lopinavir ritonavir stromectol generique kaletra budesonide generique stromectol naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Allah'ım Beni Harama Bakmaktan Koruyor

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 19 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Allah'ım Beni Harama Bakmaktan Koruyor

437 Mesaj -

En Son On: 06.04.2007 - 13:06
Cinsiyeti: Erkek 
Adı Bilgehan. Yalova Lisesi lise ikinci sınıf öğrencisi. İçi gibi dışı; dışı gibi de içi pırıl pırıl bir genç.

Her derse olduğu gibi din dersine de çok ilgili ve meraklı olan Bilgehan, yaz tatillerinde, hafta sonu tatillerinde boş durmaz, beraberce Kur'an-ı Kerim okurduk. Namazlarını geçirmez, ibadetine düşkün, karınca incitmekten çekinen hassas bir vicdan sahibi.

Bir gün içi dışı heyecan dolu gözlük çerçevesinin üzerinden dolu dolu gözlerle bana bakarak:

- Hocam Allah'ım beni harama bakmaktan koruyor, demişti.

- Hayrola ne yapıyorsun Bilgehan, diye sorduğumda Bilgehan'ın cevabı Sahabe-Kiram gençlerinden birisinin cevabı gibiydi sanki.

- Hocam gözlüğümün camları miyop birisi dört buçuk numara diğeri de beş numara. Gözlüğümü çıkardığım zaman görmekte güçlük yaşarım. Okuldan çıkınca gözlüğümü çıkarıp cebime sokuyorum, evime gidene kadar hep yere baka baka gitmek zorunda kalmıyorum. İnsanları seçemiyorum, karşıdan gelen, yanımdan geçen hanımlar mini eteklimi? Kot pantolonlu mu? Hiç göremiyorum, böylece Allah'ım beni harama bakmaktan koruyor.

İşte bu zamanda böylesi de var mı sorusu akla gelebilir. Var hem de ne kadar çok, bir bilseniz.

( Kaynak Kitaplığı Hey Gidi Günler Kitabından alıntı) / Şakir Öztürk
Ekleme Tarihi: 24.05.2006 - 08:11
Bu mesajı bildir   CENNETyolu üyenin diğer mesajları CENNETyolu`in Profili CENNETyolu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Cinsiyeti: ----- 
Allah Razi Olsun Bülbül Sesli Güzel Kardeşim....gül

Günahlardan Kaçınmak Sıddîkların Kârıdır...

Bir azîz, "Hayrı, sâlih kimseler de fâcir kimseler de işleyebilir. Lâkin, günahlardan çekinmek sıddîkların kârıdır" demiş.

Kötülüklerden kaçınmak, emirleri edâ etmekten daha ziyade terakkîye sebeptir" .....

Mesela Bir bayan kardeşimizin Bu zamanda Hacca gitmesi Orada Sevaba Nail Olucam derken istemeyerek te olsa Günaha ve harama Bulaşması mumkun olduğundan....Üzerine farz olan kardeşimizin Yerine vekalet göndermesi daha uygundur...

Measselam.....

Bu mesaj 1 kez ve en son Kemal-K tarafından 24.05.2006 - 09:09 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.05.2006 - 09:08
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
suzunkopru su an offline suzunkopru  
RE:

179 Mesaj -

En Son On: 14.10.2009 - 12:39
Alıntı
Orijınalı Kemal-K
Mesela Bir bayan kardeşimizin Bu zamanda Hacca gitmesi Orada Sevaba Nail Olucam derken istemeyerek te olsa Günaha ve harama Bulaşması mumkun olduğundan....Üzerine farz olan kardeşimizin Yerine vekalet göndermesi daha uygundur...

Ben bu konuyu tam anlayamadım biraz daha açarmısınız? Yani yanında mahremi varsa da mı durum böyle? Yoksa tek başına gitmesinden mi bahsediliyor? Teşekkür ederim.
Ekleme Tarihi: 24.05.2006 - 09:13
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Cinsiyeti: ----- 
Selamun ALeykum suzunkopru Kardeşim...

uzeirne hacc farz olan ve sartlarini cami olan bir bayan yanında mahremiyle birlikte haca gidebilir bu konuda mutabıkız ... Lakin işin takva yönu ele Alındığında milyonlarca kişi ile birlikte taavf yapalım derken insanların birbirine girdiği ve iğne atsan yere düşmeyecek bir mahseri kalabalıkta günaha girmemek için sadece takva yönunden vekil tayin etmesi evladır....

bu bir bağlayıcı hukum yada mueyyide değildir...

zira nefis her yedre uyanıktır hayır işlerle meşgul olurken haramlardan ziyade kaçınmak lazımdır.....

tekrar yineliorum sadece takva ile amel etmek isteyenlere bir tavsiyedir..yoksa hacca gitme sartlarını cami olan her kadın mahremıyle birlikte hac ferizasını yerine getirebilir...

Ben tesekkur ederim Kardeşim..

Measselam
Ekleme Tarihi: 24.05.2006 - 09:23
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
suzunkopru su an offline suzunkopru  

179 Mesaj -

En Son On: 14.10.2009 - 12:39
Çok teşekkür ediyorum.
Ben bir cemaat(resim olarak) gördüm, iç kısımda sarıklı, beyaz elbiseli bir cemaat vardı, tümü erkekti. Sonra simsiyah bir elbiseye (Çarşaf) bürünmüş bayanlarda erkeklerden biraz ayrı ve biribirine karışmadan tavaf ediyorlardı. Hacda bile haremlik/selamlığa dikkat eden bu cemaatten Allah Razı olsun.
sanırım bu cemaat Mahmut Ustaosmanoğlunun (KS) talebelerinden oluşuyordu.

Not:Sayın Kemal-K şimdi ne demek istediğinizi çok daha iyi anladım.

Bu mesaj 1 kez ve en son suzunkopru tarafından 24.05.2006 - 09:32 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.05.2006 - 09:29
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akarsu su an offline akarsu  

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
Cinsiyeti: Bayan 
Allah razi olsun artik nereye baksak her yer haram Allah bize yardimci olsun haramlardan uzak tutsun.
Selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 24.05.2006 - 09:32
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
Allah (c.c) razı olsun...

Rabbim haramlardan, haramlara bakmaktan
muhafaza eylesin bizleri inşallah...

Sevgi Selam ve Dua ile...gül
Ekleme Tarihi: 24.05.2006 - 10:20
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CENNETyolu su an offline CENNETyolu  

437 Mesaj -

En Son On: 06.04.2007 - 13:06
Selamun aleyküm can kardeslerim,
Amin,Allah (c.c) cümlemizden razi olur InsaAllah. Allah (c.c) bizleri tüm haramlardan korur InsaAllah..

Peygamber efendimiz de "göz zinası" hakkında buyuruyor ki:

"Azab-ı ilahiden korkarak, başını yabancı kadından çevirene, Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur."

"Harama bakmayan gözler, Cehennem ateşi görmez."

"Kadına, şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülüp, Cehenneme atılır."

Sadece kadınlar değil erkekler de namuslu olmak zorundadırlar. Erkekler, iffetsiz [ya'ni namussuz] olursa, karıları, kızları da kötü yola düşebilir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Siz iffetli olursanız, kadınlarınız da iffetli olur."
Ekleme Tarihi: 27.05.2006 - 19:09
Bu mesajı bildir   CENNETyolu üyenin diğer mesajları CENNETyolu`in Profili CENNETyolu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Abdylvehab su an offline Abdylvehab  

23 Mesaj -

En Son On: 27.02.2007 - 00:22
Allah C.C bizleri harama bakmaktan korusun

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 21.02.2007 - 00:44
Bu mesajı bildir   Abdylvehab üyenin diğer mesajları Abdylvehab`in Profili Abdylvehab Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
FilizEnsar su an offline FilizEnsar  
RE:

274 Mesaj -

En Son On: 29.07.2008 - 04:43
Alıntı
Orijınalı hilalay06

yalova lisesi gibi bi okuldan böle bi cevap çıkması beni çok şaşırttı bi yalovalı olarak
Ekleme Tarihi: 21.02.2007 - 01:11
Bu mesajı bildir   FilizEnsar üyenin diğer mesajları FilizEnsar`in Profili FilizEnsar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Bu ne şükür keşke hepimiz böyle hayatımızdan memnun olsak ama isyan edecek bir şey buluyoruz.

Ben bu harama bakma konusunda en son bir şey okumuştum dirilerle ölüler buluşur mu diye başlıklı bir yazı diri olan ölen bir yakınını görmüş demişki orası nasıl çok güzel memnunum ama bi de gözlerim kör olmasaydı diri olan gözlerin niye kör demiş:ÖLÜ OLAN DÜNYADAYKEN TELEVİZYONDA HARAMA ÇOK BAKARDIM DEMİŞ.

BUNDAN ÇOK ETKİLENDİM BAZI İLİM ADMALRI TEELVİZYONDA GÜNAH DEĞİLDİR DESELERDE ŞÜPHELİ ŞEYLERDEN DE KAÇINMALIYIZ.BUNU O0KUDUKTAN SONRA ÇOK TEELVİZYON İZLEMİYORUM SEVDİĞİM BİR YAYIN OLMADIKÇA.
Ekleme Tarihi: 21.02.2007 - 10:53
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
denizelektronik59 su an offline denizelektronik59  

2 Mesaj

En Son On: 05.04.2007 - 17:56
allah razı olsun herkesten
Ekleme Tarihi: 22.02.2007 - 10:03
Bu mesajı bildir   denizelektronik59 üyenin diğer mesajları denizelektronik59`in Profili zum Anfang der Seite
muhammed_cubuk su an offline muhammed_cubuk  

270 Mesaj -

En Son On: 26.01.2013 - 00:38
Allah razı olsun...örnek alınacak bir davranış...inş.bu ruha sahip oluruz bizlerde...
Ekleme Tarihi: 22.02.2007 - 11:18
Bu mesajı bildir   muhammed_cubuk üyenin diğer mesajları muhammed_cubuk`in Profili muhammed_cubuk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cihan.pz su an offline cihan.pz  
RE:

363 Mesaj -

En Son On: 13.05.2008 - 16:09
Alıntı
Orijınalı hilalay06

Ekleme Tarihi: 22.02.2007 - 11:26
Bu mesajı bildir   cihan.pz üyenin diğer mesajları cihan.pz`in Profili cihan.pz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE:

322 Mesaj -

En Son On: 28.10.2009 - 13:42
Alıntı
Orijınalı CENNETyolu

Selamun aleyküm can kardeslerim,
Amin,Allah (c.c) cümlemizden razi olur InsaAllah. Allah (c.c) bizleri tüm haramlardan korur InsaAllah..

Peygamber efendimiz de "göz zinası" hakkında buyuruyor ki:

"Azab-ı ilahiden korkarak, başını yabancı kadından çevirene, Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur."

"Harama bakmayan gözler, Cehennem ateşi görmez."

"Kadına, şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülüp, Cehenneme atılır."

Sadece kadınlar değil erkekler de namuslu olmak zorundadırlar. Erkekler, iffetsiz [ya'ni namussuz] olursa, karıları, kızları da kötü yola düşebilir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Siz iffetli olursanız, kadınlarınız da iffetli olur."

Elinize sağlık kardeşlerim çok güzel bir konu Rabbim herkesi muhafa etsin.Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 22.02.2007 - 12:04
Bu mesajı bildir   mehmetduru üyenin diğer mesajları mehmetduru`in Profili mehmetduru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
y.k. su an offline y.k.  

104 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:55
Allah Razı Olsun Allah Razı Olsun Allah Razı Olsun

EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM
Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 21:51
Bu mesajı bildir   y.k. üyenin diğer mesajları y.k.`in Profili y.k. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
metin memet su an offline metin memet  

149 Mesaj -

En Son On: 16.02.2008 - 19:31
ESSELAMÜN ALEYKÜM

ALLAH(c.c.)HARAMA BAKMAYAN KULLARINDAN EYLESIN BIZLERI

AMIN AMIN AMIN

YARABBIM
Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 22:16
Bu mesajı bildir   metin memet üyenin diğer mesajları metin memet`in Profili metin memet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Esselamu Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu..

Hadis-i şerifte,

(Harama bakmak, şeytanın zehirli bir okudur. Allah'tan korkup bunu terk edene, Allahü teâlâ öyle bir iman verir ki, tatlılığını kalbinde bulur)

buyuruldu. (Hakim)

O tatlilik anlatilmaz..
Sadece ve sadece yasanir..

Selam ve DUA ile.. gül
Ekleme Tarihi: 27.02.2007 - 18:35
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Kevserinur su an offline Kevserinur  

139 Mesaj -

En Son On: 27.07.2007 - 16:19
Allah Razı Olsun COK GÜZEL

INSALLAH BÖYLE KARDESLERIMIZ COGALIR HARAMA BAKMAKTAN SAKINIRLAR:(

RABBIM IFFETIMIZLE YASAMAYI BIZE NASIP ETSIN agla

AMIIIIIIIN AMIIINNNNNNN ECMAIN

EMEGINIZE SAGLIK

Bu mesaj 2 kez ve en son Kevserinur tarafından 28.02.2007 - 10:50 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.02.2007 - 10:48
Bu mesajı bildir   Kevserinur üyenin diğer mesajları Kevserinur`in Profili Kevserinur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 611 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58683 saniyede açıldı