generique kaletra hydroxychloroquine kaletra stromectol chloroquine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » EV HALİ (beylerin dikkatine)

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 39 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
EV HALİ (beylerin dikkatine)

1129 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 07:10
Cinsiyeti: Bayan 
EV HALİ
EVİNBEYİ, akşam vakti işinden dönünce, evi perişan halde bulmuştu: Kirli tabaklar, çanaklar sofradan kaldırılmamıştı, yerlerde çamur izleri vardı, yataklar darmadağındı, pijamalar, çoraplar oraya buraya atılmış haldeydi. Üstelik, akşam yemeği de hazır değildi.
Vaziyete bakıp öfkeden deliye dönen adam, epeyce arandıktan sonra, karısını balkonda bir sandalyeye oturmuş, kitap okur halde buldu. Öfke ve endişe karışımı bir sesle:
Bugün sana ne oldu böyle?diye sordu.
Kadın, umursamaz bir edayla başını çevirip:
Hiç, kocacığım!dedi. Her akşam bana, Bütün gün evde ne yaptın sanki?' diye sorardın ya. Bugün birşey yapmadım işte. Evde neler yaptığımı görmeni istedim.

Bu mesaj 1 kez ve en son zeyneb tarafından 29.01.2005 - 00:40 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.01.2005 - 00:39
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sidika su an offline sidika  
Themenicon   

96 Mesaj -

En Son On: 09.11.2006 - 01:07
helal sana canım iyi bir konuya deyinmişssin erkekler nedense kadınların evde yaptıkları işleri hiç görmezlerGüle Güle
Ekleme Tarihi: 29.01.2005 - 01:32
Bu mesajı bildir   sidika üyenin diğer mesajları sidika`in Profili sidika Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
RE:

1129 Mesaj -

Alıntı
Orijinali sidika

helal sana canım iyi bir konuya deyinmişssin erkekler nedense kadınların evde yaptıkları işleri hiç görmezlerGüle Güle

düsün bu sadece bir günlük bir ev islerinin ihmali yada bütün bir hafta olsa heralde beyler cinnet gecirirGüle Güle
Ekleme Tarihi: 29.01.2005 - 13:20
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Misafir2  

Misafir

Cinsiyeti: ----- 
Ravda net'i uzun zamandir takip ediyorum.Foruma ilk defa baktim cok yararli bilgiler var.Hazirliyanlardan, soranlardan ve cevapliyanlardan Allah razi olsun.
Allah kadinada erkegede ayri ayri gorevler vermis.Her iki tarafta bir birine saygili davranir bir birlerinin yaptigi isleri kucuk gormezse, Allah'a ve bir birlerine karsi sorumluluklarini yerine getirirlerse iste huzur o evde olur insaallah..
(insaallah uye olunca daha cok bilgi alis verisinde bu;lunuruz)
Ekleme Tarihi: 09.02.2005 - 15:38
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 12:10
Ne kadin erkegin nede erkek kadinin isini hafife almali..

Birilerin belirli bir saatten sonra isi birakabilirken, birilerinin is saatleri belli olmuyor ve sürekli nöbet tutmak zorunda kaliyor.. Yuvada huzuru saglamak icin..
Ekleme Tarihi: 09.02.2005 - 15:47
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1129 Mesaj -

düsünün kadin evde devamli ev isi coluk cocuk ..yemek bulasik ütü vs..az birsey aksadimi ortalik karisiveriyor.kolay degil..cais calis ne sigorta var nede aysonu maas..ondan sonra yukaridaki örnek karsimiza cikiyor ist kadinin bir günlük protestosu bile yetiyor evin beylerine..sevinçli
Ekleme Tarihi: 09.02.2005 - 15:58
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE:

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Alıntı
Orijinali DiLRuBa

Ne kadin erkegin nede erkek kadinin isini hafife almali..

Birilerin belirli bir saatten sonra isi birakabilirken, birilerinin is saatleri belli olmuyor ve sürekli nöbet tutmak zorunda kaliyor.. Yuvada huzuru saglamak icin..

Güzel yazmissiniz DiLRuBa-KARDESIM, katiliyorum yazdiklariniza..

----------------------------------------
[[Bu hikayey okuyunca cok güldüm.. Bu hikayey tanidigim erkekler anlaticam..
CÜNKÜ tanidigim tüm erkekler (akrabalardan yani) herkes hikayedeki adama benziyorlar..]]
kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Bu mesaj 1 kez ve en son ALLAHA kavusmak tarafından 17.03.2005 - 17:15 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.03.2005 - 17:14
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
Selamun aleykum

941 Mesaj -

En Son On: 19.02.2010 - 15:40
alkıs alkıs alkıs alkıs alkıs alkıs alkıs alkıs alkıs alkıs alkıs
Cok guzel ve onemli bir konuya deyinmissin ama unutmamak gereki; erkekler evin reisi olarak verdikleri savas kolay degil, kadinlarinda evin icindeki verdikleri savas kolay degil...
Hem dunyanin en zor isini ev hanimlarimiz yapmiyormu? tatilde bile isinden odun vermiyorlar hersey onlara bakiyor temizlik, yemek vs...!!! Fikir telaşlı Fikir
Esselamun aleykum...Güle Güle
göz kırpma

Ekleme Tarihi: 18.03.2005 - 01:45
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
RE:

544 Mesaj -

En Son On: 31.05.2008 - 00:05
Alıntı
Orijinali sidika

alkıs alkıs alkıs alkıs

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 18.03.2005 - 07:57
Bu mesajı bildir   NuR DaMLaSI üyenin diğer mesajları NuR DaMLaSI`in Profili NuR DaMLaSI Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ercanbayat su an offline ercanbayat  
Themenicon   

1 Mesaj

En Son On: 12.06.2007 - 10:31
Cinsiyeti: Erkek 
selamunaleykum hanım kardeslerımızın hallerını anlıyorum ALLAH yardımcınız olsun iş güç konusunda
Ekleme Tarihi: 18.03.2005 - 10:23
Bu mesajı bildir   ercanbayat üyenin diğer mesajları ercanbayat`in Profili ercanbayat Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    RE:

7 Mesaj

Alıntı
Orijinali ercanbayat

selamunaleykum hanım kardeslerımızın hallerını anlıyorum ALLAH yardımcınız olsun iş güç konusunda

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 18.03.2005 - 13:14
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
apo28 su an offline apo28  
Ev Hali

68 Mesaj -

En Son On: 04.01.2007 - 20:03
S.A Sözüm bayanlara isterseniz onuda yapmayın sizlere sırtınızda taştaşıyın diyen yok bu sözlerimde bazı bayanlara akşama kadar sağda solda koca karılar gibi dedikodu yapıcaklarına işini bitirir akşam yorgun argın işten gelen kocasına dırdır edip kafasını şişireceğine oturur tatlı tatlı sohbet eder ya bu erkekleri ne zannediyorsunuz akşama kadar çalışıp evini geçindirmekten başkaişi olmayan yaratıklar olarakmı görüyorsunuz
Ekleme Tarihi: 20.03.2005 - 15:40
Bu mesajı bildir   apo28 üyenin diğer mesajları apo28`in Profili apo28 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: Ev Hali

7 Mesaj

Alıntı
Orijinali apo28

S.A Sözüm bayanlara isterseniz onuda yapmayın sizlere sırtınızda taştaşıyın diyen yok bu sözlerimde bazı bayanlara akşama kadar sağda solda koca karılar gibi dedikodu yapıcaklarına işini bitirir akşam yorgun argın işten gelen kocasına dırdır edip kafasını şişireceğine oturur tatlı tatlı sohbet eder ya bu erkekleri ne zannediyorsunuz akşama kadar çalışıp evini geçindirmekten başkaişi olmayan yaratıklar olarakmı görüyorsunuz

telaşlı Yanlis anlamayin..
Kadinin evisleri ve Erkegin isi ikiside degerli.. Biz Erkeklerin kiymetini bilirizde, bu konuda Erkeklerinde Kadinlarin kiymetini bilmesi icin yazdik.. Yani Evislerinin okadar kolay oldugunu düsünmesinler diye..
Neyse..
Saygilarimla..
Ekleme Tarihi: 21.03.2005 - 10:22
Gast Esra-can  
RE: RE: Ev Hali

Misafir

Alıntı
Orijinali ALLAHA kavusmak

Alıntı
Orijinali apo28

telaşlı Yanlis anlamayin..
Kadinin evisleri ve Erkegin isi ikiside degerli.. Biz Erkeklerin kiymetini bilirizde, bu konuda Erkeklerinde Kadinlarin kiymetini bilmesi icin yazdik.. Yani Evislerinin okadar kolay oldugunu düsünmesinler diye..
Neyse..
Saygilarimla..

Evet sana katiliyorum ALLAH'a kavusmak kardesim bizim gostyermek istedigimiz sadece kadinlarin evde oturup sefa surmedikleri... Hem bakiyorumda en ufak bir seyde hemen alevleniyorsunuz, hayirdir? unutmayinki yarasi olan gocunur....olmaz
Ekleme Tarihi: 07.04.2005 - 16:41
Vasad su an offline Vasad  

136 Mesaj -

En Son On: 16.09.2006 - 20:39
adam aksam işten eve doner.her taraf darmadagin, ustelik yemekte hazir degil.hemen iki yumurta kirar ve afiyetle yer.sonra evi toplar.balkonda kitap okuyan eşine yaklasir,
-düşündüm ki sen kitap okurken de yoruluyorsundur, sana kitap okuyacak birini eve getireyim der.kahkaha kahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 07.04.2005 - 17:03
Bu mesajı bildir   Vasad üyenin diğer mesajları Vasad`in Profili Vasad Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 12:10
telaşlı telaşlı
Ekleme Tarihi: 07.04.2005 - 17:04
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ayse Aydin su an offline Ayse Aydin  
RE:

174 Mesaj -

En Son On: 06.08.2006 - 17:37
Alıntı
Orijinali Vasad

adam aksam işten eve doner.her taraf darmadagin, ustelik yemekte hazir degil.hemen iki yumurta kirar ve afiyetle yer.sonra evi toplar.balkonda kitap okuyan eşine yaklasir,
-düşündüm ki sen kitap okurken de yoruluyorsundur, sana kitap okuyacak birini eve getireyim der.kahkaha kahkaha kahkaha

YAAAA OYLE MI DUSUNUYORSUNUZ. BEN SAHSEN SIZIN DUSUNDUGUNUZ GIBI DUSUNMUYORUM.
ORNEKTE GORULDUGU UZERE NE KADININ ISI KOLAY NE DE ERKEKLERIN.
Ekleme Tarihi: 07.04.2005 - 19:15
Bu mesajı bildir   Ayse Aydin üyenin diğer mesajları Ayse Aydin`in Profili Ayse Aydin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

1129 Mesaj -

Alıntı
Orijinali Vasad

inanmiyorum resmen alay ediliyorkahkaha bu kadarda olmaz yani tembelmi kadinlar bu derecedekahkaha
Ekleme Tarihi: 07.04.2005 - 21:23
RE: RE:

7 Mesaj

Alıntı
Orijinali zeynep-54

Alıntı
Orijinali Vasad

inanmiyorum resmen alay ediliyorkahkaha bu kadarda olmaz yani tembelmi kadinlar bu derecedekahkaha

Bence Erkekler ve Kadinlar ikiside hicde tembel degiller.. VAsad-Kardes saka yapiyor, oda biliyor kadinlarin tembel olmadigini, dimi Vasad-Kardes? Ama yazdigi cok komikkahkaha
kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Ya yapmayin ya Erkek-Kardesler, bir Annenin nekadar cok evisleri varoldugunu biras düsünsenis anlarsinis..
Bakin benim Babam evde yanliz kalinca, mesela biz tatile 5hafta gidince, oda 3 hafta yanliz kaliyordu, eve geldigimizde bir görseydiniz evimizin halini..şaşkın şaşkın şaşkın
Tartisma duvar duvar Bunlari kim temizliycek sordu bana Annem? Cok kötüydü ya, eve girilmiyordu..
ona göre HA, söyledikerinize dikkat yoksaSinirli

sevgilerimlekahkaha
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 10:42

136 Mesaj -

adam-hanım halilar ve perdeler nerde,
hanim-isim yoktu yikayayim dedim.
adam-yaaa ne yikamasi bu,daha iki hafta once yikamadin mi??
hanim-birgun yaptigim isi takdir etmedin,
adam-neyini takdir edeyim,bu kisin ortasinda soguktan oldurecen mi bizi.hem iki hafta da bir hali ve perde yikanirmi??
hanim-peki oyle olsun,sen yaptigimi gormuyosan da bütün komsular ne kadar temiz oldugumu biliyor ya,o bana yeter.
adam-baslarim sanada komsularada,bu evde ben yasiyorum.komsular degil.duvar

bu kadar caliskan olan kadinlarda var,haklarini yememek lazimkahkaha kahkaha kahkaha

Bu mesaj 1 kez ve en son Vasad tarafından 08.04.2005 - 19:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 19:18
Bu mesajı bildir   Vasad üyenin diğer mesajları Vasad`in Profili Vasad Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
ben uzun zaman yalnız yaşadığım için hem erkeğin yapacağı işi hemde bir hanımın yapması gereken işleri de aynı zamanda yaptım. Ve gördüm kiiiii! Hanımlar evde yaptıkları işi biraz fazla abartıyorlar. Onlarda çalışıyolar mutlaka ama yerden çöp kaldırsalar; dağları deldiklerini sanıyolar...

( objektif bir bakış açısı)kimse yanlış anlamasın lütfensevinçli
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 19:40
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 02:19
Hmm.. hamaratsın o zaman..

Şimdi sen:

- Tül perdeleri yıkayıp, ütüleyip kolalıyorsundur..
- Pencereleri silip, parlatıyor, duvarların tozunu Temiz bir havlu ile silkeliyorsundur..
- Perdeleri tekrar asıyorsundur..

- Halıları paspaslıyor, altlarını kaldırıp süpürüyorsundur..

- Mutfak eşyalarını haftada veya ayda bir çamaşır suyunda yeniden yıkayıp, kurulayıp, dolapları havalandırıp yerleştiriyırsundur..

- Nevresimleri her hafta yıkayıp ütülüyor ve değiştiriyor, yatakların altının tozlarını alıyorsundur..
- Hamur işlerini vs leri, misafir aniden gelirse diye hazırlayıp buzluğa koyuyorsundur..

- Çocukların terbiyesine bakıyorsundur..
- Derslerine yardım ediyorsundur..
- Hatta çalışıyorsan da...

Sen süpersin!!.. sıkıntılı
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 19:47
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

2683 Mesaj -

Alıntı
Orijinali RuMeYSa

Hmm.. hamaratsın o zaman..

Şimdi sen:

- Tül perdeleri yıkayıp, ütüleyip kolalıyorsundur..
- Pencereleri silip, parlatıyor, duvarların tozunu Temiz bir havlu ile silkeliyorsundur..
- Perdeleri tekrar asıyorsundur..

- Halıları paspaslıyor, altlarını kaldırıp süpürüyorsundur..

- Mutfak eşyalarını haftada veya ayda bir çamaşır suyunda yeniden yıkayıp, kurulayıp, dolapları havalandırıp yerleştiriyırsundur..

- Nevresimleri her hafta yıkayıp ütülüyor ve değiştiriyor, yatakların altının tozlarını alıyorsundur..
- Hamur işlerini vs leri, misafir aniden gelirse diye hazırlayıp buzluğa koyuyorsundur..

- Çocukların terbiyesine bakıyorsundur..
- Derslerine yardım ediyorsundur..
- Hatta çalışıyorsan da...

Sen süpersin!!.. sıkıntılı

Al işte gene abartısevinçli

Bu hanımların aylık yapması gereken işlerinin çetelesi mi?

ben gün içinde neler yaptığımı yazmaya kalksam herhalde sitenin DB si yetmez. Onun için yazmaktan vazgeçiyorumGüle Güle

hanımların çalışmadığını söylemiyorum.Aksine çok çalışıyorlar ama onlar insanüstü bir çaba sarfettiklerini düşünüyorlar.

Siz hiç bir erkeğin akşam eve geldiğinde.Off off çok yoruldum,bittim öldüm dediğini duydunuz mu?
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 20:01
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2338 Mesaj -

Abartı ise, otur o zaman pisliğin içinde ne diyelim..
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 20:07
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2683 Mesaj -

telaşlı
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 20:09
RE:

1129 Mesaj -

Alıntı
Orijinali RuMeYSa

Abartı ise, otur o zaman pisliğin içinde ne diyelim..

kahkaha kahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 20:47

136 Mesaj -

tul perdeleri yikamadan once,sokmek lazim,sokmeden once bakmak,kirli oldugunu tesbit etmek lazim.tesbit ettigini gordukten sonra bir hafta boyunca bu perdeleri yikayacam demek lazim.yikadiktan sonrada bir dahaki yikamaya kadar nasil oldu,temizlendimi diye soylenmek lazim.telefon acana,mektup yazana,mail cekene nasilsin diyen herkese perdeleri yikadim demek lazim.
Kararsiz
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 21:18

2338 Mesaj -

Hmm o zaman olayı başka yönüyle ele alalım..

Erkek:

Dışarıda yapması gereken bir kaç iş vardı; örneğin arabası bozuldu, belediyede işleri vardı, Balığa gittiler veya ava gittiler arkadaşları ile..

Şimdi bunlar çok büyük bir işmiş gibi:

Yahu bende bugün bi balık tuttum ben diyeyim bir metre, sen de bir buçuk metre, amma da ağırdı ha, nasılda tuttum. Bayağıda zorluydu. Bir karşı güç gösterdi sorma arkadaşım yaw! Ah yeme de yanında yat!
(Haa balıkta orta boy ben diyeyim 40 cm siz deyin 50 cm)

Bu 1. di

2...

Bizim arabanın motoru ısınmış, ikide bir pat put ses geliyordu, N'aptım biliyon mu hanım, söktüm arabanın parçalarını üüüüüf...
Motor derken orası burası dedik, pehlivan gibi arabayı hallettik. Valla billa şimdi tıkır tıkır saat gibi işliyor. Ne iş yaparmışım bende yaw! Amma.. öldüm bittim..off şuram ağrıyo buram ağrıyo!

bu 3...

Ya hanım var ya.. Şimdi bizim işyerinde şu mesele oldu, belediyeye gidip şunu halletmem lazımdı, adama dedimki ya böyle olacak ya da böyle olur.. Adamla konuştum işte itiraz etti filan falan.. filan falan....

Uzat babam uzat konuyu..

Ve evde adam..

Hanım dırdırdır.. evde şu oldu, komşu şunu dedi.. şöyle oldu böyle oldu..

Bey.. dırdırdır... abart abart abart...

Ve sessizlik..

BEY: Eh ellerine sağlık Hanım, evde tertemiz olmuş.. Ne mutlu ki akşam eve geldiğimde böylesine sıcak bir yuvaya girebiliyorum.. Tertemiz..huzur dolu.. SAĞOLASIN..

HANIM: Ciddi mi dersin bey, nasıl sevindim bilemezsin.. Eee sende fena iş yapmamışın, bak arabamız tamir oldu, belediye işini hallettin, artık rahat nefes alırsın.. Sonra bu nefis balığı da şimdi temizledim mi akşama harika bir sofra hazırlar ve afiyetle yeriz..

İŞTE BU!

İki hoş söz.. bir ellerine sağlık.. Belki dırdır dediklerimizin sebebi sadece bir çift güzel söz içindir..

Bu mesaj 1 kez ve en son RuMeYSa tarafından 08.04.2005 - 21:34 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 21:32

2683 Mesaj -

"Söz ölür gönül alır; Söz olur ocak yıkar."
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 21:39

136 Mesaj -

BEY: Eh ellerine sağlık Hanım, evde tertemiz olmuş.. Ne mutlu ki akşam eve geldiğimde böylesine sıcak bir yuvaya girebiliyorum.. Tertemiz..huzur dolu.. SAĞOLASIN..
hanim: yaaa sanki yaptigim isi anliyormus gibi de davranma.neler cektigimi bir ben birde allah bilir.birgun yaptiklarimdan dolayi bir cicek bile getirmedin.
bey:ee banada kimse cicek vermedi.Kararsiz

ama ben herkese cicek vereyim...selametle kalingül gül
Ekleme Tarihi: 08.04.2005 - 21:46
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
RE:

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Alıntı
Orijinali Vasad

ilahi yarabbi...kardesim okudum okudum sonuna geldim bir cevap yazayim derkenn sizin yazinizi okudum.göz kırpma
beni güldürdünüz yaa...akillica bir uslup
hay allah,
allah c.c. iyiliginizi versin sevinçli

gül

Selametle....

Bu mesaj 1 kez ve en son SumeyraGibi tarafından 09.04.2005 - 18:56 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.04.2005 - 18:54
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1129 Mesaj -

gercekten sakayla karisik esprili hos cevaplar eklenmis tesekkürlersevinçli
Ekleme Tarihi: 09.04.2005 - 20:32
RE: slm

7 Mesaj

Alıntı
Orijinali zeynep-54

Bencede Zeynep-Ablam..
Herkezin yazilarini okuyan gülmekten bayilirkahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha
Bende cok güldüm..
Ekleme Tarihi: 11.04.2005 - 12:32
RE: RE: slm

1129 Mesaj -

Alıntı
Orijinali ALLAHA kavusmak

Alıntı
Orijinali zeynep-54

Bencede Zeynep-Ablam..
Herkezin yazilarini okuyan gülmekten bayilirkahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha
Bende cok güldüm..

evet hepsi cok komik
Ekleme Tarihi: 12.04.2005 - 11:24
Gast Bir dost :))))))  
...

Misafir

Bosu bosuna ugrasmayin kardesler...
ne erkekler (ne kadar cok anliyorum desede) kadinkari ankar...olmaz
nede kadinlar (ne kadar cok anliyorum desede) erkekleri anlar...olmaz

En iyisimi bos veriiin...
Her iki tarafda sevgi saygi varsa iste bu kadar daha ne?? göz kırpma

Ekleme Tarihi: 04.05.2005 - 01:15
mehmet-54 su an offline mehmet-54  

221 Mesaj -

En Son On: 20.12.2007 - 01:45
Evli Kadınlar İçin Önemli Konular

1- Güleryüz: Kadın, erkeğine karşı güler yüzlü, tatlı sözlü olmaya çalışmalı. Kocasının iyiliklerine karşı teşekkür etmek de, güzel bir nezaket halidir.İtaat: Kadın, eşinin meşru isteklerine itaat etmeli, sözlerini dinlemeli. Ancak haram işlemeye ve farzın terkine yönelik yersiz bir istek karşısında kimseye itaat gerekmez.
2- Ev idaresi: Ev idaresinde kadın lüks ve israftan kaçınmalı. Evdeki eşyaları temiz ve idareli kullanmalı. Ev masraflarında kadının savurganlığı iyi değildir. Tutumlu olması gerekir. Buna dikkat etmeyen aileler sıkıntıya düşerler.
3- İzin almak: Eşinden izinsiz ve lüzumsuz dışarılarda gezmekten kaçınmalıdır. Ancak ana-baba ve yakın akrabalar, lüzum ve ihtiyaç halinde izinsiz de olsa ziyaret edilebilir.
4- Süslenme: Kadın, evindeki süs ve giyimiyle erkeğine cazip görünebilmeli. Bu süslenme faydalı ve lüzumludur. Fakat kadın, sadece eşi için süslenmeli, dışarıya karşı değil!
5- Tenkitten çekinmek: Kadın, erkeğine karşı olur olmaz şeyler için tenkitte bulunmaktan ve ona emir verir gibi tavır almaktan sakınmalı. Hiç bir erkek, eşinin ona emir vermesinden hoşlanmaz.
6- Dedikodu: Bağırıp çağırmaktan, gevezelik etmekten, başkalarının dedikodusunu yapmaktan kadınlar titizlikle sakınmalı. Huzursuzlukların baş sebebi dildir, bunu unutmamalı.
7- Alaydan sakınmak: Kadın, şaka dahi olsa eşi ile alay etmemeli. Ona hakarette bulunmamalı. Hele bunu başkalarının yanında asla yapmamalı. Ayrıca ikide bir kendini ve sülalesini övmekten sakınmalı.
8- Şikayetçi olmamak: Erkek eve döndüğü zaman kadın, bir takım sıkıntı ve şikayetleri öne sürerek huzur bozmaktan sakınmalı. Ailedeki kaynana kayınbaba ile de iyi geçinmelidir.
9- Engel çıkarmamak: Kadın, eşinin ilmi ve fikri çalışmalarına engel olmaktan sakınmalı. İlim ve fikir mesleğinde hizmet görenler, bunları evlilik hayatına feda edemezler.
Ekleme Tarihi: 04.05.2005 - 02:27
Bu mesajı bildir   mehmet-54 üyenin diğer mesajları mehmet-54`in Profili mehmet-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmet-54 su an offline mehmet-54  

221 Mesaj -

En Son On: 20.12.2007 - 01:45

C A N I M A N N E M

GÜLLER ELİNDE SOLMASIN, TEBESSÜM YÜZÜNDEN EKSİK OLMASIN, MUTLULUK İSE YOLDAŞIN OLSUN...

"Hiç kimse, kollarında bir çocuk tutan anne kadar çekici ve bir kaç çocuk arasındaki bir anne kadar saygıdeğer değildir."
gül gül gül
Ekleme Tarihi: 04.05.2005 - 10:14
Bu mesajı bildir   mehmet-54 üyenin diğer mesajları mehmet-54`in Profili mehmet-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  

397 Mesaj -

En Son On: 18.09.2006 - 16:25
konuyu yeni gordum gercekten o kadar hos bir konuya deginmissinizki...yureginize saglik...
bence bir kadin gerektiginde kocasinin yaninda bir cocuk yaramaz ama sevimli bir cocuk gerektiginde anlayisli sicak bir es gerektiginde ise sefkatli bir anne olabilmeli...ama en basta gelen ve en onemlisi olan birbirlerini sevmeleridir seven insan zaten kotu olamaz kotu derken insan zaten kotu degildirde hareketleri davranislari kotudur kast etdigim hos olmayan davranislar sevginin oldugu bir ortamda barinamaz...Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Ekleme Tarihi: 04.05.2005 - 17:30
Bu mesajı bildir   **IKLIMANUR** üyenin diğer mesajları **IKLIMANUR**`in Profili **IKLIMANUR** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast günes1  

Misafir

En Son On: 18.09.2006 - 16:25
harikasınız....
kadın yada erkek doğamızda var olayları abartmak. abarmak kelimesi de yanlış hatta, hepimiz yaptığımızın büyük bir iş olduğunu düşünürüz. çünkü işimiz dünyeviliktir bu yüzden bize ağır gelir yada ağır geldiğini düşünürüz.....
ama kabul etmek lazım ev hayatında kadının rolü daha ağır....

düsün düsün

yok vazgeçtim erkeğin rolü de ağır....
Ekleme Tarihi: 04.05.2005 - 18:24
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 612 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59617 saniyede açıldı