budesonide colchicine dexamethasone stromectol kaletra naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » BİR ŞİŞE SÜT

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    BİR ŞİŞE SÜT

26 Mesaj -

En Son On: 08.11.2005 - 10:10
Cinsiyeti: Bayan 
BİR ŞİŞE SÜT

Ruhunun nefes aldığını hissettiği dini sohbetlerden birisinden çıkmıştı. Apartmandan çıkar çıkmaz soğuk hava yüzüne çarptı, ama onun zihni hâlâ az önce okudukları bir cümleye takılı kalmıştı: “Allah insanların duasını işitir ve onlara cevap verir, onlarla konuşur.”

Dalgın bir halde arabasına bindi. Anahtarı kontağa sokmadan önce, soğuğa aldırmadan, birkaç dakika daha bu konuyu düşündü. “Nasıl?” bu soru ruhunun derinliklerinden gelip zihnini bir bulut gibi kaplıyordu. “Nasıl?” Onun her şeyi duyabileceğinden zerre kadar şüphesi yoktu, ama yine de dualara nasıl karşılık verdiğini zihni kavramıyordu.

Sonunda cevabı bulmayı zamana bırakmayı düşünüyordu ki, birden içinden bir
ses “Bunu neden bir dua vesilesi yapmıyorsun?” dedi. Sahi ya, onun elinden dua etmekten başka ne gelebilirdi? Yüksek sesle Rabbine seslendi: “Allahım! Senin her kulunun kalbinden geçen arzulardan bile haberdar olduğunu biliyorum. Benim bu dileğimi de elbette duyuyorsun. Lütfen, duaları nasıl duyduğunu ve onlara nasıl cevap verdiğini bana öğret!”

Arabayı çalıştırdı ve ruhen rahatlamış bir halde evine gitmek üzere yola koyuldu. Ana caddede ilerlerken, birden garip bir duygu doğdu kalbinde. Bu duygu arabayı durdurup bir kutu süt almasını söylüyordu. Önce kulak asmadı ve arabasını sürmeye devam etti. Ama aynı duygu bu defa daha güçlü bir şekilde benliğini sardı.

Bunun Rabbinden kendisine gönderilmiş bir işaret, bir mesaj olabileceğini düşünerek “Pekala Rabbim, sütü alacağım” dedi.

Bu, çok da zor bir sınav gibi görünmüyordu zaten. Arabadan inip bir kutu süt alacaktı o kadar. Öyle de yaptı ve yeniden yola koyuldu. Ana caddeden arabasını sürmeye devam ederken, bir ara sokağın ağzından geçiyordu ki, içindeki ses bu defa ona “O sokağa sap” diye emretti. Önce sokağı geçti, ama duygu kuvvetlenince “Peki” diyerek geri dönüp o sokağa girdi. Sokakta ilerledikçe binaların görünümü değişiyor ve iki katlı binalar yerlerini tek katlı derme çatma barakalara bırakıyordu. Birkaç ev daha geçtikten sonra, ses durmasını söyledi. Arabayı sağa çekti ve etrafına bakındı. Burası tam anlamıyla bir gecekondu mahallesiydi.

Ve evlerin çoğunun ışığı sönmüştü. Belli ki, sabah erkenden işe gidecek insanlar yataklarına girmişti bile. O bunları düşünürken, yüreğinin sesi bu defa ona şu emri verdi: “Git ve sütü sokağın karşısındaki yeşil evde yaşayan insanlara ver.”

Genç eve baktığında onun pencerelerinden de diğerleri gibi ışık gelmediğini gördü. “Bu anlamsız bir şey” diye düşündü bir an kendi kendisine. “Bu evin insanları yataklarında uyuyorlar ve onları uyandırdığım takdirde aptal durumuna düşeceğim.” Ama o ses “Git ve sütü ver!” dedi yine ona.

Tereddüt etti uzunca zaman. Sonra aynı akşam ettiği duayı hatırladı. Ve bunun Ondan bir işaret olabileceğine kanaat getirdi. Arabasından çıktı. “İsterlerse bana aptal gözüyle baksınlar. Bu Rabbimden gelen bir emirse eğer ona uyacağım” dedi kararlılıkla. Sokağın karşısındaki eve gitti ve zili çaldı. İçerden koşuşturmalar, gürültüler geldi.

“Kimsin? Ne istiyorsun?” dedi içerden bir erkek sesi. Aksanı farklıydı, ama söyledikleri anlaşılabiliyordu. Genç adam hemen oradan kaçıp uzaklaşmak istedi bir an. Fakat o bunu gerçekleştirmeden kapı açıldı. Fakir görünümlü bir adam açtı. Yüzünden hüzün okunuyordu, ama kapısında bir yabancıyı görmekten de fazla hoşnut değil gibiydi.

Genç “Buyrun?” diyen ev sahibine sütü uzattı. “Bunu size getirdim.” Adam sütü aldığı gibi içeri koştu. Daha sonra koridorun öteki ucundaki odadan çıkan bir kadın mutfağa seğirtti hızla. Onu izleyen adamın kucağında ise bir bebek vardı. Ağlayan bir bebek.

Adamın gözlerinden sicim halinde gözyaşları dökülüyordu. Yarı ağlayarak yarı konuşarak şunları söyledi: “Şehre geleli iki ay oluyor. Hâlâ iş bulamadım. Dostun ahbabın yardımlarıyla bugüne kadar geldik. Ama bugün bebeğimize süt alacak paramız yoktu. Sürekli dua ediyordum Allah’a, bize süt göndermesi için.”

Mutfaktan kadının sesi geldi bu sırada. Onun söylediklerini anlayamadı, çünkü başka bir dil konuşuyordu. Kocası onun sözlerini gence çevirdi: “Ondan bize bir meleğiyle süt göndermesini istiyordum. Sen bir melek misin yoksa?”

Genç adam cüzdanındaki bütün parayı çıkarıp zorla adamın eline tutuşturdu. Ve adama bundan sonra onun için hep dua edeceğini ve bir iş bulabilmesi için elinden geldiğince yardımcı olacağını söyledi.

Kelimeler boğazında düğümlenince, döndü ve arabasına bindi. Bu defa onun gözlerinden yaşlar dökülüyordu... Artık aklına takılan sorunun cevabını buldu...
Ekleme Tarihi: 03.09.2005 - 09:30
Bu mesajı bildir   esra85 üyenin diğer mesajları esra85`in Profili esra85 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Cinsiyeti: Erkek 
Daha önce foruma konu eklenmişti esra kardeşim, ama yine okumak güzel.

"Allah insanların dualarını işitir ve onlarla konuşur"

Çok anlamlı...
Ekleme Tarihi: 03.09.2005 - 10:43
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akincimetin su an offline akincimetin  

359 Mesaj -

En Son On: 08.03.2011 - 17:36
Cinsiyeti: Erkek 
agla agla agla

Çok duygulandım kardeşim.Bazen banada çok oluyor bu tür şeyler bazende gercekleşiyor ama böyle hiç düşünmemiştim.Rabbim sizden razı olsun.İnşaALLAH hep ihlasla dua edenlerden oluruz...
Ekleme Tarihi: 03.09.2005 - 10:57
Bu mesajı bildir   akincimetin üyenin diğer mesajları akincimetin`in Profili akincimetin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
esra85 su an offline esra85  
RE:

26 Mesaj -

Alıntı
Orijinali akincimetin

agla agla agla

Çok duygulandım kardeşim.Bazen banada çok oluyor bu tür şeyler bazende gercekleşiyor ama böyle hiç düşünmemiştim.Rabbim sizden razı olsun.İnşaALLAH hep ihlasla dua edenlerden oluruz...

Allah sizlerden de razı olsun. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Bu yazıyı bilgisayarıma kaydettim ve inanın sürekli okuyorum. Her okuduğumda da aynı şekilde duygulanıyorum. Rabbim cümlemizi hayırlı kullarından eylesin...
Ekleme Tarihi: 03.09.2005 - 11:35
Bu mesajı bildir   esra85 üyenin diğer mesajları esra85`in Profili esra85 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
esra85 su an offline esra85  
RE:

26 Mesaj -

Alıntı
Orijinali fosaloglu

Daha önce foruma konu eklenmişti esra kardeşim, ama yine okumak güzel.

"Allah insanların dualarını işitir ve onlarla konuşur"

Çok anlamlı...

Daha önceden foruma eklendiğini bilmiyordum. Çünkü forumdaki yazıların tamamını okumaya henüz fırsat bulamadım. Allah razı olsun okuduğunuz için. Rabbime manet olun.
Ekleme Tarihi: 03.09.2005 - 11:38
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  

397 Mesaj -

En Son On: 18.09.2006 - 16:25
:(ağlarağlar ya rabbim sen nelere kadirsin...yuregine saglik kardesim bunu bizimle paylastigin icin ben bu ilk kez okuyorum ve gercekten her yerde rabbimin sonsuz kudreti karismiza cikiyor...
selam ve dua ile insaallah
Ekleme Tarihi: 03.09.2005 - 14:47
Bu mesajı bildir   **IKLIMANUR** üyenin diğer mesajları **IKLIMANUR**`in Profili **IKLIMANUR** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 844 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55126 saniyede açıldı