lopinavir ritonavir chloroquine dexamethasone colchicine ivermectin fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » davamiz

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
davamiz

84 Mesaj -

En Son On: 30.11.2008 - 01:35
Cinsiyeti: Bayan 
Gecenlerde iki yahova sahidiyle tartismaya basladik, tartisma derken din konusunda bana kendi dinlerinin mükemmeligini anlatmaya basladilar bende KURANin islamin mükemmeligini anlatmaya basladim tabiki onlarin niyeti beni cekmek benim niyetim onlari cekmek, bu iki genc bayandan birisi piril piril bir türktü, anlatim sekilleri insani ikna edici tarzdan ne sorduysam uygun bir cevapta hazirdi, basladik bayagi derinlere dalmaya ben KURANI KERIM den ayetler anlatiyorum onlarda kendi kitaplarindan bunlar her hafta beni bulup dergi birakmaya basladilar, hatta onlarin bir dernekleri var oraya davet ettiler, insani cekmek icin yöntemleri bayagi ilginc, suanda ise baktilar bir faydasi yok dergiyide birakmiyorlar artik. Beni derinden düsündüren bir konu neden bizde hicbir ugrasi yok? yahova sahitleri kapi kapi dolasip anlatiyorlar, hristiyanlarda ayni sekilde, Ya biz ???
Acaba kacimiz kapi kapi gidipte islami anlatmayi denedik gerci biz islami anlatsak bizi kapidan kovarlar galiba, nedense bunlari millet yinede dinliyor, yeterince örnek olamiyoruz gibime geliyor ben almanya da yasayan bir müslüman olarak duydugum negatif olaylarda cogunlukla suclu olan müslümanim diyen sahislar oluyor, bunlari gören gayrimüslimler islama bakis acilari degisiyor, dolayisiylada gördükleri müslümanlara degisik gözle bakiyorlar, (hepsi degil tabi)islama cekebilmemiz icin önce kendimizi düzeltmemiz gerekiyorki sonrada onlara anlatalim, bizim maalesefki en büyük kaybettigimiz nokta bu!. fazla duyarsiziz galiba...

Mesela bugün hastanedeydik kimsesi olmayan bir müslüman kardesimi ziyaret ettik, agir bir ameliyat gecirmis. Burada hastanelerde rahibe ve papazlar ellerinde ciceklerle her odayi müslüman yada baska dinden ayirt etmeden ziyaret eder, hatirlarini sorarlar buda hastalari tabiki cok memnun eder, burada okadar cok islami kurulus varki neden birsey düsünüpte uygulamiyorlar cokmu zor? neden bizde böyle bir ugrasi yok, bu kimsesiz müslüman insanlar bizden fazla birsey istemiyorlarki zaten kisa bir ziyaret belki son anlarinda yasin okumak, ne aciki bu insanlar öldükleri zaman islami vecibeleri yerine getirilmiyor, bizde bir kac arkadasimla beraber haftanin belli bir gününde zamanimizi kimsesi olmayan bu gibi müslüman kardeslerimize ayirdik okadar cok seviniyorlarki anlatamam, bashemsire arkadasimiz bu gibi insanlari yakindan görüp sahit oldugu icin bizde böyle bir karar aldik, en azindan belki yaptigimiz cok büyük birsey degil ama papazlari, rahibeleri görünce insanin neden bizde yapamiyoruz sorusu aklini kurcaliyor... HAK bizleri duyarli kullarindan eylesin insaALLAH, islami yasayip onlarada örnek olanlardan eylesin hepimizi.

Birgün, Ensar dan secilmis kisiler Cenab-i Peygamber sav. huzuruna gelir ve-Yarasul Allah bize Dini Mübin-i anlatacak, Kuran-i ögretecek birisine ver...

herkes, Ebubekir-Ömer-Osman-Ali hazretlerini beklerken Kahinatin Iftihar tablosu gözünü daha 19 yasindaki Usame bin Zeyd'e cevirir...

herkes saskindir, ama itaat ederler ve genc Sahabeyi götürürler...

yillar sonra Habib-i Hüda sav. Usame'yi görür ve sorar. neler yaptin ?

Efendim, Medine'de hicbir ev kalmadi-hepsine girdim ve Allah ve Resulunun Dinini anlat'dim...

----

onlarda Müslüman, bizde Müslüman....

Dava 1400 yildan beri ayni, degilmi ???
telaşlı

Bu mesaj 2 kez ve en son tugba009 tarafından 10.12.2005 - 22:48 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.12.2005 - 21:26
Bu mesajı bildir   tugba009 üyenin diğer mesajları tugba009`in Profili tugba009 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SEVGI-YOLU su an offline SEVGI-YOLU  
s.a

10 Mesaj -

En Son On: 02.11.2008 - 13:10
Cinsiyeti: ----- 
ALLAH razi olsun tugba kardesim
size yerden göye kadar katiliyorum, acisiz sadece müslümanim demek yetmiyormus,sabah kapiyi actigimda karsi komsum alman ailesinden sorumluyum, hergün sabah benim merdivenimi silen kapicidan, sabahlari mektublarimi getiren postacidan sorumluyum,kac kez benim bayramimda kandilimde elime bir dilm tatli alipta bugün biz müslümanalarin bayrami kandili diyebildim, onlara basimdaki türbani nasil gururla tasidigimi anlatamadim, bana selam veren erkek elini tokalasmak icin uzattiginda hayir ben müslümanim dinim buna izin vermiyor diyemedim, önce müslümanim demek sonra ögrenmek, yasamak ve yasatmak, hissetmek ve hissettirmek bizleri gördüklerinde hal ve hareketlerimizle iste hakiki müslüman böyle oluyormus dedirtebildikmi?Bunu kac gayrimüslim müslümanlarin hakkinda iyi düsünebiliyor, daha birkac gün önce bir okulda gazetelere gececek kadar büyük bir olay yasandi, yine müslümanalarin adi bir skandala karisti, müslüman bir cocuk alman bir kizi, taciz ediyor onu öldüresiye dövüyor, bu haber tv de ve gazetelerde bas manset olarak gecti.Iste bu cocuguda büyüten müslüman bir aile, müslüman denildiginde eli bicakli kavgaci, okularda teror estiren bir olarak akillarda kaliyoruz,islami yakindan tanimiyan gayrimüslümlerde haliyle islama karsi uzaklastilar.
Kardeslerim önce kendimizi degistirelim sonra ailemizi cocuklarimizi cevremizi..

RABBIM bizi elimizde kuran yüregimizde iman dilimizde ALLAH diyerek cene kapamayi nasip etsin.
Ekleme Tarihi: 10.12.2005 - 22:05
Bu mesajı bildir   SEVGI-YOLU üyenin diğer mesajları SEVGI-YOLU`in Profili SEVGI-YOLU Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hatice79 su an offline hatice79  

147 Mesaj -

En Son On: 23.10.2006 - 10:41
Guzel kardesim dedigin o Yahovacilar benimde kapimi calmislardi.Ilk geldiklerinde isim acele oldugu icin konusamayacagimi belirttim.Gercektende acele bir isim vardi daha nicin geldiklerini bile bilmiyordum.Bana sadece bir kitap verdiler bunu oku baska bir zaman gene geliriz dediler.Turk oldugumu bildikleri icin birdahaki gelislerinde yanlarinda turkce bilen baska bir kadinda getirmislerdi.Ben zaten kitaba biraz goz attiktan sonra fazla okumanin geregini bile duymadan cope atmistim.Ikinci gelislerinde bir Ramazan vaktiydi esim iste ben evde yanlizdim.Birkac arkadasla iftar acacaktik onlar icin yemek hazirlamistim.Iftara yanliz bes dakika kalmisti.Kapim calindi iki kadin birisi turkcesi super belkide turktu sormadigim icin bilemiyorum.Benimle konusmak istediklerini,daha oncede geldiklerini belirttiler.Bende onlara oruclu oldugumu iftar vaktinin kalmadigini ayrica onlarlada konusmak istemedigimi soyledim.Nekadar israr ettiyselerde iceriye almadim.
Aslinda iftar vakti kapiya gelen kapidan geri cevrilmez ama ne niyetle geldikleri ortadydi o yuzden iceriye almadim.
KKardeslerim bu insanlarin boyle kapi kapi dolasip dinlerini anlatmalarinin sebebini suna bagliyorum.Ben bu yahudalikmidir nedir boyle bir din oldugunu buraya geldikten sonra yani 1995den sonra ogrendim.Bilmiyorum koku hangi yillara dayaniyor ama sizlerin ne zaman ogrendigini merak ediyorum.Bunlarin amaci dinlerinin reklamini yapip bu arada kac kisiyide dinlerine cekerlerse kar bellemek.Ozellilede din bilgisi zayif inanci zayif insanlari secmek.Bizim dinimiz ise butun sefafligiyla ortada olan bir din.Yani suanda dunyada islam dininin ismini duymayan yok.
Tabiki bu demek degilki bundan dolayi dinimizin iceriligini anlatmaya luzum yok.Ama bence bir muslumanin kapi kapi gezipte el musluman ol demesi bana hicde cazip gelmiyor.Niyemi?

Cunki biz o asamayi Peygamber Efendimiz(s.a.s) zamaninda astik yani o zamanlar islam dini bilinmedigi icin taki kralliklara kadar haberciler yollaniyor insanlar islam dinine davet ediliyordu.Zorlama yoktu ama dinimizi tanitiyorlardi.Simdi ise bizler ne yapmaliyiz.Islamiyetin bu en zorlu asamasini asarak bize miras biraktigi o guzel kitabi basta evlatlarimiz vede ailemizde hem okuyup hemde idrak ederek kendimizi gelistirmek.Bu yasayisimizla etrafa ornek olup onlarin bize gelip bir soru sorduklari zaman en guzel sekilde anlatip onlarinda karanlik ndunyalarini aydinlatmak.Ben boyle dusunuyorum bilmem siz ne dersiniz.Allaha emanet olun.Hakkinizi helal edin.
Ekleme Tarihi: 11.12.2005 - 00:54
Bu mesajı bildir   hatice79 üyenin diğer mesajları hatice79`in Profili hatice79 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
tugba009 su an offline tugba009  
RE:

84 Mesaj -

Alıntı
Ama bence bir muslumanin kapi kapi gezipte el musluman ol demesi bana hicde cazip gelmiyor.Niyemi?

Cunki biz o asamayi Peygamber Efendimiz(s.a.s) zamaninda astik yani o zamanlar islam dini bilinmedigi icin taki kralliklara kadar haberciler yollaniyor insanlar islam dinine davet ediliyordu.Zorlama yoktu ama dinimizi tanitiyorlardi.Simdi ise bizler ne yapmaliyiz.Islamiyetin bu en zorlu asamasini asarak bize miras biraktigi o guzel kitabi basta evlatlarimiz vede ailemizde hem okuyup hemde idrak ederek kendimizi gelistirmek.Bu yasayisimizla etrafa ornek olup onlarin bize gelip bir soru sorduklari zaman en guzel sekilde anlatip onlarinda karanlik ndunyalarini aydinlatmak.Ben boyle dusunuyorum bilmem siz ne dersiniz.Allaha emanet olun.Hakkinizi helal edin.

ALLAH razi olsun güzel kardesim, tabiki islam dininde zorlama yoktur EFENDIMIZ anlatmis, bu dini dünyaya yaymak icin neler yasamis o devirdeki sahabeler ne cileler zorluklar yasamislar, biz en rahat zamanda yasiyoruz bir takim zorluklar olsa bile yinede onlar kadarmiyiz? ama her zaman teblig vardir, bize düsen görev kendimizi yetistirmek onlara islami yasayarak anlatmak.
Bazi alman arkadaslarimla konustugumda islam denildiginde önce kavgaci, kan, teror akillara geliyordu, ama arastirdigimda hicte öyle olmadigini gördük diyorlar, hidayeti RAHMAN verecektir zaten nasibi varsa onu alacaktir... Ama su bir gercek suan dünyanin cesitli ülkelerinde başta Filistin olmak üzere Bosna, Kosova, Karabağ, Keşmir, Açe gibi bölgelerde müslümanlarin durumunu hepimiz biliyoruz. Binlerce sivilin hayatını kaybettiği, çocukların yetim kaldığı, vahşetin ve şiddetin doruğa tırmandığı bu bölgelerde, Batı dünyası, yaşanan insanlık dramına ya hiç tepki göstermemiş, ya da çok geç tepki göstermiş ve gereken tedbirlerin alınması konusunda ağır davranmıştır.Dünyanin herhangi bir yerinde kendilerinden olan ufak bir gazeteci veya herhangi bir vatandasina yapilan zulme hemen tepki gösteriliyor hepsi birden savunmaya geciyorlar, ama bir müslümanin basina gelen bir zulüm karsisinda duyarsiz kaliyorlar, ebu garib hapishanesindeki yükselen o haykirislar hepmizin hala kulaklarindan silinmedi, nur ve onun gibi bir cok müslüman bacilarimiza yapilan zulümleri unutmadik bu zulümleri tüm dünya bilmesine ragmen duyarsiz kaldilar.

Bu durum, İslam dünyasının üstlenmesi gereken sorumluluğu Müslümanlara bir kez daha hatırlatiyor, Müslüman halkların haklarının korunması, ihtiyaçlarının gözetilmesi herkesten önce diğer Müslümanların sorumluluğu ve İslam dünyasının bu konuda son derece aktif, atak, birlik icinde olmasini gerektiriyor. Maalesefki İslam dünyasında gereken birlik ve beraberlik tam anlamıyla sağlanamadigi ortada. Avrupa'nın neredeyse tüm devletleri, adeta (hristyan birligi) "Avrupa Birliği" çatısı altında toplanmış iken; Müslümanlar yeteri derecede iş birliği kuramadiklari gibi, kimi İslam ülkeleri arasında derin anlaşmazlık ve ihtilaflar meydana geliyor. İran-Irak Savaşı, Irak'ın Kuveyt'i işgali, Pakistan-Bangladeş savaşı gibi Müslüman ülkeler arasında geçen savaşlar belli. Müslüman ülkelerde çoğunlukla etnik ve siyasi sorunlar nedeniyle yaşanan iç savaş ve çatışmalar da -örneğin Afganistan'da, Yemen'de, Lübnan'da, Irak'ta veya Cezayir'de olduğu gibi- İslam dünyasının, olması gerektiği gibi olmadığını açıkça gösteriyor. umut ediyoruzki İslamiyetle gelen güzel ahlakın tüm dünyaya yayılarak, din-dışı felsefelerin fikren yıkılacağı, yeryüzünden fitnenin kaldırılmasıyla tüm insanlığa barış ve kurtuluş geleceği günler Allah’ın izni ile cok yakın.

Ekleme Tarihi: 11.12.2005 - 20:58
Bu mesajı bildir   tugba009 üyenin diğer mesajları tugba009`in Profili tugba009 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hatice79 su an offline hatice79  

147 Mesaj -

En Son On: 23.10.2006 - 10:41
Guzel kardesim Tugba sanirim ikimizde ayni gorusleri paylasiyoruz.Yazdigin cevap bana bu dusunceyi yansitiyor.Allah razi olsun.Kendinize iyi bakin.
Ekleme Tarihi: 12.12.2005 - 15:22
Bu mesajı bildir   hatice79 üyenin diğer mesajları hatice79`in Profili hatice79 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
tugba009 su an offline tugba009  
RE:

84 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı askimevla

Guzel kardesim Tugba sanirim ikimizde ayni gorusleri paylasiyoruz.Yazdigin cevap bana bu dusunceyi yansitiyor.Allah razi olsun.Kendinize iyi bakin.

ALLAH sizdende razi olsun güzel kardesim, sizde kendinize iyi bakin...gül gül gül
Ekleme Tarihi: 12.12.2005 - 19:29
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 12:07
Cinsiyeti: Erkek 
Tuğba kardeşim; yazdığın yorumun altına imzamı atabilirim. Tebliğin gerekliliğini,eksiklerimizi gediklerimizi çok iyi dile getirmişsin. Allah razı olsun. Ayrıca dinlerini tebliğ eden insanlara takdirle yaklaşmanda çok hoşuma gitti. Çünkü onlar inandıklarını anlatmaya çalışan fedakar insanlar. Bazen misyonerlere öcü gibi bakanlara sinir oluyorum. islam bir tebliğ dini olduğu halde biz bunu yapmaz iken bir başkası kendi inandığı değerleri başkasına anlatıyormuş kime ne ?

Onlar istediği kadar tebliğ yapsın. Zaten Kuran-ı Kerim onların tebliğ ettiği tezlerin hepsini çürütmüyor mu ? Aslında onların tebliğleri bizim önümüzü açan bir faktör.

İslam Konferansı Örgütü ne işe yarar diye düşünürdüm bazen. En son Mekke'de toplanan İKÖ tebliğ konusunda somut çalışmalar yapma kararı almıştır. İnşAllah dünyada hızla yayılan islam fobisini biraz azaltmaya yarar bu çalışmalar. Çünkü islam yanlış biliniyor ve yanlış anlatılıyor. Ve unutulmamalıdır ki ; bir insanı kurtaran dünyayı kurtarmış gibidir. İnşAllah her mümin bir insana hidyet vesilesi olur.
Ekleme Tarihi: 12.12.2005 - 19:34
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kar tanesi su an offline kar tanesi  
RE: davamiz

6 Mesaj

En Son On: 10.11.2006 - 18:24
Alıntı
Orijınalı tugba009

telaşlı

ALLAH razi olsun Tugba kardesim, galiba sahabeler bizi görselerdi bunlar nasil müslüman derlerdi, bizlerde onlari görseydik bunlar delimi derdik... Dava aynida insanlar ayni degil.telaşlı
Ekleme Tarihi: 15.12.2005 - 17:03
Bu mesajı bildir   kar tanesi üyenin diğer mesajları kar tanesi`in Profili zum Anfang der Seite
i-will-die-soon su an offline i-will-die-soon  
RE: davamiz

114 Mesaj -

En Son On: 10.03.2007 - 20:49
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijinali tugba009

----

telaşlı

onlar gerçek müslüman biz sözde müslüman
Ekleme Tarihi: 16.12.2005 - 13:12
Bu mesajı bildir   i-will-die-soon üyenin diğer mesajları i-will-die-soon`in Profili i-will-die-soon Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1722 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.13406 saniyede açıldı