seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana
     

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148180
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » AYETULLAH IMAM HUMEYNI RA

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
AYETULLAH IMAM HUMEYNI RA

944 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 13.03.2005
En Son On: 07.06.2007 - 21:48
Cinsiyeti: Erkek 
Lübnanlı çağdaş yazar ve düşünür Dr. Hasan Elzeyn rahmetli İmam Humeyni hakkında şöyle diyor: "İmam Humeyni, tarih sürecinde büyük bir hareketin temsilcisidir. O'nun adı, İslami hareketle birlikte her zaman anılacak ve ebedi kalacaktır. İmam Humeyni'nin adını ve liderliğini yaptığı hareketini şu anda İslam dünyasında yaşanan gelişmelerden ayrı tutamayız. İmam'ın düşüncesi ve yolu her zaman var olacak ve ebedileşmiş bulunmaktadır."İnsanlar 20. Yüzyılın engebeli günlerini geride bırakarak 3. Milenyuma girerken sonunda gerçek saadet, özgürlük ve barışa kavuşacağını düşünüyordu. Oysa bir avuç sultacı, despot ve bencil insan bu fırsatı gasp etmiş bulunuyor. İşte burada anılardan silinmeyen rahmetli İmam Humeyni'nin güçlü ve manevi dolu haykırışını hatırlıyoruz ki diyordu: "İnsanların tek kurtuluş yolu, Hz. İbraihm, Hz. Musa, Hz. İsa sa. ve Hz. Muhammed sav.e yönelmektir."
İmam Humeyni re.in düşünceleri uyarınca insanlık tarihinin en büyük cinayetlerinin kökünü makam ve güç egosunda aramak gerekir. Bu özellik insanların ruhuna kök saldığından insanlık camiası her zaman hikmet ve ilmin yanı sıra vücutları Tevhit azameti ve halk aşkı ile yanıp tutuşan liderlere ihtiyaç duymaktadır. İmam Humeyni işte bu üstün vasıf ve özellikleri 20. Yüzyılın en büyük inkılabını gerçekleştirdi ve insanlar arasında hak arama ve insani ahlakı en iyi şekilde ihya etti.

Iraktan sınır dışı edildikten sonra Parisin yakınında bulunan Nofel Lo Şato'ya yerleşen İmam Humeyni ile ilgili olarak bakınız Fransız bir genç ne diyor: "O günü babam eve geldiğinde öfkeli bir vaziyette çeketini çıkardı ve koltuğa yaslanarak şöyle dedi: Bu yıl şansım hiç de iyi gitmedi. Bir yandan firmanın iflası ve öte yandan kasabanın kalabalık hali."
Annem "merak etmeyin, (İmam ) Humeyni'nin bir kaç güne kadar İrana döneceği söyleniyor, o zaman buralar sakinleşir" dedi.

Fransız genç açıklamasını şöyle sürdürmektedir: "Büyük bir merak içinde komşumuzs olan İran'ın dini liderini görmeye karar verdim. Gazetecilerle birlikte bahçe kapısının açılmasını bekledim. Yaşlı bir din adamı, ağır başlı ve sakin halde oturmuş ve konuşuyordu. Heybeti, kendini Allah yoluna adamış büyük insanları andırıyordu. Bir saatlik sürenin nasıl geçtiğini anlayamadım. Büyük bir hayret içinde eve döndüm ve babama, Hz. Mesih gibi birini görmek istermisin diye sordum ve eğer sen de (İmam) Humeyniyi görecek olsan benim taşıdığım duygunun aynısını taşırsın dedim."
Fransız genç Lui şöyle devam ediyor İmam'la ilgili anılarına: " Babam alaylı bir gülümsemeyle, ne fark eder o da diğer papazlar gibidir dedi.. Fakat sonunda babamı ikna ettim ve ertesi gün birlikte Ayetullah Humeyni'yi ziyarete gittik. Onun, zaman konusundaki titizliği ilginçti ve dikkatlerimizden kaçmamıştı. Tam zamanında geldi. Her kes ona saygı göstermek için ayağa kalktı ve o da konuşmaya başladı. Biraz sonra babamın yüzüne baktım, canı gönülden dinliyordu. Gözleri parlıyordu babamın ve artık öfkeli değildi. Bir kaç gün sonra Hz. İsa sa.in doğum günüydü. Hepimiz bir arada oturmuştuk. Aniden kapı çalındı. Babam kapıya doğru gitti ve ben de peşinden gittim. Kapıda elinde bir demet çiçek ile bir kutu tatlı taşıyan biri duruyordu. Selam verdikten sonra çiçek ve tatlıyı babama uzattı ve " Bunlar, Ayetullah Humeyni'den küçük bir hediye. Hz. İsa sa.in doğum yıl dönümü münasebetinden dolayı tebriklerini iletmek istediler ve kasabada bulunuşundan dolayı sizleri rahatsız edebileceğini düşündüğü için sizlerden özür dilemek istediler" dedi.

Babam hiç konuşmadan odasına çekildi. Sanki içinde bir şey kırılmış gibiydi, gözleri yaşla doldu. Babam bu denli şefkat ve sevgiye şaşırmıştı.

İmam Humeyni'nin seçkin bir arif ve alim olarak düşüncelerini incelemek, bu yüce insanın düşünce temellerini tanımaksızın mümkün olamaz. Yaşamını dini ve fıkhi ilimlerin teorik incelemelerine adayan İmam, aydın ve ilahi bir bakış açısıyla dindarlık alanında yeni bir çığır başlattı ve İslamiyetin bütün sosyal ve siyasi kapasite ve kabiliyetlerini sergiledi. İmam Humeyni siyaset meydanlarına girmenin dinden uzaklaşma ve bizzat siyaset hile ve yalandan ibaretmişcesine algılanırken İslam dininin siyasetle kopmaz bağları olduğunu açıkladı.

Rahmetli İmam Humeyni mücadeleye ilk başladığı dönemlerde bir siyaset adamı kendilerini ziyaret ederek şöyle demişti: Ey İmam, siyaset demek yalan demek, hile ve riyakarlık demektir, siz bunu bize bırakın. O adama İmam ra.in cevabı ise şöyle olmuştu: "Biz ta baştan beri sizin söylediğiniz türden bir siyasete girmedik. Bizim siyasetimiz, peygamberlerin ve özellikle İslam Peygamberi Hz. Muhammed sav.in yoludur."
İmam Humeyni'nin bireysel ve sosyal yaşamını incelediğimizde şu gerçeği görmekteyiz ki İmam, peygamberlerin yolunu izlemekle yetinmeyip, davranış, cesaret, tedbir, sevgi ve sade yaşamak bakımından da büyük evliyaları örnek almıştır. Kuşkusuz ancak ilahi irade ve yüce rabbimizin mutlak gücüne dayanmış bir insan, yarım asırlık sürekli ve yorgunluk bilmeyen bir mücadele sürdürebilir. İmam, insanların kurtuluşunun gerçek öncüsüydü ve süper güçlerin karizmasını çizmek her şeyden önce inançlarda büyük bir evrim gerçekleştirdi. İmam milletlerde özgüven duygusu, direniş ve cesaret hissi yarattı, kendilerini ecnebilere karşı hor gören gençlere güç verdi ve kadınların sosyal yaşamda aktif davranmalarını sağladı. İmam uyanış ıslahatçısı siyaseti bilen bir alim, yeni düşüncelere sahip bir bilgin ve cesur bir arifin en somut örneğiydi. Rahmetli İmam Humeyni iktidar tedbirlerini hem de kalplerin yolunu çok iyi belin bir insandı.

Hz. Ali sa.in şöyle buyruduğu rivayet edilmektedir: İnsanlarda üç şey değişebilir. 1- Padişahlara yakın olmak 2- başkanlık ve 3- yoksulluktan sonra muhtaç olmamak. Bu durumlar karşısında değişmeyen insanlar sağlam akıl ve seçkin ahlaka sahip insanlardır.

Ve işte rahmetli İmam Humeyni bu vasfa uygun kimseydi.
Rabbimin rahmeti O büyük insanın ve tüm inananların üzerine olsun selam ve dua ile vesselamYUNUS GİBİ İLDEN İLE
DOLAŞIP DAVETE GELDİK.........
Ekleme Tarihi: 03.04.2005 - 17:34
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ramiten su an offline Ramiten  

49 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 28.08.2003
En Son On: 22.10.2010 - 19:18
Cinsiyeti: ----- 
Çağın en büyük yol kesici eşkıyalarından birisi. Koyu bir Rafızi'dir. Eshab-ı kiram "aleyhimürrıdvan" düşmanıdır hali ile. Bir gün radyoda konuşma yaparken birisi için "zulmü Ömer'in zulmünü bile geçmiştir" dediği kayd altındadır.

İhtilal ile başa geçtiklerinde Ehl-i sünnete olan kinlerinden medreseleri yerle bir etmişler, sünni müslümanları şehid etmişlerdir. Böyle bir ahunda "Afetullah" dense tam isabet olur.

Ne yazık ki, Türkiye'de dinini, i'tikadını bilmeyen cahil-cühela buna "imam, büyük devrimci" falan der. Bilmezler ki hadis-i şeriflerde Rafıziler ve Eshab-ı kiram düşmanları ( Şi'iler ) "yeryüzünün en kötü, en alçak" kimseleri olarak adlandırılmışlardır.

Artık kendine müslüman diyen bir kimsenin bu kadar alçak birisine muhabbet beslemesi neye işarettir?!
Ekleme Tarihi: 05.04.2005 - 11:09
Bu mesajı bildir   Ramiten üyenin diğer mesajları Ramiten`in Profili Ramiten Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
esselamunaleyküm

944 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 13.03.2005
En Son On: 07.06.2007 - 21:48
Cinsiyeti: Erkek 
merhaba kardeşim:
Ayetullah imam Humeyni ra hakkındaki düşüncelerinden dolayı inan ne diyeceğimi bilmiyorum fakat:
islam düşmanlarının ınkılabından dolayı bir türlü hazmedemediği imamı bu şekilde karalamaya çalışmışlardı.... ve bundanda çok başarılı olmuşlardır.... islamı bugün en güzel şekilde yaşayan büyük şeytan merikaya boyun eğmeyen şeriat kurallarını yasa olarak uygulayan tek bir ülke var oda irandır.... bugün iran islamı yaşıyorsa ve iftiharımız olduysa buda Ayetullah İmam Humeyninin vesile olduğu islami inkılap sayesinde olmuştur.... imam kesinlikle sünnilere karışmamıştır fakat iran halkı arasına nifak tohumu ekenlere devrimi karalamaya çalışanlara büyük şeytan amerika ya uşaklık edenleri kesinlikle afetmemiş onları vinçlerde sallandırmıştır ihanettin cezasıda ölümdür...... ben şahsen şiaya mensub bir insan değilim.... ırakta çıkarları için büyük şeytan amerikaya uyum sağladıkları içinde özellikle sistaniden nefret eden biriyim.... ama ricam sizde İRAN İSLAM CUMHURİYETTİNDEKİ DEVRİMİ İYİCENE ARAŞTIRIN....
İSLAM ALİMİ DİYE BİLDİĞİMİZ BEL'AMLARIN SÖZLERİNE KANMAYIN İNANIN DOĞRU KONUŞMUYORLAR .... selam ve dua ile

wesselamYUNUS GİBİ İLDEN İLE
DOLAŞIP DAVETE GELDİK.........
Ekleme Tarihi: 06.04.2005 - 13:46
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast aczimendi  
İnsaf dinin yarısıdır.

Misafir

Kayıt Tarihi: 23.02.2020
En Son On: 07.06.2007 - 21:48
Cinsiyeti: ----- 
Bilindiği gibi,ehl-i kıble ve fırka-ı dalle (bozuk fırkalar) temel iman meselelerinde sapmadıktan sonra tekfir edilemezler.Yapmış olduğu katıksız halk devrimiyle bütün küfür dünyasının şaşkın ördeğe çeviren ve gözlerinin fal taşı gibi açılmasına sebep olan İmam Humeyni -benim de kanaatime göre- tekfir edilemeyecek ehl-i kıblenin en başına yazılması gereken bir isimdir.Böyle bir imama --yol kesici eşkiyâ- deme rahatlığını düyabilenler,acaba kendi evliyâlıkları (!!!)ile küfür dünyasını ne kadara rahatsız edebilmişlerdir.
Olaya bir de bu açıdan bakmak lâzımdır.

Ekleme Tarihi: 06.04.2005 - 16:37
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pervane su an offline Pervane  
Themenicon    Esselamualeykum ve Rahmetullah.

22 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 02.05.2005
En Son On: 19.12.2005 - 23:07
Cinsiyeti: Erkek 
Değerli kardeşim bu yazımın yazmış olduğun konu ile alakası yok.Sadece sana birkaç şey söylemek istedim.Benim dikkatimi çeken mesajlarının altındaki yazı.Tabi yazı sana ait değil ama o yazının makul bir yazı olmadığı kanaatindeyim.Yazıda derviş kesiminin yani tarikat ehlinin,Allah aşkınyla yüreğine gelenleri dillerine döken ilahi söyleyen mümin kardeşlerimizi üzer diye düşünüyorum.Ayrıca bu güne kadar sokakta def çalıp gezen insanları cezbetmeye çalışan bir dervişe kimsenin rastladığını görmedim.Derviş; Yaşayışını Allahın hoşlanacağı, yani edeb içinde hareket eden Kalender kimselerdir Lugatta bile böyle geçiyor.Yazım uzadı hakkını helâl et .Müslümanların böyle güzel sitelere ihtiyaçları var ,müslümanları böyle yerlere davet etmek lazım.İstemeyerekte olsa yapacağımız yanlışlarla onları bu güzel siteden değil İslâmdan uzaklaştırırız.Daha binlerce Yunus gibi dervişler var....SÖVENE DİLSİZ GEREK...DÖVENE ELSİZ GEREK....DERVİŞ GÖNÜLSÜZ GEREK....
ALLAH'IN RAHMETİ,SELAMETİ,ÜZERİNE OLSUN DUALARIMLA KARDEŞİMCevr-u Cefa Çekme ile, Şemsi SENİ terkeylemez.


Bu mesaj 1 kez ve en son Pervane tarafından 15.05.2005 - 02:00 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.05.2005 - 01:51
Bu mesajı bildir   Pervane üyenin diğer mesajları Pervane`in Profili Pervane Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
emir_malik su an offline emir_malik  
istikbalde en kuvvetli seda islamın sedası olacaktır

2 Mesaj

Kayıt Tarihi: 25.05.2005
En Son On: 31.05.2005 - 11:24
Cinsiyeti: Erkek 
sevgili müslüman kardeşler inşallah ümmetin tekrar dünya arenasında kuvvetli olacağına inanarak çalışmalara devam etmeliyiz yeniden inşallah diri şuurlu müslümanlar oluruz. bunun için müslümanlara merhametli, kafirlere karşı ise sert olmamız lazım ve birlik lazım. Allah zalimler topluluğunu doğru yola iletmez çok çalışmak lazım kardeşlerim.beni sorarsan ötelerdeyim
Ekleme Tarihi: 31.05.2005 - 10:37
Bu mesajı bildir   emir_malik üyenin diğer mesajları emir_malik`in Profili zum Anfang der Seite
manager24 su an offline manager24  
RE:

41 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 13.08.2004
En Son On: 28.04.2007 - 15:10
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijinali Ramiten

Çağın en büyük yol kesici eşkıyalarından birisi. Koyu bir Rafızi'dir. Eshab-ı kiram "aleyhimürrıdvan" düşmanıdır hali ile. Bir gün radyoda konuşma yaparken birisi için "zulmü Ömer'in zulmünü bile geçmiştir" dediği kayd altındadır.

İhtilal ile başa geçtiklerinde Ehl-i sünnete olan kinlerinden medreseleri yerle bir etmişler, sünni müslümanları şehid etmişlerdir. Böyle bir ahunda "Afetullah" dense tam isabet olur.

Ne yazık ki, Türkiye'de dinini, i'tikadını bilmeyen cahil-cühela buna "imam, büyük devrimci" falan der. Bilmezler ki hadis-i şeriflerde Rafıziler ve Eshab-ı kiram düşmanları ( Şi'iler ) "yeryüzünün en kötü, en alçak" kimseleri olarak adlandırılmışlardır.

Artık kendine müslüman diyen bir kimsenin bu kadar alçak birisine muhabbet beslemesi neye işarettir?!
AYNEN KATILIYORUM BU NE ? ŞİA'nın reklamını yapılıyor tek tepki senden şahsım adına teşekküe ediyorum.

arkadaşlar humeyninin kitaplarında Hz.ÖMER r.a ve Hz. EBUBEKİR r.a dil uzattığını biliyormusunuz ?????????????????

yazık yazık yazık başka bir şey demiyorum....
savunan adam sevdiğim adamdır..
Ekleme Tarihi: 12.06.2005 - 11:42
Bu mesajı bildir   manager24 üyenin diğer mesajları manager24`in Profili manager24 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_farandag_ su an offline _farandag_  

65 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 14.09.2010
En Son On: 03.05.2012 - 13:40
Cinsiyeti: ----- 
..........GÖZLERİ OLUP GÖRMEYENLER GÖRDÜKLERİNİ ANLAYIP IDRAK EDEMEYENLER,GECMISTEKI BUTUN PEYGANBERLERE VE ALLAH YOLUNDA MESAI HARCAYANA KARSI DURDULAR,IFTIRA YALAN VE ZULM YAPTILAR...

tarıhın her donemınde hak ıle batıl arasında rekabet olmus olacaktır,yapılan ıslerı hayr mı ser mı konusu kısılerın bakısına gore degısır,bu gun ıran kım begenmez ıse begenmesın ıslamı kuralların en cok ve guzel ıslendıgı yerdır,belkı eksık ve yanlısları vardır amaıyıce bozulmus abd ve emperyalıst devletlere hayranlık duyan bır halkı tekrar kendıne getırecek buyuk bır ıs yapmıstır,kurunun yanında yasında etkılendıgı olmustur olacaktırda herkes sonunda Rabbıne doner ve ne yolda ıse o halde uyanır..oyuzden de bazı abartmalar ve karalamalar bu gun bızım ırana benzeme basladıgımız korkuları cok yersız ve sacma gelıyor...ıstermıydın dersenız şer i hukumler kuran anda belırtılmıs eger o yonde bır yonetım seklı sunulacak olsa elbette bunada evet derım...ama bu humeynı meselesı bır seyı gostermıstır kı,ıslam yureklerden sılmek ıcın sınsıce calısan dınsızler ve yahudılerın yıllarca verdıgı cabaların bır anda gıtmesı cok zorlarına gıtmıs olmalaı...bu gun turkıyede kı gelısmelerıde buna yorup bu duzenı yıkmaya calısan ıc ve dıs ortaklı buyuk bır guc yokmu??hergun gun ısıgına cıkan sayısız suc ve vahsetı ıle...tabıkı bırılerı humeynı yı ve zıhnıyetını ıstemez karalar kufreder ıftıra atar..yanlısları varsa hataları varsa hak ıle bırlıkte zaten hesabını verıyordur..

mevlanaya,saıt nursıye ve dıger ıslam alımlerı hakkında bıle bırsuru hakaret kufur var..

herkes mutlaka ımtıhanı müddeetınce kalır ve gocer sonucuna bakmaklazım sen neyaptın?????????????????

selam ve dua ıle
Ekleme Tarihi: 20.10.2010 - 11:40
Bu mesajı bildir   _farandag_ üyenin diğer mesajları _farandag_`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları gizle
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 24 Misafir mevcut. En son üyemiz: Mirzabey61


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mudessir (39), oumaima (49), bsurek (36), esir_arslan (36), zeynek (45), candanselam (38), gurbet_kizi (33), beyhansnmz (48), albay_1 (45), kuscu_20 (43), oOBiRHaTOo (36), fatiha23 (52), mehmet84 (36), aker571 (37), yahay05 (34), sema25 (33), sahabe_yolu (37), davidtroy (38), bilgerav (50), htcerdek (40), Efe Salih (35), feysasel (41), kadiraydogdu44 (30), iso_yattara (14), muhtar77 (43), 55Timur (46), direnis (33), avicenna (50), serkanulus (42), chem44 (42), güner (49), mina23 (29), alyazmali (36), Munevverrr (35), Alperen82 (38)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.94100 saniyede açıldı