kaletra generique kaletra fluvoxamine generique stromectol generique stromectol luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » V E F A N E D İ R ???

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
asabi kanarya su an offline asabi kanarya  
V E F A N E D İ R ???

280 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 20:35
Cinsiyeti: Erkek 

S.A.

günlük hayatta kullandığımız fakat içeriğine pek dikkat etmediğimiz bazı kelmimeler vardır
bu kelimeler birkaç harften oluşsada aslında kelimenin anlamı o kadar büyüktürki belkide kitaplar dolar, yazmaya çalışsak yada şöyle diyelim anlamı kişiye göre değişir.

kim hangi açıdan bakarak yorumlamış kimin için ne anlama geliyor bunu merak ettim ve kişinin kendisinin bakamadığı diğer açılarıda görebilmesi için bir konu açmak istedim değerli yorumlarınızı merak ediyorum

işte bu kelimelerden bitanesi

VEFA NEDİR ???

SELAM VE DUALARIMLA

NOT:LÜTFEN KENDİ FİKİRLERİNİZİ YAZIN HERHANGİ BİR KİTAPTAN VEYA KAYNAKTAN YAZMAYALIM
Ekleme Tarihi: 28.11.2006 - 19:36
Bu mesajı bildir   asabi kanarya üyenin diğer mesajları asabi kanarya`in Profili asabi kanarya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
- HuKuM - su an offline - HuKuM -  

86 Mesaj -

En Son On: 12.12.2006 - 18:04
Vefa deyince aklıma yapılan iyliği her zaman hatırlamak asla unutmamak , bu iyiliğe daha güzeli ve daha büyüğü ile karşılık vermek geliyor.Atalarımızın dediği gibi bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı var.

Her konuda olduğu gibi , vefa konusunda da örnek aldığımız ,Efendimiz in (s.a.v) süt annesine , süt kardeşine ve çocukluğu yanında gecen Ebu Talip in hanımına her zaman vefakar davrandığını onlarla ömrü boyunca ilgilendiğini okumuştum.

Açıkcası şimdi yaptığımız her iyilikte bir karşılık bekliyoruz.
Ayrıca , iyiliklerden ve yapanlardan da şüphe eder olduk. Neden bana bu iyiliği yaptı acaba ? Sorusunu sorar , altında bişi arar , birde bu iyiliği çabucak unutur nankörleşiriz.
Ekleme Tarihi: 29.11.2006 - 00:15
Bu mesajı bildir   - HuKuM - üyenin diğer mesajları - HuKuM -`in Profili - HuKuM - Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 17:32
Cinsiyeti: Bayan 
Sahi vefa neydi?..

Unuttum..!! Sıladan ayrı düşeli..

Suan susmak isterdim...

Vefa..!!

Biri bir güzellikte bulunursa senin ona daha fazlasını göstermen...

Kime vefalı olmalı insan?..

Önce Yaradana..
Sonra Seni Dogurana ve Büyütene..
Yasadıgın ülkeye..
Hüznüyle kederlendigin sevinciyle mutlu oldugun dosta..
Yan dairedeki komsunuz Hatice teyzeye..

Ne büyük duygudur vefa..

Ne mutlu vefakar olabilene..

Ekleme Tarihi: 29.11.2006 - 00:19
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

280 Mesaj -

s.a.

bende konuya, ahde vefalı olmalı diye fikrimi beyan ederek dahil olmak istiyorum

bence V E F A kulun, RABBİNİN kendisine bahşettiği bütün nimetlere ve yaratılan en şerefli mahluk sıfatına karşılık verebilmektir diye düşünüyorum.

SELAM VE DUALARIMLA

Ekleme Tarihi: 04.12.2006 - 19:51
Bu mesajı bildir   asabi kanarya üyenin diğer mesajları asabi kanarya`in Profili asabi kanarya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
erdal58 su an offline erdal58  
mayamız vefa olsun

134 Mesaj -

En Son On: 24.02.2007 - 21:48
Vefamız Mayamız Olsun
Bizi kul var eden Rabb-i Rahman a
Sonsuz şükür ile daldık ummana
Bize ışık tutan Kutb-i Cihan a,
Fikir asla yetmez, vefa gerektir.

Büyüttü bizleri anne ve baba,
Sevgi, saygı göster olmaz ki heba!
İnsana yakışan sadakat, çaba,
Şükürle yetinmez, vefa gerektir.

Âlimlerin özü, Hakk a davettir,
Onlara kötü söz, bir adavettir,
Bizim görevimiz de uhuvvettir,
Zikir dilden düşmez, vefa gerektir.

Hayat arkadaşın ortak derdine,
Daimî şefkati göster kendine,
Zor gününde koşan, dostun merdine,
Teşekkürsüz olmaz, vefa gerektir.

Ceddimiz Hak için şehîd olmuşlar,
Gönüllere girip, mürşid olmuşlar,
Yârdan, serden geçip vatan bulmuşlar,
Tefekkürle bitmez, vefa gerektir.

Cemiyette saygı her işin başı,
Hukuk yoksa, ayırmaz kuru-yaşı
Söz verdiysen, atma kimseye taşı
Malkoç Erdal, ahde vefa gerektir.
Ekleme Tarihi: 04.12.2006 - 20:15
Bu mesajı bildir   erdal58 üyenin diğer mesajları erdal58`in Profili erdal58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: mayamız vefa olsun

280 Mesaj -

HUKUM KARDEŞİME gül

DOLUNAY BACIMA gül

ERDAL 58 KARDEŞİME gül

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 05.12.2006 - 00:00
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
abicim VEFA yı ben İSTANBUL da bır semtın adı oldugunu bılıyorumkahkaha ha bır de asker arkadaşımın ısmıydı doğru yaw unutmuşumkahkaha kahkaha

abıcım VEFA demek bır kımsenın bıze bahşettığı bır ihsan karşısında sebeplerıne bakmadan aynı ihsanıyette karşılık verebılmektir hatta daha fazlasını.. önce YARADAN a zaten O na vefalı olan kımseye VEFASIZ olmaz vesselam...

abı yaw kızma ama bu renkler hiç bu kadar guzel olmamıştı hiç kimseye de bu kadar yakışmamıştı
herhalde çocugun güzelliğindendır abı yanılmıyorum di mi?kahkaha kahkaha

ALLAH a emanet....
Ekleme Tarihi: 05.12.2006 - 09:33
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

280 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı CiVELEK

abı yaw kızma ama bu renkler hiç bu kadar guzel olmamıştı hiç kimseye de bu kadar yakışmamıştı
herhalde çocugun güzelliğindendır abı yanılmıyorum di mi?kahkaha kahkaha

ALLAH a emanet....

bakan kisi güzel bakarsa güzel görürmüş demekki bu senin güzelliğin kardeşimgül
Ekleme Tarihi: 06.12.2006 - 21:15
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 778 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55669 saniyede açıldı