lopinavir ritonavir ivermektin stromectol budesonide kaletra imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » Ölmeden evvel ölünüz

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Ölmeden evvel ölünüz

8 Mesaj

En Son On: 06.05.2005 - 00:11
Cinsiyeti: ----- 
Selamun Aleykum

Ben bu hadisin, var oldunun bilyorum.
Bu sayfada'da görmüstüm, ama nerde bilimiyorum.
Onun yüzünden, bana birisi kaynakini ve Hadisin tamamini post etse, cok sevinirim. Allah sizden razi olsun, cok önemli bir mesele icin lazim.

Dualarmizla

Selamun Aleykum
Ekleme Tarihi: 03.02.2005 - 21:17
Bu mesajı bildir   Burningsufi üyenin diğer mesajları Burningsufi`in Profili zum Anfang der Seite
Karaoglan su an offline Karaoglan  
RE: Ölmeden evvel ölünüz

40 Mesaj -

En Son On: 22.11.2005 - 22:05
Cinsiyeti: Erkek 
Selamu Aleykum

"MUTU EN KABLE TEMUTU"

"ÖLMEDEN EVVEL ÖLÜNÜZ !"

Bu hadiste Peygamber Efendimiz(s.a.v.) bizlere bir emanet olan ruhumuzu ölmeden önce Allah'a teslim etmemiz gerektigini bildiriyor..

Allahu Teala'da Rad-21'de ruhumuzu O'na teslim etmemiz emredilmis.

Rad/21 Ve onlar Allah'ın (ölümden evvel), Allah'a ulaştırılmasını emrettiği şeyi (ruhlarını), O'na (Allah'a) ulaştırırlar. Ve Rab'lerine karşı huşû duyarlar ve kötü hesaptan (cehenneme girmekten) korkarlar.

Bakara-132'de de Hz.Ibrahim ayni seyi ogullarina vasiyet birakmis Peygamber Efendimiz(s.a.v.)min vasiyet ettigi gibi,

Bakara/132 Ibrâhîm de bunu kendi ogullarina vasiyet etti. Yâkub da: "Ey ogullarim! Muhakkak ki; Allah bu dîni sizin için seçti. Artik siz ölmeyin ancak Allah'a teslim olarak (ölün)." dedi.

Selam ve dua ile
Allah'a emanet olun
Ekleme Tarihi: 03.02.2005 - 21:57
Bu mesajı bildir   Karaoglan üyenin diğer mesajları Karaoglan`in Profili Karaoglan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  

1129 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 07:10
Cinsiyeti: Bayan 
Bakara/132 Ibrâhîm de bunu kendi ogullarina vasiyet etti. Yâkub da: "Ey ogullarim! Muhakkak ki; Allah bu dîni sizin için seçti. Artik siz ölmeyin ancak Allah'a teslim olarak (ölün)." dedi.

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 03.02.2005 - 22:03
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Burningsufi su an offline Burningsufi  

8 Mesaj

Selam

Dediniz tam dogru deylde, ama benim sordum, bu Hadis buhari'mi yada ney?

onu sordum.

selam
Ekleme Tarihi: 04.02.2005 - 02:00
Bu mesajı bildir   Burningsufi üyenin diğer mesajları Burningsufi`in Profili zum Anfang der Seite
Ebu Huzeyfe su an offline Ebu Huzeyfe  
RE: Ölmeden evvel ölünüz

236 Mesaj -

En Son On: 21.01.2007 - 22:33
Alıntı
Orijinali Burningsufi

Selamun Aleykum

Ben bu hadisin, var oldunun bilyorum.
Bu sayfada'da görmüstüm, ama nerde bilimiyorum.
Onun yüzünden, bana birisi kaynakini ve Hadisin tamamini post etse, cok sevinirim. Allah sizden razi olsun, cok önemli bir mesele icin lazim.

Dualarmizla

Selamun Aleykum

Ve aleykumusselam

Bildiğim kadarı ile bu hadis değil, Hz. Ömer'in r.a. bir sözü... Yani muhaddisler dilinde ESER veya HABER...

Devamı da şöyle olmalı:
"ve kendinizi hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin."
Ekleme Tarihi: 07.02.2005 - 19:24
Bu mesajı bildir   Ebu Huzeyfe üyenin diğer mesajları Ebu Huzeyfe`in Profili Ebu Huzeyfe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
öLüm_7 su an offline öLüm_7  

860 Mesaj -

En Son On: 16.01.2006 - 21:13
benim bildigime kadar ve dogru olmasi lazim karaoglanin dedigi hadis kardesimizin aradigi hadis degil karaoglanin dedigi hadis bu demek: ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜM ICIN HAZIRLIKLI OLUNUZ ve usame´nin dedigi dogru olabilir ama en sonu yani DEVAMI´DA SÖYLE OLMALI:´´ve kendinizi hesaba cekilmeden önce kendinizi hesaba cekiniz´´ bu benim bildigim kadar bir hadisdir....selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 07.02.2005 - 19:29
Bu mesajı bildir   öLüm_7 üyenin diğer mesajları öLüm_7`in Profili öLüm_7 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

236 Mesaj -

Alıntı
Orijinali FeRhAt16

benim bildigime kadar ve dogru olmasi lazim karaoglanin dedigi hadis kardesimizin aradigi hadis degil karaoglanin dedigi hadis bu demek: ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜM ICIN HAZIRLIKLI OLUNUZ ve usame´nin dedigi dogru olabilir ama en sonu yani DEVAMI´DA SÖYLE OLMALI:´´ve kendinizi hesaba cekilmeden önce kendinizi hesaba cekiniz´´ bu benim bildigim kadar bir hadisdir....selam ve dua ile...

Hatırladığım kadarı ile bu söz gerek İbn-i Kesir'in tefsirinin başlarında ve Acluni'nin Keşf-ul Hafa'sında Hz. Ömer'in r.a. sözü olarak geçiyor.

Yeniden müracat edip bakmam gerekiyor.

Selam ile...
Ekleme Tarihi: 07.02.2005 - 19:59
Bu mesajı bildir   Ebu Huzeyfe üyenin diğer mesajları Ebu Huzeyfe`in Profili Ebu Huzeyfe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Burningsufi su an offline Burningsufi  

8 Mesaj

Selamun Aleykum

Yok kardesler, siz bir yanlis diyorsunuz
Hz.Ömer diyorki:
"Hesaba cekilmeden önce kendinizi hesaba cekin."

Benim dedim, ölmeden evvel ölmek burda buldum:
(Acluni, Kesful Hafa,No.2669, 2/291)

Evet Allah yardiminiza razi olsun,

Selamun Aleykum
Ekleme Tarihi: 09.02.2005 - 07:13
RE:

236 Mesaj -

Alıntı
Orijinali Burningsufi

Selamun Aleykum

Yok kardesler, siz bir yanlis diyorsunuz
Hz.Ömer diyorki:
"Hesaba cekilmeden önce kendinizi hesaba cekin."

Benim dedim, ölmeden evvel ölmek burda buldum:
(Acluni, Kesful Hafa,No.2669, 2/291)

Evet Allah yardiminiza razi olsun,

Selamun Aleykum

ve aleykumusselam ve rahmetullah

Sanırım hadisin devamını yazmayı unutmuşsun. Çünkü devamında böyle bir hadis yoktur diyor.

Selam ve Dua ile...

Bu mesaj 1 kez ve en son usa-me tarafından 27.02.2005 - 21:27 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.02.2005 - 21:26
EBRAR-NESIBE su an offline EBRAR-NESIBE  
RE:

113 Mesaj -

En Son On: 04.07.2006 - 12:49
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijinali zeyneb

Allah Razı Olsun

Ekleme Tarihi: 27.02.2005 - 22:36
Bu mesajı bildir   EBRAR-NESIBE üyenin diğer mesajları EBRAR-NESIBE`in Profili EBRAR-NESIBE Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 687 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56946 saniyede açıldı