ivermectin lopinavir ritonavir ivermectin ivermektin generique rhinocortnaprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » Allah (cc)ün Hikmeti

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Allah (cc)ün Hikmeti

86 Mesaj -

En Son On: 05.05.2007 - 15:08
Cinsiyeti: Bayan 
Babamın işyeri arkadaşı olması sayesinde ailece tanışma fırsatımız olmuştu. Onlar bir apartmanın 5. katında oturuyorlardı. En büyükleri 7 yaşında olmak üzere 5 tane de çocukları vardı. Bunlar anne-babaları görmeden balkona çıkıp oyun oynuyorlardı hep. Balkona çıkmakla kalmayıp balkonun duvarına tırmanıyorlardı bir de. Bu yüzden anneleri de onları hiçbir şekilde evde yalnız bırakamıyordu. Birgün, 4 yaşlarında olan çocukları balkon duvarının üzerine çıkmış aksilik bu ya dengesini kaybedip aşağıya..Melekler küçük çocukları korur derler ya, işte ispatı.. Çocuk 1. katın balkonunda asılı olan bir çarşafa dolanıp kalmış. O evin sahibi de çamaşırları toplamak için balkona çıktığında görmüş çocuğu...

Bu olay bana anlatıldığında şok olmuştum aslında neden olmasın!! Çevremizde herzaman gördüğümüz halde farkedemediğimiz o kadar çok mucize var ki aslında...
Sadece bazılarına çok yakından şahitlik ettiğimizde inanabiliyoruz...
Allah (cc) ün hikmeti ve bereketi üzerinize olsun.
Selam ve dua ile... Güle Güle
Ekleme Tarihi: 30.03.2005 - 17:08
Bu mesajı bildir   _Nagihan_ üyenin diğer mesajları _Nagihan_`in Profili _Nagihan_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
G_O_Z_Y_A_S_I su an offline G_O_Z_Y_A_S_I  

427 Mesaj -

En Son On: 07.11.2009 - 23:26
Allah razi olsun bacim bizlerle paylastigin icin..

Sir Kapisi diye bir program var stv de bilmiyorum izliyormusunuz. O programin ilk basladigi zamanlarda izlemistim buna benzer bir olayi..

Ama orada kadinin asagi yukari 4 yaslarinda bir kizi birde daha bir yasina bile girmemis bebegi vardi. Kadin durmadan "biktim bunlardan" diyip duruyordu.. Kücük kizina bagiriyordu hep..
Bir gün kadin mutfakta is yaparken kücük cocugunu uyutup koltugun üstüne birakmisti sanirim, pek hatirlamiyorum ama.. galiba dört yasindaki kizi kücük kardesini alip balkona götürüyordu. tam bilmiyorum ama bir sekilde o ufak bebek balkondan düsüyordu.. ama alt kattaki ki kadinin asili olan camarsilari arasina bir carsafin icine düsüyordu.. kadin mutfaktan egldiginde cocugu koltukta göremeyince kizina soruyordu.. kizida balkonu gösteriyordu galiba.. kadin basliyordu aglamaya.. sonra komsusu gelip cocugu getirdiginde kadin birdaha cocuklari hakkinda öyle konusmuyordu. kizinada bagirmiyordu..
Buda o kadina Allah'tan bir ders olmustu...

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 30.03.2005 - 18:09
Bu mesajı bildir   G_O_Z_Y_A_S_I üyenin diğer mesajları G_O_Z_Y_A_S_I`in Profili G_O_Z_Y_A_S_I Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  

443 Mesaj -

En Son On: 10.08.2011 - 17:04
HAK_YOLU bacim gibi bende bu olaya benzerini Sir Kapisinda STV kanalinda izlemistim...
Ekleme Tarihi: 30.03.2005 - 20:12
Bu mesajı bildir   Gönülbagi üyenin diğer mesajları Gönülbagi`in Profili Gönülbagi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_Nagihan_ su an offline _Nagihan_  
Themenicon   

86 Mesaj -

En Son On: 05.05.2007 - 15:08
Doğrudur...Buna benzer olaylar 1 tane değil ki..Allah (cc) bize hep gösteriyor ama biz görmüyoruz ya da görmemezlikten geliyoruz..
Allah Razı olsun sizden de.
Ekleme Tarihi: 31.03.2005 - 20:31
Bu mesajı bildir   _Nagihan_ üyenin diğer mesajları _Nagihan_`in Profili _Nagihan_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Cinsiyeti: Erkek 
Allah insana Hür iradesinin yanında düşünme yetisi ve düşündüğünü yorumlama yeteneği vermiştir.
Hayat bir çemberdir. Ber tevafuk çemberi...Kişi gözleri önüne çekilen perdenin ardını görmez. oysa o perdenin ardında ne güzellikler ,ne sırlar vardır.

Güçsüz , aciz , her an düşmeye , çarpmaya maruz kalabilecek bir bebeğin kemik yapısını esnek yapan Rabbimin hikmetindedir sır. Yoksa 2. kattan düştüğünde bişey olmamasında değil...

Bilimin imanla bağdaşmayacağını düşünen kişiler birkez daha yanılıyorlar böylece. Biyoloji biliminin bir bulgusu Allah'ın hikmetini işaret ediyor böylece. Bizler bilime , ilime ne kadar sarılırsak Allah'ın hikmetini o kadar çok kavrayabiliriz.

Talebelerinden biri Hacı Bayram-ı Veli'ye sorar.
-Hocam köse ( Akşemseddin) çok geç gelmesine rağmen kısa zamanda büyük mesafeler katetti. Biz ise ömrümüz boyunca senin yanındayız ama hala onun mertebesine ulaşamadık.

Mubarek şöyle cevap verir:

- Köse benim söylediklerime önce inandı , teslim oldu sonra bunun gerekliliğini ve mantığını sorguladı ama siz önce gerekliliğini ve mantığını sorgulayıp sonra teslim oldunuz.

Asıl meselede burda. Bizler teslim olduk . inandık , iman ettik Elhamdulillah. Şimdi ise düşünme , araştırma safhasındayız. Ne kadar sorgularsak bir o kadar hikmet sahibi Mevlayaya yakınlaşırız.

selametle...

( "2.kattan düşen bebek" konulu mesaja yazdığım cevaptan "ALINTIDIR"sevinçli )
Ekleme Tarihi: 31.03.2005 - 20:35
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 821 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55310 saniyede açıldı