kaletra generique kaletra ivermectine colchicine generique stromectol super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Hayatin icinden -DOLMUS-

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Hayatin icinden -DOLMUS-

14 Mesaj -

En Son On: 25.08.2007 - 14:53
Cinsiyeti: Erkek 
DOLMUS....

Bir acelesi oldugunu onu görür görmez anlamistim.Saganak halinde yagan yamura aldiris bile etmiyor ve bükülmüs beline rahmen saga sola kosuyordu.
Yanina sokularak:
-Hayrola teyzecim,dedim.Bir derdiniz mi var ?
Sicak bir tebessümle:
-Buralarin yabancisiyim evladim,dedi.Hastane tarafina gidecek bir araba ariyorum.
-Biraz beklerseniz ayni dolmusa bine biliriz,dedim.
Oraya geldigimizde siz haber veririm.

Tesekür ederek yanima yaklasti ve kücük bir cocuk gibi semsiyemin altina girdi. Nurlu yüzü yamur damlaciklariyla islanmis ve yanakciklari pempe pempe olmustu.
-Torunlarimdan biri meneljit gecirdi,diye devam etti.Ziyaret saati bitmeden dolasmak istemistim.
-20 dakikaniz var,dedim.Hastahane yakin ama,bu havada pek araba bulunmuyor.
Duraga herkesten önce geldigimiz icin,dolmusa da rahatca binecegimizi zannediyorum.Ancak araba yanastiginda,arkamizda duran 4-5 kisinin bir anda hücum ettigini gördüm.

Iceriye dolusan ve arkadas olduklari anlasilan adamlara:
-Ilk önce biz gelmistik,dedim.Sirayi bozmaya hakkiniz varmi?
Ön koltukta oturani:
-Hak istiyorsan Hakkari'ye gideceksin arkadasim,dedi.Hem ordaki haklardan K.D.V de alinmuyormus.
Bu laf üzerine attiklari kahkahalarla bindikleri araba sarsilmis ve sinirlerim allak bullak olmustu.
Sakinlesmeye calisarak:
-Ben biarz daha bekleye bilirim,dedim.Ama su teyzenin hastahaneye yetismesi gerekiyor.
Bu defa soför lafa karisip:
-Teyzenin arabaya filan ihtiyaci yok be kardesim,dedi.Okuyup üfledi mi hastahaneye ucu verir.
Tekrar kopan kahkahalrla birlikte araba uzaklasip gitti.Yasli kadina baktim,tevekkülle susuyordu.

5-10 dakika sonra gelen bir baska dolmusa onunla beraber bindim ve söföre,teyzeyi hastahanede indirmesini söyledim.Yasli kadin yapacagi ziyaretten ümitsiz görünmesine ragmen sikayet etmiyordu.Üstelikte trafikte yolda tikanip kalmisti.

Söför:Yolun bu durumu hayra alamet degil,dedi.Sebebini anlasam iyi olacak.
Arabayi calisir vaziyette birakip ileriye dogru yürüdü ve biraz sonra döndügünde:
-Kismete bak yahu,dedi.Bizden önce kalkan dolmusa kamyon carpmis.
Heycanla:
-Birsey olmus mu,diye atildim.Yani yarali filan varmi?
-Herhalde,diye cavap verdi.Dolmusta bulunanlari tayzenin gidecegi hastaneye kaldirmislar.
Göz ucuyla yasli kadina baktim,Solgun dudaklariyla birseyler mirildaniyordu ve sanki onlar icin dua ediyordu.
Söför koltuguna yavasca otururken:
-Kismet iste,diye tekrarlayip duruyordu.Sen kalk koskoca bir kamyonla carpis.Hem de Türkiye'nin öbür ucundan gelen Hakkari plakali bir kamyonla.........
Ekleme Tarihi: 01.09.2004 - 12:18
Bu mesajı bildir   Almanyadan üyenin diğer mesajları Almanyadan`in Profili Almanyadan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ayse50 su an offline ayse50  

28 Mesaj -

En Son On: 03.11.2005 - 20:12
Cinsiyeti: Bayan 
HOLLANDA'DAKI GURBETCIDEN SANA SELAM OLSUN.....
SELAMUN ALEYKUM

Boyle gerceklerle cok karsilasiyoruz. Aslinda hepside yuce Yaradanimizdan bizlere kucuk ibretler. Ama cogumuz ne aciki bunlara tesaduf deyip geciyorlar. Ama dinimizde tesadufe yer YOKTUR. O yasli ninemiz gibi bizde sabir ve tebessumle karsilasak bazi olaylari..... ama neyazikki hepimiz oyle deyiliz. Senden ve senin gibilerden ALLAH razi olsun. belki ben senin yerinde olsam sabredemeyip karsilik verirdim o gurup genclere.

Allah (c.c.) hic birimizi sabirla sinamasin.

ALLAH'A emanet ol

Esslm
Ekleme Tarihi: 07.09.2004 - 14:49
Bu mesajı bildir   ayse50 üyenin diğer mesajları ayse50`in Profili ayse50 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 890 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53566 saniyede açıldı