Üsküp'te Türk okullarını gezdim, öğretmen ve öğrencilerle hasbihal ettim.

Gördüklerimin, işittiklerimin, hissettiklerimin hülasası şu: Fethullah Gülen Hocaefendi'nin riyasetinde kurulan ve genellikle bilim olimpiyatlarındaki başarılarıyla adlarını duyuran bu okullar sadece maddi değil aynı zamanda manevi donanım bakımından da bulundukları ülkelerde 1 numara. Tatbik edilen talim-terbiye metodu yarış atı yetiştirmeye değil, başarıyı fevkalade önemsemekle beraber ahlak ve fazileti başarıya kurban etmeyen dengeli insanlar yetiştirmeye matuf. Farklı din ve ırklardan, vatanlarına-milletlerine bağlı, bilgili ve edepli nesiller yetişiyor bu okullarda. İyi niyetli, güler yüzlü nesiller.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin rahle-i tedrisinden geçen öğretmenlerin huyu-suyu öğrencilere de sirayet ediyor. Tabii, Türkiye sevdaları da.

* * *

Vladimir, 26 yaşında bir delikanlı. Ortodoks Hıristiyan. Etnik Ukraynalı. Akranları genellikle votka şişesinde balık olmaya doğru ilerlerken, o, ayık kafayla, Ukrayna'yı ilerletmenin yollarını arıyor. O yollardan birkaç tanesinin illa ki Türkiye'den geçtiğine inanıyor. Türkiye'den geçen yollarda –dilimize, örfümüze, imkânlarımıza ve potansiyelimize vukufiyeti ile- mihmandarlık yapmaya hazırlanıyor. Kim bilir, belki de bir gün kendisi bir yol açacak. Bunu yapmaktan şeref duyacak. Derin bir hürmet ve muhabbet besliyor Türkiye'ye. Öyle ki, Bahçesaray'daki Türk okulundan mezuniyetinin üzerinden 8 yıl geçmiş olmasına rağmen, “abi” dediği Türk öğretmenlerinden kopamıyor. Onları okulda sık sık ziyaret edip Türkiye havası solumadan edemiyor.

Dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce Türk okulunda binlerce, onbinlerce, yüzbinlerce “Vladimir”in yetiştiğini bilmek ne güzel. Bunlar genellikle seçkin ailelerin çocukları. Yakın gelecekte ülkelerinin bilim, sanayi, ticaret, sanat, basın-yayın ve siyaset çevrelerinde söz sahibi olacak gençler. Uluslararası ilişkilerde önceliği daima Türkiye'ye vermeye, ülkelerini Türkiye ile kaynaştırmaya ve Türkiye ile omuz omuza yükseltmeye hazırlanan potansiyel yöneticiler, kanaat önderleri.

Cumhuriyet tarihinin en büyük, en derin, en hikmetli, en verimli 'dış politika' atağından söz ediyoruz; Türkiye'yi başlara taç eden, Türkiye'yi yükselten, Türkiye'yi 'dünya devleti' yapan müthiş bir gayretten...

Bu gayretin kaynağı olan Fethullah Gülen Hocaefendi'ye medyun-u şükran olmak ve ondan azami derecede istifade etmeye çalışmak yerine, onu türlü çeşit tehditlerle vatanından hicret etmeye zorlayan, sonra da pişkin pişkin “Amerika'da ne işi var? Niye vatanını terk etti?” diye soran ve “Amerikancı Fethullah”tan dem vuran malum çevrelerin aklına şaşıyorum. Milliyetçiyiz diyorlar, vatanseveriz diyorlar, ama vatana-millete dünya çapında prestij kazandıran bir harekete var güçleriyle saldırıyorlar. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Ay-yıldızlı al bayrağı ancak evlerine asabilenlerin, o bayrağı Asya, Afrika, Avrupa, Amerika ve Avustralya'nın dört bir yanında şerefle dalgalandıran “Hizmet” erlerine gıpta etmeleri gerekirken, onlara anlaşılmaz bir hınçla buğzetmeleri ne tuhaf!

* * *

“Dinler arası diyalog”la ilgili çekincelerim bir yana; ufkumuzu alabildiğine genişleten Fethullah Gülen Hocaefendi'ye şükranlarımı sunuyor, onu hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Allah –Azze ve Celle- sizden razı olsun, rahmet ve bereketini üzerinizden eksik etmesin hocam.
Hakan Albayrak
Ekleme Tarihi: 09.11.2007 - 12:53
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

En Son On: 22.01.2010 - 18:46
Cinsiyeti: ----- 
ALLAH ondan ve o yolda oloanlardan razı olsun ebeden...

BIR KARDEŞİM VAR EDEBIYAT BOLUMUNDE OKUYOR..BIZDEN UZAKTA VE ONLARLA BERABER... KARDEŞİMİN DEDIGI GIBI ANLAŞAMADIGIMIZ YONLERI OLABILIR ANCAK TEK BISEY BILIYORUM BEN PIRIL, PIRIL BIR GENÇLIK YETISTIRIYORLAR ALLAH RAZI OLSUN... KARDEŞİM BIZDEN UZAKTA OLMASINA RAGMEN NE AHLAKINDA NE DE TAATLARINDA BIR EKSILME YAPMADI ARTI BIRDE O ÖĞRENCI HALLERIYLE ŞEVVAL ORUÇLARINI DAHI TUTUYOLAR...BUNLARI ÖĞRETEN VE YASATAN BIR CEMAATIN MENSUPLARI, HATTA BAŞLARI NASIL KOTU OLARAK TENKIT EDILIR...ARKADAŞLAR UNUTMAYALIM KI BAZI SEYLER GORUNDÜGÜ GIBI DEGILDIR...ONUN İÇİN YARIN HESAP GUNU SORUMLU KALACAGIMIZ SÖZLER SARFETMEYELIM.. {TABI BU LAFIM BU SAYFAYA YAZILANLARA DEGIL ABUK SABUK KONUŞANLARADIR...]
ALLAH RAZI OLSUN FETTULLAH HOCAM VE ONUN NUR TALEBELERI.....
Ekleme Tarihi: 09.11.2007 - 17:09
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 730 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52620 saniyede açıldı