kamagra ivermectin kamagra ivermektine generique plaquenil 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Cumhuriyet niye kuruldu ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 48 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Cumhuriyet niye kuruldu ?

102 Mesaj -

En Son On: 01.11.2008 - 05:08
Cinsiyeti: Erkek 
82. Yıl Rezaletleri

Türkiye Cumhuriyetinin 82. yılının kutlandığı geçtiğimiz aylarda bir şey vardır ki çok açıktır: o da bu rejimin İSLAM DÜŞMANLIGI üzerine kurulu olduğudur. Bu günlerde laiklerin yaptığı her konuşmada laiklik vurgulanarak ondan asla vazgeçilemeyeceği, gerekirse Cumhuriyetten vazgeçilir ama laiklikten asla geçilmeyeceği ifade edilerek laikliğin(milleti dinsizleştirmenin) önemi vurgulanır.

Bu Cumhuriyetin kuruluş gayesi İSLAM'ı hayattan koparmaktır ve onu sosyal hayattan kopardılar ama müminlerin gönüllerinden imanı asla koparayamayacaklar.

Bu müslümanlar, kafirler ne kadar tedbir alırsa alsın bu rejimi onların kafasında yıkarak İSLAM DEVLETİ'ni kuracaktır.

"Kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır"

vesselam
Ekleme Tarihi: 31.07.2005 - 04:21
Bu mesajı bildir   OguzKagan üyenin diğer mesajları OguzKagan`in Profili OguzKagan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_Resul_ su an offline _Resul_  

627 Mesaj -

En Son On: 18.11.2005 - 12:51
Hangi Müslümanlar neyi yıkıyor? Ben boğazına kadar gömüldüğü cehaletin içinde bağırıp çağırıp söven kimselerden başkasına pek rastlamıyorum "Bu Müslümanlar'ın" içinde...
Ekleme Tarihi: 31.07.2005 - 14:44
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
OguzKagan su an offline OguzKagan  
ISLAM DEVLETI

102 Mesaj -

Alıntı
Orijinali _Resul_
Hangi Müslümanlar neyi yıkıyor?

Allah'in mumin kullari kafirlere hizmet etmekten baska maksadi olmayan bati sistemlerini yikiyor...

Alıntı
Ben boğazına kadar gömüldüğü cehaletin içinde bağırıp çağırıp söven

Allah'in emirlerine riayet eden ve Peygamber(sav)'in sunnetini takib edenlere cahil degil mumin denir. Asil cahil olanlar Allah'in peygamberleri araciligiyla gosterdigi Hak yolu inkar edip zevke, sefaya, fuhsa dalan, insanlara zulm eden, ve muslumanlari kafir batiya ozendiren, muslumanlarin basina kafirlerin yonetim sistemlerini empoze ... vs. edenlerdir...

Alıntı
kimselerden başkasına pek rastlamıyorum "Bu Müslümanlar'ın" içinde...

senin rastlayip rastlamaman da fazla bisey degistirmez zaten. Cunku (Allah'in da izniyle) ISLAM DEVLETI YA KURULACAK, YA DA KURULACAK...

"Kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır"

vesselam
Ekleme Tarihi: 31.07.2005 - 17:43
Bu mesajı bildir   OguzKagan üyenin diğer mesajları OguzKagan`in Profili OguzKagan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GlobaLiberationArmy su an offline GlobaLiberationArmy  

112 Mesaj -

En Son On: 14.08.2006 - 14:57
düşüncen şu anki Türkiye için çok zor oğuz kardeş...çünkü sen müslümanlığı unutmakta olan bi millete islami yönetimi nası getircen...önce millet kendi içinde getirsin islamı yönetimide sonrasında Allah elbet yardım eder..ama müslümanlar daha birbirini yerken,,ben daha iyi müslümanımın benim tarikatım daha iyinin hesabını yaparken sen nereye getirceksin islami yönetimi..Allah nurunu elbet tamamlıcaktır ama şu haline bak islam dünyasının,,biras incele belkide Allah'ın neden yardım etmediğini çözebilirsin...en basiti Irak ta ki müslüman halk asıl düşman amerikaya karşı savaş vermesi gerekirken yok şiidir sunnidir birbirini yiyo...bu nası müslümanlıktır nası kardeşliktir...

Türkiye de ise olay pek farklı değil tüm islam coğrafyasından...o kadar çok tarikat ve cemaat var ki...ne acıdır ki her biri benim cemaatim daha iyiidr öbürü eksiktir bilmemnenin hesabını yapıo...her biri ayrı telden fetvalar vermeye kalkıo sonuçta bunlar islama ve islamın birliğine zarar verio...her müslüman aslında kardeş olduğunu,,ayrı cemaatlerden yada mezheplerdendir die kan davalı olmadıklarını anlasa ve islamın tek yol özelliğini kalplerine kazısa ve o yolda bir tek yaratan için çalışsa dediğin neden olmasın...Allah(c.c)Kur'an daki emirlerine uyan mümin kullarını neden zafere ulaştırmasın...

her şey neden sonuçtur...şu an islam coğrafyası bu durumu haketmiştir,,bütün müslümanlar tek bayrak ve tek kitap altında toplandıkları vakit KURTULUŞ VE ZAFER GÜNÜ GELECEKTİR....
Ekleme Tarihi: 31.07.2005 - 22:57
Bu mesajı bildir   GlobaLiberationArmy üyenin diğer mesajları GlobaLiberationArmy`in Profili GlobaLiberationArmy Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
aledingildoni su an offline aledingildoni  

28 Mesaj -

En Son On: 06.08.2005 - 18:49
Cinsiyeti: ----- 
Islam Devleti diye birsey yoktur. Kendinizi kandirmayin. Olmamasi gereken duaya da amin demeyin.
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 00:24
Bu mesajı bildir   aledingildoni üyenin diğer mesajları aledingildoni`in Profili aledingildoni Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

112 Mesaj -

sanane kardeşim var yoq alla alla ne yapmaya çalıştığın belli deli etme adamı ortalığıda karıştırma..ne kadar istemesenizde elbet bi gün o da gelecek!!!!!
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 00:41
Bu mesajı bildir   GlobaLiberationArmy üyenin diğer mesajları GlobaLiberationArmy`in Profili GlobaLiberationArmy Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

28 Mesaj -

Vay babayigit, sinirlenme hemen. klavyeniin tuslarina yazik.
Islam DEVLET ONGORMEZ. Bahsetmeye calistigim ciplak gercek budur. Yillardir Islam Devleti diye uyutulan zihinlerin bunu kabullenmesi elbette zordur, ama hala Islam Devleti yoktur, olmayacaktir.
Olabilecek olan, bir halkin Islami yasanti uzere olmasidir. Halk yasamiyorsa devlet basa, kuzgun lese konsa kar etmez.
Sana Islam Devleti kurmak degil namaz kilmak fazr kilindi. Islam Devleti degil diye cumaya gitmeyen namaz kackinlari mi kuracak Islam Devletini. Peah.
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 00:45
Bu mesajı bildir   aledingildoni üyenin diğer mesajları aledingildoni`in Profili aledingildoni Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

112 Mesaj -

Alıntı
Orijinali aledingildoni

Vay babayigit, sinirlenme hemen. klavyeniin tuslarina yazik.
Islam DEVLET ONGORMEZ. Bahsetmeye calistigim ciplak gercek budur. Yillardir Islam Devleti diye uyutulan zihinlerin bunu kabullenmesi elbette zordur, ama hala Islam Devleti yoktur, olmayacaktir.
Olabilecek olan, bir halkin Islami yasanti uzere olmasidir. Halk yasamiyorsa devlet basa, kuzgun lese konsa kar etmez.
Sana Islam Devleti kurmak degil namaz kilmak fazr kilindi. Islam Devleti degil diye cumaya gitmeyen namaz kackinlari mi kuracak Islam Devletini. Peah.

neyin farz kılındığını bise senden mi öğrenecem...hem gel islam devletin yoqtur die söv sonra gel burda neyin farz olduğundan bahset...iyi güsel devam et
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 00:53

28 Mesaj -

len kil-obal evladim. Adam gibi yazsana bak Turkcemizde K diye bir harf var. Yogsam sen su guracagin Islam Devletinin alfabedingildioni abecesini engaliz abecesi mi yapacagsun de pakayum paga.
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 00:56

112 Mesaj -

ewt ingiliz,fransız,amerikan,fransız ortak dil ailesinden
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 01:02

28 Mesaj -

Len ooggglum engalizler duysa bu deduguni ceker vururlar dotunden.
firrrarsizler tuysa ttoplar dururler budundan.
emmeee rikalilar var ya diri diri keserler onunden.
benden soylemesi.
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 01:06
sehadet bir tutku su an offline sehadet bir tutku  
RE:

47 Mesaj -

En Son On: 26.06.2011 - 12:46
Alıntı
Orijinali aledingildoni

Islam Devleti diye birsey yoktur. Kendinizi kandirmayin. Olmamasi gereken duaya da amin demeyin.

senin gibiler icin olmamasi gerek bir dua dir ama malesef boyle dualar muslumanlarin agzindan hic eksik olmuyor ,,,heralde bu senin icin cok uzucudur,,,,
ayrica var sayalim biz asirlardir islam devleti diye uyutuluyoruz yasen daha 50 yillik bir gecmisin var bana 50 yillik fikirlerini yutturmaya calisiyorsunnn bende buna peah derimm,,,,,,,senin etrafinda cumadan kacan muslumanlar varsa biz ne yapalim ,,,,sana cumadan kacan muslumanlar islam devletini kuracak diye kimse bir sey soylemedi nerenden uyduruyorsun bu laflari bilmem ,,,,,vede tavsiyem artik ingiliz tarihindenmi yoksa baska bir tarihtenmi okuyacan ama bir tarih arastirmassi yapman gerekir acaba islam devleti varmi yokmu ,,,,,gerci senin gibiler ancak havlar baska bir sey yapmaz en iyisi senin gibilerin onune kemik atip oyalamk baska bir seyden anlamassiniz zaten
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 09:15
Bu mesajı bildir   sehadet bir tutku üyenin diğer mesajları sehadet bir tutku`in Profili sehadet bir tutku Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GöLGe su an offline GöLGe  
RE:

1041 Mesaj -

En Son On: 23.11.2008 - 23:01
Alıntı
Orijinali aledingildoni

Len ooggglum engalizler duysa bu deduguni ceker vururlar dotunden.
firrrarsizler tuysa ttoplar dururler budundan.
emmeee rikalilar var ya diri diri keserler onunden.
benden soylemesi.

aledingildoni kardesim...

Yazdiginiz 16 adet mesajin yaridan fazlasi küfür icerikli...

LÜTFEN ÜSLUBUNUZA DiKKAT EDiNiZ üzüntülü

gül
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 17:45
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
lim10 su an offline lim10  
RE: RE:

45 Mesaj -

En Son On: 06.06.2007 - 16:37
Alıntı
Orijinali sehadet bir tutku

Alıntı
Orijinali aledingildoni

senin gibiler icin olmamasi gerek bir dua dir ama malesef boyle dualar muslumanlarin agzindan hic eksik olmuyor ,,,heralde bu senin icin cok uzucudur,,,,
ayrica var sayalim biz asirlardir islam devleti diye uyutuluyoruz yasen daha 50 yillik bir gecmisin var bana 50 yillik fikirlerini yutturmaya calisiyorsunnn bende buna peah derimm,,,,,,,senin etrafinda cumadan kacan muslumanlar varsa biz ne yapalim ,,,,sana cumadan kacan muslumanlar islam devletini kuracak diye kimse bir sey soylemedi nerenden uyduruyorsun bu laflari bilmem ,,,,,vede tavsiyem artik ingiliz tarihindenmi yoksa baska bir tarihtenmi okuyacan ama bir tarih arastirmassi yapman gerekir acaba islam devleti varmi yokmu ,,,,,gerci senin gibiler ancak havlar baska bir sey yapmaz en iyisi senin gibilerin onune kemik atip oyalamk baska bir seyden anlamassiniz zaten

bu dediğin resul için de geçerli tamamen katılıyorum saana hiç bir şey yapmak için ellini kaldırmazlar sadece bi taraflarının üstünde ahkam keserler
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 18:17
Bu mesajı bildir   lim10 üyenin diğer mesajları lim10`in Profili lim10 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Aksine biz yapalım (ama doğru yapalım) diye uğraşıyoruz, ancak saldım çayıra mevlam kayıra zihniyeti öyle bir hakim olmuş ki beyinlere kimse kılını kıpırdatmıyor. En basitinden bir öneride bulunduk (Ayasofya cuma günleri cami olarak hizmet versin diye imza kampanyası) hiç kimsenin gıkı çıkmadı. Evet açıkça söylüyorum, bugün en tembel camia İslami diye bilinen camiadır, en az yayın bu camiadan çıkar, en hareketsiz camia bu camiadır, en çok zırıldanan ama en miskin olan da bu camiadır. Yalan mı söyleyeyim? Ben sizin cemaat lideriniz değilim...
Ekleme Tarihi: 01.08.2005 - 21:33
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Afaki su an offline Afaki  
RE:

224 Mesaj -

En Son On: 18.03.2010 - 03:18
Alıntı
Orijinali _Resul_

Aksine biz yapalım (ama doğru yapalım) diye uğraşıyoruz....
....Evet açıkça söylüyorum, bugün en tembel camia İslami diye bilinen camiadır, en az yayın bu camiadan çıkar, en hareketsiz camia bu camiadır, en çok zırıldanan ama en miskin olan da bu camiadır. Yalan mı söyleyeyim? Ben sizin cemaat lideriniz

dogru söze ne gerek !
zaten su IKI sey varki yikilmisligimizin resmidir
BANANE'LIK
ve
VURDUM DUYMAZ'LIK
hep birilerinden bekleriz biseylerin yapilmasini !
ama kendimiz bi dua bi beddua ile gecistiririz nedense !
(eeeee sanalda sallamak kolay oluyor tabii
Ekleme Tarihi: 02.08.2005 - 00:38
Bu mesajı bildir   Afaki üyenin diğer mesajları Afaki`in Profili Afaki Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Aynen öyle Afaki kardeş. Bedenler serili yatar, dudaklar mırıl mırıl dua okur (yani bedenler dua okumaz), 999 milyon dua, 9999 tesbihe gelince herkes katılır (nasılsa ne cebinden eksilecek, ne emek harcayacak)*, ancak burunlarının dibinde Çeçen Mücahidlerin aileleri (İstanbul'da) sefalet içinde yaşar onu görmezler... Eee... Ne yapalım... Böyleyiz biz...

(*Yanlış anlaşılmasın, dua da gerekli, gücü yetmeyenler, kadınlar, yaşlılar onu yapacak, benim sözüm gücü yettiği halde susanlara)
Ekleme Tarihi: 02.08.2005 - 02:22

112 Mesaj -

emin olun şu durum ve şartlarda ölmek yaeda savaşmak belki bize bişe kazandırmıcak,ama eminim bir gün bu bizede nasip olacak ve amerikalıların kafasını ezeceğimiz gün gelecek..

işkembeden sallayanlar çok demişsiniz bilmiorum kimi kastettiniz ama şu an bi öneriniz varsa yapalım yosa biz elbet bi gün zalimlere karşı savaşımızı sürdürcez...sonuçta bi amaç için ölmek hiç uğruna ölmekten yeğdir bizim için...

ayrıca sefahat içinde yaşayıpta fakirleri kim olursa olsun görmezden görmek bana göre en büyük zalimliklerdendir...zalimleri müslüman kafir diye ayırmak yanlış olur müslümanın ilk görevi kardeşlerini doyurmak onlara yardım etmekken kendi lüks hayat yaşayıp çöplükten ekmek toplayanları umursamayanlar elbet onlarda cezsaını çekecektir...

Bu mesaj 1 kez ve en son GlobaLiberationArmy tarafından 02.08.2005 - 09:41 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.08.2005 - 09:40

627 Mesaj -

Benim kimi kast ettiğim bellidir küçük kardeşim. Fakirler konusunda da haklısın. Ancak şunu da göz ardı etme, kendi sefahati içinde fakirleri unutanlar ne kadar soysuzsa, Ramazan'da bir çadır kurup sözde Allah için hayır işlerken altına MÜSİAD yazanlar da o kadar soysuzdur benim gözümde. Bunları da gözardı etmeyelim...
Ekleme Tarihi: 02.08.2005 - 15:42

112 Mesaj -

herkes haKettiği cezayı çekecek.....BİZİ BU HALE GETİREN SİSTEMDE ELBET KENDİ PİS ÇUKURUNDA BOĞULACAK...ÖLÜMDEN KORKUMUZ YOK YETER Kİ ŞEREFSİZLER CEZASINI BULSUN HER KİM OLURSA..............

KÜRESEL KURTULUŞ ORDUSU İÇİN....

Bu mesaj 1 kez ve en son GlobaLiberationArmy tarafından 02.08.2005 - 17:57 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.08.2005 - 17:57
PapiChuLo su an offline PapiChuLo  

20 Mesaj -

En Son On: 06.08.2005 - 20:37
yeni üyenizim ve baya şaşırdım. Ülkemi seviyorum Devletin Sistemi de bence Güzel Devlet Ayrı Din Ayrı. Bence Kendinize Gelin Laiklik İslamı unutturmak için Değil Dİnleri Devlet işinden Ayırmak için Uygulanmıştır.. Türkiye Karşıtı 3 - 5 asalak bişeler yazmış arkası fora YAZIK....................
Ekleme Tarihi: 02.08.2005 - 21:48
Bu mesajı bildir   PapiChuLo üyenin diğer mesajları PapiChuLo`in Profili zum Anfang der Seite
RE:

224 Mesaj -

Alıntı
Orijinali PapiChuLo
Laiklik İslamı unutturmak için Değil Dİnleri Devlet işinden Ayırmak için Uygulanmıştır.. Türkiye Karşıtı 3 - 5 asalak bişeler yazmış ....................

laikligin tanimini dogru yapmissin !
sevdigin ve yasadigin belli !
napelon söyle demis:
"kiliseye girerken devleti disarida,ciktigimda da dini kilisede birakirim!"
iste destekledigimiz rejim bu !
lanetledigimiz abd de bile millet vekilleri incile göre yemin ederken bizimkilerde seref ve namus üzerine ederler !
(tabi namus ve serefin ne kadari kaldigi tartisilmasi gereken ayri bi konu !)
cumhuriyet demek halkin kendi kendini yönetmesi demektir !
"diyaneti devletten ayirsinlar ve halka biraksinlar o zaman" deme hakki veriyormu cumhuriyet ?
cumhuriyet verse laikler verirmi ?

not: dinini savunmak a-salak-lik ise bende a-salag-im o zaman !
Ekleme Tarihi: 02.08.2005 - 22:08
Bu mesajı bildir   Afaki üyenin diğer mesajları Afaki`in Profili Afaki Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

20 Mesaj -

AFAKİ ne yaşıyorsan içinde yaşa Devlet sorgulanmaz. Beğenmeyen Vatandaşlıkdan çıkar.İslam Devleti isteyenler Arabistana gitsin! Turkiye Cumhuriyeti Atatürk`ün Bıraktığı gibi kalacaktır.Bundan kimsenin şüphesi olmasın,Dinde elden gitmez Devletde!!!
Ekleme Tarihi: 03.08.2005 - 07:11
Bu mesajı bildir   PapiChuLo üyenin diğer mesajları PapiChuLo`in Profili zum Anfang der Seite
RE:

102 Mesaj -

Alıntı
Orijinali PapiChuLo
AFAKİ ne yaşıyorsan içinde yaşa Devlet sorgulanmaz. Beğenmeyen Vatandaşlıkdan çıkar.İslam Devleti isteyenler Arabistana gitsin! Turkiye Cumhuriyeti Atatürk`ün Bıraktığı gibi kalacaktır.Bundan kimsenin şüphesi olmasın, Dinde elden gitmez Devletde!!!

hayir efendi, bu ulkedeki muslumanlar senin gibi dusunenler istiyor diye hic bir yere gitmeyecek. Bu topraklar bin yildir islam beldesidir, 1000 yildir da islam icin mucadele eden sehidlerin kani ile sulanmistir. Islam devleti muslumanlarin uzerine bir yukumluluktur. TC devleti kuruldugundan, yani turkiye'ye bu yeni rejim geldikten sonra muslumanlara hep baski yapildi. Senin de iddia ettigin gibi bu devlet kimseye Mustafa Kemal'den kalmadi. Mustafa Kemal yalnizca bir maskotdur. Islam'la mucadele eden rejim ayakta kalsin diye Turkiye'de insanlara Mustafa Kemal hayranligi asiliyorlar.

Sen istedigin kadar sev devletini, lakin hukum Allah'indir. Kafirler ne kadar debelenirlerse debelensinler ALLAH nurunu tamamlayacaktir...

ISLAM DEVLETI YA KURULACAK, YADA KURULACAK...

Islam Devleti
Ekleme Tarihi: 03.08.2005 - 09:04

20 Mesaj -

OguzKagan muslumanlar ben istiyorum diye biryere gitmeyecek İslam devleti isteyenler gitsin dedim oke

Ayrıca sana ne gibi bir baskı var bana 21 yıldır Müslüman olduğum için hiçbir baskı uygulanmadı sana kırbaç vurup zincirledilermi din değiş diye!!

Laiklik olmasa İslam bu ülkede korunamazdı hangi dinin devlet bünyesinde kurumu var. İslam korunuyor siz merak etmeyin senin gibi heyecan arayan insanlar azınlık bu ülkede rejimde değişmez Dinde elden gitmez korkma sen kardeşim, arada bir yaparız ederiz diyenler kellelerini bıraktılar. Varsa ülkenin rejimini değiştirmek isteyen kıyar 70 milyona istediğini yapar kurabilen kursun.. bazılarıda kurdistan kuralım diyor onlar onu senin gibi İslamı kullanıp başka amaçlara hizmet edenlerde İslam devletini kursun.. Hayallerinde!!!!!
Ekleme Tarihi: 03.08.2005 - 17:47

112 Mesaj -

önemli olan bu topraklara adaletin,özgürlüğüm,eşitliğin gelmesi...önemli olan demokrasinin gelmesi...biz isim istemioruz asıl gereken icraat sözde demokrasi var eşitlik var hani nerde?milyarları düşünmeden gece barlarda savuranlarla akşam eve ekmek götürebilmek için çöpleri karıştıranların yan yana olduğu bi ülkedeyiz bu...acaba birinin diğerinin ekmeğinden çalarak zengin olması adaleti,,,çöplükten ekmek karıştıran fakirlerin yanından son model arabyla geçenler de eşitliği temsil edio cumhuriyette herade...düşüncelerini açıklayanlarında kodese yollanması demokrasi olsa gerek...önemli olan bi yönetim şeklinin ismi değil o yöentimin uygulanma yöntemi.....
Ekleme Tarihi: 04.08.2005 - 19:20

20 Mesaj -

Yahu siz neyi savunduğunuzun bile farkında değilsiniz saçmalamışsın kusura bakma.. çöpten ekmek toplayanın son model araba ile gezenin Cumhuriyet ile ne alakası var eşitlik bumudur demişsin demokras bumudur demişsin ya pkk yanlıları tv lerde dergiler her yerde açıkca apo serbest kalsın diyor eşitlik olmasa diyebilirlermi.. Biri çıkmış Laiklik İslamı yok kediyor demiş yahu siz bırakın bu işleri Allahın işine karışmayın Herşeyin Taktirini ona bırakın Siz kimsiniz....hem son model araba ile gezenin ne suçu var çöpten ekmek toplayana Allah nasip etmemişse adam ne yapsın arabayı satıp paranın yarısını onamı versin..?
Ekleme Tarihi: 05.08.2005 - 02:01
Enes_ su an offline Enes_  
RE:

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 22:32
Alıntı
Orijinali PapiChuLo

... yahu siz bırakın bu işleri Allahın işine karışmayın Herşeyin Taktirini ona bırakın Siz kimsiniz....

hayret dogrusu böyle bir anlayis..şaşkın
Ekleme Tarihi: 05.08.2005 - 02:21
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

112 Mesaj -

Alıntı
Orijinali PapiChuLo

Yahu siz neyi savunduğunuzun bile farkında değilsiniz saçmalamışsın kusura bakma.. çöpten ekmek toplayanın son model araba ile gezenin Cumhuriyet ile ne alakası var eşitlik bumudur demişsin demokras bumudur demişsin ya pkk yanlıları tv lerde dergiler her yerde açıkca apo serbest kalsın diyor eşitlik olmasa diyebilirlermi.. Biri çıkmış Laiklik İslamı yok kediyor demiş yahu siz bırakın bu işleri Allahın işine karışmayın Herşeyin Taktirini ona bırakın Siz kimsiniz....hem son model araba ile gezenin ne suçu var çöpten ekmek toplayana Allah nasip etmemişse adam ne yapsın arabayı satıp paranın yarısını onamı versin..?

asıl saçmalayan sensin...anayasadaki değştirilemez maddelere bak istersen...Türkiye demokratik,laik,sosyal bi ülkedir yazar...halbuki sosyal bi devlette halk arasında bu kadar uçurum olmaz.avrupa ülkelerine bak isterden aynı manzaray görebilcekmisin...devlet fakir kişilere yardım etmek zorundadır,halk arasında bu kadar uçurum brakmamalıdır...laikliğe gelince herkez ayağa kalkıo ama sosyal devlete gelince herkes susuo neden çünkü işlerine gelmio ceplerinden bişi çıkması gerekecek...

sen istediğin kadar ne alaka desen de herkes eşit olmalı,,adalet gerektiği gibi olmalı,ama şu an ülkemizde hiç biri yoq adalet zenginlere var sadece...halk unutulmuş ve yokluğa terkedilmiş...sınıf farklılıkları çok yükselmiş böle olmaz biri çöplükten ekmek ararken diğeri son model mercedelse geziosa bu sistemde bi bozukluk var dmektir...devlet uyuyo demektir...

Ama elbet halka bu çileyi çektirenler cezalarını bulacak merak etme....
Ekleme Tarihi: 05.08.2005 - 20:42
RE:

1041 Mesaj -

Alıntı
Orijinali PapiChuLo
İslam Devleti isteyenler Arabistana gitsin!

Selamun Aleyküm PapiChuLo kardesim...

Türkiyemizin neden islam devleti olmasini istemediginizi ögrenebilirmiyiz ?

(Sorumuzu yanlis anlama sakin... Sadece hakkinizda önyargili olunmamasi icin sorma geregi duyduk...!)

gül
Ekleme Tarihi: 06.08.2005 - 02:14
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

20 Mesaj -

Wa aleykum selam

İslamı kabullenmiş Allah`a gönülden bağlı bir Turk olarak Ben devletimin bu halinden (daha kötüsü olmadığı için)memnunum Din devlet içine girerse yanlış kişilerin yönetimi ile çok zarar göreceğimizi düşünüyorum Bugün Sayın CumhurBaşkanı A.Necdet Sezer Bir laf atsa ortaya 70 milyonluk Turkiyede coğu insan açıkcası sallamaz bile o lafı , fakat İslami Rejim ile Yönetilen Turkiyede Yetkili kişi Yanlış-Haksız Bir laf sölese Ülke kaosa girer.yanlışda olsa coğu insan tartışılmaz der ve inanır. olurmu olmazmı tartışılır, ama ya olursa? Onun için ben derimki Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin.
Bu forumlarda Birbirimizle tartışıyoruz fakat gönül bağımız varki Burdayız. Hakkımda yanlış düşünmemenizi temenni ederim. O laf biraz ağır olmuş düşündüğümü tam yansıtamadığım için özür dilerim. Duyarlılığın içinde Teşekkür ederim.
Ekleme Tarihi: 06.08.2005 - 03:23
ay cok duygulandim

102 Mesaj -

Alıntı
Orijinali PapiChuLo

Wa aleykum selam

İslamı kabullenmiş Allah`a gönülden bağlı bir Turk olarak Ben devletimin bu halinden (daha kötüsü olmadığı için). olurmu olmazmı tartışılır, ama ya olursa? Onun için ben derimki Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin.
Bu forumlarda Birbirimizle tartışıyoruz fakat gönül bağımız varki Burdayız. Hakkımda yanlış düşünmemenizi temenni ederim. O laf biraz ağır olmuş düşündüğümü tam yansıtamadığım için özür dilerim.

bak hele sen, KIVIRMA muhabbetleri basladi hemen ... hadi hadi zorlama kendini de dusur yuzunden maskeni... Sen ve digeri, yani ikiniz (kimden bahsettigimi bilmiyorum deme sakin, darilirim valla.)
Ekleme Tarihi: 06.08.2005 - 08:46

20 Mesaj -

Canımı sıktın sadece .. benim Allah inancım ne seni ne bir başkasını ilgilendirir. günahımda bana sevabımda + bana dansöz muamelesi yapma kıvıranlar onlardır.. bi laf derim yazacak cümle değil harf bulamazsın ama yeri değil.... canımı sıkma işine bak.. kimseye dert değil madem şüpheniz var yetkiliye şikayet edersin yasaklar girişimi olur biter.. Çok şükür sizin gibi olmasamda Allah inancımda var Vatan sevgimde ve bunlar kralını zerre kadar ilgilendirmez..........
Ekleme Tarihi: 06.08.2005 - 20:36
RE:

102 Mesaj -

Alıntı
Orijinali PapiChuLo

benim Allah inancım ne seni ne bir başkasını ilgilendirir. günahımda bana sevabımda bana

madem oyle ikide bir reklamini neden yapiyorsun burda ?

Alıntı
bi laf derim yazacak cümle değil harf bulamazsın ama yeri değil.... canımı sıkma işine bak..

bak simdi de tehditler basladi. Dok dok icini acilirsin...

Alıntı
kimseye dert değil madem şüpheniz var yetkiliye şikayet edersin yasaklar girişimi olur biter..

Çok şükür oyle bir kuruntum yok..

Alıntı
sizin gibi olmasamda Allah inancımda var Vatan sevgimde

Allah daha da artirsin insAllah...

Alıntı
ve bunlar kralını zerre kadar ilgilendirmez.

Ya kardes sana burda imanini soran mi oluyor da ikide bir ayni seyleri tekrarlayip duruyorsun? Boyle bir gereksinimin neden var?

Hadi kal saglicakla...
Ekleme Tarihi: 06.08.2005 - 23:40

112 Mesaj -

kahkaha telaşlı walla helal olsun ya devam edin böle
Ekleme Tarihi: 06.08.2005 - 23:45

627 Mesaj -

Gölge kardeşim, ayak altında gezen bazı eşşek kafalılar güya İslam Devleti getirecekse ben de hiç istemem. İslami Faşizm altında yaşamak istemem.

Yani İslam devleti istemiyorum diye de anlayabilirsin bunu, çünkü ortalıkta Müslüman yok. Bolca sahtekar var ama...
Ekleme Tarihi: 13.08.2005 - 15:08
RE:

1041 Mesaj -

Alıntı
Orijinali _Resul_

Gölge kardeşim, ayak altında gezen bazı eşşek kafalılar güya İslam Devleti getirecekse ben de hiç istemem. İslami Faşizm altında yaşamak istemem.

Yani İslam devleti istemiyorum diye de anlayabilirsin bunu, çünkü ortalıkta Müslüman yok. Bolca sahtekar var ama...

Yahu yillardir ayni nakarati yaziyoruz...

"Önce kendimizi düzeltmeliyiz" diye...

Esas yananlar yaslarin yanindaki kurular oluyor maalesef...!

Cenab-i Allah(cc) zaten müsaade etmez (sözüm meclisten disariya) merkep kafalilarin islam devleti(!) kurmalarina...!
Ekleme Tarihi: 14.08.2005 - 00:22
duvan su an offline duvan  

127 Mesaj -

En Son On: 25.03.2006 - 00:44
S.A.

Türkiye Cumhuriyeti neden kurulmustur?
Osmanli yikilacagindan, yerine onun yerini tutmayacak, üzerindeki insanlarida fazla uyandirmadan sömürülecek bir olusum lazimdi.Fakat,bu hem Osmanlinin devami olmaliydi hemde olmamaliydi.
Yani yeni olusumun vatandasi kendini Osmanlinin devami sanmaliydi,diger tarafdan donla denize girilip girilmeyecegini tartismaliydi.
Ülkenin dört bir tarafina cami dikilmeli ama dinden bi haber kitleler yetistirilmeliydi.
Ülkenin basina getirilecek olanlar,siyonislerin her söyledigini hemen yerine getirmeliydi.
Halk asla zenginlesmemeliydi,ama göstermelik zenginlerde eksik olmaliydi.
Halk ac kalmamaliydi,ölmeyecek kadar nevale verilmeliydi.
Bu ülke öyle bir ülke olmaliydi ki icinde yasayanlar 100 sene tartisip "laikligin" ne anlama geldigini cözememeliydi.
Insanlar hem laik hemde müslüman olmanin tezatligi icinde dön baba dönmeliydi.
Yeni ülke diger müslüman devletlere birer misal olmali ayni hezimeti bu müslüman devletlere yasatmak icin de bir arac yapilabilmeliydi.
Bu ülkede müslümanlara sahtekar diyenler cogaltilmali,gayrimüslümler el üstünde tutulmaliydi.
Bu ülkenin üzerinden petrol,dogal gaz batiya akiltilmaliydi.
Bu ülkenin üzerindeki sularda bosuna akitilmamaliydi.
Hepsinden önemlisi bu ülkenin sahipleri olan Müslüman Türkler in önü alinmaliydi yoksa yine Filistinden güney Afrikaya,cin sinirlarindan viyanaya kadar zulmeden sömürücülerin anasini aglatirlardi.

S.A.
Ekleme Tarihi: 14.08.2005 - 00:59
Bu mesajı bildir   duvan üyenin diğer mesajları duvan`in Profili duvan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
TOVBEKAR 68 su an offline TOVBEKAR 68  
Themenicon    v.a.s.

31 Mesaj -

En Son On: 15.12.2005 - 23:10
HELAL OLSUN!!!
Ekleme Tarihi: 14.08.2005 - 01:16
Bu mesajı bildir   TOVBEKAR 68 üyenin diğer mesajları TOVBEKAR 68`in Profili TOVBEKAR 68 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: v.a.s.

102 Mesaj -

Alıntı
Orijinali TÖVBEKAR 68

HELAL OLSUN!!!

duvan hakikaten helal olsun. Bu ulkede senin gibi uyanabilen kac kisi var acaba ???
Ekleme Tarihi: 14.08.2005 - 07:29
AhiSevKul su an offline AhiSevKul  
Esselamu Aleykum

67 Mesaj -

En Son On: 25.04.2007 - 22:16
Birinci Meclisdeki cogunlugun gayesi dogrultusunda kuruldu.
Ikinci Meclistekilerin zoruyla bu hale geldi.
Hersey aslina rucu edecektir.

Peygamberimizin hendek kazarken Müslümanlara verdigi müjdeleri ve onlarin ozamanki konumunu göz önüne alin. Asla ümitsizlige kapilmayin.

Allah yar ve yardimciniz olsun....
Ekleme Tarihi: 22.08.2005 - 16:58
Bu mesajı bildir   AhiSevKul üyenin diğer mesajları AhiSevKul`in Profili AhiSevKul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

224 Mesaj -

Alıntı
Orijinali duvan

S.A.

Türkiye Cumhuriyeti neden kurulmustur?
Osmanli yikilacagindan, yerine onun yerini tutmayacak, üzerindeki insanlarida fazla uyandirmadan sömürülecek bir olusum lazimdi.Fakat,bu hem Osmanlinin devami olmaliydi hemde olmamaliydi.
Yani yeni olusumun vatandasi kendini Osmanlinin devami sanmaliydi,diger tarafdan donla denize girilip girilmeyecegini tartismaliydi.
Ülkenin dört bir tarafina cami dikilmeli ama dinden bi haber kitleler yetistirilmeliydi.
Ülkenin basina getirilecek olanlar,siyonislerin her söyledigini hemen yerine getirmeliydi.
Halk asla zenginlesmemeliydi,ama göstermelik zenginlerde eksik olmaliydi.
Halk ac kalmamaliydi,ölmeyecek kadar nevale verilmeliydi.
Bu ülke öyle bir ülke olmaliydi ki icinde yasayanlar 100 sene tartisip "laikligin" ne anlama geldigini cözememeliydi.
Insanlar hem laik hemde müslüman olmanin tezatligi icinde dön baba dönmeliydi.
Yeni ülke diger müslüman devletlere birer misal olmali ayni hezimeti bu müslüman devletlere yasatmak icin de bir arac yapilabilmeliydi.
Bu ülkede müslümanlara sahtekar diyenler cogaltilmali,gayrimüslümler el üstünde tutulmaliydi.
Bu ülkenin üzerinden petrol,dogal gaz batiya akiltilmaliydi.
Bu ülkenin üzerindeki sularda bosuna akitilmamaliydi.
Hepsinden önemlisi bu ülkenin sahipleri olan Müslüman Türkler in önü alinmaliydi yoksa yine Filistinden güney Afrikaya,cin sinirlarindan viyanaya kadar zulmeden sömürücülerin anasini aglatirlardi.

S.A.

iste bu !

hastayim abi bu insanin yazilarina !
hakkini helal et duvandost !
Ekleme Tarihi: 22.08.2005 - 23:02
muslim for life su an offline muslim for life  
bir olalim

5 Mesaj

En Son On: 04.09.2005 - 23:58
Belkide islam devletinin kurulmasina biz sebeb oluruz insallahda oyle olur belki elimizden geleni yaparsak bu olur
mesela trnin suanki baslarina partilere oy vermesek ne dersiniz ben zaten hic bir partiye oyumu kullanmiyorum allahin hukumleriyle hukmetmeyenlere aslaoyumu kullanmam
istedikleri kadar ceza versinler hic umrumdadegil ben islam devletini istiyorum bu dunyanin hali ne boyle bu duzen nereye dogru gidiyor hic anlamis degilim allah islam devletinin kurulusunda bizleride orda olmayi nasip etsin yarabbimmmmmm

aaammmmin

ayrica bu olmayacak birsey degil bir gun elbette islam devleti kurulacaktir insallah
Ekleme Tarihi: 23.08.2005 - 03:38
Bu mesajı bildir   muslim for life üyenin diğer mesajları muslim for life`in Profili muslim for life Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepdemir64 su an offline recepdemir64  
CUMHURİYETİN KURULUŞ SEBEBİ

10 Mesaj -

En Son On: 06.07.2006 - 10:35
sevgili OĞUZ,
Geçn gün bi japon filmi izlemiştim.Filimde ikinci dinya harbinde yenilen japon hükümet yetkililerinin birleşmiş milletler tarafından(AMERİKALILAR) yargılanmasını anlatıyordu.jAPONYA HEM İŞGAL EDİLDİ,ORDUSU DAĞITILDI,AMERİKALILAR ÜLKELERİNİ İŞGAL ETTİLER VE HALEN ÇIKMADILAR, BUGÜN JAPONLARIN YARISI HIRISTİYAN,DÜM DEĞER YARGILARINI YANİ MADDİ VE MANEVİ BENLİKLERİNİ YİTİRDİLER. Sen diyebilirsinki japonya dünyanın ikinci ekonomik gücü. Bende derimki Amerikalılar istemeden parmaklarını kımıldatamazlar.
Şimdi gelelim ülkemize. yeni kurulan türk devleti niye AVRUPA MEDENİYETİNİ TÜMÜYLE KABULLENDİ ACABA.HİÇ DÜŞÜNDÜKMÜ! Bütün bunlara rağmen biz ikimiz seninle oturacakmıyız,asla böyle bir şey olmayacak.Allahın dinini yaşayacağız.her öğrendiğimiz ayet ve sünneti kendi nefsimizde öncelikle tatbik edeceğiz.İSLAMI HAKKIYLA TEMSİL ETTİĞİMİZ ORANDA SENİN DEDİKLERİN GERÇEKLEŞECEKTİR. HİÇ BİR KİMSEYİ SUÇLAMIYORUZ KENDİ NEFSİMİZDEN BAŞKA...
SELAM VE DUA İLE...
Ekleme Tarihi: 23.08.2005 - 18:01
Bu mesajı bildir   recepdemir64 üyenin diğer mesajları recepdemir64`in Profili recepdemir64 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Ne fikir var, ne bilgi... Varsa yoksa slogan... Herkes hak ettiğini alır, siz de bu cehaletle ancak böyle bir yönetimi hak ediyorsunuz ki başınızda bu adamlar var... Bırakın bu işleri...kahkaha Güle Güle
Ekleme Tarihi: 23.08.2005 - 22:39
recepdemir64 su an offline recepdemir64  
cumhuryiyet

10 Mesaj -

En Son On: 06.07.2006 - 10:35
Resul beyefendi kardeşim değerli düşüncelerinizden faydalanmak isteriz.Lütfen bizleri aydınlatırmısınız.
selam ve dua ile.
Ekleme Tarihi: 24.08.2005 - 22:27
Bu mesajı bildir   recepdemir64 üyenin diğer mesajları recepdemir64`in Profili recepdemir64 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Kozalak su an offline Kozalak  
Cumhuriyetin eleştirisi...

17 Mesaj -

En Son On: 04.07.2010 - 01:21
Esasen Cumhuriyetle Monarşi arasında bir fark yoktur. Zira Monarşinin cumhuriyet yönetimi karşısında eleştirilen asıl yönü halk iradesinin kabul edilmemesidir. Bunun nedeni de hakim gücün tek kişiden oluşması nedeniyle siyasal kararlarda yanılma riskinin fazla olmasıdır.

Oysa cumhuriyet yönetiminde, yönetime katılan yığınlar da tek tek bireylerden oluşmaktadır. Bireyler yanılabileceğine göre bunların oluşturduğu toplum da yanılabilir. Kaldı ki günümüzde temsili demokrasi uygulanmakta ve siyasi karar alma sürecine halk değil, halkın seçtiği temsilciler katılmaktadır.

Devlet yönetiminde doğru kararlar alabilme açısından 1 kişinin etkisiyle 1 milyon kişinin etkisi arasında hiçbir fark yoktur. Zira ortada yanılabilen bir irade, yani'insan iradesi' vardır.

Müreffeh bir toplum için 'hakimiyetin halkta değil(insanlarda), Hakk'da olduğu bir düzen' gerekir...

Bu mesaj 1 kez ve en son Kozalak tarafından 27.12.2005 - 13:45 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.12.2005 - 12:00
Bu mesajı bildir   Kozalak üyenin diğer mesajları Kozalak`in Profili Kozalak Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Tarkan Yasar su an offline Tarkan Yasar  
Zuntikam olanin selami ile...

75 Mesaj -

En Son On: 13.07.2006 - 13:20
Bakiyorum da "Islam Devleti" sözcügünden dahi rahatsiz olanlar var... Ve hele hele Islam Devleti=Islami Fasizim diyecek kadar isi hakaret boyutuna götürenler var...

"Islam Devleti"ni sloganik bir kuruntu olarak addednler var... Kimi/kimleri kastettigim malumdur. O malum kisilerin sahsinda bu zihniyetten olan herkes sunu iyi bellemelidir ki; 1000 yili askin bir zamandir Islama ev sahipligi yapmis olan bu topraklar, yüce Allah`in izni ile tekrar Muhammedi Islam`a ev sahipligi yapacaktir... Muhammedi Islam`in ne oldugunu laik ve anti-islami cepheler cok iyi bilirler... Tüm hurafelerden arindirilmis pak ve saf bir Islam... Iste Allah`in izni ile bu Muhammedi Islam onlari yani taife-i laicius ile ant-i islami sahsiyet ve topluluklari tarihin cöplügüne gömecek ve onlari nemrutlar ve firavunlarin konakladiklari yerlere gönderecektir.
Ha siz bunu ister yada istemezsiniz... Ama laik kafalarin yapmis olduklari zulümlerin hesaplari Allah`in izni ile sorulacaktir. Zira Hz. Ali (k.v.): "Mazlumun intikam alacagi gün, zalimin zulmünden cok daha cetin olacaktir." demektedir. Iste aynen öyle olacaktir insaallah.

"Islam Devleti" kavraminin Islam Tarihindeki yerini inkar edenlere ise M. Asim Köksal`in Islam Tarihi`ni tavsiye ederim. Tabii anlayacak kabiliyete sahipler ise... Acsinlar bakalim Medine Devrini ve Yahudi ve yerli kabileler ile beraber yapilan 52 maddelik kanun tasarisini... (Hani belki anlarlar diye ek not düstüm).

"Kafirler isteselerde istemeselerde Allah nurunu tamamlyacaktir" (Ayet-i Kerime)
Dikkat! Bu bir slogan degildir. Yüce Allah (c.c.)`in ayetidir. Anlamayanlara, anlamak istemeyenlere, anlamamakta inad edenlere ithaf olunur....

"Zalimler icin yasasin cehennem." Buda slogan degildir. Taife-i laicius`un her türlü zulmü reva gördügü Rahmetli Üstadim (rh.a.)in küfre ve bu zihniyettiklere bir "müjdesidir".

Allah`in la`neti tüm zalim, hain, yerli isbirlikci ve bel`amlarin üzerine olsun.

Selam ve Dua ile...
Ekleme Tarihi: 05.01.2006 - 20:49
Bu mesajı bildir   Tarkan Yasar üyenin diğer mesajları Tarkan Yasar`in Profili Tarkan Yasar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 679 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60611 saniyede açıldı