generique rhinocorthydroxychloroquine lopinavir ritonavir stromectol ivermectin 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » BU KONUN BAŞLIĞINI SİZ YAZIN

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
BU KONUN BAŞLIĞINI SİZ YAZIN

322 Mesaj -

En Son On: 28.10.2009 - 13:42
Cinsiyeti: Erkek 
Selamun Aleyküm.
Bu pazar Uşak'taki özel bir turizm şirketi İstanbul'a Hırka-ı Şerif ve diğer camilerimizi ziyaret amaçıyla bir tur düzenledi ben katıldım.

Ah İstanbul Ah !!! Az bir aklım vardı onu da sen aldın.

Sabah namazına Eyüp Sultana yetişmeye çalıştık ama olmadı duaya yetişebildik. Ama o kalabalık neydi öyle ya, sabah namazı olmasına rağmen yer gök doluydu müşhiş bir manevi atmosfer vardı, hayranlık ve şaşkınlık içinde kaldım.İlk defa bir sahabenin türbesini görmek ve ziyaret etmek o da ayrı bir sevinç tabi ki.Daha güneş doymadan insanlar tıklım tıklım meydanları namaz kılmak için doldurmuşlar ne görünmeye değer manzara.
Daha sonra Hırka-i Şerif Camisine gittik aynı şekilde orada da yoğun bir talep vardı, bayanların olduğu sıra o kadar çoktu ki akıl almaz, Ama O kutlu hırka-ı şerifi görmek o hırkanın bir zamanlar Peygamberimiz (S.A.V.) giydiğini düşünmek o ortama yaşamak insanı gerçekten duygulandırdı, kutsal emanetlerde görünmeye değerdi.
Öğle namazında Fatih camisindeydik her yerde olduğu gibi orada da cami doluydu, Fatih Sultan Han’ın türbesi, Eşinin türbesi ve diğer zatların türbesi mükemmeldi.
Hemen sonra Süleymaniye Camisine gittik büyüklüğüyle ihtişamlı bir hali vardı. Kanuni Sultan Süleyman’ın Türbesi ve onun türbesinin üstüdeki Kabe’den getirilen Hacerül Evset taşından bir parça konan taşda yerinde ne güzel duruyor bir düşümdüm şöyle keşke bütün sahabilerin türbesinde ve diğer padişahlarımızın Yavuzlar, Fatihler, Yıldırımlar vb. türbelerinde de küçük bir parçaları bulunsaydı tabi bu seferde Kabe’ye bir şey kalmazdı.
Evet ikindi namazına!! Benim Aklıma başımdan alan O camiye geldik SULTAN AHMET camisine neydi o öyle ya müthiş bir Cami, hey gidi Koca Mimar Sinan ellerine sağlık, Allah Senden Razı Olsun ne güzel yapmışsın öyle EDİRNE de bulunan Selimiye Camisini gördükten sonra gördüğüm en güzel camiydi Hele hele terafi namazındaki o caminin hali bir başka güzeldi tıklım tıklım doluydu müthiş bir hava, insanlar bir başka güzel, cami bir başka güzel, soluduğum hava bir başka güzel geldi bana.Dışarıdaki etkinliklerde birbirinden güzel.
Aya Sofya’ya da gittim orasına çok gizemli geldi bana keşke cami olarak hizmete açılsaydı diye içimden bir istek geçti, çünkü orasıda güzel ama o figürleri asla sildirmezler bu sebepten dolayı asla orası cami olamaz. Zaten bunu başkalarıda istemez.
Ve Topkapı Sarayı orası neydi öyle bir başka güzellik gez gez bitmiyo, zaten sinir oldum daha gezilecek yerleri vardı vakit geldi, kapatmak zorundayız diyerek çıkmak zorunda kaldım. Ama İstanbul’a Topkapı Sarayı için özellikle gideceğim inşallah, oranın manevi havasını doya doya koklamak, boğaza bakan tarafında oturup kahve içmek, Ayrıca Kutsal Emanetler kapalıydı restorasyon için ondan dolayı da onları göremedim onları görmek, ve diğer eşyaları doya doya seyretmek, Çimenlerin üzerinde oturup tefekkür etmek ve gözlerime kapatıp geçmişi hayal etmek isterdim.

İşte böyle arkadaşlar benim aklım başımda kalmasında kimin kalsın. Ben benden geçtim oraları göreli. Siz İstanbul’da oturan arkadaşlarım gerçekten çok şanslısınız hafta sonları geçirebileceğiz çok güzel yerleriniz var.Bizim Uşakta böyle yerler yok, yaz geçti daha bir defa çarşıya kardeşim askerden geldi diye beraber gezmeye çıktık, çünkü açıklık saçıklık hat safhada zaten bir tane caddemiz var meçburiyet caddesi. İstanbul’unuzun kıymetini bilin ve İstanbul’da olmayan veya oralara gitmeyenlere tavsiye ederim. İstanbul’a hep iş için giderdim zaten vaktim olmadığı içinde gezemezdim ve İstanbul sıkıcı yer derdim ama hep yanılmışım.
Az kalsın unutuyordum iftarımı açmayı anlatmadım; televizyonlardan hep görüyordum iftar yapmak için sıraya geçen insanları, Topkapı Sarayından çıktım daha doğrusu çıkmak zorunda kaldım aşağıda Aya Sofya’nın önlerine yakın bir yerde yemek dağıtılıyormuş baktım uzun bir sıra, ülen Mehmet dedim hiç iftar sırasına geçmedin geç şu sırayada bu duyguyuda yaşada tam olsun dedim ve kendimi sırada buldum, vakit daha çok sırada sıra yani up uzun başladım beklemeye sıra çok yavaş ilerliyor ve nihayet ezanlar okundu. Allah Razı Olsun önden biri bu sıralarda tecrübeliymiş herhalde, bir paket içinden hurma çıkardı bitince kadar dağıttı herkese ve orucumuzu açtık , biz bu arada beklemeye devam ediyoruz daha sıra bitmedi bende tabi bir inat bırakıp gitmedim devam ettim bekleye, bekle bekle ve nihayet ne olsa iyi!! dediler yemek bittiiiii. Bu arada daha sırada vardı Tuh bee şansa bak dedim, velasıl kelam yine iftarımı ücretsiz dağıtılan iftar sofralarında açmak nasip olmadı.

Selam, Sevgi ve Dua ile kalın…
İnşallah sizlerle de görüşmek ve tanışmak nasip olur. Allah’a Emanet Olun.

Bu mesaj 1 kez ve en son mehmetduru tarafından 01.10.2007 - 21:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.10.2007 - 12:33
Bu mesajı bildir   mehmetduru üyenin diğer mesajları mehmetduru`in Profili mehmetduru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
serdarsk su an offline serdarsk  
RE: BU KONUN BAŞLIĞINI SİZ YAZIN

36 Mesaj -

En Son On: 20.03.2008 - 01:30
Cinsiyeti: Erkek 
[quote]Orijınalı mehmetduru

Selamun Aleyküm.
Bu pazar Uşak'taki özel bir turizm şirketi İstanbul'a Hırka-ı Şerif ve diğer camilerimizi ziyaret amaçıyla bir tur düzenledi ben katıldım.

Ah İstanbul Ah !!! Az bir aklım vardı onu da sen aldın.

Sabah namazına Eyüp Sultana yetişmeye çalıştık ama olmadı duaya yetişebildik. Ama o kalabalık neydi öyle ya, sabah namazı olmasına rağmen yer gök doluydu müşhiş bir manevi atmosfer vardı, hayranlık ve şaşkınlık içinde kaldım.İlk defa bir sahabenin türbesini görmek ve ziyaret etmek o da ayrı bir sevinç tabi ki.Daha güneş doymadan insanlar tıklım tıklım meydanları namaz kılmak için doldurmuşlar ne görünmeye değer manzara.
Daha sonra Hırka-i Şerif Camisine gittik aynı şekilde orada da yoğun bir talep vardı, bayanların olduğu sıra o kadar çoktu ki akıl almaz, Ama O kutlu hırka-ı şerifi görmek o hırkanın bir zamanlar Peygamberimiz (S.A.V.) giydiğini düşünmek o ortama yaşamak insanı gerçekten duygulandırdı, kutsal emanetlerde görünmeye değerdi.
Öğle namazında Fatih camisindeydik her yerde olduğu gibi orada da cami doluydu, Fatih Sultan Han’ın türbesi, Eşinin türbesi ve diğer zatların türbesi mükemmeldi.
Hemen sonra Süleymaniye Camisine gittik büyüklüğüyle ihtişamlı bir hali vardı. Kanuni Sultan Süleyman’ın Türbesi ve onun türbesinin üstüdeki Kabe’den getirilen Hacerül Evset taşından bir parça konan taşda yerinde ne güzel duruyor bir düşümdüm şöyle keşke bütün sahabilerin türbesinde ve diğer padişahlarımızın Yavuzlar, Fatihler, Yıldırımlar vb. türbelerinde de küçük bir parçaları bulunsaydı tabi bu seferde Kabe’ye bir şey kalmazdı.
Evet ikindi namazına!! Benim Aklıma başımdan alan O camiye geldik SULTAN AHMET camisine neydi o öyle ya müthiş bir Cami, hey gidi Koca Mimar Sinan ellerine sağlık, Allah Senden Razı Olsun ne güzel yapmışsın öyle EDİRNE de bulunan Selimiye Camisini gördükten sonra gördüğüm en güzel camiydi Hele hele terafi namazındaki o caminin hali bir başka güzeldi tıklım tıklım doluydu müthiş bir hava, insanlar bir başka güzel, cami bir başka güzel, soluduğum hava bir başka güzel geldi bana.Dışarıdaki etkinliklerde birbirinden güzel.
Aya Sofya’ya da gittim orasına çok gizemli geldi bana keşke cami olarak hizmete açılsaydı diye içimden bir istek geçti, çünkü orasıda güzel ama o figürleri asla sildirmezler bu sebepten dolayı asla orası cami olamaz. Zaten bunu başkalarıda istemez.
Ve Topkapı Sarayı orası neydi öyle bir başka güzellik gez gez bitmiyo, zaten sinir oldum daha gezilecek yerleri vardı vakit geldi, kapatmak zorundayız diyerek çıkmak zorunda kaldım. Ama İstanbul’a Topkapı Sarayı için özellikle gideceğim inşallah, oranın manevi havasını doya doya koklamak, boğaza bakan tarafında oturup kahve içmek, Ayrıca Kutsal Emanetler kapalıydı restorasyon için ondan dolayı da onları göremedim onları görmek, ve diğer eşyaları doya doya seyretmek, Çimenlerin üzerinde oturup tefekkür etmek ve gözlerime kapatıp geçmişi hayal etmek isterdim.

İşte böyle arkadaşlar benim aklım başımda kalmasında kimin kalsın. Ben benden geçtim oraları göreli. Siz İstanbul’da oturan arkadaşlarım gerçekten çok şanslısınız hafta sonları geçirebileceğiz çok güzel yerleriniz var.Bizim Uşakta böyle yerler yok, yaz geçti daha bir defa çarşıya kardeşim askerden geldi diye beraber gezmeye çıktık, çünkü açıklık saçıklık hat safhada zaten bir tane caddemiz var meçburiyet caddesi. İstanbul’unuzun kıymetini bilin ve İstanbul’da olmayan veya oralara gitmeyenlere tavsiye ederim. İstanbul’a hep iş için giderdim zaten vaktim olmadığı içinde gezemezdim ve İstanbul sıkıcı yer derdim ama hep yanılmışım.

işte kaldığım nokta burasıdır kardeşim ramazan bitti geçti çalışmaktan fırsat bulup birkez gidemedik market işi yapıyorum ve ramazan ayında nefisleri doyurmaktan içime doya doya çekemiyorum istanbulu başka giden olursa banada dua etsin inşallah

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 02.10.2007 - 00:24
Bu mesajı bildir   serdarsk üyenin diğer mesajları serdarsk`in Profili serdarsk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 852 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53729 saniyede açıldı