generique colchicine generique plaquenil lopinavir ritonavir hydroxychloroquine ivermektine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » YANIT BEKLEYEN SORULAR

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
YANIT BEKLEYEN SORULAR

168 Mesaj -

En Son On: 13.05.2011 - 14:25
Cinsiyeti: Erkek 
NİÇİN FAKİRLERE YARDIM CAMİDEN TOPLANIRDA , MEYHANEDEN TOPLANMAZ !
NİÇİN KURBANIN 3/1'İ FAKİRLERE VERİLİRKEN , YILBAŞINDA KESİLEN HİNDİNİN BİR BUDU FAKİRLERE VERİLMEZ !
NEDEN RAMAZAN AYI SUÇUN EN AZ OLDUĞU AY, KADİR GECESİ SUÇUN EN AZ OLDUĞU GECEDİR DE YILBAŞI GECESİ SUÇUN EN FAZLA OLDUĞU GECEDİR ?TARİKAT EVİNDE ( ! ) TOPLANAN YÜZLER NÜMAYİŞ,OLAY ÇIKARMADAN ,ESRAR KOKAİN ALEMİ YAPMADAN AYRILIRDA DİSKO-BAR'LARDA BUNLAR HEP VAR OLUR ?ALLAH ( CC) NEDEN DOMUZ ETİNİ HARAM KILMIŞTA , İNEK ETİNİ HARAM KILMAMIŞTIR?

NİÇİN ( ZEKAT , SADAKA ,FITIR'...) İLE ; ALIN TERİ İLE KAZANILAN MAL,PARANIN BİR BÖLÜMÜ FAKİRLERE VERİLİRDE , İSLAM'IN YASAKLADIĞI KUMAR,FAİZ,KARABORSA,...İLE BAŞKALARININ MALINA ,PARASINA GÖZ DİKİLİR ?
NEDEN " DİNDE ZORLAMA YOKTUR " AYETİ İLE İSLAM BAŞKA DİNDEN OLANLARIN ZORLA İSLAM'A SOKULMALARINI YASAKLAR DA BAŞKA DİNLERDE BÖYLE BİR KURAL YOKTUR !
Ekleme Tarihi: 02.10.2007 - 19:14
Bu mesajı bildir   medahms üyenin diğer mesajları medahms`in Profili medahms Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  

Admin
700 Mesaj -

En Son On: 07.09.2011 - 15:39
Cinsiyeti: ----- 
Siz bunlari ögrenmek icinmi sordunuz hocamiza?yoksa üyelere acik bir konumu bu?

Sorular cevaplar bölümüne sadece burasi ile ilgilenen hocamiz birde görevliler cevap yazabiliyor ...

Simdi ben bu konuyu serbes kürsüye tasiyaiym sizde meraklarinizi gidermis olun...
Ekleme Tarihi: 02.10.2007 - 19:41
Bu mesajı bildir   RaVZaNuR üyenin diğer mesajları RaVZaNuR`in Profili RaVZaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DEMOKRAT su an offline DEMOKRAT  

371 Mesaj -

En Son On: 20.02.2008 - 13:39
ÇÜNKİ İSLAMİYETTE ASALET VARDIR...PİSS ŞEYLERE VE YARDIMLARINA İHTIYAC VE TENEZZÜL YOKTUR ...ZORLAMA YOKTUR ...ONDAN göz kırpma
Ekleme Tarihi: 02.10.2007 - 21:17
Bu mesajı bildir   DEMOKRAT üyenin diğer mesajları DEMOKRAT`in Profili DEMOKRAT Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
medahms su an offline medahms  
RE:

168 Mesaj -

En Son On: 13.05.2011 - 14:25
Alıntı
Orijınalı RaVZaNuR

Siz bunlari ögrenmek icinmi sordunuz hocamiza?yoksa üyelere acik bir konumu bu?

Sorular cevaplar bölümüne sadece burasi ile ilgilenen hocamiz birde görevliler cevap yazabiliyor ...

Simdi ben bu konuyu serbes kürsüye tasiyaiym sizde meraklarinizi gidermis olun...

S.A
KONUNUN MERAKLA ALAKASI YOK ÜYELERE AÇIK BİR KONU OLARAK EKLEDİM BİZLER BURALARDA NEDEN BULUNUYORUZ. SADECE SOHBED İÇİNMİ YOKSA SADECE YAZILAR EKLEMEK İÇİNMİ BEN EKLEDİĞİM YAZILARI SİTEDEKİ BULUNAN KARDEŞLERİMİZLE PAŞLAŞMAK AMACIYLA EKLİYORUM. BENİM AMACIM BİLMEDİKLERİMİ ÖĞRENMEK BİLDİKLERİMİDE PAYLAŞMAK.

Ekleme Tarihi: 03.10.2007 - 10:43
Bu mesajı bildir   medahms üyenin diğer mesajları medahms`in Profili medahms Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  

455 Mesaj -

En Son On: 03.01.2017 - 20:38
Cinsiyeti: Bayan 
Kuran-ı Kerim MEVLA TEALANIN kelamıdır!!!
Bu ayeti kerimeleri EFENDİMİZ yorumlayarak ümmetine bildirmiş,bazılarıda apaçık bellidir!EFENDİMİZ ne dediyse başımızın üzerine,neden?niçin? soruları sormayız.çünkü ALLAH'ın RASULÜ dür O!!!itaat etmezsek nasıl ümmet oluruz!!!

NİÇİN FAKİRLERE YARDIM CAMİDEN TOPLANIRDA , MEYHANEDEN TOPLANMAZ !
(Meyhane MEVLANIN yasakladığı haram kıldığı yer,peki haram olanı nasıl garip insanların boğazından geçirelimki...Bizler haram yemiyorsak peki neden başkasına yedirelim!!!)

NİÇİN KURBANIN 3/1'İ FAKİRLERE VERİLİRKEN , YILBAŞINDA KESİLEN HİNDİNİN BİR BUDU FAKİRLERE VERİLMEZ !
(Yılbaşı diye bişiy varmı???Bizim bayramımız Kurban bayramı!!!!Kuran-ı Kerimde yılbaşı bayramı diye bişiy yok!!!Gayri müslümanlar bunu bayram diye usulsüzce kutluyorlar,çünkü onlar MÜSLÜMAN değil!!!!!)

HEP VAR OLUR ?ALLAH ( CC) NEDEN DOMUZ ETİNİ HARAM KILMIŞTA , İNEK ETİNİ HARAM KILMAMIŞTIR?
(Nus(a.s) gemisinde MEVLA emretmişti hiçbir hayvan çiftleşmesin diye ama bazıları buna uymadı,MEVLADA domuzu yaratarak ortalıktaki pislikleri temizlesin diye ona yemesini söyledi...bu yüzdende haram kıldı...(yanlız kitabın adını hatırlayamıyorum,peygamberler tarihi diye hatırlıyorum,öğrenince yazarım inş.!)

gerisini açıklamaya gerek yok heralde,bunlar benim aciz düşüncelerim,yanlış düşünmekten MEVLAYA sığınırım!!!!

*ALLAH'a ve Rasule itaat edin; eğer yüz çevirirlerse, şüphesiz ALLAH kafirleri sevmez. (Al-i İmran / 32)
*Her kim o Peygambere itaat ederse, ALLAH'a itaat etmiş olur. (Nisa / 80)
*Peygamber size neyi verirse, onu alın; neden sizi nehyederse, ondan da sakının... (Haşr / 7)

sanırım bunlar yeterli!!!
Ekleme Tarihi: 03.10.2007 - 12:02
Bu mesajı bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diğer mesajları VuSlaT_ZaMbaK`in Profili VuSlaT_ZaMbaK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  
RE: RE:

Admin
700 Mesaj -

En Son On: 07.09.2011 - 15:39
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijınalı medahms

S.A
KONUNUN MERAKLA ALAKASI YOK ÜYELERE AÇIK BİR KONU OLARAK EKLEDİM BİZLER BURALARDA NEDEN BULUNUYORUZ. SADECE SOHBED İÇİNMİ YOKSA SADECE YAZILAR EKLEMEK İÇİNMİ BEN EKLEDİĞİM YAZILARI SİTEDEKİ BULUNAN KARDEŞLERİMİZLE PAŞLAŞMAK AMACIYLA EKLİYORUM. BENİM AMACIM BİLMEDİKLERİMİ ÖĞRENMEK BİLDİKLERİMİDE PAYLAŞMAK.

[/quote]

Üyelere acik bir konuyu soru cevap bölümüne eklediginiz icin ondan sordum ögrenmek maksadi ilemi yoksa üyelerde yorum yazmasi icinmi ekleidniz.
Cünki burdaki sorular bilincli bir kisi tarafindan maksatli soruldugu belli de ondan..
Soru cevap yerine üyeler cevap yazmaiyor buraya tasidik o yüzden...
Ekleme Tarihi: 03.10.2007 - 14:37
Bu mesajı bildir   RaVZaNuR üyenin diğer mesajları RaVZaNuR`in Profili RaVZaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 828 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54635 saniyede açıldı