kamagra ivermektine kaletra stromectol dexamethasone detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » i$te ben buyum.sen farklimisin ? farkliysan nu mutlu sana.

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    i$te ben buyum.sen farklimisin ? farkliysan nu mutlu sana.

278 Mesaj -

En Son On: 19.10.2010 - 19:44
Cinsiyeti: ----- 
.

i$te ben buyum.sen farklimisin ? farkliysan nu mutlu sana.

---------------------

bir gün hazret (ks)seyh muhammed diyauddin hz,

atinin üstünde giderken molla ahmed i (ks) sahi hizneyi yanina çagirir ve buyururki.

molla ahmed kimde zerreyi miskal nefis varsa o kisi

Allahtan (cc) uzaktir.

------------------------

insanin kiymeti,idraki ve zekasi,Allah dostlarinin hakikatlerini anladigi kadardir.

ubeydullah-i ahrar (ks).

-----------------------

Ey evlat!

Önce nefsine ögüt ver. Onu yola getir, sonra baskalarini. Senin henüz islaha muhtaç hallerin

var. Gözlerin bir adim ötesini görmüyor. Körleri neyinle yola getirmek sevdasindasin. ?

(Abdülkadir Geylânî hz).

------------------------

imâm-i Rabbânî Ahmed-i Fârûkî es-Serhendî hazretleri, Ben nefsin ne kadar büyük bir düsman

oldugunu, ancak onyedi senede ögrenebildim buyurmuslardir.

Imâm-i Rabbânî Ahmed-i Fârûkî es-Serhendî BÖLE SÖYLERSE.

VE 17 SENEDE NEFSINI TANIMIS ISE ,

YA BIZIM HALIMIZ NICE OLUR ACABA.

DEMEKKI KOLAY DEGILMIS.

BILDIM DEMEKLE BILINMIYORMUS.

KAL DEN HAL E GEÇMEK LAZIMMIS.

SÖZ DEN YASANTIYA GEÇMEK LAZIMIS.

---------------------------

Sah-i Naksibendi Hz. buyuruyor ki;

''Insan kendi nefsini kafirden daha asagi olarak düsünecek''. O kafir bir gün dönerse ne

kadar günahlari isyanlari varsa onlar hep mükafat olacak. Müminin ise önemli olan son

nefesidir.

----------------------------

Nefsini terbiye etmemis kisilerin yaptigi hizmet çogu kez ALLAH (c.c.) için degil, nefisleri

içindir.

Imam Gazali (r.h)

-------------------------------

Bir kimse nefsini terbiye etmekten acizse, baskasina edeb ögretmek isinde daha acizdir.

(Seriyy'üs-Sakati):

-------------------------------

"Eger Allah i (c.c) hakkiyla tanisaydiniz,duanizla daglar yerinden oynardi."

(camiü"s sagir 7448).

----------------------------------

molla ahmed kimde zerreyi miskal nefis varsa o kisi

Allahtan (cc) uzaktir.

(muhammed diyauddin hz).

saygi ve dua ile.
Ekleme Tarihi: 23.06.2007 - 00:20
Bu mesajı bildir   gavs üyenin diğer mesajları gavs`in Profili gavs Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YALNIZ_KURT su an offline YALNIZ_KURT  

843 Mesaj -

En Son On: 30.11.2010 - 16:52
Ey evlat!

Önce nefsine ögüt ver. Onu yola getir, sonra baskalarini. Senin henüz islaha muhtaç hallerin

var. Gözlerin bir adim ötesini görmüyor. Körleri neyinle yola getirmek sevdasindasin. ?

(Abdülkadir Geylânî hz).gavsulazamdan müthiş söz Allah cc
razı olsun kardeşim

Bu mesaj 1 kez ve en son YALNIZ_KURT tarafından 23.06.2007 - 00:29 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 23.06.2007 - 00:28
Bu mesajı bildir   YALNIZ_KURT üyenin diğer mesajları YALNIZ_KURT`in Profili YALNIZ_KURT Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kofi su an offline kofi  

291 Mesaj -

En Son On: 23.03.2009 - 19:17
Rabbim razi olsungül
Ekleme Tarihi: 23.06.2007 - 13:53
Bu mesajı bildir   kofi üyenin diğer mesajları kofi`in Profili kofi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 676 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54636 saniyede açıldı