generique stromectol generique rhinocortgenerique plaquenil generique plaquenil colchicine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » ARADIKLARINIZ & DİĞERLERİ » kendini HOCA sanan HOCALARIMIZ!!!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 23 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    kendini HOCA sanan HOCALARIMIZ!!!

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Cinsiyeti: Bayan 
esselamu aleyküm degerli kardeslerim..

malesef su zamanlarda kendilerini HOCA nami tasidiklari icin
her seyi bildiklerini sanan,
bazi kadin HOCA larimizin (bu erkek te olabilir)!!
bilmedikleri konu hakkinda dahil biliyormus gibisine bir tavir takinip,
cahil akillari genc kardeslerimize fetva verebilecek yetkiye sahip olduklarini düsünmektedirler...

(cok aci, konusabiliyor olabilirim..ama bu konu fazlasiyle beni üzdügü icin kusuruma bakmayiniz..sürcü lisan edersem, hakkiniz helal eyleyesiniz!!)

genc kardeslerimiz soruyorlar:
hocam, biz kadinlarin yaninda basimizi acabilirmiyiz?
alman kizlarinin yaninda falan (gayri müslimlerin) sadece erkeklerin yaninda el, yüz (ayak)haric, gerisi gizlenmelidir? dimi...diye

...- bizim kendini herseyi bilmek zorundaymis gibi!!,
kendini bisey sayan hocalarimiz

(bilmiyorum deseler yada bu söyledir, bu böyledir deseler olmaz sanki,
itibarlari düser..hoca herseyi bilirmis ya hani..)
-yavrum,kizim sadece erkeklere haramdir...kadinlarin yaninda acabilirsiniz tabi..diyebiliyor..

HAYIR HOCA bozuntusu ..
her kadinin yaninda acamaz!!! gayri müslim kadinlara haramdir!!sadece kendi kadinlariniza buyuruyor ayeti celile!!
ve bu kendi kadinlariniza derken yine müslüman olsada ahlakli olan kadinlarimiza geciyor...

yok hoca hanimefendi nediyorsa o dogru..
e herhalde bu beyin cahil, o hocaya inanacak...
inaniyorda hakki da zaten..arastirmayi düsünemyior..sadece bir hocaya sormak la olmaz...istiyorsan arastiracaksin!!

gecenlerde bir kardesimiz okulda derlseri güzellik bilmemne..saclarini acmak zorundalar birkac bakim yapilacakmis...
derken acmak istiyorlar ve kardesim hayir gayri müslimlerin yainda da acmak olmaz.. diyor..
kizlar tabi yok hayir biz hocaya sorduk böyle diyor..(acabilirsiniz demis ya hoca..)
kardesimde diyorki ben öyle bilmiyorum ve basimi acmam.. acmamista masaallah..helal olsun..ablama bir sorayim diyor..
neyse sordu... yine okulda kizlara söylemis..ablam olmaz ayeti celile bile var bu gayri müslim kadinlar erkek hükmündedir diye..
ama tabi kizlarimiz söyle bir gülmüsler ve ne demisler biliyormusunuz ?!!!?? buyrunuz..sizde sahit olunuz...

" Kizim ablan mi daha iyi bilecek yoksa HOCA mi??"

eh hakli tabi..( 1.hoca olmak la herseyi biliyor demek anlamina gelmez!2.herseyi bilmek icin HOCA olmak gerekmez!!)
be güzel insan madem arastirsana..onuda yapamiyorsan baska birine bari sor...(tabi herkesi ben sanmamaliyim)

yabanci kadinlara Göre:

"Kadınların "Kendi Kadınları"nın "kimler olduğu anlaşılınca yabancı kadınların da kimler olduğu kendiliğinden anlaşılmış oldu. Buna göre gayrı müslim kadınlar ve bir görüşe göre de kötü ahlâkı ile tanınan müslüman kadınlar yabancı kadınlardır. Kadının onlara göre avreti, aynen yabancı erkeklere göre avreti gibidir. Yüzü, elleri ve ayakları dışında hiç bir yerini zorunluluk olmayınca onlara gösteremez.Ibn Abbas, "Müslüman bir kadını, Yahudi ya da Hiristiyan bir kadının görmesi helâl değildir, çünkü gider kocasına anlatır" demiştir.

Bazı Islâm Bilginlerine göre ise; kadının kadına göre avreti, göbekle diz kapağı arasıdır. Kadının bazı kadınlara zinet yerlerini gösterememesi, gidip kocalarına anlatabileceklerinden ve fitneye sebep olabileceklerinden dolayıdır. Müslüman kadınlar genellikle böyle bir laf taşıyıcılığı yapmayacaklarından ötürü, âyetteki "Kendi Kadınları"ndan maksat, müslüman kadınlardır, diye yorumlanmıştır. Önemli olan, başkasına anlatması, ya da anlatmaması olduğuna göre, "Kendi Kadınları"nı, iyi ahlâkı ile tanınmış kadınlar olarak anlamak gerekir. Buna göre kadın, iyi ahlâklı olduğunu bildiği ve güvendiği gayrı müslim kadınlara da göbeği ile diz kapağı arası dışını gösterebileceği gibi, kötü ahlâklı olarak bildiği müslüman kadınlara da zinet yerlerini ve erkeğe gösteremeyeceği yerlerini gösteremez."
(bk. Elmalılı, Hak Dinî VI/3505.)
yorumu size birakiyorum
eselamu aleyküm
Ekleme Tarihi: 18.02.2005 - 22:10
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zifiri_gece su an offline zifiri_gece  

75 Mesaj -

En Son On: 17.12.2006 - 18:51
Cinsiyeti: Erkek 
ALLAH razı olsun sizden
çok güzel bir konuya değindiniz
acı gerçekleri en güzel şekilde ortaya koydunuz
hoca dedi diyen insanların %85 ide yalan söylüyo
hesabına gelen şeyleri hoca söylüyo gelmiyenleri hoca söylüyo
hani biz müslümanların kitabi kuran değil hocalar ya ALLAH ıslah etsin
hocaları yada sahte hocalık yapan insanlar
ancak siz kendinizi kandırısınız ama
yeryüzü ve gök yüzünün tek sahibini hiç kimse kandıramaz çünkü
herşeyin evvelini ve ahirini bilen o ....
Ekleme Tarihi: 18.02.2005 - 22:20
Bu mesajı bildir   zifiri_gece üyenin diğer mesajları zifiri_gece`in Profili zifiri_gece Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 02:19
Cinsiyeti: ----- 
Ve aleykum selam SumeyraGibi kardeşim

Zamanımızda evet, hocayım diye geçinen bir çok kimseler olduğu gibi, Hoca olduğu halde tevazu içinde sadece ''doğruların'' fetvasını veren hocalarımız da var. Genel olarak baktığımızda şu görülüyor ki insanların bir çoğunda ''hata yaparsam, bunu kabullenmem ve diretirim. Dediğim dedik, çaldığım düdük'' potansiyeline sahip kişiler var. Hocaların bazıları, fetva verirken küçük dağları ben yarattım (haşa) edalarıyla bir şeyleri ıspatlamaya çalışıyorlar.

Yalan yanlış bilgileri ''bilinçsiz'' insanlarımıza verirlerken unuttukları şu var ki; Allah'a nasıl hesap verecekler. Maza-Allah, imandan ederler insanı böyleleri.
Bu yüzden kime ne sorulduğuna dikkat etmek gerekiyor. Eğer ki çok hassas konular varsa, müftülük gibi yerlerden yardım talep edilebilir. Artık herşey hemen hemen parmaklarımız ucunda. Çok büyük dini ve fetva eserlerini artıık netten bile bulabilme imkanlarımız var. Bu demek değildir ki; ilk bulduğumuz fetvaya kanalım. Müslüman olarak her zaman bir arayış içinde olmamız gerekiyor, ve güvenilir şahsiyetlere, güvenilir ve güverliği ıspatlanmış eserlerden ve kişilerden yardım tahsis edilebilir.

Kendi ''şöhretini'' yüceltmek için gelişi güzel fetva veren hocaları ise Allah'a havale etmek, uymamak, uyarmak boynumuza borçtur. Allah korusun ''bilinçsiz'' ve her duyduğunu gerçek ''FETVA'' sanan kardeşlerimiz elden gider de tutamayız...

Hoca lakabıyla hoca olunmaz.. O hocalığı her an Allah için göstermek gereklidir.. Bir medyum da kendine şu zamanda hocayım diyor, ama hoca değil.. Bir mahallenin ''en bbilgini sayılan'' biri de hoca olarak benimseniyor..
Bu işte insanlarımızın ne kadar dikkatsiz olabileceğini gösteriyor..

İstediği kadar bir kişi HOCA DİPLOMASI alsın.. uymadıktan ve hakikati yansıtmadıktan, bildirmedikten sonra neye yarar ki...

Vah..
Selam ve dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son RuMeYSa tarafından 18.02.2005 - 22:32 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.02.2005 - 22:30
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  

1129 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 07:10
Hoca lakabıyla hoca olunmaz.. O hocalığı her an Allah için göstermek gereklidir.. Bir medyum da kendine şu zamanda hocayım diyor, ama hoca değil.. Bir mahallenin ''en bbilgini sayılan'' biri de hoca olarak benimseniyor..

İstediği kadar bir kişi HOCA DİPLOMASI alsın.. uymadıktan ve hakikati yansıtmadıktan, bildirmedikten sonra neye yarar ki...

Vah..
Selam ve dua ile

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 18.02.2005 - 22:35
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
konu kendini hoca sanan hoca bozuntularımı yoksa gayrimüslim bir kadının başını açıp açmaması mı anlayamadım ama iki konuda da söyleyeceklerim var elbet...

Hoca: Bilgili,öğreten,öğretmen olan, bi konu hakkında ehil olan anlamındadır. tabiki herkes hoca olamaz. kendisi bilmeyen ;bilmediğini öğretebilirmi ? Ne yazık ki bildiğini sanan ve öğrenci olmadan öğretmeye kalkan çok zamanımızda.

Gelelim ikinci konuya; gayrimüslim bir kadının haram olduğu ve mahrem bölgelerin bu kadınlar yanında da açılamayacağı hakkında hangi ayeti celileyi gösterebilirsiniz???
Ekleme Tarihi: 18.02.2005 - 22:58
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
fosaloglu kardesim konuyu

1576 Mesaj -

neden anlayamadiniz anlayamadim...
bhocaya genc kizlarimiz soruyorlar...? hocada yukaridaki gibi yanitliyor..

ikinci sorunuza yanitende...
Bismillahir-Rahmanir-Rahim
" Mü'min kadinlara da söyle: Gözlerini harama bakmaktan korusunlar.....KENDI KADINLARI (mü'min kadinlar),...dan baskasina zinetlerini göstermesinler...."
(nur suresi, 31.)

esselamu aleyküm

Bu mesaj 1 kez ve en son SumeyraGibi tarafından 19.02.2005 - 00:09 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.02.2005 - 00:03
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmet-54 su an offline mehmet-54  
RE:

221 Mesaj -

En Son On: 20.12.2007 - 01:45
Alıntı
Orijinali zeyneb

Vah..
Selam ve dua ile

Allah Razı Olsun

Ekleme Tarihi: 19.02.2005 - 00:07
Bu mesajı bildir   mehmet-54 üyenin diğer mesajları mehmet-54`in Profili mehmet-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
munazile su an offline munazile  

183 Mesaj -

En Son On: 05.04.2009 - 23:25
cok sagol bacim gercekten cok önemli toplumumuzun kanayan bir yarasina deginmissin,tesekkurler.
Ekleme Tarihi: 19.02.2005 - 00:15
Bu mesajı bildir   munazile üyenin diğer mesajları munazile`in Profili munazile Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast melih.k  

Misafir

En Son On: 05.04.2009 - 23:25
hazir bu konu acilmisken benimde bir sorum olacak yazin ben pardesü giyiyorum topuklarimi kapatacak sekilde uzun fakat corap giymiyorum ayagimda terlik oluyor ve haliyle ayak parmaklarim görünüyor.Benim bildigim kadariyla el-ayak ve yüz bunlari kapatmak gerekmiyor,bir kac hocaya sordum bazilari corap giymeseniz olur diyor bazilarida kesinlikle giyeceksin diyor bende sasirdim kaldim hatta bazilarina göre pardesünün rengi bile siyah veya lacivert olmasi gerekiyormus yazin mesela bej veya acik tonda gri renkte pardesü giyemezmiyiz düsüncelerinizi paylasirsaniz memnun olurum hakkinizi helal edin!!!
Ekleme Tarihi: 19.02.2005 - 00:34
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
zifiri_gece su an offline zifiri_gece  

75 Mesaj -

En Son On: 17.12.2006 - 18:51
ya abla bunu burdan araştıracagına
örtünmeyle ilgili yüzlerce kitab var internette bile bunu anlatan siteler var belki kendinde
hangisinin helal hangisini haram oldugunu biliyorsun ki biliyorsundur
vicdanını rahatlatmaya çalışıyor isen ayrı bi konu
telaşlı
Ekleme Tarihi: 19.02.2005 - 10:13
Bu mesajı bildir   zifiri_gece üyenin diğer mesajları zifiri_gece`in Profili zifiri_gece Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  
tebrikler...

2683 Mesaj -

SumeyraGibi kardeşim sizi tebrik ediyorum. Kur'an ayetlerinin içinde o kadar küçük cümlelerle emirler verilmiş ki ; kendini hoca sanan bazıları bu emirlere dikkat etmezken araştıran,okuyan,yorumlayan nasılda çözüyor olayı.

NUR31:Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından,

yahut müslüman kadınlardan

, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

Ayet içinde geçen bu emirden dolayı evet mümin kadınlar gayrımüslim kadınlara mahrem yerlerini gösteremezler. Ama bende itiraf etmeliyim ki bende bu güne kadar bunu bilmiyordum. Bu ayeti en az 100 defa okumuşumdur. Tefsirinide ama dikkatsizlik işte. Belki hocalarımızda böyle dikkatsizlik sorucu yanılgıya düşülecek bir fetvada bulunmuş olabilir. Lütfen artniyet aramayın ve agresif davranmayın. Yoksa doğru bildiğinizin de faydasını görmezsiniz?

Ayrıca aydınlattığın için Allah razı olsun sümeyragibi bacım.

selametle...

Bu mesaj 2 kez ve en son fosaloglu tarafından 19.02.2005 - 12:34 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.02.2005 - 12:32
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast melih.k  

Misafir

zifiri geceye cevab ALLAH ima binlerce sükür vicdanim rahat ben islamiyeti yeni yeni ögrenen birisi olarak dogrusu ne onu ögrenmek istemistim demekki yaziyi iyi okumamissiniz.Ayrica sizin diger yazilarinizi da okudum sizin maksadiniz ne onu anlamadimüzüntülü
Ekleme Tarihi: 20.02.2005 - 17:39
Tayfun_Hamza su an offline Tayfun_Hamza  
Allah Razi olsun Sumeyragibi kardes

44 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 16:56
Cok dogru söylüyorsun hepimiz buna sahidis! sevinçli simdi neden gülümsüyorum diyorsundur. cünkü senin nickin cok güzel bir nick. sümeyra diyorsun. böyle bir kisiligin olduguna da cok inaniyorum ama senin gibi bir insana kin ve nefret hic yakismiyordogrusu. sevinçli olabilir sinirlenebilirsin buna lafim yok ama bir de birsey söylemek istiyorum, cahil demen birkes yanlis cünkü yanlis birsey söylemek istemiyorum ama iman etmis bir insan (me kadar yanlis bir karakteri olsun, ne kadar bencil egoist veyahutta hatali olsun) cahil demek büyük günah. cünkü allahi kabul etmek akil isi, cahil isi degil. sevinçli beni yanlis anlama. inanki bende en az senin kadar böyle insanlarnan ugrasiyorudum. ama bir tek duam var allah onlari islah etsin. Allah bilir de onlarin yanlis fetva vermesi mahser gününde fetvalari alan kisiler Yüce rabbimin kasisinda obnlari sorumlu tutacaklar. yani senin anlayacagin yaaaa sabir. Cünkü allah seni deniyor ve bunlara dayandikca allah rütbeni arttiracak! sevinçli onun icin yaaaa sabir güzel din kardesim. Heppinizi Allaha emanet ediyorum. Yanlis birsey söyledigsem Affiniza siginiyorum. Lütfen düzeltin ve hakkinizi helal edin

E.S.
Ekleme Tarihi: 20.02.2005 - 18:30
Bu mesajı bildir   Tayfun_Hamza üyenin diğer mesajları Tayfun_Hamza`in Profili Tayfun_Hamza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SAHRA85 su an offline SAHRA85  
melih.k ya

52 Mesaj -

En Son On: 29.11.2005 - 22:10
SEVGILI KARDESIM SIZ ZIFIRI_gece kardesimizin söylediklerine aldirmayin.SIZE CEVAP VEREYIM.ÖNCELIkE KESINLIKLE EL VE YÜZ HARIC HER TARAFIMIZI KAPATMAMIZ GEREKIR.DOLAYISIYLA AYAKLARIMIZIDA KAPATMAMIZ GEREKIR.AYAKLARIN GÖRÜNMESI HARAMDIR.pardesünün rengininde koyu olmasi gerekir.yani disarida giyinecegimiz kiyafetlerin basörtüsü pardesü vs. kiyafetlerimizin dikkat cekmemesi gerekmektedir.KOYU TONLARDAKI DIKKAT CEKMEYEN DIS GIYISILER GIYMEMIZ GEREKIYOR.baska sorunuz varsa eger bildigim birseyse cevap vermeye calisirim.isterseniz arastiririmda sizinle birlikte.göz kırpma
Ekleme Tarihi: 20.02.2005 - 21:55
Bu mesajı bildir   SAHRA85 üyenin diğer mesajları SAHRA85`in Profili SAHRA85 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast melih.k  

Misafir

En Son On: 29.11.2005 - 22:10
Allah razi olsun sahra kardes bundan sonra corabsiz dolasmam ve giyimimede dikkat ederim bu konuda beni aydinlattiginiz icin tekrar Allah razi olsun
Ekleme Tarihi: 20.02.2005 - 23:11
eselamu aleyküm

1576 Mesaj -

melih.k bacim, kardesim..öncelile tebrik etmek istiyorum sorunuz icin,allah c.c. razi olsun..
ayagin gözüküp gözükmemesi konusunda alimlerimiz, mesheb imamlarimiz cok tartismislardir..kimisi gözükebilir, kimisi ise gözükemez diyorlar..
allah resulü s.a.v. efendimiz süpheli seylerden uzak durunuz buyurmaktadir..
insaallah süpheli seylerden uzak durdugumuz gibi ayagimizi göstermekten de uzak durmaliyiz...
pardesünün kopyu olup olmamasina gelincede, insaallah dikkat cekemyen dis giysiler giymemiz daha hayirli ve faziletli olacaktir..özellikle bol, icini göstermeyen,uzun,satafatliolmayan,mütevazi-dikkat cekmeyen bir sekilde giyinmemiz gerekmektedir.
ama bu koyu olupta alli pullu,boncuklu, cok güzel görünecek anlaminada gelmez..

zifiri-gece kardesimize hitabende: bir önyargiyla bir kardesimizin kalbini kirmis lmanizdan rahatsiz oldum.alayli bir sekilde cevapvermeniz yanlis.madem öyle bir akil verdiniz ozaman neden bir yardimci, kardesimizin yararlanacag bir site tavsiye etmediniz..bilmiyorum..size kalmis..ben yanlis buluyorum,öyle demek istememis olsanizda bile!!
Ekleme Tarihi: 21.02.2005 - 12:52
Gast melih.k  

Misafir

ALLAH razi olsun Sümeyra kardessevinçli
Ekleme Tarihi: 21.02.2005 - 18:31
GulAyse su an offline GulAyse  

44 Mesaj -

En Son On: 10.07.2006 - 18:00
Sumeyragibi arkadasim verdigin bilgiden dolayi tesekkur ederim. Gercektende son gunlerde bu tur seyler cok karsimiza cikiyor. Etrafimdaki insanlardan ara sira duyuyorum hoca sunu dedi hoca bunu dedi.Guzel ,birsey dinlemek ogrenmek ama acaba dogrumu diye arastirmak incelemek kaynagini ogrenmek lazim. Mesela Ravda net.anasayfasindada yer alan (nur tv'ye dikkat) iskender hoca denen sahsi dini konulardan bahsediyor, hoca deniyor diye dinleyenleri gormustum.Zaten o kisiyi ilk dinledigimde bir tuhaflik duymustum. Sonra ravda net.'te gorunce isin aslini anladim.Daha sonra baska yerlerde de hakkinda yazilanlari okuyunca o sahsi dinleyenleri uyardim.Ama malesef o adam hoca ya sanki benim dediklerimi ciddiye almadilar.Yine de Allah bilir dediler.Tabiiki her seyi Allah bilir Ama yinede benide ciddiye alip arastirmalarini umardim.Allah'im bizleri seytanin tuzaklarina dusmekten korusun!(Elbetteki burada konu iskender bey degil ama bu da ayni konuya giriyor.)
Bende Tayfun arkadasa birsey demek isterim.Cahil kelimesi ;bir kisi bir konuda bilgisi yoksa ona cahil denir.Mesela Sumeyra kardesimizin bahsettigi kisiler Allah'a inanmada cahil kalmamislar .belki baska konularda da bilgileri var ama bu bahsedilen konuda cahiller .sSumeyra bunu kastetmis olamazmi ne dersin? düsün göz kırpma
Ekleme Tarihi: 21.02.2005 - 22:01
Bu mesajı bildir   GulAyse üyenin diğer mesajları GulAyse`in Profili GulAyse Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GuLdesTe su an offline GuLdesTe  

307 Mesaj -

En Son On: 18.01.2006 - 12:18
SümeyraGibi toplumun kanayan yarasina deginmissin,cok güzel bir konu pozitif

Allah Razı Olsun

bazen ise Hoca olmadigi halde zoraki hoca gözü ile bakilmakta olan kardeslerimiz de var...

mesela biraz bilgin varsa hemen hoca oldugunu düsünebiliyorlar...

yada nazam kildiginda "niye kiliyorsun sen hocamisin" diyenler de oluyor malesef...

hocalik makamina erenlerin üzerinde cok büyük yük var ama bunu hakki ile yapanlar da var.hoca olmak illa ki kesin fetva verme hakkinda sahip degildir.yani kendi fikirleri ile yeni fetva cikaramazlar...her hocanin sözüne de hemen inanmak bence dikkatsizliktir,tam emin degilsen kendin de dedigin gibi arastiracaksin... körü körüne herseye de inanilmaz...

selametle... gül
Ekleme Tarihi: 22.02.2005 - 01:34
Bu mesajı bildir   GuLdesTe üyenin diğer mesajları GuLdesTe`in Profili GuLdesTe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  

Misafir

En Son On: 18.01.2006 - 12:18
Değerli kardeşlerim size bir kısa anlatayım;

Bir gün bir alimi ziyarete gidiyorlar sohbet esnasında fazla zor olmıyacak ve laf olsundiye bir soru soruluyor .
Beli bükülmüş yaşlı alim zorla doğrulduğu yerinden yavaşça kütüphanesine doğru gidiyor .Bir kitap alıyor sayfalarını çevirip soruyu cevaplıyor.
Orda bulunanlar şaşkın bir şekilde bizler sana zahmet olsun diye söylemedik siz buna kolayca bakmadanda cevap verirdiniz neden böyle yaptınız deyince.
Alim.Bir ah çektikten sonra vebali çok ağır evladım vebali çok ağır diye cevap verirler.
Keşke hep bu bilinçte olsak .
Hakkınızı helal edin .
Selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 22.02.2005 - 09:31
mevlamiz cümlesinden razi olsun kardeslerim,sagolunuz

1576 Mesaj -

ahmed günay abimede cok tesekkür ediyorum böyle bir yaziyi buraya ekledigi icin..

Tayfun-Hamza kardesimede:
Sagolunuz Sümeyra ismini begenmenize, O sahabe bir kadin ki, allah reslulünün s.a.v. askindan yanip tutusan-onun sevgisini herkezin üstünde tutan biri oldugu bilip, sevdiginiz icin allah sizden razi olsun.Onun kadar (onlar) kadar olamasakta olmaya calistigim,bir nebze onun kadar sevdigim icindir nickim..

simdi asil konuya gelelim:
iman etmek akil isidir, cahil isi degil diyorsunuz..evet öylede..
hamd olsun alemlerin rabbine!

nasil ki iman etmek akil isi ise arastirmak, ögrenmek, dogru olani bulmak, ve YASAMAK gerektir akil sahiplerine insaallah..
Saygilarimi sunuyorum...ben böyle düsünüyorum.ve böylede demek istemistim. insaallah simdi kendimi daha iyi anlatabilmisimdir...

selam ve dua ile...

esselamu aleyküm
Ekleme Tarihi: 22.02.2005 - 11:47
zafer571 su an offline zafer571  
RE:

232 Mesaj -

En Son On: 16.08.2008 - 21:04
Alıntı
Orijinali zeyneb

Vah..
Selam ve dua ile

Allah Razı Olsun

Ekleme Tarihi: 22.02.2005 - 18:51
Bu mesajı bildir   zafer571 üyenin diğer mesajları zafer571`in Profili zafer571 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  

1129 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 07:10
ALLAH RAZI OLSUN. kardes cok güzel bir yazi eklemissin bizleri bilgilendirdigin icin tesekkürler.ellerine saglik...

Ekleme Tarihi: 22.02.2005 - 20:07
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 597 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60214 saniyede açıldı