ivermectine ivermektine generique kaletra generique plaquenil generique luvox imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » BİLMECE / BULMACA » kendine güveniyorsan oku

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 18 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
kendine güveniyorsan oku

51 Mesaj -

En Son On: 30.11.2008 - 14:18
Cinsiyeti: Erkek 
ALLAH INSANLARI YARATTI. PEKI O ZAMAN NEDEN ÖLDÜRÜYOR MADEM OLDÜRÜYOR PEKI O ZAMAN TEKRAR NEDEN DIRILTIYOR

LÜTFEN BILDIKLERINIZI YAZIN BEN CEVABINI 28 OCAKTA YAZACAGIM

BIZI ALLAHA EMANET ETTIM HERKESIN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN
VIYANADA SELAMLAR
Ekleme Tarihi: 19.01.2006 - 00:19
Bu mesajı bildir   dervisan üyenin diğer mesajları dervisan`in Profili dervisan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
endulus su an offline endulus  

611 Mesaj -

En Son On: 08.01.2011 - 22:52
S.a

ALLAH`in varligini anlayabilmek, onun sonsuz kudretini idrak edebilmek, bize gösterdigi yollardan, kendi rizasinin oldugu yolu secmek.

Sonsuzlugu yasamak..Imtihan..

BAyram icin gec kalinmis mesaj..Bayram sizin oralar gec geldi galiba..göz kırpma
Ekleme Tarihi: 19.01.2006 - 00:28
Bu mesajı bildir   endulus üyenin diğer mesajları endulus`in Profili endulus Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dervisan su an offline dervisan  
RE:

51 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı endulus

S.a

ALLAH`in varligini anlayabilmek, onun sonsuz kudretini idrak edebilmek, bize gösterdigi yollardan, kendi rizasinin oldugu yolu secmek.

Sonsuzlugu yasamak..Imtihan..

BAyram icin gec kalinmis mesaj..Bayram sizin oralar gec geldi galiba..göz kırpma

MALUN GÜMRÜK SORUNLARINDAN DOLAYI GEC KALINMIS OLABILIR
Ekleme Tarihi: 19.01.2006 - 00:46
Bu mesajı bildir   dervisan üyenin diğer mesajları dervisan`in Profili dervisan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sofuoglu38 su an offline sofuoglu38  

541 Mesaj -

En Son On: 23.02.2008 - 21:36
Cinsiyeti: ----- 

Bu mesaj 1 kez ve en son sofuoglu38 tarafından 19.01.2006 - 02:48 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.01.2006 - 02:45
Bu mesajı bildir   sofuoglu38 üyenin diğer mesajları sofuoglu38`in Profili sofuoglu38 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE: kendine güveniyorsan oku

541 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı dervisan

ALLAH INSANLARI YARATTI. PEKI O ZAMAN NEDEN ÖLDÜRÜYOR MADEM OLDÜRÜYOR PEKI O ZAMAN TEKRAR NEDEN DIRILTIYOR

degerli kardesim,

musluman olan herkes,yaradilisinin gayesini,

dunyanin imtihan yeri oldugunu,

daim ve en guzelinin ahiret oldugunu,

mahser gununu,hesap gununu bilir...

neden yaratildi,neden tekrar olduruluyor,sonra madem niye diriltiliyor gibi,bilmece misali sormak hos olmamis.....

umarim ne demek istedigimi anlamissinizdir...

birde baslik "kendine guveniyorsan oku"

bunuda anlamadim,bu baslikla,biseymi olcmeye calisiyorsunuz...

hakkinizi helal edin...

selametle

Bu mesaj 1 kez ve en son sofuoglu38 tarafından 19.01.2006 - 02:50 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.01.2006 - 02:47
Bu mesajı bildir   sofuoglu38 üyenin diğer mesajları sofuoglu38`in Profili sofuoglu38 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
y.erkek su an offline y.erkek  
kendimede güveniyorum, size de kardeşim

2 Mesaj

En Son On: 24.02.2007 - 22:59
SELAMÜN ALEYKÜM ALLAH insanı yarattı.çünkü kendisini tanımamızı ve bilmemizi istediğini,hangimizin daha iyi emirlerine sarılacağımızı imtihan etmek,insanın başıboş bırakılmadığını,kendisine kulluk etmek için yaratıldığımızı KURAN-I KERİMDEN öğreniyoruz.
Öldürdükten sonra niçin tekrar diriltildiğimize gelince,takdir edersiniz ki her imtihanın sonunda ya mükafat yada ceza vardır;
yaptıklarımızın karşılığını almak için ve KURAN-DA VAAD ETTİĞİ AZAP VE MÜKAFATIN var olduğunu göstermek için tekrar diriltecektir .
E.MAİLİM: ( Mail adresi Admin tarafından silinmiştir) Lüften Forum kurallarını tekrar okuyunuz!.. Saygılar DiLSuZ

Bu mesaj 2 kez ve en son DiLSuZ tarafından 31.01.2006 - 21:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.01.2006 - 08:33
Bu mesajı bildir   y.erkek üyenin diğer mesajları y.erkek`in Profili y.erkek Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE: RE: kendine güveniyorsan oku

51 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı sofuoglu38

Alıntı
Orijınalı dervisan

degerli kardesim,

musluman olan herkes,yaradilisinin gayesini,

dunyanin imtihan yeri oldugunu,

daim ve en guzelinin ahiret oldugunu,

mahser gununu,hesap gununu bilir...

neden yaratildi,neden tekrar olduruluyor,sonra madem niye diriltiliyor gibi,bilmece misali sormak hos olmamis.....

umarim ne demek istedigimi anlamissinizdir...

birde baslik "kendine guveniyorsan oku"

bunuda anlamadim,bu baslikla,biseymi olcmeye calisiyorsunuz...

hakkinizi helal edin... öncelikle kendinize güveniyorsaniz cümlesin özür dileyerek baslayayim. sadece amacim konuya dikkati cekmekti. size tamamen hak veriyorum hosta olmamis dogru cevabim
28 ocak
BIZI ALLAHA EMANET ETTIM
selametle

Ekleme Tarihi: 19.01.2006 - 13:01
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
KARSEŞLERİM

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
ALLAH MARİFET SAHİBİDİR RAHMAN RAHİMDİR
ibadet etsinler kullukta bulunsunlar diye eşrefi kainat olan insanı yarattı
rasülullah sas derki siz yokken sizi yaratan ALLAH
siz öldükten sonrada bu alemden daha güzel bir alem sunacaktır
yasin suresinde ise
sorarlar ÇÜRÜMÜŞ KEMİKLERE KİM HAYAT VERECEK DİYE SORU SORAN MÜŞRİKLERE KURANIN CEVBI ACIKTIR
SİZİ KİM YARATMIŞSA ÇÜRÜMÜŞ KEMİKLERE HAYAT VEREN DE ODUR.....DER TEFSİRE BAKILIR VE BEN ANCAK İNSANLARI VE CİNLERİ BANA İBADET ETSİNLER DİYE YARATTIM AYETİNİN TEFSİRİNEDE BAKILIR
ALLAHIN HİKMETİNDEN SUAL SORULMAZ YÜCE YARATICI ELBETTE BİZLERİ BAŞIBIŞ YARATMAMIŞ VE BAŞIBOŞ BIRAKMAYACATIR

AMENNA VE SADDEGNA

Bu mesaj 1 kez ve en son ölüm tarafından 19.01.2006 - 20:43 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.01.2006 - 20:43
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

51 Mesaj -

sorunun detaylarina inmeyecegim bütün cevaplar
dogruydu
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 15:04
vehbi70 su an offline vehbi70  

919 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 20:05
size bende bir hadisle cevap vereyim!!!

BİR İŞE AZMETTİĞİN ZAMAN AKİBETİNİ İYİCE DÜŞÜN.
EĞER HAYIR İSE YAP;ŞER İSE O İŞTEN VAZGEC``
(HADİS RAMÜZÜ`L-EHADİS)

SELAM SEVGİ VE DUA İLE
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 15:24
Bu mesajı bildir   vehbi70 üyenin diğer mesajları vehbi70`in Profili vehbi70 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

919 Mesaj -

Alıntı
Orijinali dervisan

dogruydu

selamunaleyküm sevgili kardeşim busoruyu sorarken hangi amaçla sordun ve belirttiğin üzere cevap ta bir nevi soru.
konunun detayına inmeyeceğini belirtmişsin .bu soru ve cevabındaki amacın ne.
bilmediğin bir şeyi öğrenmeyemi çalışıyorsun???-affına sığınarak şunuda soracağım üyelerin arasında fesatmı çıkarmak istiyorsun.sevgili kardeşim lütfen açıklarmısın.

hakkını helal et!!!
sevgi saygı ve dua ile
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 15:36
Bu mesajı bildir   vehbi70 üyenin diğer mesajları vehbi70`in Profili vehbi70 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast murat mutlu  
RE: RE:

Misafir

Alıntı
Orijınalı vehbi70

Alıntı
Orijinali dervisan

dogruydu

selamunaleyküm sevgili kardeşim busoruyu sorarken hangi amaçla sordun ve belirttiğin üzere cevap ta bir nevi soru.
bilmediğin bir şeyi öğrenmeyemi çalışıyorsun???-affına sığınarak şunuda soracağım üyelerin arasında fesatmı çıkarmak istiyorsun.sevgili kardeşim lütfen açıklarmısın.

hakkını helal et!!!
sevgi saygı ve dua ile

S.A sevgili kardesim vehbi70
sanırım dervisan kardeş, istemeyerek böyle bir
yazı yazmıs, biraz daha sabırlı olalım belki kendiside bir düzeltme yazısı yazacaktır
biraz daha yapıcı olmaya gayret göstermeye calısalım diye düşünüyorum....
öyle hissediyorumki aynı görüşü paylasıyoruz zatensevinçli
sevgi saygı ve dua ile
ALLAH'a emanetsin kardesim...
...gül...
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 16:11
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite

919 Mesaj -

ve aleykümselam murat kardeşim ben arkadaşımızın amacını ve gayesini anladım ama kendisinden öğrenmek istedim ve seviyeyi korayarak bir cevap istedim ve halada bir açıklamasını bekliyorum. sabır ve sükünet içinde cevap versin ben ondan sonra gereken cevabı arkadaşa vereceğim allahın izniyle!!!

GÜNAHIN AÇIĞINIDA BIRAKIN GİZLİSİNİDE ÇÜNKÜ GÜNAH KAZANANLAR YARIN KAZANDIKLARININ CEZASINI MUHAKKAK ÇEKEÇEKLER``(EN`AM SÜRESİ,120.AYET)
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 16:37
Âsim-ulemin su an offline Âsim-ulemin  

32 Mesaj -

En Son On: 09.04.2006 - 13:19
Allah-u Teala insanları denemek,test etmek için yaratmıştır.Bu yüzden Allah dünyaya peygamberleri göndermiştir.Peygamberler Allah yoluyla insanlara doğruyu gösterenlerdir.İnsanlarda yanlışı veya doğruyu kavrayıp peygamberlere uyanlardır.Doğru yapanlar öldükleri zaman mükafatlandırılıp,yanlış yapanlar ise cezalandırılacaktır.

İnsanlar imtihan edilmek suretiyle yaradılmışlardır.

Selam-u aleyküm
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 16:40
Bu mesajı bildir   Âsim-ulemin üyenin diğer mesajları Âsim-ulemin`in Profili Âsim-ulemin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

919 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Âsim-ulemin

Allah-u Teala insanları denemek,test etmek için yaratmıştır.Bu yüzden Allah dünyaya peygamberleri göndermiştir.Peygamberler Allah yoluyla insanlara doğruyu gösterenlerdir.İnsanlarda yanlışı veya doğruyu kavrayıp peygamberlere uyanlardır.Doğru yapanlar öldükleri zaman mükafatlandırılıp,yanlış yapanlar ise cezalandırılacaktır.

İnsanlar imtihan edilmek suretiyle yaradılmışlardır.

Selam-u aleyküm

ve aleykümselam
kardeşim senden bir ricam olacak allahütealanın kelamını doğru yazarmısın
sevgi saygı ve dua ile
(es,selamunaleyküm)
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 16:55
Âsim-ulemin su an offline Âsim-ulemin  

32 Mesaj -

En Son On: 09.04.2006 - 13:19
Ne dediğinizi anlamadım.Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Selam-u aleyküm
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 18:04
Bu mesajı bildir   Âsim-ulemin üyenin diğer mesajları Âsim-ulemin`in Profili Âsim-ulemin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
once oz elestiri

541 Mesaj -

Alıntı
Orijinali vehbi70

hakkını helal et!!!
sevgi saygı ve dua ile

degerli kardesim,
masaAllah cok guzel izlenimleriniz olmus,lakin sizde,belki istemedende olsa aynen bu sekilde bir hataya dusmussunuz.
su asagidaki linke bir bakarsaniz,15 gun once kapanan bir konu sayenizde hangi pozisyona geldi,vede oraya biseyleri yazip cevabina mutakip susmussunuz,ayne sizin dervisan kardesin hakkinda olusan dusunceler,bendede size karsi olustu...(yanlis dusunuyorsam hakkini helal et)

selametle..

bahsettigim link:
http://www.ravda.net/include.php?path=forum/showthread.php&threadid=34744

Bu mesaj 1 kez ve en son sofuoglu38 tarafından 01.02.2006 - 03:03 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.02.2006 - 03:02

51 Mesaj -

Selamünaleyküm Allah hepinizden razi olsun
yogun calisiyorum inanin sadece namazlara vakit
ayiriyorum yemek yemege dahi vaktim yok her seyin altinda bir kasit var olarak kabul etmeyin
Alemi ervahtan mahsere kadar yolculugumuz var
cevaplar bilgili arkadaslar tarafindan daha detayli yazila bilirdi biz bizi seviyoruz
bir biz variz birde inanmayanlar
hakkinizi helal edin insallah yine bulusmak
umuduylan

Ekleme Tarihi: 01.02.2006 - 22:37
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 634 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55542 saniyede açıldı