ivermectine generique plaquenil ivermectin generique colchicine generique luvox luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » namazı bıraktım

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    namazı bıraktım

18 Mesaj -

En Son On: 09.04.2016 - 00:16
Cinsiyeti: Erkek 
selamün aleyküm

arkadaşlar uzun zamandır içinden çıkılmaz bi durum içindeyim..
hani derler ya umut kapıları kapandı.. çareler tükendi derler ya işte öyle birşey... ne yapacagımı bilmiyorum...
ne kadar yaratana sıgındım ise o derece içimdeki vesveseler arttı..

sonunda 1-2 hafta önce namazı kılmayı bıraktım ve vesveseler namazı bırakmamla azaldı... bu dogru degil biliyorum lakin gerçekten böyle oldu... o vesveslerki inanin dayanılır gibi degildi aklımı oynatacak duruma gelmiştim gece gündüz her an düşünmekten burnum kanıyordu... hatta 4444 salatı tefrice bile okudum... yinede vesveseler devam etti ve bundan 4 ay önce yaşadıgım şeyler beni hayata küstürdü... benim gibi herşeye küsüp daha sonra hayata baglanan arkadaşların bunu nasıl yaptıkları hayatı nasıl sevmeye başladıklarını bana yazmalarını istiyorum

tekrer namaza başlayacagım dua edecem yaradana...

duanızı esirgemeyin bu kardeşinizden selam ve afiyetle
Ekleme Tarihi: 02.05.2007 - 12:37
Bu mesajı bildir   serdarca üyenin diğer mesajları serdarca`in Profili serdarca Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  

Moderator
548 Mesaj -

En Son On: 30.11.2019 - 14:49
Cinsiyeti: Bayan 
Ve Aleykum selam kardeşim

üzüldüm...

hayata küsmüşsün. Yaşadıklarının sırtını yere getridiğini düşünmektesin. Herşey bitti, beklenen ölümse gelsin yada ben gideyim gibi düşüncelere sahipsin.
Şunu hiç bir zaman unutma Rabbim hiç bir kuluna taşıyamayacağı kadar ağır yük yüklemez.
Eğer ağır geliyorsa yaşadıkların , biki gücün yetiyordur. Gerek bünyen zayıftır gerek imanın yada kendine güvenin yoktur.
Her neyse bunlar geride kaldı.
Zamanında benzer şeyler yaşanmıştır belki birçok kişinin hayatında.
Önce bir guzel abdest alıp Allah'in huzuruna durun. İster vakit namazi kilin ister kaza namazi ister 2 rekat nafile namaz. Namaz sonununda kalkmayın. Buraya yazdığınız gibi içinizdeki tüm sıkıntılarınızı dertlerinizi endişelerinizi anlatın. Tamam Rabbim zaten biliyor ama birde siz dile getirin. Kalplerin ötesini dahi bilen Rabbimle konuşun. O'ndan yardım dileyin. O an için dünya ile bağlantınızı kesin. Gerekirse kendinizi odaya kilitleyin. Rabbimle başbaşa kalın.
Sonra en sevdiğiniz bir şeyi, gerek kıyafet gerek başka bir eşyanız olur birine hediye edin. Arkasından üzülmeyin tabi sevinçli

Bol bol felak-nas ve ayet-el kursi okuyun.
Rabbim yardımcınız olacaktır mutlaka bundan emin olun. Şunu hiç bir zaman unutmayın 100 kapının 99'u kapalı ise biri mutlaka açıktır. Etrafa alıcı gözüyle bakın.
Sabah erken kalkıp namaz kılın ve namazdan sonra tekrar uyuymayın. İkindi vakti ile akşam arası uyumamaya gayret edin.

Rabbim herdaim yar ve yardımcınız olsun.

selam ve dua ile Allah'a emanet olun kardeşim.
Ekleme Tarihi: 02.05.2007 - 16:09
Bu mesajı bildir   KaRaGuL üyenin diğer mesajları KaRaGuL`in Profili KaRaGuL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ferahnur su an offline ferahnur  
ALLAH MUHAKKAK HUZURA ERDİRİYOR

72 Mesaj -

En Son On: 11.05.2007 - 14:52
Cinsiyeti: ----- 
SEVGİLİ KARDEŞİM BENDE CIKMAZLIN CIKMAZINDAYDIM 1AYA ÖNCESİNE KADAR SONSUZ HAMDUSENALAR OLSUNKİ ŞİMDİ İYİİM ÖNCE RABBİMA KAYITSIZ ŞARTIZ HER AN YALVARDIM VESVESE KORKU PANİK BEN SUCUMU BİLYORDUM AFDİLEDİM ALLAHTAN ISRARLA DİLEDİM İNSALLAH AFFETMİŞDİR(CÜMLE AFDİLEYENLERİ CÜMLE MÜMİNLERİ) AMA DR DA GİTTİM İSTERSEN BİRDE DR GİT AMA MUTLAKA VE MUTLAKA RABBİME SIGIN EMİN OL HUZURU SANA YÜCE RABBİM KAHRU PERİŞAN OLMADAN VERİYOR BİZ KULLARINA BEN KURAN OKUMAYI SERİ SEKİLDE BİLEMYORUM AMA OKUNDUGUNDA TAKİP EDEBİLYORUM AC PC Nİ İSDER DİNLE İSDER SENDE TAKİP ET BİLYORSAN AMA KURANA BAKTIKCA ZİHNİN KALBİN AYDINLANIYOR ZAMANLA YETERKİ TEK KURTARICI RABBİMDEN UMUDUNU KESME VE ISRARLA DULARINI ET HACET NAMAZI KIL VE DUASI VAR ONU ET . BEN BİZZAT YASADIM VE SONUC RABBİME SONSUZ HAMDUSENALAR OLSUNKİ BENİ HUZURA KAVUŞTURDU BEN GÜNAHIMIN PİŞMANLIGIYLA EZİLMEYE DEVAM EDERKEN AF VE YALVARISLARIMI HİC KESMEDİM KESMİYCEMDE İNSALLAH RABBİM AFFEDECEK BENİ BANA VERDİĞİ HUZURA HERSEYE KAİNATTA YARATTIKLARININ HEPSİNİN HER ZERRRESİ KADAR HAMDOLSUN VE YÜCE PEYGAMBERİMİZE SALATU SELAM OLSUN ..ALLAHI BİRAN OLSUN AKLINDAN KABİNDEN CIKARMA HER AN İCİNDEN ALLAH DE LAİLAHEİLLALLAH DE LAHAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAH DE .. ALLAH MUTLAKA VE MUTLAKA MERHAMETİYLE GÖNLÜMÜZE RUHUMUZA İHTİYAC DUYDUGU SAĞLIGI HUZURU VERECEKDİR .. VERDİ... VERİYOR... RABBİM BÜÜTÜN MÜMİN DİN KARDESLERİMİZİN VE SENİN YAR VE YARDIMCIN OLSUN İNSALLAH
Ekleme Tarihi: 02.05.2007 - 16:55
Bu mesajı bildir   ferahnur üyenin diğer mesajları ferahnur`in Profili ferahnur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ilknurMerve su an offline ilknurMerve  

476 Mesaj -

En Son On: 20.08.2014 - 01:12
V.a.s Kardesim...

Karagül ablam ve ferahnur kardesim cok güzel seyler yazmislar...ARO.
Benimde eklemek istedigim bir kac sey var iznin ile...

Basligi okuyunca bile icim ciz etti...

Kardesim her insan seytanin veveselerine maruz kaliyordur bence...
banada cok oluyor ama Elh. bana namazi biraktiracak kadar olmadi hic...

Sizin durumunuzu elimden geldigince anlamaya calisiyorum ve kendimi inanin sizin yerinize dahi koyup düsündüm...zor..ağlar Rabbim yar ve yardimciniz olsun ins.

Bir abla varmis, seytan o namazda iken cok vesvese verip kafasini cok karistirirmis oda bir gün namazdan sonra arkasina dönüp: sanane be ister üc kilarim ister dört" demis sevinçli tabe biz tebessüm ettik duyunca...

Bir ablada söyle derdi,, eger namaz kilmak zorunuza gidiyorsa her namazdan sonra iki rekatta nafile kilin...sohbetleri dinlemek sIkicimi geliyor? sohbetten sonra hocanin yanina gidip ,,hocam on dakika daha benim icin sohbete devam edin , ihtiyacim var demek gerekli diyordu...

yane insan kendisi ile resmen savasacak...

Vesveseler namazi biraktiktan sonra azaldi demissiniz, elbette azalir, seytan hedefine ulastigini saniyor simdilik o yüzden , ama sizin kendinizi en kisa zamanda toparlayip size farz olan bir ibadete tekrar baslayacaginizdan eminim...

Vicdaniniz el vermez biliyorum...bile bile her ezen okundugunda ,,seytan vesvese veriyor, ben kilmiycam demiyceksiniz eminim...

ve kardesim namazi birakmak icin su üc neden gerekiyormus, ya delisindir , ya bayansindir ve ayin belirli günlerinde terk ediyorsundur namazi yada Ölü´sündür!

Allahin emrini yapmamakla gercek huzur bulunurmu?

Yanlisim olduysa hakkini helal et icimden gelenleri yazdim...

En kisa zamanda namaza tekrar baslaman ve seytani yenmen dilegi ile...

Yoktan var edene emanet ol . Selam ve Dua ile...

Bu mesaj 1 kez ve en son ilknurMerve tarafından 04.05.2007 - 09:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.05.2007 - 19:54
Bu mesajı bildir   ilknurMerve üyenin diğer mesajları ilknurMerve`in Profili ilknurMerve Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_LaL_ su an offline _LaL_  

838 Mesaj -

En Son On: 18.12.2010 - 00:47
Cinsiyeti: ----- 
Allah yardımcınız olsun...

dualarımız sizinle..

her ibadeti sanki son yapacağım ibadet diye düşünüyorum ben ve Allah'a şükrediyorum bir sonraki güne eriştiğimde ya yarına çıkamazsam diye bir düşünüyorum..

bu sayede tembellik de yapamıyorum..

umarım kısa zaman içinde eski halinize dönersiniz..

gülgülgül
Ekleme Tarihi: 03.05.2007 - 20:07
Bu mesajı bildir   _LaL_ üyenin diğer mesajları _LaL_`in Profili _LaL_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ehli zikir su an offline ehli zikir  

31 Mesaj -

En Son On: 12.05.2008 - 19:38
KARDEŞİM ÖNCELİKLE ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.BÖYLE İMTAHANLARI HEPİMİZ ZAMAN ZAMAN YAŞARIZ.AMA ŞEYTANIN BU OYUNLARINA KANIPTA ASLA İBADETLERİMİZİ BIRAKMAMALIYIZ. SİZE BU KONUDA SÖZLER KİTABINDAN YİRMİ BİRİNCİ SÖZÜN İKİNCİ MAKAMINI OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUM.ŞUNUDA SÖYLEYEYİM BİLİNİZKİ BU DÜŞÜNCELER SİZDEN DEĞİL,ŞEYTANDANDIR.SİZDE ONUN TAHRİKLERİNE UYUP BUNLARA ÇOK EHEMMİYET VERİRSENİZ BÜYÜR İÇİNDEN ÇIKAMAZSINIZ.EHEMMİYET VERMEZSENİZ ZAMANLA KÜÇÜLÜR VE YOK OLUR.İBADETLERİNİZEDE İNŞAALAH BAŞLAR VE NE OLURSA OLSUN BİRDAHA BIRAKMAZSINIZ.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.
Ekleme Tarihi: 03.05.2007 - 22:14
Bu mesajı bildir   ehli zikir üyenin diğer mesajları ehli zikir`in Profili ehli zikir Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Ve Aleykum Selam Kardesim.

Hayata kusmek ve arkasindan birseyleri boslamak bu istek zaman zaman hepimizin basina gelen seyler ama namaz apayri bambaska bir duygu unutma.Unutma ki bu dunya imtihan dunyasi yenmekte var yenilmekte vesvese hepimizde olan seyler onu yenmek onunla mucaadele etmek gerek.Imami Gazalidi (yanilmiyorsam) nefsini yeniyor ve gayptan bir ses geliyor onu cagir icine al biz seni onunla sevdik.Evet Bizler sorunlarla mucadele ettigimiz zamanlardada Rabbimiz bizim defterimize ibadet sevabi yaziyor.

Peygamberimiz(sav) bir Hadisi serifinde buyuruyor ki:"Yorgunluluk,surekli hastalik,tasa,keder,sikinti ve gamdan,ayagina batan dikene varincaya kadar Muslumanin basina gelen herseyi,Allah(cc) onun hatalarini bagislamaya vesile kilar."

Sizde Rabbimin sevgili kulusunuz ki demek size bu kadar yuk verdi insAllah namaziniza tekrar baslarsiniz.Unutmayin ki Rabbim hicbir kuluna ustesinden gelemiyecegi yuku yuklemez!Dualarimiz sizinle Namaz dininin diregidir unutma namazsiz bir kalp paslanmaya elverisli etrafinda hicbir koruma kalmadan ortalik yerde kalakalmis gibidir.Kendini namazla koru.Selamlar Kardesim.

Bu mesaj 1 kez ve en son Emirdag tarafından 04.05.2007 - 15:22 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.05.2007 - 12:26
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
burcunur su an offline burcunur  

635 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 15:33
--------------------------------------------------------------------------------
Şeytanın korkusu

Adamın bırı çölde tek basına koyulmuş gıderken şeytan da ınsan kılığına bürünerek ardından yetışır ve kendısıne yol arkadaşlığı teklıf eder. Adam ıle yollarına devam ederlerken vakıt bır haylı ılerler,aşkam olur, gün batar, sabah olur,gün doğar. Şeytanın kafası önemlı bır noktaya takılır. Bakar kı adamda ne sabah, ne öğle, ne ıkındı, ne akşam, ne de yatsı namazı. Hıçbırını kılmıyor. Artık yol yürümekten yoruldukları ıçın bır yerde konaklamak üzereyken şeytan ayrılarak koşmaya baslar. Şaşırıp kalan adam ardından,'nereye gıdıyorsun böyle benı yalnız bırakıp da' dıye haykırır. Bunun üzerıne şeytan duraklıyarak adama şu ıbret dolu cevapı verır:
Arkadaş, ben ömrümde bır defa Allah'a karsı geldım. O yüzden kovuldum. Fakat sen günde beş defa karşı gelıyorsun. Korkarım Allah(c.c.)gökten taş yağdırır da ısabet eder.

arkadaşım allah yardımcın olsun... seni bu çıkmazdan kurtarsın...biliyorsun ki allah insana taşıyamıyacağı yük yüklemez.. bence bir an önce (yani inşallah)namaza başlamalısın....
Ekleme Tarihi: 04.05.2007 - 13:02
Bu mesajı bildir   burcunur üyenin diğer mesajları burcunur`in Profili burcunur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ahmetsezginyilmaz su an offline ahmetsezginyilmaz  
NAmaz ve Sevde Anı

15 Mesaj -

En Son On: 26.01.2015 - 11:38
Slm Öncelikle sayın kardeşim şunu dile getirmek isterim ki yaptığınız olayın yanlışlığı ve doğruluğu hakkında sizde en azından burda size akıl veren diğer arkaşlar gibi farkındasınız.

Hatalı olduğunuzu en azından siz bizden daha iyi biliyorusunuz. biz acizane kullardanda akıl istiyorsunuz.

Yazıma başlamdan önce size şunu itiraf edeyim Cenabı Allah her kulunu bir fıtrat üzerine yaratmıitır her kulun kendine özgü nasıl parmak izi varsa birde fıtratı vardır. Hayatın anlam ve önemini anlamak için önemli olan kulun kendinde bulunan fıtratı Allahın izni ile bulup ona göre yaklaşmasıdır .

ŞAnı Yüce Allah kendi kitabı Kuranı kerimde bu olaya '' Biz Kimseye kaldıramıyacağı yükten fazlasını yükleyemeyiz '' Şuan inanın ki Ayın karanlığında Zifri karanlıkta UZayın boşluğunda Simsiyah karıncanın ayak seslerini duyan ve ona rızık tayin eden CŞanı ismi azamla yüce olan Allah c.c. dür.

Sakın beni yanlış anlama ama şuan inanki Seni Tek sorunun Vesveseye Düşmenin Tek nedeni KAdere boyun eğerek içinde bulunduğun vesveseyi Allaha sığınarak çözmemendir.

Şuan senin sorunların ne olduğunu bilmiyorum. Fakat şuan inan ki Cenabı Allah diyor ki '' Sizin HAyır bildikleriniz Şer, Şer Bildiklerinizde HAyır ola Bİlir Siz istesenizde istemesenizde Ben sizin adınıza size an hayırşlı olanı vereceğim diyor''

KArdeşim ben sana az söylüyeyim sen çok anla benin şu fani düyada diğer kardeşlerimin de yaşadığı gibi bir çok dertler tesalar ve sevinçler yaşadım ama gel görelim dertler ve tasalar olduğu zaman allah korusun niye neden niçinlerle kndimi çook bitirdim.( Allah tüm müslümanların içindede biz acizana günhakarların günahlarını affetsin ) Ama işin üzerinden zamna geçtikce anladım ki İyiki Cenabı Allah o tasalar zamanında benim istediğim hayır dahi olsa bana vermemiş yoksa ben o hayırla başladığım işi hüsranla birtireceğim ortaya çıktı....

Sen öncelikle Canım kardeşim Şunu düşün ( bizlerde düşünelim arkadaşlar) Cenabı Allah Bize Şah damarımızdan daha yakın acaba Biz ŞAnı İsmiAzamla yüce olan Allah c.c. nekadar yakını...

Tüm dertlere deva hastalara ilaç ve dünyada ve ahiretde tek tutanağımız Allah c.c. nün Hak kitabı Kuran ve onun elçisi İki cihan serveri ŞAnı yüce resul ENtebül enbiya Gökte ismi Ahmet yerde ise Muahmmed ( s.a.v ) olmalı inş. rabbim dilimizle söylediklerimizi başta benim nefsim olmak üzere en kısa zamnda bir fiil hayata dökmeyi nasp etsin
:o :o :o
Ekleme Tarihi: 11.05.2007 - 10:44
Bu mesajı bildir   ahmetsezginyilmaz üyenin diğer mesajları ahmetsezginyilmaz`in Profili ahmetsezginyilmaz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
serdarca su an offline serdarca  
Themenicon    teşekkürler ravdacanlar

18 Mesaj -

En Son On: 09.04.2016 - 00:16
allah razı olsun tüm kardeşlerimden namaza başladım 3 gün önce..
yazdıgınız onca şeyler için teşekkür ederim
ne deyimki şimdi ben: ALLAH BENDEN DAHA ZOR DURUMDA OLANLARADA YARDIM EYLESİN...

YAŞADIKLARIMDAN EDİNDİGİM BİRŞEY VARKİ İNSAN ÇOK ACİZ Bİ MAHLUKATMIŞ.. ACILAR BİRER OLGUNLUK FİDANLARIYMIŞ HAYATA DİKİLEN.. HAYATIMDA HİÇ BU KADAR SABIR AGACINDAN MEYVE KOPARMAMIŞTIM..
BELKİ YAŞADIGIM ONCA SIKINTILAR BENDEN KENDİME OLAN GÜVENİMİ, BELKİ YAŞAMA SEVİNCİMİ, BELKİ EN SEVDİGİM VARLIGI EŞİMİ BENDEN ALDI.. BAZI ŞEYLER VARDIR Kİ İNSAN KENDİSİNE BİLE ANLATAMAZ ZOR GELİR BU ONA.. ALLAH RAZI OLSUN SİZLERDEN YAZDIKLARINIZI DEFALARCA OKUDUM..
Bİ KARDEŞİMİNDE YAZDIGI GİBİ NİCE ŞER BİLİNEN İŞTE HAYIR, HAYIR BİLİNEN İŞTE ŞER VARDIR...
ARTIK TEK TESEELLİM ALLAHIN KURANDA VADETTİGİ HER ZORLUKTAN SONRA Bİ KOLAYLIK VARDIR AYETİ.. (inşirah süresi)
ALLAHIN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN..
Ekleme Tarihi: 12.05.2007 - 09:02
Bu mesajı bildir   serdarca üyenin diğer mesajları serdarca`in Profili serdarca Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 869 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54457 saniyede açıldı