generique stromectol generique plaquenil lopinavir ritonavir ivermektin generique colchicine super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKELİBALO----

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    MAKELİBALO----

182 Mesaj -

En Son On: 20.10.2006 - 21:19
Cinsiyeti: ----- 
siiiri liseden bir arkadasım liseli arkadaslarca paylaştıgımız bir gruba atmış zannedersem kendısı yazmıs bende onun bir arkadası olmam sebebıyle hıssetıgı bu duygularda
benım de bı yerım oldugunu dusunup uzuldum esasen arkadasında dedıgı gıbı bı cok kez kendımız olamıyoz yada olmuyoz sebebı bazen cahıllıgımız bazen bencıllıgımız oluyo bazen hıc alakasız bı sey ama her ne olursa olsun farkında olarak yada olmadan arkadaslarımızı ve sevdıklerımızı kırabılıyoruz hem de hatamızı gorememecesıne ozurden kacarak hayatın manasını anlamadan dolasıp duruyoruz su dunyada kımı zaman bız anlayamıyoruz baskalarını kımı zaman da onlar bızı anlayamıyor ve hayat celıskıler ıcınde pısmanlıklarla dolu olarak gecıp gıdıyo
bır gun yaslandıgımda arkada bır suru kırılmıs yurek ve pısmanlıklar gormeyı hıc ıstemıyorum dogrusu ve bunu her hatırladıgımda kendımı duzeltmek ıcın daha gec kaldıgımı anlıyorum bılıyorum kı yanlıs ve dogru bellı ama nedense dogrnun ve hakkkın sevgısı ıcıme oturmamıs ve yanlısın ve batılın nefretı olusmamıs ıcımde bu nedenledır kı yanlıs bıldıgım yolda dogruyu bıldıgım halde vıcdanım sızlasa da garıp bır ınatla gıdıyorum nereye kadar gıderım sonum ne olur bılemem bılmekte ıstemıyorum esaasen cunku ıyı olmayacagı kesın ama bıldıgım bı sey var kı hayat gercekten hızlı akıyo ve gereksız seylere ayıracak vakıt yok dolu dolu yasamak gerek pısmanlıkları en az olan bı hayat bu da bıze baglı ertelemek aslında nefsın bı hılesı tuzagı ve altasması ve nedense hep kanıyorum ertelıyorum demek kı gusel bı tuzak hanı demıstım ya seytanla kumar onamayın kaybedersınız ...
eger benle aynı guyguları az da olsa paylasan varsa derım kı hıc ertelemeyın guzellıklerı yasımız kac olursa olsun gecte olsa yanlısdan donmek guseldır zararın neresınden donsek kardır sımdılerde aglamayı unuttum ben esasen uzun yıllardır aglamıyorum bazen oturup hıckıra hıckıra aglamak gelıyo patlamak ıstıyorum acılmak ve rahatlamak ama dedım ya unutmusum aglamayı ne kotu sey bı bılsenız aglayamamak
bazen derım kı ıcımden soyle guclu kuvvetlı ama sevdıgım bırı belkı babam yada abım veya kardesım kım olursa ıste tutsun benı yakamdan bı gusel sarssın nereye bu gıdıs desın ben de tersleyım ve bagırıp cagırayım sona o da kızsın ve benı tutup bı guzel dovsun kırmasada bı yenımı bı omur boyu hıssedeyım yedıgım dayagın acısını ve aglayayım doya doya ama ne dovenım var sımdı ne de kolumdan tutup cekenım nıye mı 9 yıldır yurtlarda kalıyorum yanı aılden ugrasanım yok hem artık unıversıtelı olmusum yanı buyumus gorunuyorum kımseler karısmıyo bana ne ıstersem yapabılıyom maddı sıkınmtım
da yok esasen her ımkanda hazır bı nevı ama ben kendımle sorun olmusum ne garıp demı kusura bakmayın daldan dala atlayım sacmalıyorum ama ıcım rahatlıyo Allah"tan bı cogunuz avrupadasınız ve hıcbırınızle yuzlesme ıhtımalım yok benı sevındıren de bu zaten
.............................
hepınız kendınıze ıyı bakın
selametle
bence siir gusel olmuş
MAKELİBALO----FAİK
Nesine göre ki kıymetin değeri
Yüreğim çömelir eğilir boynum
Değeri biçilir,kenara atılır
Kıymetin de çıkarı varsa
Çıkarın eli de dilenir
Her çatışma, ön saftaydı
O bendim her nazarda pay kapandım

Zarlarım, düşeşte eşti madem
Bu matem, nedendi her dem
Bu deprem çökertti onca yonca
Bunca yıkıcı darbe harbi motive etti
Gözümün önüne serdi
Deldi, ferdi çıkarın önemi sardı
Vardı her temelde
Tek emel yalancı, dostu aldı mezbele ardına
Herkes maske takmış,suratı sarkmış,yüzünü asmış
Kaç ta kurtul,falımın kahramanı şeytan,
Bulamadığım içindeki tüm rhymlar isyanda...

Ne değerin değeri kalmamış
Her yarışta çıkarın adımı önde
Adımı koyarım adımı saklarım derinde
Adımız hangi kelime
Adımız hangi cehennemde yanıyor
Yanımız hep mi boştu
KAnımız kardeşte oldu neyse...

Yanıma aldım kendimi
Ve yürüdüm ince çizgiziyle
Yolumun ortalıkta görünen herkesin adı yabancı
Herkes kendi maskesiyle dolaşır oldu yanıbaşımda
Tanımaz oldum yüzleri ve keşkelerle avunur oldum
Düşlerimde gördüğüm,yüzüm benim mi düşünür oldum
Onca maske gözümün içine bakıyor sorgularcasına
Burası hep yabancı,hep yalancı doldu
Çıkmak istiyorum artık dışarı
Bırakın gideyim kendimi alıp.

Yaradan beni dünya arenasına soktuğunda tektim
Her nefesi soluduğumda hep yektim
Bu ücralarda ben benimi kaybettim
Düşman kelimesinin anlamını
Arkadaş sıfatını taşıyanlardan öğrendim
İnsan, insanın hocası durumunda eli maşalı...

Her gün başka derslerde karşımda bambaşka bir hoca
Ve her sınavda farklı not olmanın
Psikolojisine adım attığımda sanırım ilkokuldaydım
Yani çocuktum, yola çıkmış yeni yolcuydum
Ben bu yolda çok mola verdim,
Muhabbete daldım yolumu uzattım
Çok sima tanıdım, ima aldım
Yüzleri aklıma kazıdım
Adı anıldığında işte dostum dedim
Adım anıldığında tanımam dedi
Taktı maskesini, yüzünü çevirdi ve sildi,
Kalıcı tüm izleri,
Geri giteremedi zaman
Eskide kalan defterimi
Her sayfada düştü maskesi

Şimdilerde gözümün içine bakan herkes çıkar peşinde
Takma ifadeler ardına gizlenmiş tüm fesatlar, hesaplar
Egoist sevgilerinde saklı riyalarının sayılarını
Maskelerden gizlenmiş tüm yüz hatlarını
2002 yılını
Bir zamanlar selam dolu bu adam unutmadı.......

Faik ilik göz kırpma

Bu mesaj 1 kez ve en son gulsence tarafından 18.07.2003 - 15:51 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.07.2003 - 15:42
Bu mesajı bildir   gulsence üyenin diğer mesajları gulsence`in Profili gulsence Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
feyza27 su an offline feyza27  
cevap

350 Mesaj -

En Son On: 05.05.2009 - 10:13
Cinsiyeti: Bayan 
Ne güzel insanın bu duyguları açık yüreklilikle dile getirebilmesi... Bu erdemdir ,bu fazilettir inanıyorum ki ilerde samimi içten ,bağlı bir örnek şahsiyet olacaksın.Yeter ki iste...
hmmm bir de şiirin adı Maskelibalo mu acaba

Bu mesaj 1 kez ve en son FeYZa27 tarafından 18.07.2003 - 16:06 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.07.2003 - 16:03
Bu mesajı bildir   feyza27 üyenin diğer mesajları feyza27`in Profili feyza27 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
gulsence su an offline gulsence  
Themenicon    slm

182 Mesaj -

En Son On: 20.10.2006 - 21:19
Cinsiyeti: ----- 
umarim dediginiz gibi biri olabiirim bu arada evet isim maskeli balo olcakşaşkın

Bu mesaj 1 kez ve en son gulsence tarafından 19.07.2003 - 00:33 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.07.2003 - 00:32
Bu mesajı bildir   gulsence üyenin diğer mesajları gulsence`in Profili gulsence Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sebnem su an offline sebnem  
Themenicon    Esselamün Aleyküm

67 Mesaj -

En Son On: 22.04.2005 - 18:31
Cinsiyeti: Bayan 
Allah Razi olsun
Ekleme Tarihi: 19.07.2003 - 17:53
Bu mesajı bildir   sebnem üyenin diğer mesajları sebnem`in Profili sebnem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 631 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53625 saniyede açıldı