D e u t s c h   English 

   

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30092 *** Toplam Mesaj: 148173
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » TELEVIZYON   Cevap ekle

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
Gast Caferbinabdullah  
TELEVIZYON Alıntı yaparak cevapla

Misafir

Kayıt Tarihi: 18.03.2019
En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
TELEVİZYON
Televizyon, iki yüzlü bir silahtır. Hem hayır ve iyilik için, hem de şer ve kötülük için kullanılabilir.

Televizyon yozlaştırmak, saptırmak, cinsel konuları müstehcen şekilde yaymak, çılgınca eğlenmek, mevcut kuşakları ve İslâm prensiplerinin dışına çıkarmak için kullanılırsa bu âlet günah olur.

Bugün Türkiye'de televizyon tamamen nesli yok etme unsuru olan zina, içki, kumar ve seks konuları

sergilemektedir. Durum bu olunca televizyon edinmek, onu seyretmek büyük haramlardan sayılır, büyük günahlardan kabul edilir, Hemen her asırda ilim adamları, imamlar şu hususta icma yapmışlardır, İslâm dininin aslı şu beş şeyi korumaktır:

I- Dini korumak, 2- Aklı korumak, 3- Nesli korumak, 4- Canı korumak (beden ve ruh sağlığını korumak. 5- Malı korumaktır.

Televizyona gelince; zinayı, içkiyi, haramları yaymak için dizi filimler, baleler, konserler ve benzeri gösterilerle iffeti, şerefi yıkmakla, namus mefhumunu sıfıra düşürmektir. Zina ve benzeri ahlaksızlığa yardım etmektir. O halde onu seyretmek de haramdır, dinlemek de haramdır.

Yabancı Kadına Bakmanın Haram Kılındığı Hakkında Vârid Olan Âyet:

(Resulüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır.(Nur Suresi 30)

Bir de hiç bilmediğin bir şeyin ardına düşme! Çünkü kulak, göz, gönül, bunların her biri yaptıklarından sorumludurlar.(İsra Suresi 36)

Bugün televizyon, yedi kanalizasyondan pislik akıtmaktadır. Yapılan bir istatistikte Avrupa'daki Seks ve benzeri programlardan dolayı babanın kızına zina etme oranı %20'dir. Yani beş babadan biri kızına tecavüz ediyor. Bu olaylar ülkemizde de olmaya başladı. Buna acı da olsa bir iki örnek vermek istiyoruz:

Baba, işten eve gelince beş yaşındaki oğlunu ve altı yaşındaki kızını çıplak ve sarmaş dolaş görünce perişan oluyor. "Siz ne yapıyorsunuz?" deyince çocuklardan "Televizyonda böyle yapıyorlardı baba" cevabını alınca televizyonu sokağa fırlatıyor. Bizlerde başımıza böyle korkunç bir olay geldikten sonra mı televizyonu atacağız? O zaman iş işten geçmiş olabilir. Bugün bilhassa kadınlar, yalan rüzgarlarını, arkası yarın seyretmeye ayırdığı zamanın yarısını İslâm'ı öğrenmeye ayırsa bu nesil böyle olmaz. Anneler,babalar çocuklarından şikayetçiler: "Bize saygı göstermiyor, içki içiyor, kumar oynuyor, avrupalı kâfirlere benziyor diye.Fatih Sultan Mehmed'in annesi abdestsiz süt emzirmezdi, öyle anadan öyle evlat. Bugünün anneleri televizyonun başında içki âlemlerini, zina, fuhuş âlemlerini, papazı, kiliseyi seyrederek süt emziriyorlar.Böyle

anneden de böyle evlatlar...

Acaba Allah (c.c.) hazretlerinin razı olmadığı televizyondaki bu vb. programların seyredildiği evin bereketi olur mu? Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) bir hadis-i şeriflerinde:

"Kişi sevdiği ile beraberdir" buyurmaktadır. Ahmed İbn-i Hanbel, Buhari, Müslim

Bugün ülkemizdeki insanlar peygamberimizi ve sahabeyi kiramı mı seviyorlar yoksa televizyondaki ahlâksız insanları mı? Rusya'nın çökmesinin sebeplerinden biri de fuhuş ve zinadır. Avrupa'da manevi olarak yıkılmıştır. Manevi olarak yıkılan milletlerin devletleri de yıkılmaya mahkûmdur. Aile fertleri, anne ve babanın çocuklarını bu ahlâksızlıklara karşı korumak, güzel ahlâkı, saygıyı, sevgiyi aşılamak zorundadırlar.Sizler televizyonunuzun başında içki âlemlerini, zina, fuhuş âlemlerini seyrederken Azrail'in canınızı almasını ister misiniz?
Ekleme Tarihi: 04.05.2004 - 08:23
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

  Cevap ekle Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 136 Misafir mevcut. En son üyemiz: Skyer


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
yokum025 (34), vaha1970 (47), AKgezgin86 (33), günesim (41), serifucar19 (53), evþen (35), alkan373 (33), msabah (39), jackal_050 (33), mhkeee (49), Raziye Cakir (45), ZEKÝ ÇOC.. (21), TaLeBe_19 (32), CANAHMED (42), yariguzin (37), msk1985 (34), braveturks (33), Elmasht (37), _selami_16 (35), fatihkoyuncu (52), hasannecmi (41), Dirilis (35), calipso2 (48), ufuk_kilinc (34), cigtanesi (36), islamfaruk2002 (37), hilaliletisim (40), cetink (54), hbuluthan (40), BeDiRHaN_C (49), Yasemin Martin (38)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.95112 saniyede açıldı