chloroquine lopinavir ritonavir chloroquine colchicine generique plaquenil seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » allah bana rahmet etsin yardım edin kardeşlerim

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
bana YARDIM edin kardeşlerim

8 Mesaj

En Son On: 30.01.2007 - 08:39
Cinsiyeti: Erkek 
allahın selameti üzerinize olsun durum şundan ibaret ben 40 günlükken annem ve babam ayrılmış babamın din hakında hiç bir eğilimi yok gayrı meşru bi hayat yaşamış uzun yazmak zorundayım hakkınızı helal edin annem evlenmiş ve bi ailesi ver babam yanımda değil oto kiralama işi yapıyor ben baba annem ve amcamın yanında büyüdüm onlarda islamiyet hakkın da tam anlamıyla bilinç sahibi değiller benim yaşım 25 2sene önce allahın rahmeti ile hidayete erdim ve ailemin yeterli olmadığını anladım benim daha önece yanliş şeyler yapmamdaki en büyük payın onlarda oduğunu gördüm akrabalarım arasındada islamı yaşayan yok babaannem namaz kılıyor fakat annesinden gördüğü gibi yani yanlış manlış kılıyor yaşı 72 bayramda akrabalarım bayramlaşmaya geldiğinde hepsi tesettürden bi haber oldukları için onlar geldiğinde ben günaha girmemek için evden kaçıyorum ve babaannem beni çok sevdiğinden üzerime çok düşüyor allah için çok bunaldım ve artık hayattan yılmaya başladım ailemi terketmeyi ve yeni islam temelleri üzerine bir hayat kurmayı düşünüyorum fakat onların üzerimde olan hakları sebebi ile bunu yapamıyorum size açmayı düşündüm allah hepimizden razı olsun

Bu mesaj 1 kez ve en son yunsarun tarafından 25.10.2006 - 12:01 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 25.10.2006 - 11:15
Bu mesajı bildir   yunsarun üyenin diğer mesajları yunsarun`in Profili yunsarun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
burcunur su an offline burcunur  

635 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 15:33
Cinsiyeti: Bayan 
SELAMUNALEYKÜM KARDEŞİM ÖNCELİKLE BENCE İSLAMI SEÇMEN ÇOK GÜZEL BİR ŞEY ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR DERLER AMA SEN ŞİMDİ ETRAFINDA KİMSENİN SANA DİNİ ANLATMAMASINDAN RAHATSIZSIN AMA İNAN BANA BUNU TEK BAŞINADA YAPABİLİRSİN BENDE SANA BİRŞEY ALATAYIM BENİM AİLEM DİNE KARŞI DEĞİL BİLAKİS ÇOK SEVİYORLAR ÇOKTA HOŞLARINA GİDİYOR YAPTIĞIMIZ İBADETLER AMA ONLAR DA ŞİMDİYE KADAR BANA BİRŞEY ANLATMADLAR HEPSİNİ TEK BAŞINA YAPTIM ÖNCELİKLE DİNİ ÇOK İYİ BLEN ARKADAŞLAR EDİNDİM HERŞEYİ ONLARDAN ÖĞRENDİM BENCE SENDE KENDİNE BÖYLE ARKADAŞLAR EDİNMELİSİN EMİNİM ÇEVRENDE ÖYLE İNSANLAR VARDIR KOMŞULARINIZ VARDIR BURDANDA ÖĞRENEBİLİRSİNİZ HERŞEYİ EMİNİM BURDAKİ ARKADAŞLAR SANA ÇOK YARDIMCI OLACAKLARDIR EN ÖNEMLİSİ SEN ALLAHA İNAN YETER SONRA HEPSİ KENDİLĞİNDEN OLUR BİRAZ ÇABA GÖSTERECEKSİN HEPSİ BU..Güle Güle Güle Güle

Bu mesaj 1 kez ve en son burcunur tarafından 25.10.2006 - 12:14 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 25.10.2006 - 12:13
Bu mesajı bildir   burcunur üyenin diğer mesajları burcunur`in Profili burcunur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
(kaRdeLen) su an offline (kaRdeLen)  

5 Mesaj

En Son On: 27.10.2006 - 20:52
Cinsiyeti: Bayan 
ve aleykum selam

evet bencede arkadaş çevren çok önemli.bi insanın cennetlik olmasını da cehennemlik olmasını da arkadaş çevresi büyük ölçüde etkiliyor.çünkü ben yaşadım biliyorum.yapacağın en doğru davranış eğer ailenden yardım alamıyorsan,islamı en iyi şekilde yaşayan ve yaşatan bir arkadaş grubu edinmen.kesinlikle onlardan çok şey öğrenebilirsin ve dinini yaşayabilirsin.Allaha şükür öyle bir arkadaş çevrem var şuan.belkide ben onların sayesinde bu kadar düzenli yaşayabiliyorum İslamı...göz kırpma
Ekleme Tarihi: 25.10.2006 - 12:38
Bu mesajı bildir   (kaRdeLen) üyenin diğer mesajları (kaRdeLen)`in Profili (kaRdeLen) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
beyazgulce su an offline beyazgulce  

4 Mesaj

En Son On: 25.10.2006 - 14:20
Cinsiyeti: ----- 
Selamun Aleykum Kardeşim...
Ben bundan 6 sene once kapandım..Ailemden ve en cokda akrabalarımdan tepkiler aldım.Sadece ben deil ailemede bu tepkiler yansıdı.Once cok uzuldum,onların bulundugu ortamlardan kacmak istedim elimden geldiğince uzak durmaya calıstım.Sonra farkettimki bunlar bana farz olan şeyler ve hayat beim hayatım..Ne kadar cok sey okursan ve ogrenirsen onların tepkilerine de o kadar rahat cevap verirsin.Kacmak zorunda diilde onlara samimiyetle islamı ve güzellikleri anlatman senin icin daha güzel bir yontem olur.Ama sabretmen gerekir,şu an sınanıyorsun ve Rabbim yardımcın olsun.Bu yuzden vazgecenlerden olma inşallah.Sabret ve ogrenmeye calıski ogretebilesin...

Vealeykum Selam.
Selam ve dua ile kal
Ekleme Tarihi: 25.10.2006 - 12:48
Bu mesajı bildir   beyazgulce üyenin diğer mesajları beyazgulce`in Profili beyazgulce Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  

1543 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 19:46
Cinsiyeti: ----- 
Ve ALeykum Selam Ve Berekatu...

yunsarun kardeşim ailenizin yanında da islami bir hayat yaşayabilirsiniz. Öncelikle güzel Dİnimizi öğrenmek gerekir. Arkadaş ve Cemaat çok önemlidir. İyi arkadaşla ve iyi bir cemaatle olmak lazım gelir. İnsan yalnız olursa yanındaki şeytandır bunu unutmamak gerekir. Öncelikle yapmanız gereken kulakdan duyduğunuz herşeyi silip yeniden Din-i İslamı doğru kaynaklardan (Ehl-i Sünnet itikadına göre) araştırıp öğrenmeniz lazım gelir. Eğer merak ederseniz ben size benimde faydalandığım bir iki güvenilir site yazarım forum kurallarına uygun olursa...

ALLAH-U TEALA ya EManet Olunuz...
Ekleme Tarihi: 25.10.2006 - 13:34
Bu mesajı bildir   Havz-i Kevser üyenin diğer mesajları Havz-i Kevser`in Profili Havz-i Kevser Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 697 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53879 saniyede açıldı