colchicine budesonide ivermectine budesonide ivermektine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » BİLGİSAYAR / İNTERNET » ARADIKLARINIZ & DİĞERLERİ » Dini bir kitapta "ASK" kelimesinin ne isi var??

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 20 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Dini bir kitapta "ASK" kelimesinin ne isi var??

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Cinsiyeti: Bayan 
Temel bilgiler 2 diye bir kitabimiz var evde...Bazen alir karistirir okurdum..anlamasamda bazi seyleri.anneme (güya) son sayfalarinda bulunan dörtlüklarden sarki melodisi yapip mirildanirdim..
(ilahi oldugunu,ilahinin ne oldugunu bile bilmiyorum!!)
Söyle yaziyor..
Ben yürürem yane yane
Ask boyadi beni kane
Ne akilem, ne divane
Gel gör ask beni neyledi....
....Askin beni mest eyledi
Aldi gönlüm hast eyledi
Öldürmege kast eyledi
Gel gör beni ask neyledi..

Annem: kiz sus bu ne böyle,dini bilgilerde bu ne bicim söz..bu ASK kitabimida öyle yaziyor..hem böyle kitaplari okuma..asktan masktan söz ediyor diyordu.
(allahim cahillik nede cirkin, kötü bir sey!!cahillik kalmaktan sana siginiyorum..)(aslinda dini kitap olmasindan degil, tamamen annelik duygusu oldugundanda biraz ask kelimesini kiz cocugundan sakiniyordu, belliki!!)
Digerleri:

Askin ile asiklar
Yansin ya resulallah
icip askin sarabin,
kansin ya resulallah...
Asik oldum divane,
bülbül oldum gülzare,
Seni sevmeyen nare,
yansin ya resulallah...
Simdide yine asktan ve hatta sarap tan söz ediyordu. allah allah..bu ne bicim seydi böyle..

Kim icin söylenmisti acep..bu ask ne askiydi.
Din kitabinda ASK tan söz edilirmiydi hic...
Din kitabinda, NAMAZ, ABDEST, bu tür seyler yazmaliydi aslinda...
böyle ögretilmis, böyle temel atilmisti, bu yürege, bu kalbe...

Birgün müdür odasinda bir arkadasimla oturmus sohbet ediyoruz.konu müslümanliktan acildi.Alman müdüre:
SENDE MÜSLÜMANSIN ODA. PEKI SEN NEDEN KAPALI DEGILSIN,NICIN KAPANMIYORSUN?..sormazmi..
Iste o an kafama dank!! Diye birsey.. bir tas düsmüscesine, kalbimi söküp almiscasina, yönelen bir soruydu bu bana...
YERIN DIBINE GIRDIM...o an...
Ne diyecek, nasil cevap verecektim.sadece: yaa iste..bilmem ben daha sonra kapanmayi düsünüyorum...diyebildim...
Sorunun cevabini bende bilmiyordum ki!
Temel bastan atilmamis.
Atilan temel: bes vakit namazi ögrende ilerde kilarsin,
(sonra annem-babam ögretmedi demeyin,maksatiyla)
Kuran-i kerimi okumasini ögreninde, yarin biz (dedemler.ailededen biri
ölünce üstümüze okursunuz amaciyla)
Allah bir,(kim oldugu bilinmez (estagfirullahel azime ve etubu ileyh!) nasil bisey,kim.nedir?)
Allah sadece bizi yaratanmidir..(hasa )ay görüldügünde ay dede ( estagfirillah)..bu tür olan seylerle atilmis olan temeldi bizimkisi..

öyle bir dönem ki herkes, ailem benimle iftihar ediyor...bu sekilde gelecegim cok acik..vaad edilen seyler cok..(allah c.c. vaadinden haberimiz yok!!) kim ne demis cok önemli bizim icin. Oysa Allah c.c. ne söyledigi alakadar bile degil...11. Subat 01 bir vesile ile sinif arkadasim camiiden gelirken ailemle karsilasiyorlar.bizimkiler nerden geldigini sorunca, camiiden geldigini ögrenmisler..ozaman bizim kizlarida yolayalim camiiye bizide o camii ye arkadasimla gidip gelme suretiyle yolluyorlar..(elhamdulillah!!allah c.c. onlardan anne-babamdan razi olsun)
2 ay sonracok degisiklikler oluyor bende.degismek istiyor, bulundugum yasam tarzindan tiksinir oluyordum.
O'na yönelmek istiyorum.yillardir RUHUM ac,
O'na muhtac...özlemis..yorgun..

ama lain seytanla basa bas mücadele veriyordum.icim icimi yiyordu. durmadan vesevese veriyordu..hic bos dururmuydu lain!!
Aileme kapanmak istedigimi söyledim.bir siddet,ki aman allah karsi ciktilar..annem-babamdir dedim sustum..imanimin sahih olmasi güclü olmasi gerekti..karsi koymam icin..istemiyorlardi tabi, onlarada atilan temeller ayniydi!
Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 12:25
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
devami....

1576 Mesaj -

Yolda gördügüm bacialarima bile selam veriyordum artik.öyle ögrenmistim ya camii de. oturdugumuz mevkiide bir kadin vardi (bizim dilimizle) cok asiri kapaliydi..oysa tam tesettürdü..birseyler cekiyordu ona beni..onu gördügümde tümbenligimle selamliyordum. Oda, disardan islami yasamayan birinden selam almakla hem kafasinda soru isaretleri olusan selamimi alirkenhem gözlerinde bir pirilti,mutluluk yansitandi..02 Aralik 01
tam ramazan ayinin ortasi, selam verdigim bayan bizi iftara davet etti.Allah c.c. razi olsun)

O aksam oraya kapanip gitmistim.vardik ki neolsun.erkekler ayri kadinlar ayri oturuluyordu.babam erkeklerin yanina biz bayanlarin yanina..aman yarabbi cok hosuma gitmisti..icin mutluluk dolmus, huzur bulmustu bir an..ruhumun istedigi seyler demekki bunlarmis, ruh Rabbini istiyor, O'na susuz,o'na meftun..
Derken konu namazdan acildi. Bende:ben ögle namazimi, bir bas örtüsü götürüp kilarken taktigimi, kildiktan sonrada cikardigimi söyledim. O an kadinlar sasirmisti..sen kapali degilmisin??hayir demistim,ezilip büzülerek hem üzülerek!!nedenini sorduklarinda: annem istemiyor demistim..kadinlar anneme yöneldiler..gerekli olan herseyi söylemislerdi.banada:allaha itaat edilmesi gereken yerde ailen seni küfre sürüklüyorsa itaat etmemelisin,diye ayeti celileyi hatirlatmis, beni kendime getirmislerdi.ben bu ayeti tamamen unutmustum!!(buarada annem kapali)
Yarin kapaniyorsun insaallah diyorlardi..ben ucuyordum mutluluktan..eve geldigimizde anneme tekrar söylüyordum.anne bak ben ciddi ciddi kapaniyorum bak ona göre, diyordum.istemiyordu tabi ama fazla sesde cikarmamisti

( o, fazla takmaz,bir kac gün sonra cikarip atarbir hevestir )düsüncesilye birsey demiyordu fazla..
Desede demesede ben kararimi coktan vermistim bile..

o gece uyumak yoktu..ben asil ogece tekrar dogmuscasin,tertemiz bir kalb,bir bedenle, kendimi pamuk gibi hissediyordum..huzur sokagi diye bir roman alip okumak nasib olustu bir kac ay önce..o gece romanimi gözyaslariyla biritmistim.kuran-i kerimi bu gece bir baska okuyor, mevlama secdede baska bir yalvariyor,gözyaslarim bir baska si icin akiyordu..artik O'na akiyordu...sabaha kadar uyumadim..
sabah okula gittim..sinifimda erkek ögrenciler bile bana saygiyla yaklasmis, oturduklari yerlerinden kalkip yer göstermislerdi..
alman lar ise saskin, üzgün,soruyorlardi durmadan,neden, nicin....???(mevlamiz iman versin)
O günden sonra bilgimi arttiriyor durmadan arasritiriyor, soruyor, ögrendiklerimi uyguluyordum. Hocalarim bile fark etmislerdi bendeki degisikligi..her vakit namazimin ardindaki duamda hacca gitmek icin dua ediyordum...(kabe resimlerini gördümmü kalbim yerinde durmuyordu adeta)ama biliyordum daha yasim kac?götürmezlerdi..hacca olgun yasli insanlar giderdi(onlar böyle düsünüyorlardi),gencim, yok hacci tutamazmisim,falan filan..cok büyük , uzak bir rüyaydi bu benim icin..

11.aralik 02 o gün Babamin agzindan hacca gidelimmi acaba diye bir söz.!!aman yarabbi bu benim 5 vakit duam!!hemen atiliyorum üzerine yalvariyorum..okulundan izin alirsan gideriz demezmi!!allah!! tamam iste oldu diyordumm....elhamdulillah!!

(ama tabi okulundan izin alamaz niyetiyle söylüyordu babammm,ah babam ah..
ögretmenim, müdürüm! Izini almistim onlardan.evet ertik ben kabe yolcusu olacaktim..varacaktim oraya..bu nedemek bilirmisiniz??
Yine ramazan ayi icerisinde oluyordu bu niyet. Selam verdigim o bayani biz davet etmistik iftara..biliyordum ya erkek-kadin ayri oturuluyor herseyi kendi ellerimle hazirliyordum, zevkle.bunlara müjdeli haberimizi bildirdigimizde, onlarda bizde bu sene niyetlendik insaallah.cok sevinmisler cok sevinmistikkayitlari onlar yapmislardi..daha bir ay var ve ben bavulumu hazirlamaya baslamistim bile..ve
(yeterince uzattim daha fazla uzatmak istemiyorum)haccdan geldik..hersey güzel olacak derken..
hayatim tamamaen degisti alt üst oldu..artik camiiye müsade yoktu, asirilik yoktu,düsüncesiyle vesevese veriyordu lain cahil beyinlere...(bende yeseren dallari görüyorlari,meyvelerimi de)Yeseren dallarimi kirmislardi..:-( Meyvelerimi tasliyorlardi..boynu büküktüm artik :-(
Evet nerden nereye..bir islam öncesi yasam tarzini size aktarmak istedim....söyle bir geriye baktigimda, Hz. Ömer r.a. sözü geliyor aklima..
ve bende Gercekten AGLADIGIM GÜNLERIME agliyorum...

Evet artik dini bilgilerdeki "ASK "sözcügünü anlamistim ya
artik bundan baska bir mutluluk olamaz..ben o aski buldum ya
artik bu aski birakacak göz yok.
asil sevgiliyi buldum ya, gerisi yok...
Bizler mevlamiza kosan kullar olalim...
ve simdide diyorum ki:

"gel gör beniASK neyledi!!"

Hakkinizi helal ediniz kardeslerim, cok uzun yazdigim icin.
esselamu aleyküm
Sumeyra gibi.....
Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 12:55
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yoktan su an offline yoktan  
Rabbim razı olsun

1227 Mesaj -

En Son On: 16.03.2009 - 11:55
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijinali SumeyraGibi
Evet artik dini bilgilerdeki "ASK "sözcügünü anlamistim ya
artik bundan baska bir mutluluk olamaz..ben o aski buldum ya
artik bu aski birakacak göz yok.
asil sevgiliyi buldum ya, gerisi yok...
Bizler mevlamiza kosan kullar olalim...
ve simdide diyorum ki:

"gel gör beniASK neyledi!!"

Rabbim aşkınızı, sevgisiyle nuruyla nurlandırsın sümeyragibi kardeşim..

arayışlarınız O'nda son bulsun inş...

Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 12:57
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GuLdesTe su an offline GuLdesTe  

307 Mesaj -

En Son On: 18.01.2006 - 12:18
Cinsiyeti: ----- 
cok etkilendim sanki kendimi buldum yazdiklarindaağlar

ben basörtülü olsamda,uzun süre sonra tam tesettüre karar almistim bir dostumun yardimiyla.ailem karsi cikmisti tesettürüme ve asiriya gittigimi diyerek beni uyarmisti.oysa ben Rahmanin yoluna sImsIkI sarilmistim ama bunu anlamamislardi,hicbir engel tanimamistim.cogu kez camii den ayrilacaklarini tehdit etmislerdi böyle devam giderse ama bunu da basarmadilar.dostum bana bu konuda cok yardimci olmustu.Islami ben onda bulmustum ve onun sayesinde yeniden dogmustum. hakikate bende artik sarilmistim.

ailem elhamdülillah suurlu fakat ne yazik ki bana cok karsi geldiler.hatta arkadaslarimdan cok tepki aldim.gecelerim aglamakli gecti ama sabir edenler kurtulusa erenlerdir dusturuna uyarak sabir ettim.zamani geldi sert tepki de vermek zorunda kaldim ama dinimden asla ödünc vermedim...suan cok ama cok mutluyum karsi ciksalarda zaman zaman... huzur ancak Islamda...

seni cok iyi anliyorum sümeyra kardesim.Yüce Rabbim bizi bu yoldan ayirmasin insaallah...

kalbi hurmetlerimle ve selamlarimla...gül
Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 14:00
Bu mesajı bildir   GuLdesTe üyenin diğer mesajları GuLdesTe`in Profili GuLdesTe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Themenicon   

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 12:10
Insanoglu dünyada sayisiz hadiselerle sinanir ve bu imtihandaki basarisi oraninda ebedi hayatinda ceza- veya mükafatlandirilir..

Yasama süreleri bazen uzun bazen kisa oluyor. Canimizi ne zaman teslim edecegimizden haberdar olmadigimizdan her vakit hazirlikli olmaliyiz ve her an ölecekmisiz gibi davranmaliyiz.

Bilmiyorum yazdiklarindan nasil oldu da böyle yazdim ama cok duygulandim SumeyraGibi..

o güzel yüregin her daim güzel yüreklerle karsilassin..
ağlarağlarağlar
Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 14:01
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  

1129 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 07:10
nice senin gibi sümeyralarin gercek ASKI bulmasi dilegiyle...yüregine saglik güzel insan..gül gül gül gül
Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 14:13
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zifiri_gece su an offline zifiri_gece  
RE:

75 Mesaj -

En Son On: 17.12.2006 - 18:51
Alıntı
Orijinali zeyneb

nice senin gibi sümeyralarin gercek ASKI bulmasi dilegiyle...yüregine saglik güzel insan..gül gül gül gül

Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 14:15
Bu mesajı bildir   zifiri_gece üyenin diğer mesajları zifiri_gece`in Profili zifiri_gece Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

1576 Mesaj -

Alıntı
Orijinali GuLdesTe

cok etkilendim sanki kendimi buldum yazdiklarindaağlar

ben Rahmanin yoluna sImsIkI sarilmistim ama bunu anlamamislardi,hicbir engel tanimamistim
.cogu kez camii den ayrilacaklarini tehdit etmislerdi böyle devam giderse diye. hakikate bende artik sarilmistim.

ne yazik ki bana cok karsi geldiler.gecelerim aglamakli gecti ama sabir edenler kurtulusa erenlerdir dusturuna uyarak sabir ettim.zamani geldi sert tepki de vermek zorunda kaldim ama dinimden asla ödünc vermedim...suan cok ama cok mutluyum karsi ciksalarda zaman zaman... huzur ancak Islamda...

kalbi hurmetlerimle ve selamlarimla...gül

cok cok ama cok sagolun hepiniz..beni aglattiniz..dualariniz icin binlerce kez mevlam razi olsun..
Güldestem, canim...
bende insaallah sabirla o günü bekliyorum.sabirla onlarin hidayete ermesini, suurlu bir müslüman olacaklari günü bekliyorum.
"kim bilir, belki yarin, belki yarindanda yakin"....ve unutmayalim ki kardeslerim kapanmak sadece BASi örtmekle OLMUYOR!!
Selamin en güzeliyle sizleri selamliyorum.

gül gül gül bu güller solmasin..
ve disarda veya herhangi bir yerde acik bir kardesimizi görürsek lütfen onun yaklasimi muhakkak belli olur, o kardesimize selamla, yaklasalim..önyargili olmayalim insaallah..
imanla paranin kimde oldugu bilinmezmis!!
savasalim ki, benim gibi bu düsünceyle yetistirlilen müslüman kardeslerimize,islamin asil ASKtan ibaret oldugunu ögretelim ögrenelim..bilhassa yasayalim ki, görün bakin kendiliginden gelmiyorlarmi..

esselamu aleyküm

Bu mesaj 1 kez ve en son SumeyraGibi tarafından 17.02.2005 - 14:40 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 14:31
Nazligul su an offline Nazligul  
Themenicon   

1113 Mesaj -

En Son On: 10.01.2009 - 17:18
Canim Sumeyram beni cok duygulandirdinağlarağlar

Yüce Mevlam bütün herkese yaratigi bütün kullarina Hidayet nasip eylesin, dogru yolu göstersin insaAllah...

ve...
Seninde yar ve yardimcin olsun...

Selametle canim benim, Yüce Mevlama Emanetsin

Ekleme Tarihi: 18.02.2005 - 18:20
Bu mesajı bildir   Nazligul üyenin diğer mesajları Nazligul`in Profili Nazligul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
amiiin

1576 Mesaj -

güzel kardesim amiiin ..

mevlam cümlesinden razi olsun...
en yüce dost a emanet ediyorum sizleri...
selam ve dua ile...

esselamu aleyümmm
Ekleme Tarihi: 18.02.2005 - 20:59
ruhneraz su an offline ruhneraz  
selamun aleykum

3 Mesaj

En Son On: 08.08.2007 - 02:34
yazdıklarınızı okurken başörtüsünü takarken yaşadıklarım gözümün önünde canlandı.Bu tür olumsuzlukları yaşamak hoş değil.Şükürki bunlar bizi Rabbimize daha da yaklaştırıyor.
ailelerden isteğim kızları başörtüsü takmaya karar verdiklerinde onlara karşı olumsuz davranışlar içine girmemeleri sanki başka bir dinin gereğini yapıyormuşuz gibi.üzüntülü

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 23.02.2005 - 00:10
Bu mesajı bildir   ruhneraz üyenin diğer mesajları ruhneraz`in Profili ruhneraz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
apo28 su an offline apo28  
Aşk

68 Mesaj -

En Son On: 04.01.2007 - 20:03
S.A Peki Alemlerin rabbi olan Allah c.c ile resulü hz. Muhammed (s.a.v) Arasında geçen gerçek aşk değilmiydi

Aşk cümlesi sadece iki kişinin bir birinden hoşlanması ve evlilikle son bulması değildir
selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 22.03.2005 - 17:48
Bu mesajı bildir   apo28 üyenin diğer mesajları apo28`in Profili apo28 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Böyle hayat kesitlerinden hep etkilenmişimdir. Ve hep duygulandırmıştır beni. Sumeyragibi bacım bu yazını yeni okudum. Aslında foruma eklediklerini düzenli takip ediorum ama demekki bu gözümden kaçmış.

Yine size bir mesajımda yazmıştım; İslam=fedakarlık tır diye. Sahabeyi düşün. "AŞK" için ailelerini bıraktılar geride, yerlerini,yurtlarını ve hatta canlarını,cananlarını...Hz.Rabia'yı düşün ne kadar fedakarlık yaptı AŞK'ı için...
Ve daha nice büyük zaatları. Allah hepsinden razı olsun.

Ben hep bunu düşünürüm. Demekki Allah(c.c.) teveccüh etmek için bazı zorluklar çıkarıyor insanın önüne, demekki; benim kulum benim için ne kadar fedakarlık yapabiliyor yaşantısından diye deniyor ki ; bütün alimin,ulemanın hayatında bazı zor evreler bulunuyor.İnşAllah sizde tevekkülle ona yaslanırsınız. Ve O'nun teveccühüne mazhar olursunuz. Kolay değil aileyi karşına almak,kolay değil böyle yaşamak.

Allah yar ve yardımcın olsun. "AŞK"ını daim kılsın...
Ekleme Tarihi: 22.03.2005 - 22:54
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Enes_ su an offline Enes_  

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 22:32
Güzel kardesim Sümeyra Gibi,

bende mesajini gec okuyanlardanimağlar
okurken zaman zaman gözlerim doldu coktandir bu kadar güzel beni duygulandiran yazi okumamistim.

Ne mutlu sana sen Allah in sevgili kulu..
bu yasta milyonlarca insanin arasindan secildin ve hacca gittin..

yasadigin zorluklar elbette kolay degil ama cenneti kazanmak kolaymi..

Ne mutlu bilicli sekilde islami yasamaya calisanlara bu zamanda..

Allah c.c yardimcimiz olsun..gül
Ekleme Tarihi: 23.03.2005 - 01:43
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RuZGaR su an offline RuZGaR  
s.a

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 21:30
gerçekten çok duygulandım okurken. ben kapanırken ailem hep yanımdaydı ama sanki seninkisi daha mı güzel olmuş ne? Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.bizi yolundan hiç ama hiç ayırmasın inş.
Ekleme Tarihi: 23.03.2005 - 11:45
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Mevlamiz ASK i i ile yaksin bizleri insaallah

1576 Mesaj -

Bismillahir-Rahmanir-Rahim
Ne diyecegimi bilmioyrum cok tesekkür ederim hepinize gönülden...

Gec de olsa okumussunuz ya, önemli olan okuyup bir nevi düsünüp bazi seylerden örnek alinmasi degilmidir..

gül gül gül
~ Yoktan var eden, Kendisinden haberdar eden rabbimize hamd olsun~

biliyorum
fosaloglu kardesim dediklerinizi, hepinizin dediklerini biliyorum biiznillah,ayrica taa basindan beri yazdiklariniz icin Mevlamiz sizlerin gönüllerine göre versin....

Mevlamiz hakkinizda hayirli olani versin

gül gül gül
Esselamu aleyküm verahmetullahi veberakatuh
Ekleme Tarihi: 23.03.2005 - 21:26
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
hayatim tamamaen degisti alt üst oldu..artik camiiye müsade yoktu, asirilik yoktu,düsüncesiyle vesevese veriyordu lain cahil beyinlere...(bende yeseren dallari görüyorlari,meyvelerimi de)Yeseren dallarimi kirmislardi..:-( Meyvelerimi tasliyorlardi..boynu büküktüm artik :-(
Evet nerden nereye..bir islam öncesi yasam tarzini size aktarmak istedim....söyle bir geriye baktigimda, Hz. Ömer r.a. sözü geliyor aklima..
ve bende Gercekten AGLADIGIM GÜNLERIME agliyorum...

Allah razi olsun!
Hayatinizin o güzel Allah "ask"i ile dolu günlerini bize yazdiginiz icin. Ama ben sonrasini merak ettim. Hacc`dan geldikten sonra ne oldu? Suan`da yasadiklarimi yazmam imkansiz. Keske bende sizin yerinizde olsaydim. Bize de dua edin!! Allah basarilarinizi daim kilsin. Sunu da yazmak istiyorum, Ailelerimiz belki bizden daha cahil oldugu icin okumayip ta örnek veriyorum Camide senin araba 10l yakiyor. Seneye arabayi mi degistiyorsun? gibi atismalarda bulundugu icin ki orasi cami sirasi degil yeri degil? O zamani kitaba verseler daha iyi olacagimiz kesin.. Ama aileniz sizinle gurur duyuyordur. Buna eminim. Devamini bekliyorum.

Selametle..
Ekleme Tarihi: 24.03.2005 - 23:43
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

1576 Mesaj -

Alıntı
Orijinali Begüm

Hacc`dan geldikten sonra ne oldu?
Devamini bekliyorum.

Hacc'dan sonrasinimi merak ediyorsun güzel bacim?
bir kac siir ekleyecegim onlari okursan insaallah belki bir seyler cikarirsin.eger yeterli degil dersen, sonra gerekirse ben yine detayiyla sana özel yazarim insaallah..

Alıstım

Söz Geciremiyorum

mevlamiz cümlesinin yardimcisi olsun...
bizlerinde gazasi mübarek olsun insaallah

gül gül gül

Selam ve Dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son yoktan tarafından 25.03.2005 - 19:26 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 25.03.2005 - 18:14
Gast aczimendi  
Gerçek sevgi.

Misafir

Dinin bizatihi kendisi aşk'tır.Çünkü,Rabbimiz Rasûlullah (S.A.V. efendimize ;
"Levlake levlake lema halektül-eflak- Yani,Sen olmasaydın,Sen olmasaydın ben kainatı yaratmazdım " buyurmuştur.
Dolayısla bütün kâinat ve ins u cin bu sevgi ve aşk eseri üzerine yaratılmıştır.
Bu sebeple,aşktan ve sevgiden dini kitaplarda bahsedilmesinden değil,bahsedilmemesinden taccüb edilmesi lâzım gelir.Dini olmayan kitaplarda bahsedilen aşklar ve sevgiler mecâzî ya da nefsanî olup,eğer hakiki aşka ve sevgiye yöneltiyorsa faydalı olabilir.

Bu mesaj 2 kez ve en son aczimendi tarafından 26.03.2005 - 13:36 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 26.03.2005 - 13:34
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
RE: Gerçek sevgi.

1576 Mesaj -

Alıntı
Orijinali aczimendi

Dinin bizatihi kendisi aşk'tır.Çünkü,Rabbimiz Rasûlullah (S.A.V. efendimize ;
"Levlake levlake lema halektül-eflak- Yani,Sen olmasaydın,Sen olmasaydın ben kainatı yaratmazdım " buyurmuştur.
Dolayısla bütün kâinat ve ins u cin bu sevgi ve aşk eseri üzerine yaratılmıştır.
Bu sebeple,aşktan ve sevgiden dini kitaplarda bahsedilmesinden değil,bahsedilmemesinden taccüb edilmesi lâzım gelir.Dini olmayan kitaplarda bahsedilen aşklar ve sevgiler mecâzî ya da nefsanî olup,eğer hakiki aşka ve sevgiye yöneltiyorsa faydalı olabilir.

~ Amenna~

Allah Razı Olsun

gül gül gül
Ekleme Tarihi: 26.03.2005 - 21:03
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 837 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.65383 saniyede açıldı