kaletra generique colchicine kaletra kaletra generique plaquenil naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Ekleyen
O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?

975 Mesaj -

En Son On: 11.06.2010 - 19:28
Cinsiyeti: Bayan 
Selamün Aleyküm ve Rahmetullahi ve Beraketuhu ve Magfiretuhu…

Prof.Dr. Saffet Solak anlatıyor :

Amerika'da master yaptığım yıllarda,çalıştığım üniversitenin yemek salonu açık büfe şeklindeydi.Herkes dilediği yemekten istediği kadar alabiliyordu.yemekhanenin kapısında

*"Take what you need.Eat what you take"
(Yiyeceğin kadar al, aldığını da ye)* diye yazmakta idi.

Bir gün aynı masada yemek yediğimiz Çinli bir arkadaşı,tabağında kalan son pirinç tanesini almaya çalışırken görünce dayanamadım ;denemek için dedim ki :

"Bir pirinç tanesi için neden bu kadar uğraşıyorsun? Bırak
tabakta kalsın."Çinli arkadaşın verdiği cevap çok düşündürücüydü:

"Her Çinli bir pirinç tanesi israf etse,Çin nüfusu ile çarp
bakalım,kaç ton pirinç yapar?Biz kalabalık bir ülkeyiz,israf etme lüksümüz yoktur." dedi.

Yine denemek için dedim ki :

"Şu anda Çin'de değil Amerika'dasın.Tabağında bırakacağın pirinç
tanesi Çin'i değil,Amerika'yı zarara uğratacaktır".

Bu sözlerim karşısında güldü ve şöyle dedi :

"Yaşadığım ülke olan Amerika'yı bu şekilde zarara uğratmak onurlu
bir davranış olmaz."

Çinli arkadaşı bu onurlu davranışından dolayı tebrik ettim ve
düşüncesini paylaştığımı söyledim. İslam dininin bu konudaki,

*"Yiyiniz içiniz, fakat israf etmeyiniz. Çünkü Allah israf edenleri sevmez"* buyruğunu açıkladım.

Çok hoşuna gitti.Tam o sırada ,Ürdünlü Müslüman bir arkadaş
tabağındaki yemek artıklarını çöp sepetine boşalttı.

Bunu gören Çinli arkadaş Ürdünlü'yü göstererek :

"O Müslüman değil mi? dedi.

O kadar üzüldüm ki ,ne diyeceğimi bilemedim.

NOT:Peygamberimiz (s.a.v) islamiyeti yaşayarak etrafına örnek olmuştur. Belki de kitlelere ulaşmasının cevabıda bunda gizliydi..
Bizim en büyük gafletimiz ve hatamız güzel dinimizi yaşamamak.. Ondaki güzellikleri etrafımızdaki insanlara yaşayarak göstermiyoruz.. Başımıza n geliyorsa hep bu yüzden geliyor.Dinimiz sadece nüfus kağıdında kalmış!...
Mevlam akibetimizi hayır eylesin..

Selam ve Dua ile.. KULTANESİ..

Ekleme Tarihi: 10.03.2007 - 00:26
Bu mesajı bildir   hanzade3 üyenin diğer mesajları hanzade3`in Profili zum Anfang der Seite
Forum Düzeni - imzaları göster
önceki konu   sonraki konu

Mesajlar Ekleyen Tarih
 O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?
hanzade3 10.03.2007 - 00:26
 O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?
CiVELEK 10.03.2007 - 08:40
 O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?
cetin35 10.03.2007 - 13:20
 O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?
F a t i h 10.03.2007 - 13:27
 O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?
herdem 10.03.2007 - 13:31
 O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?
dilaratuba 10.03.2007 - 17:48
 O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?
rifat56 14.03.2007 - 20:50
 O MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ?
VeRvO 16.03.2007 - 10:15

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 799 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54219 saniyede açıldı