generique stromectol generique colchicine stromectol ivermectine dexamethasone naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » PEYGAMBERİM'E GÖNÜLNAMEM

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
sahin.hakyolcusu su an offline sahin.hakyolcusu  
PEYGAMBERİM'E GÖNÜLNAMEM

51 Mesaj -

En Son On: 25.07.2006 - 22:10
Cinsiyeti: Erkek 
Efendim Hazretleri’ne binler selam ve sevgiler ile…
Ey varlık nuru, kalemim nice dünyalığa açıldı ama ilk kez böyle titrer oldu!Senin sevgin ve muhabbetin ne mukaddesmiş, taşlaşmış, küfür içinde kömürleşmiş kalbim, halbuki muhabbetine ne de muhtaçmış!
Tutmuyor elim Efendim, içimden gelen dilime değmiyor bile…
Bilmiyorum, kavuşacak mı acaba sana, bu hasretinle yanıp erimiş, gül cemalinde kaybolmuş yürek, Kevser Irmağı’nın başında!
Peygamberim, utanıyorum ya bir gün çıkarsın karşıma da, ya nedir bu hal diye sorarsan…
Eyvah…
Çok korkuyorum Efendim, ya şefkat dolu zeytin karası gözlerin, bana bir kere bile nazar etmezse…
Ya o zaman ben ne ederim Ya Resul…Ben ne ederim Ya Resul ki, hep bu vuslatı beklerdi bu ruh, bu can, bu beden…
Ama anam babam sana feda olsun Ya Muhammed Mustafa, rahmetinden şüphesizim.Fakat ben bu günahkar, fakat ben bu vebal dolu, yakacak odunu sırtında ruhumla, yaklaşabilir miyim acaba senin ulu saflığının durduğu herhangi bir mekana…
Benimki bir umut Ya Resul…
Benimki küçük, benimki unutulacak kadar az bir umut Efendim, ki yapamadık, başaramadık işte…
Başaramadık ki hala bebelerin,canlı canlı şimdi çöplüklere, avlulara gömülmekte…
Olmadı işte Ya Resul, Rabbim taç koymuş başına, senin kızlarının.Koparıp aldılar…Onlar haykırdı biz sustuk, onlar ağladı biz durduk…Gaflet durmadı, gaflet zenne etti bacılarımı Ebu Cehil ziyafetine…Sahip çıkamadık, affet Ya Resul…
Hani duyacaktı ya bir müslüman, ne zaman batsa bir diken ayağına dünyanın öbür ucunda bir kardeşinin!Yalan değil, duymadık vallahi Ya Resulullah,bombalar battı ciğerimizin ortasına, yine de duymadık!
Mübarek ayağını gökten yere değdirdiğin yerde, şehadetler yükseliyor her an, şehadetler bulut olmuş gökte, başımızın üzerinden geçip gidiyor.Görmedik Ya Resul, vallahi görmedik!
Ya Alemlerin Rabbi de beni görmezse mahşerinde Ya resul!İşte o zaman ben kimden şefkat beklerim?Ya ben “Şefaat, şefaat!” diye yalvarırken peygamberim, bana elini verecek misin? Ağartacak mısın yüzümü Ya Resul, benim Rabbim’in rahmetine nail edecek misin?
Sen doğdun “Ümmetim” dedin, yaşadın “Ümmetim” dedin, öldün “Ümmetim” dedin.Ve yine diyeceksin ki, “Ümmetim, ümmetim…”.Ümmetim dediğine beni de katabilecek misin Ya Resul, katabilecek misin!...
Ben doğdum “Nefsim” dedim, yaşadım, her an “Nefsim” dedim, öleceğim hala nefsim derim!Ben bu yüzle senin şereflendirdiğin toprağın içine nasıl girerim ey Peygamberim!
Sırtını yaslamadın diye ağladı sızladı.Kurudu bitti hurma kütüğü Ya resul.Ya bizler, ya bizler ki yüzünü bir kere görme hasretiyle ciğeri tutuşan ahir ümmetin, biz ne edelim peygamberim!Yandık, yandık Ya Resul gül kokunu bir kere rüyalarımıza getir…
Buyurdun ki: “Bunu insan gibi defnedin.”.Ya ben ne haldeyim ey nazlı nebi, ben bir hurma kütüğü kadar olamadım, ya beni nasıl defnetsinler Ya Resulullah, Ya Resulullah…
Keşke ahirde kul olup, sana hasret kalacağıma; saklandığın mağaranın ağzındaki örümcek ağının, ufacık bir ipliği olsaydım Ya Resul!
Rabbim buyurmuş ki, müminler size en güzel, yegane örnek resulümdür.Ey Allah’ın mührü canım peygamberim, kalbimize ne kadar çok örnek, ne kadar çok da put doldurmuşlar.Taş olmuşuz biz peygamberim taş!...Sünnetinden koparmışlar, bataklığa sözde büyümeye salmışlar benliklerimizi Ya Resulullah!
Ey Nebi-ül Rahman, sana yalvarmaya bile yüzümüz yok.Ama durmuyor ruhum bu azabın içinde, sana gelmek istiyorum Ya Resul.Davetkar ol bana, gül yüzün bir kere görmek için, izin ver sahraları yol edeyim kendime.
Sana getirebileceğim yalnızca bir ömür dolusu utanç, bir avuç gözyaşı, salavat ve selamlarım, bir de büyük şehadetim var Ya Resul…
Şehadet!...Dilim bir bunu söylese keşke, son nefesime kadar desem ki sadece, Resulüm sen Şah-ı Resul’sün, şüphesiz ki sen Allah’ın Resulüsün.Ama dillerimizi nelere alıştırmışlar ey Son Nebi!Dilimizi yılan etmişler, saracak boynumuzu Ya Resul, şefaatin olmazsa, cehennem ilinde,belki de cehennemin en zillet yerinde!
Resulüm, şimdi bir kere şefkatli elini başıma koyup, bir kere söylenmeye değmez adımı mübarek dilinden seslesen, Ya Resul, desem ki “Lebbeyk!”, desem ki “Lebbeyk Ya Resul, Lebbeyk”. “Öl” desen durmam billahi, eririm gül kokunu çekerek içime doya doya!
Resulüm, sana açtığım bu gönülnamemin sonuna ve hasretimi anlatmanın daha en başına gelirken, haddim olmadan istiyorum ki, sen beni yalnız bırakma.Resulüm asırlar oldu, dayanmıyor bu gül çehrene hasret gönüller…
Sana binlerce salat ü selam olsun ey nazlı nebi, senin nurlu elçiliğin üzerinden, şahı olduğun tüm nebilere selam olsun Ya Resulullah.Bir gün inşallah, Kevser ırmağının başında, rahmet hilalinin içinde toplanmak dileğiyle…
Şefaat et Ya Resul,
Şefaat Ey benim Peygamberim,
Şefaat et bize ey Ahmed-i Mahmud-u Muhammed,
Şefaat iki cihan serveri!Sallallahü Aleyhi Vesellem…

Şahin ASLAN
06.02.2006
Ekleme Tarihi: 07.02.2006 - 16:44
Bu mesajı bildir   sahin.hakyolcusu üyenin diğer mesajları sahin.hakyolcusu`in Profili sahin.hakyolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
Cinsiyeti: Bayan 
Sen doğdun “Ümmetim” dedin, yaşadın “Ümmetim” dedin, öldün “Ümmetim” dedin.Ve yine diyeceksin ki, “Ümmetim, ümmetim…”.:(ağlarağlar gül gül gül
Ekleme Tarihi: 07.02.2006 - 19:47
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 919 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56010 saniyede açıldı