generique rhinocortivermectine generique luvox ivermectin generique colchicine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Hoş geldin ateşim, yangınım, külüm.

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hoş geldin ateşim, yangınım, külüm.
Moderator

4254 Mesaj -
Hoþ geldin ateþim, yangýným, külüm.
Ateþ oldun. Avucumda tutamadým seni. Ýçime düþtün. Kalbimin karasýna çaldým kor yüreðini. Ýbrahim[as] gibi gülden ateþlere düþürdün canýmý. Ey “kavurucu ateþim” akla beni, yak kirlerimi. Ey yangýným, sen baþkalarýna sakla serinliðini, küle çevir bedenimi, benliðimi.

Bir yangýn yeridir Ramazan. Yüreðinin taraçalarýna ötelerden kývýlcýmlar sýçratýr. Alnýna göklerin sýcaðýný düþürür. Secdelerce ýsýnýr yüreðin. Ilýk yaðmurlar üþüþür tenine. Rahmetle ýslanýrsýn. Merhamet denizinde yýkanýrsýn. Ezelde ruhuna dokunan kutlu sesin yankýsý yeniden eriþir kulaðýna.

Hoþ geldin yolum, yoldaþým, menzilim.
Yol oldun ruhuma. Dünyanýn telaþýndan çekip aldýn beni. Kalbimin serin vadisine taþýdýn nefsimi. Beni benimle yeniden tanýþtýrdýn. Yûnus[as] gibi denize attýn, geceye býraktýn, balýðýn karnýna soktun nefsimi. Kuralarýn hepsi bana çýktý. Nasýl da tanýdýn “efendisinden kaçmýþ köle”yi? Ey yoldaþým, kötülerden sakla beni. Yolda býrak nefsimi.

Bedenine konuktur Ramazan. Tenine yeniden ruh üfler gibi sessizce gelir, sessizce gider.
Derin bir nefes gibi dudaðýndan kalbine müjdeler yollar. Benliðin kabuðunu kýrar, bencilliðin göðsünde yaralar açar. Seni sana bitiþtirir. Maddenin labirentlerinde kaybolmuþ ruhunu kardeþ ruhlarla yeniden buluþturur, yeniden barýþtýrýr.

Hoþ geldin ay yüzlüm, hilâl kaþlým, sevgilim.
Can oldun tenime. Yeryüzünün cezbesinden kopardýn beni. Göklerin temâþasýna kaptýrdým gözlerimi. Yüzümü kutlu aynalarda seyrettim. Rüyâný görmek için Yûsuf[as] gibi kuyulardan topladým hücrelerimi. Ey göklüm, yanýna al beni. Yüz üstü býrak kibrimi, bencilliðimi.

Zamanýn kutsanýþýdýr Ramazan. Hilâlin dokunuþuyla zaman mekana galip gelir. Kutsallýk yörene gelir, yanýna varýr, eline doluþur. Sen onu arayýp bulmazsýn, o seni bulur ve kucaklar. Sanki kýble sana yönelir. Sanki seccaden alnýný öper. Sanki Kâbe sana yanaþýr. Sanki En Sevgili[asm] evine konuk olur. Nereye gidersen git, yanýnda kalýr Ramazan.

Hoþ geldin bahar kokulum, çiçek tenlim, deniz gözlüm.
Kabrimden kaldýrdýn beni. Adýmý kazýdýðým taþlarý kýrdýn. Sesimi yutan uçurumlarý uçuruma attýn. Beni bana kattýn yeniden. Sonsuzluðun müjdesini dokundurdun tenime. Bir Ýsâ[as] nefesi gibi dürttün kalbimi uykulardan. Ey gülüm, kokunu ver ruhuma. Uzaklara at cesedimi.

Bir uyanýþtýr Ramazan. Açlýðýn incelttiði bedeninde ruhuna daha çok yer kalýr. Benliðin kabýndan çýkarsýn, kutsiyetin Kâbe’sine varýrsýn. Bencilliðin kafesinden kurtulursun, meleklerin kanatlarýna tutunursun. Yetimlerin gözlerindeki eþsiz sevince mimar olursun. Yoksullarýn gönlünde taþ üstüne taþ koyarsýn. Ellerin kalbine diðer ilk kez. Mûsa[as] gibi göðsünde “yedi beyza” taþýrsýn. Aklanýrsýn, arýnýrsýn, kutsanýrsýn.

Hoþ geldin tatlý sözlüm, gül yüzlüm, sultaným.
Bak, nasýl da uslandým. Sözüne kandým. Bakýþýnla yýkandým. Hamdým, piþtim, yandým. Huzuruna vardým. Yaralarýmýn hepsini kanattým. Hasretlerimin hepsini avuttum. Teselline susadým. Yüzüne acýktým. Orucunu tuttum. Ýftarýna muntazýrým. Yâkub[as] gibi gömleðinin kokusuyla açtýn gözlerimi. Ey âl yanaklým, “hümeyrâm”, yüzünü deðdir yüzüme. Sözünün meltemine savur benliðimi.

Ne güzel terbiyedir oruç. Seni nefsinin karþýsýna koyar. Bedeninin kabuðuna derin çizikler atar. Teninde gül kokulu yaralar açar. Yüreðine fýsýldar: “Sen sana ait deðilsin!” Mideni boþalttýkça, kalbini doyurur. Ötelerden gelen kutlu bir kervan olur; seni kuyuda bulur, cennet karþýlýðý Sahibine satar.

Hoþ geldin bi’tanem, nur tanem, nar tanem.
Tut saçlarýmdan kor gözlerinle.
Ellerimi yu ellerinin ateþinde.
Yüreðimi rehin tut sevdânýn tenhasýnda.
Yanýmda kal, benimle kal, bana kal bütün bayramlarýn arefesinde.

Seni sana çaðýrýyor Ramazan-ý Þerif.

ALINTI.
Gönderen: 14.08.2010 - 13:42
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 840 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58162 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.