ivermectin kamagra stromectol generique stromectol generique rhinocortsuper kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » radikal de birisi öttü! Yaradılış masaldır

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    radikal de birisi öttü! Yaradılış masaldır

24 Mesaj -

En Son On: 11.01.2006 - 11:33
Cinsiyeti: ----- 
Yaradılış Masalları Radikal'e de sızmayı başardı.

İnsan bir hafta tatil yapıp döndükten sonra ilk yazısını kendi gazetesini şikâyete ve okuyuculardan özür dilemeye ayırır mı? Demek kaderde bu da varmış!
Dün sabah, her sabah olduğu gibi Radikal'i bayimden parasını verip satın aldım ve okumak üzere masaya kuruldum. Aynen sizin gibi, benim için de güne Radikal'le başlamak büyük bir zevk.
Çoğu zaman, gazetede ne olduğunu elbette bir gün öncesinden biliyorum ama olsun, yine de sabah okuyucularla birlikte gazeteyi okumaya başlamak yine de çok zevkli.
Ama tatilde olduğum zamanlar, o gün telefonda yazıişleri müdürümüz Yeşim Denizel veya yazıişleri müdür yardımcımız Erdal Güven'le gazetenin manşeti veya diğer bazı haberleri hakkında konuşmuş olsak bile gazetenin yapımında bir katkım olmadığı için, sabahları gazeteyi elime daha bir heyecanla alıyorum, onu da itiraf edeyim.
İşte dün sabah o heyecanlı günlerden biriydi; çünkü bir gün önce gazeteyle hiç konuşamamıştım ve Türkiye gündeminden de hayli uzak kalmıştım son birkaç gündür.
Birinci sayfaya hızla göz gezdirip iç sayfaları taramaya başladım. Arkalara doğru bir sayfada gördüğüm bir tam sayfa ilanda ise durdum kaldım. O ilan, tatil dönüşü günümü karartmaya ve bir haftalık dinlenmenin bütün etkilerini bir anda silmeye yetti.
İlan, Harun Yahya takma adını kullanan ve kamuoyunda daha çok 'Adnan Hoca' diye bilinen Adnan Oktar adlı kişinin yazdığı birtakım kitapların tanıtımı için verilmişti.
Ben bu kitapların bazılarının İstanbul'un şık semtlerinde iyi giyimli genç kız ve erkekler tarafından yoldan geçenlere ücretsiz dağıtıldığına da tanık olmuştum geçmişte. Kitapların hiçbirini okumadım, okumama gerek de yok ama bir-iki tanesine geçmişte 'maruz kaldım.' Yani, bir-iki arkadaşım şimdi adını hatırlayamadığım bir Adnan Hoca kitabından bazı bölümleri bana okudular. Hayır, kitaptan etkilenmiş değillerdi, tam tersine kitapla dalga geçiyorlardı!
Yine yanlış hatırlamıyorsam bana okunan o bölümde Evrim Teorisi, teoriyi ortaya atan Charles Darwin'in Türk düşmanı olması delil gösterilerek çürütülmeye çalışılıyordu.
Evet, Harun Yahya ya da Adnan Hoca'nın Radikal'e nasılsa sızmayı başarmış olan ilanında da tanıtılan kitaplarının çoğu, hatta ilandakilerin neredeyse tamamı Evrim Teorisi'nin yanlışlığı üzerine.

Burada tekrar etmeme gerek var mı bilmiyorum ama bütün semavi dinlerin fanatiklerini bir araya getiren yegâne ortak nokta bu: İnsanlar ve evrendeki diğer canlılar evrim yoluyla bugün oldukları hale gelmediler, onlar Tanrı tarafından bugün oldukları gibi yaratıldılar!

Bendeniz, çoğu kişi öyle olmadığımı düşünse bile, aslında laiklik konusunda çok ama çok hassas bir kişiyim. Başkalarından veya Türkiye'deki laikçilerden farkım, Türkiye'de laikliğin başörtüsüne veya Kuran kurslarına serbestlik tanınmasıyla değil, dinsel dogmaların bilimin yerine geçirilmesiyle tehlikeye düşeceğini biliyorum.
Evrim Teorisi'nin yerine yaradılışı okul kitaplarına sokmaya çalışmak, dinsel dogmaların eğitime sızmasına izin vermek demektir. (Yaradılışçıların son kalesi 'akıllı tasarım' adı verilen şey ama şimdi o konuya girmenin çok sırası değil, belki ileride ona da girerim.)
Birilerinin Evrim Teorisi'ni yerden yere vurmasına bir itirazım yok, ben onlarla mücadelemi aynı zeminde, yani yazı yazarak ve tartışarak sürdürürüm ve onların görüşlerinin eğitim sistemine sızmaması için elimden geleni yaparım.
Bu arada o görüşlerin Radikal'e sızmaması için de elimden geleni yaparım. Yaradılışı savunan makalelerin gazetemde yayımlanmasına izin vermem; o makaleleri başka gazeteler isterlerse yayımlayabilirler; ben o fikirlerin yayılmasına aracılık edemem, etmem. Aynı şekilde, normal şartlarda Adnan Hoca'nın kitaplarının ilanlarını da basmam, basamam. Ama önceki gün ne olduysa olmuş, bu ilan bir biçimde Radikal'e sızmış.
İşte bu sebeple okuyucularımıza, özellikle de dün hassasiyet gösterip bize telefon ve fakslar yağdıran, elektronik posta kutularımızı dolduran okuyucularımıza özür borçluyum. Bu ilanı basmamalıydık.

[size=24]DURMA MÜSLÜMAN MESAJINI İLET[/size]İSMET BERKANI yazısından dolayı tebrik etmek isteyen MÜSLÜMAN TÜRKİYE nin genç evladları buyrun size adresler
ismet.berkan@radikal.com.tr
Radikal Gazetesi'ne tebriklerinizi iletmek için
RADikal paçavrasıPC de
Ekleme Tarihi: 26.06.2005 - 01:35
Bu mesajı bildir   img üyenin diğer mesajları img`in Profili img Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ingiltereden68 su an offline ingiltereden68  

75 Mesaj -

En Son On: 13.11.2005 - 06:11
Cinsiyeti: Erkek 
yapistirmadir.

1961lerde evrimciligin iyice alevlendirildigi günlerdeydi. Rahmetli Haci Nazif Çelebi Süleymaniye camiinde bir ögle namazi kildirmis, turistler de etrafini alarak imam kiyafeti içinde iken kendisine suallar sormuslardi. Bunlar itirazci suallerdi. Kimi, insanin maymundan geldigini iddia etmek istiyor; kimi de, seyrettigimiz namazinizda niçin ayakta duruyor, egiliyor, basinizi yere koyuyorsunuz. Bunun ne manasi var? Bizim gibi sandalyeye oturun, papazin duasini dinleyin yeter, diyordu.
Rahmetli Haci Nazifin bunlara verdigi cevaplar hiç aklimdan çikmaz. Ruhunu sad etmek niyetiyle size de arz edeyim seneler sonrasinda.

Evrimci turiste dönerek konusan Çelebi, söyle dedi:

Biz namazimizda önce ayakta, sonra rükûda, sonra da secdede oluyoruz. Bunun bir hikmet ve manasi sudur.

Ayakta iken ilk insan ilk babamiz Âdemin (elif)ini yazariz. Bunun için (elif) harfi gibi dimdik, upuzun dururuz.

Sonra rukûa egiliriz. Bununla da Âdemin (dal)ini yazmis oluruz. Geriye (mim) kalir. Onu da yere basimizi koyar, (mim) gibi olur, öyle yazariz.

Böylece her namazda babamiz, Âdemin adini yazar, maymundan geldigimizi iddia edenleri fiilen reddetmis oluruz. Bunun için maymunculuk iddiasi bizde tutunamaz.

Ikincisine gelince:

Namazimiza ilk basladigimizda ayakta iken Rabbimizin üzerimizde tecelli eden sayisiz nimetlerini düsünür, sonra bu nimetleri verenin huzurunda minnet ve sükranla egiliriz. Ancak bu egilmeyi de kafi bulmayiz, sonra kalkip basimizi yere koyar, basimizla da minnetimizi dile getirmis oluruz.

Basimizi sunun için yere koyariz. Bas bedenin tümünü de idare eden en yüce varligimiz, en kiymetli organimizdir.

Bununla demis oluruz ki:

Ey Rabbimiz, varligimizin en kiymetli kismi basimizdir. Iste huzurunda basimizi dahi yerlere sürüyor, sana olan minnet ve sükrümüzü en kiymetli varligimizi yerlere koymakla ifade ediyoruz. Sayet basimizdan daha kiymetli bir organimiz olsaydi onu da huzurunda iftiharla yerlere serer, minnet ve sükrümüzü onunla da ifade etmek isterdik.

Bu açiklamalardan sonra rehber turistin cevabi söyle oldu:

Tamam tamam. Biraz daha anlatirsan grubumuza burada namaz kildiracaksin.

Bu sirada turistin biri Çelebi yaklasip sordu:

Bundan sonraki namaziniz saat kaçta olacak? Anlattiginiz manada bir namazi ben de araniza karisip kilmak istiyorum. Bana çok uygun geldi bu anlayis içinde ayakta durmak, egilmek, basi yerlere koyup Yaradana minnettarligini ifade etmek. Bence de ibadet budur

Bu mesaj 1 kez ve en son ingiltereden68 tarafından 26.06.2005 - 05:32 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 26.06.2005 - 05:30
Bu mesajı bildir   ingiltereden68 üyenin diğer mesajları ingiltereden68`in Profili ingiltereden68 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
img su an offline img  
Themenicon   

24 Mesaj -

ismet berkan mailerimizi bekliyor kardeşler tepkinizi gösterin!PC de
Ekleme Tarihi: 26.06.2005 - 09:57
Bu mesajı bildir   img üyenin diğer mesajları img`in Profili img Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hace Türkistan su an offline Hace Türkistan  

15 Mesaj -

En Son On: 04.07.2005 - 03:14
Dikkat ettiniz mi bilmem bu paçavrada "şehit" kelimesi kullanılmaz. "Ölü" der bunlar şehitlerimize. Ben bu konuyla ilgili tepkimi gazeteyi arayarak gösterdim. "Herhalde bir hata olmuş." dedim. Bana "Hayır, yayın politikamız bu ve ben de bunu destekliyorum." diye bir cevap geldi telefona çıkan bayandan.
Ekleme Tarihi: 26.06.2005 - 17:23
Bu mesajı bildir   Hace Türkistan üyenin diğer mesajları Hace Türkistan`in Profili Hace Türkistan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_Resul_ su an offline _Resul_  

627 Mesaj -

En Son On: 18.11.2005 - 12:51
Boşverin, adam yerine koymaya değmez, kendini nimetten sanır sonra...
Ekleme Tarihi: 26.06.2005 - 17:26
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
img su an offline img  
Themenicon    daha çok mail daha çok mesaj

24 Mesaj -

http://www.harunyahya.org
http://www.netcevap.org
http://www.evrimaldatmaci.com

kardeşler radikalin mail trafigi kilitlenmeli bence burası MÜSLÜMAN TÜRKİYEPC de
Ekleme Tarihi: 27.06.2005 - 22:38
img su an offline img  
RE:

24 Mesaj -

Alıntı
Orijinali _Resul_

Boşverin, adam yerine koymaya değmez, kendini nimetten sanır sonra...

boşevere vere olmuyor kardeş...sonra adamlar ortalıgı boş zannediyorlarPC de

http://www.harunyahya.org
Ekleme Tarihi: 27.06.2005 - 22:50
RuZGaR su an offline RuZGaR  

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 21:30
Cinsiyeti: Bayan 
Bence de tepkimizi belli etmeliyiz. Bu tip yazarlar İslam'a hakaretlerini her geçen gün arttırıyorlar. Şimdiden bir tepki vermezsek sessizliğimizden kuvvet alıp daha da azıtacaklar.
Ekleme Tarihi: 28.06.2005 - 17:13
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_Resul_ su an offline _Resul_  

627 Mesaj -

En Son On: 18.11.2005 - 12:51
Ciddi tepki verilecekse elbette verilmeli, yani tepkinin caydırıcılığı olmalı, yalnız konuşmak ve kalpten buğz etmek bu adamların daha da gururlanmasına neden olur...
Ekleme Tarihi: 01.07.2005 - 00:28
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hace Türkistan su an offline Hace Türkistan  

15 Mesaj -

En Son On: 04.07.2005 - 03:14
Dün gece Ceviz Kabuğu'nda bu konu işlendi. Mustafa Akyol konuyu çok güzel anlattı ve karşısına çıkan evrimcileri de birer birer bozdu.
Allah (cc) ondan razı olsun.
Ekleme Tarihi: 04.07.2005 - 03:14
Bu mesajı bildir   Hace Türkistan üyenin diğer mesajları Hace Türkistan`in Profili Hace Türkistan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 802 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57286 saniyede açıldı