fluvoxamine fluvoxamine generique colchicine stromectol ivermectin voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » HZ MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V) in DOGUMU -6-

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
HZ MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V) in DOGUMU -6-

892 Mesaj -

En Son On: 07.07.2007 - 16:44
Cinsiyeti: ----- 
ÂMINE’NIN VEFÂTI!

Bu hâdiseden birkaç gün sonra Âmine hatun dönüs emri verdi ve yola çikildi..
Kizgin çölde dört bes gün yol alinmisti ki. Amine hatun birden bire hastalaniverdi. Birdenbire vücudunu ates sariyor, kendini kaybediyor, sonra tekrar açiliyordu!..
Kafile, bu durumda güç belâ Ebva köyüne kadar gelebildi.. Âmine hatunun hastaligi gitgide artiyor, nöbetleri büsbütün siklasiyordu..

Alti yasindaki Efendimiz bu durum karsisinda son derece üzülmüstü..
Annesinin bas ucundan hiç ayrilmak istemiyordu..
Bazen biraz açilmasi için O'nu uzaklastiriyorlarsa da annesinin bas ucundan, O tekrar gelip yanibasina dikiliveriyordu annesinin...

Nihâyet hastaligi son haddine erismisti Âmine hatunun ve güçlükle basini oglundan yana çevirerek söyle konustu:

-Her diri ölür, her yeni eski olur!..
Ben de vaktimi doldurdum ve ölecegim !..
Ancak Allah'in bana rüyamda bildirdikleri dogru ise, surasi muhakkaktir ki sen Rasûl olacaksin...
Bana ne mutlu ki, Allah senin gibi bir ogul sahibi etti beni...
Ben ölüyorsam da, Allah Bâki'dir!...
Seni yarattigi gibi büyütecek de O'dur...

Ses gittikce zayifliyor, bakislar sâbit olmasina ragmen göz kapaklari yavas yavas kapaniyordu.
Nihayet basi yatagin üstüne düstü Âmine Hatun'un!..

Simdi Efendimiz hem öksüz hem de yetim kalmisti...
Dogmadan evvel babasini kaybeden Efendimiz, 6 yasinda böylece annesini âhirete göndermis oluyordu.

Ertesi günü, Amine hatunun cenazesi Ebva'ya gömüldükten sonra, Efendimiz, dadisi olan Ümmü Eymen'le birlikte Mekke'ye hareket etti...
Ümmü Eymen de zaten Efendimiz'den çok büyük degildi, ama gene de Allah'in yardimiyla sag salim Mekke'ye dönebildiler...

Bes gün sonra Ümmü Eymen beraberinde Efendimiz oldugu halde Mekke'ye giripte Aldulmuttalib'in yanina varinca, Abdulmuttalib'in rengi kaçiverdi...
Zîrâ gördügü manzaradan birseyler oldugunu anlayivermisti!..

-Hayrola ya Ümmü Eymen, kötü bir haber mi var?

Abdulmuttalib'in bu suali karsisinda, Efendimiz elinde olmaksizin aglamaya baslamisti..
Kosarak dedesine sarildi!..
Ümmü Eymen'in ise gözleri pinara dönmüstü...

Güç konustu...

-Amine Hatun... Siz... Sizlere ömür!...
Allah'a kavustu efendim!..
Yolda gelirken hastalanivermisti de... Sonra sözlerinin gerisini getiremedi...
O'nun da direnci bitmisti artik!.. O da bosaliverdi...

Abdulmuttalib, siki siki sarilmis oldugu torununu bir kere daha sikti gögsünde...

-Vah yavrum, vah!..
Önce babasiz kaldi, simdi de annesiz..
Bahtsiz yavrum benim...

Hepsi agliyordu..

..devam edecek...
Ekleme Tarihi: 31.07.2003 - 10:14
Bu mesajı bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diğer mesajları -=[ E_R ]=-`in Profili -=[ E_R ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 882 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56674 saniyede açıldı