lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir generique plaquenil kamagra ivermectin super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » ARADIKLARINIZ & DİĞERLERİ » BİR CAMİ İNŞAATI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
vuslatülgabbe su an offline vuslatülgabbe  
BİR CAMİ İNŞAATI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

6 Mesaj

En Son On: 12.07.2006 - 09:50
Cinsiyeti: Erkek 
Yeri iyi belirlenmiş bir cami inşaatı. En kısa zamanda güzel bir şekilde biter. Çünkü toplumda en yerinde hayır olarak görülen yardımlardan biri cami yardımı. Peki bu cami diğerlerinden farklı mı olacak? Yani yine sanki sadece yaşlı insanların gitmesi gerekiyormuş gibi, yalnızca emekli ve yaşlılar gidecek. Zamanla kendilerinden başka kimse (Cuma Namazları hariç) pek gitmediği için, orayı kendi mülkleri zannedecekler. Ve yeni namaza başlayan gençler varsa, onlar incelenecek ve ne yazık ki, câhilane bir iyi niyetle oradan soğutulacak! Sanatçı Ersen’in kendisinden dinlemiştim. Aslında dindar bir ailenin oğlu olduğunu, sanatın yoğun temposunda beş vakit namaz kılamadığını, ama Cuma Namazlarını kaçırmadığını söylüyordu. Bir Anadolu turnesinde Cuma Namazı kılmak için şadırvanda abdest alıp mendiliyle silinirken, bir dede tarafından uzun olan saçları, sıkıca, hem de gözlerinden yaşlar gelinceye kadar tutulup, hırpalanınca bir daha Anadolu’da Cuma Namazlarına gitmemeye karar verdiğini, hidâyetinin uzun yıllar geciktiğini söylüyordu. Ve ağlayarak “Camilerdeki hacı amcalara yalvarıyorum, oraya gelen gençlerin saçları uzun da olsa, kulaklarında küpe de olsa, kıyafetlerinde resim de olsa, onları uzaklaştırmasınlar ve iyi davransınlar” diyordu. Ya Ramazan’dan Ramazan’a camiye giden çocuklarımızın hemen birkaç gün sonra oradan kovulup, uzaklaştırılması, hangi akla, hangi havsalaya sığar. Onların camide daha sakin ve daha uyumlu olması için bir çözüm bulmak imkânsız mı? Bu ve bunlara benzer olaylar ne yazık ki çok fazla. Cami imamlarının önüne lap-top koyulacakmış ve her camiye bir bilgisayar. Çok iyi ama cemaatin kalbine, hoşgörüyü, sabrı, sevgiyi ve bunları yeni nesillere aktarma sevdasını kim koyacak. Diyanet’te temelden bir değişikliğe, eğitime ihtiyaç elzemdir, geç bile kalınmıştır... İyiye, doğruya ve güzele giden değişikliğe doğru esen kalın...
Ekleme Tarihi: 11.05.2005 - 10:45
Bu mesajı bildir   vuslatülgabbe üyenin diğer mesajları vuslatülgabbe`in Profili vuslatülgabbe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GöLGe su an offline GöLGe  

1041 Mesaj -

En Son On: 23.11.2008 - 23:01
Allah(cc) razi olsun kardesim...
Maalesef "Hükümet devirip-hükümet kurmaktan(!)" böylesi yazilari öksüz birakabiliyoruz bazen...
Oysaki derin ve ince bir konu...
islam konusunda herkes kendini hakiki müslüman olarak görüyor ve akil danismanligi yapmaya kalkiyor...
Günümüzde böylesi iyi niyetli akilli cahiller yüzünden camiilere gitmeyen yada camiilerden soguyan o kadar cok genc ve yetiskinlerimiz var ki icler acisi...
Camiilere gitmeyenlere kiziyoruz ama gidenleride yeriyoruz...
(Hâsâ) kendimizi Mevlâna hazretlerinden yüksek görüyor ve "kim olursan ol, bin kere de tövbeni bozmus olsanda gel" hosgörüsünü baltaliyoruz...

ALLAH(cc) cümlemizi suurlu müslümanlardan eylesin ve yar ve yardimcimiz olsun...

gül
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 04:06
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  
!

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Forumda bu konunun üzerinde o kadar çok durdum ki ! Malesef gerektiği kadar ilgi almadı ve desteklenmedim.

Kitabımız değişmese de dinin özünü malesef el birliği ile değiştirdik biz. Tabiki akarsuyun kaynağında değiliz ama bize ulaşana dek bu berrak pırıl pırıl su kirlendi...

Cahilliğimizle pislettik o her derde deva olan suyu.

Peygamber efendimiz ( s.a.v. ) in bile zaman zaman saçları uzun olduğunu düşünürsek; birinin saçları uzun diye onu camiden kovmak ne cahilliktir Rabbim.

ağlar
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 22:59
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
moonlight su an offline moonlight  
yardım dost

1 Mesaj

En Son On: 10.06.2005 - 19:55
Cinsiyeti: ----- 
ya ben multimedyadan ilahi indiremiyorum nedenini anlayamdım .yardımcı olursanız dua ederim size.allaha emanet olun.
Ekleme Tarihi: 02.06.2005 - 23:19
Bu mesajı bildir   moonlight üyenin diğer mesajları moonlight`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 809 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54569 saniyede açıldı