imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil
     

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148180
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » HZ ÖMER   Cevap ekle

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
Gast ruvweyda  
HZ ÖMER Alıntı yaparak cevapla

Misafir

Kayıt Tarihi: 09.04.2020
En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
Hz. Ömer Faruk r.a.

Böyle Seslendi


Allah Tealaya hamd ve senadan sonra;

Ben size, baki, kendisinden başkası fani olan, itaat edildiği taktirde dostlarına menfaat, isyan olunduğu taktirde ise düşmanlarına mazarrat veren Allah'tan ittika etmenizi ( sakınmanızı, O'nu dikkate almanızı ) tavsiye ederim.

Bir dalaleti hidayet sayarak o yola sapıp helake uğrayanlarla, bir hakkı delalet sayarak onu terk edenlerin ellerinde bir mazeret yoktur.çünkü hüccet sabit olmuş, yol açıklanmış, mazeret ortadan kalkmış ve hiç kimsenin Allah Teala'ya karşı diyecek bir sözü kalmamaıştır.

Çobanın sürüsü üzerinde en çok gözeteceği şeyler, Allah'ın onlar üzerindeki hakkı olan dini vazifeleridir. Bizim borcumuz, Allah'ın emir ve nehyettiklerini sizlere tekrarlamak ve uzak-yakın bütün insanlar üzerinde ilahi emirleri icra ve ikame eylemektir.

Bilmeyenin öğrenip bilmesi ve ileri gidenlerin öğütlenmesi için hak söz söylenmesini isterim. Kim söylerse söylesin, yeter ki hak söz söylesin!

Biliyorum ki, bazı kimseler boş hülyalara dalarak, " namaz kılanlarla birlikte namaz kılıyor, gaza edenlerle birlikte gaza ediyoruz" diyorlar.

Biliniz ki iman hülya ile değildir. İman, hakikattir. Sıdk ve samimiyetler kaimdir. Kim Allah rızası için farzları yerine getirir ve niyetini sağlamlaştırır ve ıslah eder, işte o, içinizden kurtulan ve murada erendir. Ve kim ibadet ve itaatini artırırsa, Allah da onun mükafatını artırır.

Gerçek mücahid, nefsinin arzularına karşı gelebilen ve haramlardan korunandır. Bilin ki , din, ciddiyet ve samimiyettir.

Bazı kimseler vardır ki, gösteriş için gaza ederler. Bazı kimseler de vardır ki yalnız ecir ve mükafat gözeterek gaza ederler. Allah sizden aza razı oldu ve bu aza karşılık çok sevap verdi.

Vazife, vazife... Vazifelerinizi eda edin ki cenneti bulasınız.

Sünnet, Sünnet... Sakın Sünnet'i terk etmeyin ki, bid'attan sıyrılasınız.

(Sünnet'i) öğrenin, geri kalmayın! Geri kalan yolu şaşırır. İşlerin kötüleri Sünnet'e muhalif olanlardır. Sünnet üzere ortalama gitmek, sapıklıkta genişlik bulmaktan hayırlıdır.

Size yapılan nasihatleri dinleyin, anlayın! En büyük felaketzede, dini yağma edilendir. Ve en bahtiyar kimse, başkasının halinden öğüt alandır.

( sizden olan ) emir ve yetki sahiplerine itaat edin! İttifaktan ayrılmayın! İtaat ve ittifak izzet, ayrılık ve masiyet ise zillet doğurur.

Sizin için ve kendim için Yüce Allah'tan mağfiret diler. Sözlerimi burada bitiririm.
Ekleme Tarihi: 18.03.2004 - 17:26
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

  Cevap ekle Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 60 Misafir mevcut. En son üyemiz: merve02


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
dursun68 (44), attar (44), ferse (40), Hatice_88 (32), Muhammed53 (29), mkarabatak (43), artizgeldi (41), Nikimnick (42), murat-ergün (48), SALÝH (63), Yozgatli_kartal (39), saitaykul (35), raziysan_gel (34), 11fuat (45), muhammedyahya (34), selinay19 (35), NuranDK (32), bjkmetin (51), MissHatice_88 (32), akomut (41), yaz_yagmuru (46), muratbaldir (34), hamzakilic (49), remzi þen (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.86815 saniyede açıldı