stromectol generique stromectol generique kaletra kamagra generique colchicine oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » HERŞEY O'NUN[SAV] HÜRMETİNE

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
hasan_el_benna su an offline hasan_el_benna  
HERŞEY O'NUN[SAV] HÜRMETİNE

7 Mesaj

En Son On: 25.07.2007 - 16:12
Cinsiyeti: ----- 
HERŞEY O'NUN[SAV] HÜRMETİNE

Yüce ALLAH, buyurur ki:

"Resûlüm MUHAMMED! Biz seni ancak alemlere bir rahmet olarak gönderdik." (1)

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) anlatıyor:

"ALLAHu Tealal, yasak ağaçtan yediğinden dolayı Âdemi Cennet'ten dünyaya indirdiği zaman, Adem (a.s) kusurunu anladı, affı için ağladı ve:

"Ya Rabbi! Beni Habibin/sevgilin MUHAMMED hatırına affeyle." Diye yalvardı. ALLAHu Teala:

"Ey Adem, sen benim habibim MUHAMMED'i nereden tanıyorsun?" diye sordu. Haz. Adem:

"Ya Rabbi! Sen beni Cennet'e yerleştirdiğin zaman Cennet'in her yerinde, Arş'ın üzerinde "Lâ ilâhe illALLAH MUHAMMEDu'r-rasulullah" yazısını gördüm. İsmi senin isminle birlikte zikredilen ve her yere nakşedilen bu zatın senin katında çok kıymetli ve sevgili birisi olduğunu anladım. O sevgili kulunun hatırına beni affetmeni istiyorum." dedi. ALLAHu Teala:

"Ey Adem, doğru söyledin; o, bana halkın en sevimlisidir. O senin evlatlarından birisidir. Peygamberlerin sonuncusudur. Eğer onu yaratmasaydım seni de yaratmazdım. Seni onun hatırına affettim." buyurdu.
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 16:45
Bu mesajı bildir   hasan_el_benna üyenin diğer mesajları hasan_el_benna`in Profili hasan_el_benna Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
özgürahmet su an offline özgürahmet  
herşey uğruna yaratıldı amma!

66 Mesaj -

En Son On: 07.06.2007 - 15:49
Cinsiyeti: Erkek 
hazreti MUHAMMED SAV.efendimizin hürmetine alemler yaratıldı.ve buğüne kadar gelindi.ümmeti olmakla şeref duyduğumuz aziz peygambere ne hazırladık.kıyamet koptuğunda şefaat için resulallaha gittiğimizde hangi yüzle şefaati isteyeceğiz.
bizler hergünümüzü boşa geçirmekteyiz.''sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır''buyururken ne yapıyoruz.bakınız müslüman sayımız artarken kuranı kerimi okuma sayımızda ters orantıda düşüyor.çoğü müslüman evlerinde tozlu rafların arasında hapsediyor.ne zaman ölüm,düğün,sünnet gibi merasimler olursa o zaman hatırlanıyor.bu yazık değilmi.siz ne ile amel ettiniz denildiğinde hangi yüzle kuranı kerimi şahit göstereceğiz.okumadığımız yaşamadığımız ve yaşattıramadığımız kuranı mı şahit göstereceğiz.haz.kuran şu anda bizlere vahiy olmuşçasına onu öğrenmemiz ve yaşamamız gerekiyor.gelin alemlere rahmet olarak gönderilen bir resule uygun bir temsil görevimizi yerine getirelim.yarın çok geç olabilir
Ekleme Tarihi: 10.04.2007 - 11:33
Bu mesajı bildir   özgürahmet üyenin diğer mesajları özgürahmet`in Profili özgürahmet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 909 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54686 saniyede açıldı