generique colchicine ivermektin stromectol kamagra stromectol 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » T A N I Ş M A » seytan iblis beni hep kandirdi ama en sonunda ben yendim ..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Feruki meliki su an offline Feruki meliki  
seytan iblis beni hep kandirdi ama en sonunda ben yendim ..

10 Mesaj -

En Son On: 30.09.2007 - 16:07
Cinsiyeti: ----- 
Selamün ALEYKÜM AHI KARDESLERIM MÜSLÜMAN KARDESLERIM dini yasayan iabedetini yapan kardeslerim benim ne mutlu bize dini yasayn bir müslüman kardeslerimize

ben biraz kendimden anlatmak istiyorum size ,,
ben 30 yasimdayim ve dogma büyüme almanyada yasiyorum .6 yasimdayken BABAM VE ANNEM beni hafta sonlari okul olmadigi günleri yani beni CAMIYE gönderilerdi ALLAH RAZI OLSUN ONLARDAN COK DUA EDIYORUM ANNEME VE BABAMA HER SEY ONLARIN SAYESINDE OLDU .
ben 6 yasimdan 16 yasima kadar tam 10 senede herseyi ögrenmisdim yani kuran okumayi tecvitli okumayi herseyi ögrenmisdim benim bir hocam vardi ismi SEREFEETTIN KESKINDI ona cok dua ediyorum o hocam bana herseyi ögretmisi hatta 10 yasimdaykene ben kuran yarismasina katilmisdim köln e gitmisdim yarismaya ve orda 50 kisiden 2 olmusdum FINALDA bir hafiz abimlen yarismisdim tabikine o yendi beni ama yinede o genc yasda millet bana hayran kaliyordu herseyi bilyiordum diniizin üzerine , konulari , kuran okumayi.. herseyi en iyisinden yapiyordum..
inanirmisiniz okul zamanimda okuldan cikardim kosarak eve gelridim cantami birakirdim CAMIYE giderdim NAMAZ kilmaya böyle bagliydim DINIME cok huzurum vardi NAMAZ kilarkene ibadet yaparkene hep huzurluydum herseyim yolunda gidiyordu 5 VAKIT namazimi o genc yasda kacirmasdim ilahiler dinlerdim ...
genclik yasima basinca yani 17 18 bilen yani beni seytan kandirdi hep günah isledim NAMAZIMI TERK ETTIM IBADETIMI YAPAMADIM HER SEYI TERK ETTIM cok pismanim simdi aklima olsaydi seytana zorlan yenmeye ugrasirdim ama maleseff o kazandi ben kaybettim ..
islerim hep terz gidiyordu huzurum hic yoktu ..
herseyi yaptirdi ban seytan alkol kulaniyordum ANNEME BABAMI DINLEMIYORDUM eve gelmyirdum geceleri ne zaman canim isterse evee gelyirodum iyicene kopm,usdum dinimden müslüman bir sekilde yasamiyordum yani resmen gevurlamsdim yani...
alkol aldigimda kendimde hic deyildim yatama yatigimda iblis yatak arkadasim oluyormusda haberim yokmus benim ALLAH BENI AFFEDERSIN YA RABBIM INSALLAH COK GÜNAH ISLEDIM GÜNAHLARIMI AFFET YA RABBIM ::
Isde nerden nereye düsdük resmen kendimi o zmanlar kuyuda idim ama beni kurtaran yoktu dahada düsüyordum kuyuya ..
böyle yaklasik 6 sene yani gevur bir sekilde yasadim ve 6 sene namaz bilen ilamdim kuran okumadim oruc tutumadim islamin sartini getiremdim beni iyicene kandirmisdi ama bir gece ickiliyken ben yolda yürükene beni eskiden kuran dersinde bir arkadasim yolda yürükene gördü beni görünce o halime agladi ..ne oldu sana böyle dedi aniden koptun bizden ne camiye gelyiorsun seni cokdan beri camidede göremyiorum seslendi bana bende dedim defol git basidam rahat birak beni seslendim o ahi kardesime bana dedi sen kapilmisin bu yalan dünyaya dedi , GEL eski haline geri dön NAMAZA BASLA DININI YASA sen herseyi biliyorsun bile bile GÜNAH isliyorsun dedi bana , ben yinede o ahi kardesimi dinlemedim ve dedim DEFOL YA basimdan rahat birak beni dedim..
o aksam eve geldim yatama yattim sabah kadar öyle kötü rüya gördüm beni öyle korkuttularkine sanki uyurkene benim bazimi sikan olyuordu uyuyamiyordum ölümle savasiyordum birde sarhos uyumaya calisyordum ama herseyi deniyordum uyuyamiyordum ..
sabaha kadar korkutular beni hic uyuyamadim öglen oldugunuda o ahi kardesimi camiye gittim buldum ve herseyi anlaim dün gece basimdan gecdiklerimi.. bana dedi Tuncay bu arada ismim kendine gel dedi sen kendinde deyilsin sen bu gidislen daha cok korkutular dedi ..
o öglen vakti 6 sene önce bir töve ettim hayatimi artik müslüman bir sekilde dinimi yasicama ALLAH A yemin ediyorum dedim tam dinimi yasicam dedim hemide tam olcam dedimve o günden beri yaklasik 6 senden beri 5 vakit namazimi kilyiorum bu arada hic bir rekat kacirmadim bu 6 senden üstelik eskiden kilmadigim namazlarimi cogunu kilmaya calisiyorum her ay hatim indiriyorum her gün 25 sayfa kuran okuyorum 6 senden beri öyle bir mutluyumkine simdi ölümden korkmuyorum artik ALLAH RAZI OLSUN oahi kardesime benim ve bu arada 2 tane alman vatandasini müslüman yaptim o kardeslerimde tam bir müslüman sekilde yasiyorlar .

yani demek isdedigim seytan iblis her zaman kandirabilir bizim müslüman kardeslerimizi dikkat edelim kendimize cok düsünelim birseyler yaparken ona göre hareket yapmaya calisalim ahi kardeslerim ..
ALLAH RAZI OLSUN HEPINIZDEN cENABI ALLAH bizi seytanin azabindan korusun ..
SELAM VE DUA ...
Ekleme Tarihi: 01.10.2006 - 06:43
Bu mesajı bildir   Feruki meliki üyenin diğer mesajları Feruki meliki`in Profili Feruki meliki Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pertev su an offline Pertev  

601 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 04:34
Cinsiyeti: Erkek 
Önce seni yürekten tebrik ediyorum.
Kardesim bu ne samimiyet, bu ne tevazuu ve ictenlik.

Gencligin verdigi toyluk ve sermestlik, insanin ayagina sabun köpügü olur...Bunu da seytan aleyhillaneh hic kacirmaz..Hele senin gibi kücük yastan beri namaz, niyaz, oruc ve ibadetin bir gencte olmasini hic mi hic istemez seytan..Ve bütün seytani hilelerini kullanarak seni en zayif noktandan yakalar, ve öylede yapmis..

Allah(cc)'a sükürler olsun ki, seni yine Allah tutmus ellerinden..Annenin, babanin ve seni seven dostlarinin dualari Cenab-i Hakk'in hidayetine vesile olmustur.

Hirsizi iyi taniyanin evine hirsiz giremez.

Sen Allah(cc)'in izniyle herseyi ögrendin ama, seytani taniyamamistin..Kim bilir..Belki de hikmetinden sual olmaz Rabbim, bir an icin seni sana birakti da, sen seytani tanidin..

Ben inaniyorum ki, bundan böyle seytan senin kapina kolay-kolay ugrayamaz. Artik sen cok daha güclüsün bi-iznillah.

Yüce Rabbim, göz acip kapayincaya kadar da olsa bizleri bizlere birakmasin..Zira hic bir ibadet O'(cc)nun yardimi ve sevdirmesi olmasa yapilamaz.

Kimse yoktur ki, gecmisinde yüzünü kizartacak bir hatasi, günahi olmasin..Hatadan dönmek; bir daha ayni hataya karsi daha güclü olabilmektir. Bunu sen basarmissin hamd olsun.

Ayrica aramiza (Ravda'ya) hos geldin kardesim.

gül

.
Ekleme Tarihi: 01.10.2006 - 07:53
Bu mesajı bildir   Pertev üyenin diğer mesajları Pertev`in Profili Pertev Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ZuHaLL su an offline ZuHaLL  
RE:

30 Mesaj -

En Son On: 05.10.2006 - 14:21
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijınalı Pertev

Önce seni yürekten tebrik ediyorum.
Kardesim bu ne samimiyet, bu ne tevazuu ve ictenlik.

Gencligin verdigi toyluk ve sermestlik, insanin ayagina sabun köpügü olur...Bunu da seytan aleyhillaneh hic kacirmaz..Hele senin gibi kücük yastan beri namaz, niyaz, oruc ve ibadetin bir gencte olmasini hic mi hic istemez seytan..Ve bütün seytani hilelerini kullanarak seni en zayif noktandan yakalar, ve öylede yapmis..

Allah(cc)'a sükürler olsun ki, seni yine Allah tutmus ellerinden..Annenin, babanin ve seni seven dostlarinin dualari Cenab-i Hakk'in hidayetine vesile olmustur.

Hirsizi iyi taniyanin evine hirsiz giremez.

Sen Allah(cc)'in izniyle herseyi ögrendin ama, seytani taniyamamistin..Kim bilir..Belki de hikmetinden sual olmaz Rabbim, bir an icin seni sana birakti da, sen seytani tanidin..

Ben inaniyorum ki, bundan böyle seytan senin kapina kolay-kolay ugrayamaz. Artik sen cok daha güclüsün bi-iznillah.

Yüce Rabbim, göz acip kapayincaya kadar da olsa bizleri bizlere birakmasin..Zira hic bir ibadet O'(cc)nun yardimi ve sevdirmesi olmasa yapilamaz.

Kimse yoktur ki, gecmisinde yüzünü kizartacak bir hatasi, günahi olmasin..Hatadan dönmek; bir daha ayni hataya karsi daha güclü olabilmektir. Bunu sen basarmissin hamd olsun.

Ayrica aramiza (Ravda'ya) hos geldin kardesim.

gül

.

gül

Ekleme Tarihi: 01.10.2006 - 10:01
Bu mesajı bildir   ZuHaLL üyenin diğer mesajları ZuHaLL`in Profili ZuHaLL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 774 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57449 saniyede açıldı