generique kaletra stromectol fluvoxamine generique rhinocortgenerique rhinocortnaprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » Yeni Şafak sapıttı!!!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Yeni Şafak sapıttı!!!

236 Mesaj -

En Son On: 21.01.2007 - 22:33
Cinsiyeti: Erkek 
YENİ ŞAFAK SAPITTI!!!

Yazmak istediğim en sonki konu; bir İslamcı yayını protesto ve boykot idi. Şimdi bunu yapıyorum ve yapmak zorundayım. İslami ve imani hassasiyetimiz bunu gerektiriyor çünkü...

Yeni Şafak bir kaç gün önce Yapı Kredi Bankası'nın tam sayfa reklamını koydu. Dedik ki, kazara olmuştur. Bugün yine tam sayfa Şekerbank reklamını koyuncuya telefonu kaldırıp bilgi istedim.

Cevap yaptıkları pislikten daha pis idi. Okuyucunun tepkisine göre devam edeceklermiş bu tür reklamlara... Dedim ki; haram belli, helal belli! Okuyucu mu belirler helal ve haramı yoksa Allah mı?

Sonra -güya- yetkili birisine iç hattan sorarak "bundan sonra bu tür reklamların devam edeceğini" söyledi karşıdaki kişi. Yani artık Yeni Şafak kendini yeniliyor dedi.

Anladım ki, bu yenileme bir sapmanın göstergesi. Birazdan bizim mıntıkanın dağıtım sorumlusunu arayıp aboneliğimi iptal ettireceğim. Size de tavsiyem, artık Yeni Şafak'ı ebediyyen tarihe gömün! Çünkü mantığı bu olan kişiler özür dileseler bile, bu sizi tekrar soymak için olacaktır!

Dikkate almanızı temenni ederek...

Ekleme Tarihi: 12.10.2006 - 13:33
Bu mesajı bildir   Ebu Huzeyfe üyenin diğer mesajları Ebu Huzeyfe`in Profili Ebu Huzeyfe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
khayr su an offline khayr  
Yeni Şafak sapıttı!!!

206 Mesaj -

En Son On: 03.09.2009 - 00:29
Cinsiyeti: Bayan 
Ebu Huzeyfe kardeşimin hassasiyetine katılmamak mümkün değil ancak geç kalınmış bir tavır. Neyse ki zararın neresinden dönülse kardır. Rabbim herkese basiret nasip etsin inşaallah...AMİN!!!
Ekleme Tarihi: 12.10.2006 - 14:17
Bu mesajı bildir   khayr üyenin diğer mesajları khayr`in Profili khayr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Son-GüL su an offline Son-GüL  

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
Kusura bakmayın ben biraz bihaberim bu konudan,

Acaba yapı-kredi bankasının reklamının

yapılması ne gibi bi zarar verir okuyucuya?

Yani sadece katılım bankalarının ve finans

kurumlarının reklamı yapılsa nolur,bu gibi

bankaların reklamı yapılsa nolur ben anlamadım?

Açıklayan olursa memnun olurum...

düsün
Ekleme Tarihi: 12.10.2006 - 14:29
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ebu Huzeyfe su an offline Ebu Huzeyfe  
Themenicon   

236 Mesaj -

Haramların reklamlarının da haram olduğu sabittir. Bunun aksine fetva veren bir tek ilim ehli kimseyi görmedim şahsen. Varsa siz yazın biz de öğrenmiş olalım.

Nasıl ki, rüşveti veren de alan da aracılık eden de günah işlemiş olur, nasıl ki, içkiyi alan da satan da taşıyan da vs günah işlemiş olur, haramları teşhir edip reklamını yapan da açıktan günah işlemiş olur.

Böyle bir günahı işleyen ve bunu da savunabilen kimse bizim desteğimiz hak etmez. Hak edenlere sözümüz yok!

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 12.10.2006 - 14:39
Bu mesajı bildir   Ebu Huzeyfe üyenin diğer mesajları Ebu Huzeyfe`in Profili Ebu Huzeyfe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1125 Mesaj -

Hımm anladım teşekkür ederim açıkladığınız için,

Yalnız bi sorum daha olacak,

Şimdi faizsiz dahi olsa bu gibi bankalarla

çalışmak da mı haram oluyor peki?

düsün
Ekleme Tarihi: 12.10.2006 - 15:00
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ebu Huzeyfe su an offline Ebu Huzeyfe  
Themenicon   

236 Mesaj -

Eğer sorunuz, bankalardan işlem yapmak ise, bunun cevabı basit, izah edelim inşallah. Yok bizzat faizli bankada çalışmak ise, bunun için Ebubekir Sifil, Hüsnü Aktaş, Emin Saraç, Hayrettin Haraman, Ali Özek ve AbdulAziz Bayındır gibi ilim ehline müracatınızı tavsiye ederim.

Şahsen faturalarımı hala bu tür bankalardan yatırıyorum. Maaşımı da şimdilik bu tür bir bankadan alıyorum. Çünkü Türkiye Finans'ta hesap açmama rağmen aramızda anlaşmazlık oldu. Düzelince veya başka bir finans kurumundan hesap açıncaya kadar böyle gidecek gibi görünüyor.

Bu tür mazeretler dışında kalkıp hisse almak, faizli (vadeli) hesap açtırmak vb hususların kesinlikle haram olduğu kesin. Diğer işlemlerin de mümkünse finans kurumlarıyla yapılması daha uygun.

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 12.10.2006 - 15:20

1125 Mesaj -

ALLAH razı olsun bilgilendirdiğiniz için...

gül
Ekleme Tarihi: 12.10.2006 - 15:24
astaravista253 su an offline astaravista253  

791 Mesaj -

En Son On: 10.06.2009 - 12:40
Allah Razı Olsun BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN
Ekleme Tarihi: 22.10.2006 - 17:39
Bu mesajı bildir   astaravista253 üyenin diğer mesajları astaravista253`in Profili astaravista253 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 760 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56214 saniyede açıldı