generique colchicine lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir kaletra ivermectin cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Anlatabilseydim...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Anlatabilseydim...

5 Mesaj

En Son On: 25.04.2006 - 09:07
Cinsiyeti: Bayan 
Anlatmak isterdim sana, anlatmak kardeşim...

Bize hayat veren, hayatımızda anlam kazandıran, bizi daima diri tutan bir kitabı anlatmak isterdim...

Öyle ihtiyacımız var ki; O kitabın sahaflarında yazılan ve yazılı olan her cümlenin şifa niteliğinde olan, ruhları takviye edip, yaratılış gayesini anlatan bir kitabı anlatmak isterdim... Onun o ulvi sözlerinden uzun uzadıya bahsetmek, seni onun içine çekmek isterdim...

O kitap ki; bir zikre, emriyle yankı bulup, 23 yılda kemale ermiş ve sözlerinin her biri, birer birer yaşayanlarda onu işitip fehm edenlerde hayat bulmuş. İşte böyle bir kitabın anatomisini anlatmak isterdim sana...

O kitap ki; bizden hem çok uzak, hem de çok yakın. Belki hepimizin evlerinde mevcut. Elimizi uzatsak alabilecek kadar yakın, ama ruhumuzla yaklaştığımızda; bizden fersah fersah uzak veya uzaklaştırılan bir kitap... İşte evlerde, kılıflarda, tozlu raflara ve belirli gün ve gecelere hasr duran, ondan başka işlevi olmadığı zannedilen bu kitabı, bulunduğu mahbus ve mahcur halinden kurtarıp, bu kitab’ın yerinin yüreklerde olduğunu... Bu kitabın yalnız dil ile değil tüm bedenle okunması ve okunan bedenlerde hayat bulması gerektiğini anlatmak isterdim. Şayet anlayabilseydin; O kitaptan uzaklaşan insanların nasıl bozulup, bayatladığını ve O’na yaklaşanların nasıl dirilip taptaze kaldıklarını anlatabilirim...

Sahte sanal saadetler sunan... Hayali mutluluklar var eden... işlevi olmayan kanunlar çıkarıp, insanları suça teşvik eden tüm güçlerden. Mahluku mahluka köle yapmaya çalışan tüm ideolojilerden, seni uzaklaştırıp; hakiki bir saadete, evrensel kanunlara ve yalnız hakka kulluğun olduğu bir dinin o kitabın sahaflarında saklı olduğunu... Oradaki saadetin baki olduğunu ve baki olanın yanında faniyi tercih etmenin ne kadar doğru olabileceğini anlatmak isterdim, anlayabilseydin eğer...

Seni ölümsüzlüğe, sonsuzluğa... Altında ırmaklar akan, arzuladığın her şeyi, hiçbir cefa çekmeden, yorgunluk hissetmeden, yanı başında bulabileceğin bahçeler vaad eden , firdevsleri, adn’ları ve naim cennetlerini anlatmak isterdim...

Seni yanlış istikametlere çekip, uçurumlara davet eden... Beyninin içindeki hücreleri yok edip, aklın fonksiyonunu yitiren... Seni boşluklara, polemik bir hayata iten tüm sebeplerden kurtarıp, kitapların mukaddesiyle tanıştırmak isterdim... Biliyorum ki barışık değilsin onunla, kuş gibi duruyorsun, işte aranızdaki bu kırgınlığın giderilmesiyle kaybettiğin iyi hasletlere nasılda kavuşacak ve onlarla değerinin artacağını anlatabilirdim...

O’na temiz olanlar yaklaşabilirler... Ruhunu kirleten tüm kirleri istiğfar suyuyla temizleyip, yönünü tüm batıl yönlerden çevirip, hakkın yönüne dönüp... Tüm şeytanlardan Allah’a sığınıp başlardın O’nu anlamaya... Hülasa:

Eğer anlayabilseydin... onunla yaşanan bir hayatın cennet. O’ndan ayrılığın cehennem olabileceğini anlatabilirim sana...

(alıntı...)
Ekleme Tarihi: 27.11.2005 - 21:50
Bu mesajı bildir   Buhayra üyenin diğer mesajları Buhayra`in Profili Buhayra Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 789 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54377 saniyede açıldı