dexamethasone stromectol fluvoxamine generique plaquenil generique luvox naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Cevap verebilirmisiniz acaba....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 37 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Cevap verebilirmisiniz acaba....

941 Mesaj -

En Son On: 19.02.2010 - 15:40
Cinsiyeti: Bayan 
Selamun aleykum;

BU GUN ALLAH ICIN NE YAPTIN ??

Ekleme Tarihi: 12.03.2005 - 02:24
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  

900 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 12:36
Cinsiyeti: Erkek 
O'nun için ne yapabiliriz ki?...
O SAMED'dir, O ĞANİYY'dir. O, MELİK'tir, O KUDDÜS'tür...
Ne yapmışsak kendimiz için yapmışızdır.
gül

Bu mesaj 2 kez ve en son eNeSMaLiK tarafından 12.03.2005 - 02:36 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.03.2005 - 02:34
Bu mesajı bildir   eNeSMaLiK üyenin diğer mesajları eNeSMaLiK`in Profili eNeSMaLiK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  

900 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 12:36
-Daha muteber bir cevabı Ahmed Şahin'den dinleyelim.TIKLAYINIZ.
Ekleme Tarihi: 12.03.2005 - 02:39
Bu mesajı bildir   eNeSMaLiK üyenin diğer mesajları eNeSMaLiK`in Profili eNeSMaLiK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
Themenicon    Var mı Allah için yaptıklarımız?

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali eNeSMaLiK

-Daha muteber bir cevabı Ahmed Şahin'den dinleyelim.TIKLAYINIZ.

İrşat kitaplarında şu mealde bir diyalog görürsünüz. Mahşerde Rabbimiz kuluna buyurur ki:
Benim için ne yaptın?

Kul cevap verir:

Namaz kıldım, oruç tuttum, hacca gittim.

Bunlar benim için değil senin içindir. Kendi nefsini kurtarmak için yaptığın ibadetler bunlar. Benim için yaptıklarını soruyorum. Benim için ne yaptın?

Kul bu defa şöyle sorar:

Rabbim Senin için olanlar hangileridir ki?

Şu düşündürücü cevabı alır kul:

Benim için yaptığın, benim kullarım için yaptıklarındır. Kullarım için ne hizmet yaptın, ne feragat ve fedakarlıkta bulundun? Hangi hizmette, ne kadar hissen var?

İşte üzerinde durulması lazım gelen nokta burası bence.

Namazımız, orucumuz, haccımız, kendi nefsimizi kurtarmak için yaptığımız ibadetlerimiz.

Bir de Rabbimiz için yapmamız gereken ibadet değerinde görevlerimiz vardır ki, biz buna toplumsal hizmetlerimiz de diyebiliriz.

Bu tip ibadet konusunda ne durumda, ne haldeyiz?

Yoksa ibadet denince aklımıza sadece namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek mi geliyor? Cami dışında bir ibadetin de olacağını, hem de o ibadetin Rabbimiz için yapılan ibadet kudsiyetinde olacağını pek ayırt etmiyor muyuz? Böyle bir gafletimiz de söz konusu mu?

Şayet ibadet sadece camidekinden ibaret olsaydı, toplumsal hizmetler de ibadet kudsiyetinde mühim hizmetler olmasaydı, İslamın yüce bayrağını sınır boylarında hayatını feda etme pahasına dalgalandıranlar bulunur muydu? İslam doğduğu yerden kısa zamanda Doğuya, Batıya kimler tarafından ulaştırılırdı?

Demek ki şahsi ibadetimizden ayrı olarak da Rabbimiz için yapılacak toplumsal ibadetlerimiz, yani hizmetlerimiz olacaktır.

Hem de insanlığa karşı yaptığımız bu hizmeti Rabbimiz, kendisi için yapılan hizmet olarak dikkatimize sunmakta, düşünmemizi de böylece emretmiş bulunmaktadır.

Ne dersiniz böyle toplumsal ibadetin varlığından da haberdar mıyız? Var mı bu ibadetlerden hissemiz? Varsa çapı ne kadardır? Vicdanen huzur bulabiliyor muyuz bu nispetten?

Büyük halife gibi her akşam kendi kendimize bu konuda sorabiliyor muyuz?
Ey nefis, bugün Allah için ne yaptın? diyebiliyor muyuz?
Sakın namazınızı, orucunuzu, haccınızı Allah için yaptıklarınız olarak düşünmeyiniz. Onlar nefisleriniz için yaptıklarınız. Allah için yaptıklarınız, Allahın kulları için yaptıklarınızdır. Soru da buradadır.

Şayet bu farkı düşünemiyor da nefsimizi kurtarmak için yaptıklarımızı Allah için yaptıklarımız yerine koyarak geçip gidiyorsak bu alemden, Allah için bir şey yapmadan gidiyoruz demektir Allahın huzuruna.

Ne kadar acı, ne kadar büyük gaflet değil mi?

Aynı soru bize de sorulur da;

Ey kulum benim için ne yaptın? hitabına maruz kalırsak ne cevap vereceğiz orada? Namazımızı, orucumuzu ileriye süremeyeceğimize göre, yaptığımız hizmetlerimiz de söz konusu değilse:

Senin için bir hizmetim olmadı Rabbim demek zorunda kalmayacak mıyız? Bunu göze almak kolay mı? Ne dersiniz?

Yoksa hemen bir hizmetin ucundan bucağından tutmalı mıyız? İnsan yetiştirmede hissemiz bulunmalı mı?

ALLAH razi olsun senden eNeSMaLiK abicigim...
ALLAH yar ve yardimcimiz olur insallah...
Esselamun aleykum...Güle Güle Güle Güle

Bu mesaj 1 kez ve en son Esra_can tarafından 12.03.2005 - 13:22 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.03.2005 - 13:17
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: Var mı Allah için yaptıklarımız?

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar
Bu konuyla aglattiniz beni..
Iyiki yazdiniz bunu, ben simdi daha cok akillandim, banada sorsaydiniz ALLAH icin ne yaptin: Namazi Orucu derdim..
ALLAH icin ne yapilirmis simdi anladim, yani bilirdim ama tam olarak farkinda degildim..
ALLAH razi olsun..
sevinçlisevinçli sevinçli sevinçli sevinçli
Ekleme Tarihi: 14.03.2005 - 12:56
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Busra_ su an offline Busra_  

105 Mesaj -

En Son On: 22.06.2005 - 11:38
A.S Öncellikle Allah(c.c) razı olsun Esra_can kardeşim .. Ben bugün Allah için Allah dostu olan bir arkadaşıma yazdımsevinçli seni çook seviyorum can dostum sen kendini biliyorsun sevinçli sende aynısını yaptın . Sevgi ve saygılarla. sevinçli
Ekleme Tarihi: 14.03.2005 - 13:21
Bu mesajı bildir   Busra_ üyenin diğer mesajları Busra_`in Profili Busra_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

7 Mesaj

Alıntı
Orijinali Busra_

A.S Öncellikle Allah(c.c) razı olsun Esra_can kardeşim .. Ben bugün Allah için Allah dostu olan bir arkadaşıma yazdımsevinçli seni çook seviyorum can dostum sen kendini biliyorsun sevinçli sende aynısını yaptın . Sevgi ve saygılarla. sevinçli

sevinçli Güle Güle Evet biliyorum CANIM DOSTUM, Ravda.net bizi kavusturdu.. Bende Sana bir mail attim simdi..

Tüm Müslüman-Kardesleirn arasinda SEVGI, SAYGI ve MUTLULUK olsun.. Birbirimize deger verelim, ve birbirimizden kiymetini bilelim..

Selam ve Dua ile..
Ekleme Tarihi: 14.03.2005 - 13:47
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ravda66 su an offline ravda66  

17 Mesaj -

En Son On: 20.04.2009 - 04:21
çok utanıyorum çok ama...HİÇBİRŞEY....
Ekleme Tarihi: 02.05.2005 - 04:05
Bu mesajı bildir   ravda66 üyenin diğer mesajları ravda66`in Profili ravda66 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
oku su an offline oku  

6 Mesaj

En Son On: 15.07.2006 - 12:52
bu gün küçükbir çocuğun başını okşayıp ona gülümsedim RASULÜLLAH 'da öyle yapardı SALLALAHU ALEYHİ VESELLEM..
Ekleme Tarihi: 07.05.2005 - 14:20
Bu mesajı bildir   oku üyenin diğer mesajları oku`in Profili oku Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
deniz86 su an offline deniz86  
slm

1 Mesaj

En Son On: 24.06.2005 - 11:40
yeni üye oldum ve msj larınızı bekliyorum
Ekleme Tarihi: 07.05.2005 - 19:06
Bu mesajı bildir   deniz86 üyenin diğer mesajları deniz86`in Profili deniz86 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali ALLAHA kavusmak

Alıntı
Orijinali Busra_

sevinçli Güle Güle Evet biliyorum CANIM DOSTUM, Ravda.net bizi kavusturdu.. Bende Sana bir mail attim simdi..

Tüm Müslüman-Kardesleirn arasinda SEVGI, SAYGI ve MUTLULUK olsun.. Birbirimize deger verelim, ve birbirimizden kiymetini bilelim..

Selam ve Dua ile..

Selamun aleykum...

ne guzel dostluklar var boyle...

Rabbim daim kilsin... Ikinizi hic ayirmasin insAllah... Masallah yaaaa göz kırpma aşık
Kiskandim...sıkıntılı Kararsiz sıkıntılı göz kırpma

Sizin gibi musluman kardeslerin bir birlerini ALLAH icin sevmeleri cok guzel ya... InsAllah ALLAH'a kavusmak kardesiminde dedigi gibi:
Tüm Müslüman-Kardeslerin arasinda SEVGI, SAYGI ve MUTLULUK olsun.. Birbirimize deger verelim, ve birbirimizden kiymetini bilelim..

Kendinize iyi bakin...gül
Yuceler yucesine emanetsiniz...aşık
Selam ve dua ile...Güle Güle

Ekleme Tarihi: 08.05.2005 - 01:02
RE:

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali ravda66

çok utanıyorum çok ama...HİÇBİRŞEY....

Selamun aleykum ravda66 kardesim...

Bak ne guzel sen utaniyorum diye biliyorsun, bazi seylerin farkindasin sence bu guzel bir baslangic degilmi... birseylerin yapma zamaninin geldigini fark etmen buyuk bir adim simdi kaldi geriye ya Bismillah diyip bir seylerin ucundan tutmak...göz kırpma
ALLAH yar yardimcin olsun kardesim...gül

selam ve dua ile...Güle Güle
Ekleme Tarihi: 08.05.2005 - 01:05
RE:

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali oku

bu gün küçükbir çocuğun başını okşayıp ona gülümsedim RASULÜLLAH 'da öyle yapardı SALLALAHU ALEYHİ VESELLEM..

Selmamun aleykum Oku kardesim...

Seni bu guzel davranisindan oturu tebrik ederim Rabbim senden razi olsun... gül
Eminimki sende bu davranisindan sonra kendini daha iyi his etmistirsin cunku guzeller guzeli peygamberimizin yaptiginin aynisini yapmak gurur verici birsey... aşık

Ekleme Tarihi: 08.05.2005 - 01:09
RE: slm

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali deniz86

yeni üye oldum ve msj larınızı bekliyorum

Selamun aleykum deniz86 kardesim...

Aramiza hos geldin, sefalar getirdin...gül
Uyeligin hayirli ugurlu olur insAllah...göz kırpma
Seninlede insAllah guzel seyler paylasmak nasip olur...aşık

Ekleme Tarihi: 08.05.2005 - 01:12
s.a

17 Mesaj -

çok haklısın esra can kardeş...gerçekten çok utanıyorum hemde çok...çoğu şeyin farkındayım,çok değiştim çok,yemin ederim utanıyorum kendimden ve yaptıklarımdan...ama allahın izniyle herşeyin üstesinden geleceğim...senin sorduğun bu soru gerçekten benim düşüncelerimi bir anda değiştirdi...allah senden razı olsun esra can kardeş...selametle
Ekleme Tarihi: 08.05.2005 - 01:28
Bu mesajı bildir   ravda66 üyenin diğer mesajları ravda66`in Profili ravda66 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: s.a

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali ravda66

çok haklısın esra can kardeş...gerçekten çok utanıyorum hemde çok...çoğu şeyin farkındayım,çok değiştim çok,yemin ederim utanıyorum kendimden ve yaptıklarımdan...ama allahın izniyle herşeyin üstesinden geleceğim...senin sorduğun bu soru gerçekten benim düşüncelerimi bir anda değiştirdi...allah senden razı olsun esra can kardeş...selametle

Insallah ravda66 kardesim insAllah yuce rabbimin izniyle herseyin ustesinden gelirsin dedigin gibi...
sen iste yeter kardesim herseyin basi istemekle ve kendine guvenmekle baslar sen egerki ben bu isi basaririm evelAllah dersen rabbim sana bu hayirli isde yardim etmezmi hic?
bak rabbim ne demis;
"bana bir adim atana ben on adim atarim, bana yuruyerek gelene ben kosarak giderim" diyor...
Sen yeterki iste guzel kardesim...
Ve sakin seytanin tuzagina dusme kendine bir tarih belirleme oyununa girme sakin cunku o seytanin ves vesesinden baska bir sey degilolmaz
mesela namaz kilmak istiyorsun icinde var ama bir turlu basliyamiyorsun yarin obur gun derken kalip gidiyor o tamamiyle seytanin vesveselerinden kaynaklariniyor sen kalkip abdestini alsan, biraz gayret gostersen gerisi insAllah corap sokugu gibi gelir...
Cok konustum galiba...Kararsiz
Hakkini helal et insAllah...aşık gül

Selam ve dua ile... Güle Güle
Ekleme Tarihi: 08.05.2005 - 01:38
oku su an offline oku  

6 Mesaj

En Son On: 15.07.2006 - 12:52
aleykümselam esra can kardeşim gerçekten rasulullah'a uymak bambaşka bir tat
Ekleme Tarihi: 08.05.2005 - 02:19
Bu mesajı bildir   oku üyenin diğer mesajları oku`in Profili oku Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SÜLEYMAN GAZI su an offline SÜLEYMAN GAZI  

104 Mesaj -

En Son On: 03.04.2006 - 21:08
ALLAH cc razi olsun
selam ve dua ile............
Ekleme Tarihi: 09.05.2005 - 07:52
Bu mesajı bildir   SÜLEYMAN GAZI üyenin diğer mesajları SÜLEYMAN GAZI`in Profili SÜLEYMAN GAZI Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE: RE:

7 Mesaj

Alıntı
Orijinali Esra_can

Selamun aleykum...

Rabbim daim kilsin... Ikinizi hic ayirmasin insAllah... Masallah yaaaa göz kırpma aşık

Sizin gibi musluman kardeslerin bir birlerini ALLAH icin sevmeleri cok guzel ya... InsAllah ALLAH'a kavusmak kardesiminde dedigi gibi:
Tüm Müslüman-Kardeslerin arasinda SEVGI, SAYGI ve MUTLULUK olsun.. Birbirimize deger verelim, ve birbirimizden kiymetini bilelim..

Aleyküm-Selam Canim Esra_can Kardesim,
AMIN AMIN AMIN ALLAHim hicbir seveni ayirmasin..

göz kırpmaKiskanmana gerek yok Bitanem, bizde birbirimize kavustuk ALLAHâ sükürler olsun, ALLAHim bizide ASLA ayirmas insALLAH.. Cennette hepimiz komsu oluruz insALLAH..
Busra_Ablanin dedigi gibi ALLAH icin birbirimizi sevmeyi basladik ne güzel, böyle güzellikler icin RAVDAya ve diger dinsitelerine TESEKKÜR EDERIM..

Bide Esra_can ne güzel cevaplar vermissin tüm Kardeslerimize, ALLAHim Senden razi olsun, tüm yazdiklarinizi okudum.. BERABER OLALIM SON NEFESE KADAR VE ONDAN SONRADA CENNETE KAVUSUPTA KOMSU OLURUZ INSALLAH..

Selam ve Dua ile..
Canim Kardeslerim..

ALLAHimiz icin herkese karsi iyi davranalim, onlar bizleri üzerselerde ALLAH icin yapalim herseyi..aşık
Ekleme Tarihi: 09.05.2005 - 11:46
RE: RE: RE: RE:

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali ALLAHA kavusmak

Alıntı
Orijinali Esra_can

Selamun aleykum...

Aleyküm-Selam Canim Esra_can Kardesim,
AMIN AMIN AMIN ALLAHim hicbir seveni ayirmasin..

göz kırpmaKiskanmana gerek yok Bitanem, bizde birbirimize kavustuk ALLAHâ sükürler olsun, ALLAHim bizide ASLA ayirmas insALLAH.. Cennette hepimiz komsu oluruz insALLAH..
Busra_Ablanin dedigi gibi ALLAH icin birbirimizi sevmeyi basladik ne güzel, böyle güzellikler icin RAVDAya ve diger dinsitelerine TESEKKÜR EDERIM..

Bide Esra_can ne güzel cevaplar vermissin tüm Kardeslerimize, ALLAHim Senden razi olsun, tüm yazdiklarinizi okudum.. BERABER OLALIM SON NEFESE KADAR VE ONDAN SONRADA CENNETE KAVUSUPTA KOMSU OLURUZ INSALLAH..

Selam ve Dua ile..
Canim Kardeslerim..

ALLAHimiz icin herkese karsi iyi davranalim, onlar bizleri üzerselerde ALLAH icin yapalim herseyi..aşık

Aminnn cann kardesim InAllah rabbim bizleri ne bu dunyada nede ebedi dunyada ayirmaz... Kalpler bir olsun ALLAh aski icin carpsin insAllah rabbimbizleri ayirmaz...aşık gülaşık
Bu arada dediklerine katiliyorum cok haklisin ALLAH'in yartiklarini ALLAH icin sevelim, onun icin saygi duyalim....göz kırpma

ALLAH'a emanet ol canimm...gül
Selammm ve dua ile...Güle Güle

Ekleme Tarihi: 09.05.2005 - 13:45
Busra_ su an offline Busra_  

105 Mesaj -

En Son On: 22.06.2005 - 11:38
Canım kardeşim Esra_can öncelikle çok teşekkür ederim Allah (c.c) razı olsun.. sonra da özür dilerim yazını geç gördüğüm için .. burada daha faza birşey yazamıyorum forum kuralları var.. Sizleri çok seviyorum.. Selam ve dua ile.
Ekleme Tarihi: 10.05.2005 - 14:45
Bu mesajı bildir   Busra_ üyenin diğer mesajları Busra_`in Profili Busra_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali Busra_

Canım kardeşim Esra_can öncelikle çok teşekkür ederim Allah (c.c) razı olsun.. sonra da özür dilerim yazını geç gördüğüm için .. burada daha faza birşey yazamıyorum forum kuralları var.. Sizleri çok seviyorum.. Selam ve dua ile.

rica ederim busra abla asil ben sana tesekkur ederim, Rabbim sendende razi olsun (ecmain ins) Ablacim ben seni anliyorum fani isler yuzunden bak bende sana gec cevap verdim agla ozur dilerim...göz kırpma
bizde seni cooook seviyoruz sevinçli
Kendine iyi bak...gül

Ekleme Tarihi: 13.05.2005 - 18:54
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Bu gün Allah rızası için dargın olan iki insanın arasını bulmaya çalıştım.
Ekleme Tarihi: 13.05.2005 - 21:52
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
s.a

17 Mesaj -

esra can kardeş allah senden razı olsun...inan dualarımdasın,bana ön ayak oldun,benim bu girdaptan kurtulmama vesile oldun ya allah senden razı olsun,bana zaman zaman unuttuğum şeyleri tekrar hatırlamama yardımcı oldun esra can kardeş...selametle
Ekleme Tarihi: 16.05.2005 - 02:28
_Nagihan_ su an offline _Nagihan_  
S.A

86 Mesaj -

En Son On: 05.05.2007 - 15:08
Alıntı
Orijinali Esra_can

....Ve sakin seytanin tuzagina dusme kendine bir tarih belirleme oyununa girme sakin cunku o seytanin ves vesesinden baska bir sey degilolmaz
mesela namaz kilmak istiyorsun icinde var ama bir turlu basliyamiyorsun yarin obur gun derken kalip gidiyor o tamamiyle seytanin vesveselerinden kaynaklariniyor sen kalkip abdestini alsan, biraz gayret gostersen gerisi insAllah corap sokugu gibi gelir...

Çok haklısın Esra_Can abla...Maalesef ben aynen böyle yapıyorum. Resmen beni anlattınız.Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Allah (cc) senden razı olsun inş. Hemen kalkıp abdestimi alıp namazımı kılıcam ve senin için de dua edicem. Ne zamandır namaza devam edebilmek için bi bahane arıyordumağlar
Size hayırlı akşamlar...
gül Esra_Can abla gül
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 15:19
Bu mesajı bildir   _Nagihan_ üyenin diğer mesajları _Nagihan_`in Profili _Nagihan_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: s.a

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali ravda66

esra can kardeş allah senden razı olsun...inan dualarımdasın,bana ön ayak oldun,benim bu girdaptan kurtulmama vesile oldun ya allah senden razı olsun,bana zaman zaman unuttuğum şeyleri tekrar hatırlamama yardımcı oldun esra can kardeş...selametle

amin... ecmain insaAllah...
ravda66 abi insaAllah birdaha unutmayiz bunlar aslinda yemek icmekden daha onemli ama gel gorki bir caba icerisinde degiliz... alismisiz etrafimizdan olum haberleri almaya sanki biz hic olmiyecekmisiz gibi yasamaya devam ediyoruz kim biliyor kac yasinda ALLAH'in rahmetine kavusacagini? kimin elinde su tarihde olecen diye bir garanti var? insaAllah abi en buyuk dusmanimizi yeneriz ve ALLAH yolunda bir muslumana yakisir sekilde ilerlemeye devam ederiz...gül

Ekleme Tarihi: 27.05.2005 - 13:06
RE: S.A

941 Mesaj -

Alıntı
Orijinali _Nagihan_

Alıntı
Orijinali Esra_can

....Ve sakin seytanin tuzagina dusme kendine bir tarih belirleme oyununa girme sakin cunku o seytanin ves vesesinden baska bir sey degilolmaz

Çok haklısın Esra_Can abla...Maalesef ben aynen böyle yapıyorum. Resmen beni anlattınız.Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Allah (cc) senden razı olsun inş. Hemen kalkıp abdestimi alıp namazımı kılıcam ve senin için de dua edicem. Ne zamandır namaza devam edebilmek için bi bahane arıyordumağlar
Size hayırlı akşamlar...
gül Esra_Can abla gül

ALLAH sendende razi olsun guzel kardesim...
Aglamak icin kendini tutma ALLAH aski icin aglamakdan daha guzel bir sey varmi? Turk filimlerine falan gelince televizyonun karsisinda hungur hungur agliyoruz ama is ALLAH aski icin peygamber sevgisi icin aglamaya gelince bir damla bile gelmiyor...
Namaza baslamana cok sevindim inan bak rabbim daim etsin bu guzel olaya bahane olduysum o kadar coook sevinirimki sormaaa... bu sefer birakma insaAllah... kendine soz ver egerki sen kendine verdigin sozde duramazsan o zaman bazi seyleri daha iyi anlarsin...
ALLAh' a emanet ol...aşık

Bu mesaj 1 kez ve en son Esra_can tarafından 27.05.2005 - 13:15 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.05.2005 - 13:13
KARASEVDALI su an offline KARASEVDALI  
BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM

70 Mesaj -

En Son On: 25.04.2007 - 22:24
Aslinda buralarda güzel konuda varmış ben gelib çikmadım buralara... neyse Hakkınızı Helal edin !

"Bu gün ALLAH için ne yaptin?Yoksa sırf dünya icinmi yaratilmışsan bütün vaktini ona sarf edirsen?"

Konuyu acanlardan ALLAH razı olsun.Kurban ALLAH senden razi olsun...

Allah Razı Olsun

Ekleme Tarihi: 16.08.2005 - 01:17
Bu mesajı bildir   KARASEVDALI üyenin diğer mesajları KARASEVDALI`in Profili KARASEVDALI Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
amine1 su an offline amine1  
ACZİMİ BİLİYORUM

295 Mesaj -

En Son On: 31.05.2006 - 19:17
HER NE KADAR İNSANLAR ALLHA İSYAN ETSELERDE ONA ŞİRK KOŞSALARDA YİNEDE O BİZİM NE YİĞECEĞİMİZİ NEDE İÇECEĞİMİZİ KESİYOR..

ÇÜNKÜ ALLAH BİZE DEĞERLERİN EN GÜZELİNİ VERİYOR...

BİZDE ONAAKARŞI ACZANE ACZİMİZİ BİLMYE ÇALIŞIYORUZ....

Bu mesaj 1 kez ve en son amine1 tarafından 16.08.2005 - 01:24 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 16.08.2005 - 01:23
Bu mesajı bildir   amine1 üyenin diğer mesajları amine1`in Profili amine1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
aycan34 su an offline aycan34  
yitirdiğim duygularımı özlüyorum

9 Mesaj

En Son On: 28.10.2005 - 12:44
Cinsiyeti: ----- 
Bu gün böyle bi site ile tanıştığım için RABBİME şükrettim.

Rabbime yaklaşmak isterken beni ondan uzaklaştıranları ona havale ediyorum.

Ne olur arkadaşlar bana dua edin Rabbim beni kendinden uzak etmesin aldığım her nefes de beni kendine yaklaştırsın.Manevi duyguları yaşamaya çok ihtiyacım var.:(

ravda.nete saygılar.....
Ekleme Tarihi: 17.08.2005 - 15:28
Bu mesajı bildir   aycan34 üyenin diğer mesajları aycan34`in Profili aycan34 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KARASEVDALI su an offline KARASEVDALI  
RE: yitirdiğim duygularımı özlüyorum

70 Mesaj -

En Son On: 25.04.2007 - 22:24
Alıntı
Orijinali aycan34

Ne olur arkadaşlar bana dua edin Rabbim beni kendinden uzak etmesin aldığım her nefes de beni kendine yaklaştırsın.Manevi duyguları yaşamaya çok ihtiyacım var.:(

ravda.nete saygılar.....

Allah'ım sevgini, ve Seni sevenin sevgisini,ve Seni sevmeye beni yaklaştıranın sevgisini bana nasip et.(Hadis-i Şerif)
Ekleme Tarihi: 21.08.2005 - 05:46
Bu mesajı bildir   KARASEVDALI üyenin diğer mesajları KARASEVDALI`in Profili KARASEVDALI Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ibrahimethem su an offline ibrahimethem  
RE: RE: yitirdiğim duygularımı özlüyorum

11 Mesaj -

En Son On: 12.12.2005 - 22:49
Alıntı
Orijinali KARASEVDALI

Alıntı
Orijinali aycan34

ravda.nete saygılar.....

Allah'ım sevgini, ve Seni sevenin sevgisini,ve Seni sevmeye beni yaklaştıranın sevgisini bana nasip et.(Hadis-i Şerif)

Ekleme Tarihi: 21.08.2005 - 20:39
Bu mesajı bildir   ibrahimethem üyenin diğer mesajları ibrahimethem`in Profili ibrahimethem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
takvaca_24 su an offline takvaca_24  
esselamüaleyküm..

10 Mesaj -

En Son On: 04.07.2006 - 09:42
esselamüaleyküm güzel kardeşim..
_bir gün yüce mevlam musa a.s bu soruyu sorar ya nusa bu gün benim için ne yaptın_?_
musa a.s yapmış olduğu ibadetleri saymaya başlar yarabbi oruç tuttum ,namaz kıldı vs.
yüce mevlam ya musa bunlar senin nefsin için yaptıkların benim için ne yaptın der..
musa a.s şaşırır ve yarabbi senin için ne yapabilirim der..
mevlam ya musa der:
''BENİM İÇİN SEV VE BENİM İÇİN BUĞZ ET'''

İNŞAALAH BİZLERDE SİZLERİ ALLAH CC İÇİN SEVİYORUZ..VE GEREKENLERE İSE ALLAH CC İÇİN BUĞZ EDİYORUZ''

rabbim bizlere rahmetiyle merhametilye kendi razı olacağı şekilde ameli salih işlemeyi nasip eder inşaALLAH...
esselamüaleyküm dua ile..
Ekleme Tarihi: 07.09.2005 - 11:55
Bu mesajı bildir   takvaca_24 üyenin diğer mesajları takvaca_24`in Profili takvaca_24 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  

397 Mesaj -

En Son On: 18.09.2006 - 16:25
ve aleykum selam AMIN AMIN AMIN İNŞAALAH BİZLERDE SİZLERİ ALLAH CC İÇİN SEVİYORUZ..VE GEREKENLERE İSE ALLAH CC İÇİN BUĞZ EDİYORUZ':(ağlar
Ekleme Tarihi: 07.09.2005 - 12:09
Bu mesajı bildir   **IKLIMANUR** üyenin diğer mesajları **IKLIMANUR**`in Profili **IKLIMANUR** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Titanium su an offline Titanium  
Themenicon    MUSLUMANLAR KARDESTIR

13 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:57
BUSRA KARDESIM NE ARABIN ACEMDEN NEDE ACEMIN ARAPTAN BIR USTUNLGU YOKTUR.KULLANMIS OLDUGUNUZ LOGO IRKCILIGA YOL ACAR KI SIMDI BEN DESEMKKI NORVECLIYIM VE MUSLUMANIM ELHAMDULILLAH YADA BASKA IRKTAN OLSAM BUNUN ISLAMLA BAGDASMIMIYACAGINI SIZDE BILIYORSUNUZKI BEN BUYUM VEYA SUYUM DEMEKLE KIBIRLIK VE SOYUNUZLA BASKALARIDA SIYASI BOYUTLARA SURUKLEMEYIN,ØZUR DILIYORUM LAKIN LOGONUZU YADIRGIYORUM HAKKINIZI HELAL EDIN INSALLAH,SELAM VE DUA ILE.ALLAH RIZASI ICIN MADDI MANEVI HERSEYI ELIMDEN DILIMDEN GELDIGINCE HER ZAMAN HAZIR VE NAZIRIM.
Ekleme Tarihi: 02.12.2005 - 01:31
Bu mesajı bildir   Titanium üyenin diğer mesajları Titanium`in Profili Titanium Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fikri1 su an offline fikri1  
Allah için ne yapıyoruz

6 Mesaj

En Son On: 15.12.2005 - 13:37
Aslında soru
Bugün Allahın rızasını kazanmak için ne yaptın olmalı idi.

Allah Kullarının neye ihtiyacı olduğunu en iyi bilen olduğuna göre
bizim için doğru olan Emr ettiklerini yapmak, nehy ettiklerinden yani yasakladıklarından kaçınmak olmalı
Günlük İbadetimizi Namaz, dua, zikir,
onun dışında ailemiz, insanlara ve topluma karşı söz, davranış ve haraketlerimizde İslamın ölçüsünün dışına çıkmamak.
kısacası imtihan dünyasında ahiretimizi kurtarmaya çalışmalıyız
Ekleme Tarihi: 15.12.2005 - 12:24
Bu mesajı bildir   fikri1 üyenin diğer mesajları fikri1`in Profili zum Anfang der Seite
GülMuhammed su an offline GülMuhammed  
Themenicon    SELAMÜNALEYKÜM

9 Mesaj

En Son On: 05.06.2008 - 18:51
ALLAH İÇİN İBADET ETTİM NAMAZ KILDIM ZİKİR ÇEKTİM KARDEŞLERİMİ ZİYARETE GİTTİM VE ŞİMDİ BURDA ÇETLEŞİYORUM
Ekleme Tarihi: 24.04.2008 - 19:55
Bu mesajı bildir   GülMuhammed üyenin diğer mesajları GülMuhammed`in Profili GülMuhammed Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 752 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.71479 saniyede açıldı