kaletra lopinavir ritonavir dexamethasone generique stromectol hydroxychloroquine detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » ~~~ RaMaZaN-I ŞERiF ~~~ » Hz,Ali’nin,Ramazan,duası

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hz,Ali’nin,Ramazan,duası
Moderator

4254 Mesaj -
Bismillahirrahmanirrahim,
Elhamdulillah,
Allah`ýn rahmeti,
Peygamberine ve O`nun ehl-i beytine olsun. ve Allah`ýn sonsuz selamý onlarýn üzerine olsun.

Ey Mabudum, Rabbim, Seyyidim ve Ey Mevla`m! Hangi þeyden dolayý Sana þikayette bulunayým ve hangisi için aðlayýp sýzlanayým ben?

Azabýn elem ve þiddetine mi? Yoksa belanýn devamý ve süresinin uzunluðuna mý?

Eðer bana ceza çektirmek için düþmanlarýnýn yanýnda yer verirsen, ve bela ehliyle beni bir araya toplarsan, beni dostlarýn ve velilerinden ayýrýrsan,

Ey Mabudum, Ey Seyyidim, Mevla`m ve Rabbim! Farzen, azabýna tahammül etsem bile, Senin ayrýlýðýna nasýl dayanabilirim?

Diyelim ki ateþinin hararetine dayandým, ama keremine nazar etmekten mahrum olmama nasýl sabredeyim?

Yahut affýný ümit ettiðim halde ateþe nasýl gireyim.

Ýzzetin hakkýna ey Seyyidim ve Mevla`m, sadakatle yemin ediyorum ki:

Eðer konuþmama izin verirsen, cehennem ehli arasýndaki ümitliler gibi sürekli dergahýna yönelip inlerim; medet dileyenler gibi feryat edip yardým dilerim Sen`den; ve bir þeyini kaybedenler gibi aðlayýp sýzlarým Sana; ve Seni çaðýrýp `

Neredesin Ey Müminlerin Velisi!` der dururum; ey ariflerin en yüce arzusu! Ey dileyenlerin imdadýna yetiþen!

Ey sadýk kalplerin dostu! Ve ey alemlerin ilahý!

Ey Mabudum! Münezzehsin Sen. Ve ben Sana hamdediyorum.

Olacak þey mi, Sana karþý gelmesi yüzünden cehennemde tutulan, ve günahýndan ötürü onun azabýný tadan, ve onun tabakalarý arasýnda, iþlediði suç ve cinayetten dolayý hapsedilen Müslüman bir kulun sesini duyasýn da affetmeyesin,

oysa o kul, rahmetine göz diken biri gibi inlemekte, ve tevhit ehlinin diliyle Seni çaðýrmakta, ve rububiyet makamýný vasýta ederek Sana el açmada.

Ey Mevla`m! O, Senin önceden yaptýðýn merhametini umduðu halde, nasýl azapta kalabilir? Ya da Senin fazl ve rahmetini ümit ettiði halde ateþ nasýl yakabilir?

Ya da Sen onun sesini iþittiðin ve yerini gördüðün halde ateþ nasýl yakabilir onu? Ya da, Sen onun zaaf ve göçsüzlüðünü bildiðin halde cehennemin alevleri onu nasýl kuþatabilir?

Ya da Sen onun sadakat ve doðruluðunu bildiðin halde, cehennemin tabakalarý arasýnda nasýl kývranýp kalýr? Ya da, o, Seni `Ey Rabbim` diye çaðýrýrken, cehennemin azap melekleri nasýl ona eziyet edebilir?

Ya da cehennemden kurtulmak için Senin fazl ve keremini dilediði halde onu nasýl býrakýrsýn?

Sen münezzehsin, hakkýnda bunlar düþünülemez; Senin fazlýnla ilgili tanýtýlan bunlar deðildir; Senin muvahhid insanlara yaptýðýn ihsan ve iyiliklere benzeyen þeyler de deðildir bunlar.

Ve ben þüphesiz biliyorum ki, eðer inkarcýlarýný azabý hükmetmeseydin ve düþmanlarýný ebedi azaba duçar etmeyi kararlaþtýrmasaydýn, ateþi tamamýyla soðuk ve selamet ederdin; ve onda hiç kimse yer almazdý.

Ama Sen, isimleri mukaddes olan! Cehennemi, insanlarýn ve cinlerin kafirleriyle doldurmaya, ve düþmanlarý orada ebedi olarak tutmaya yemin etmiþsin.

Ve sen, (ey) methi yüce olan! Evvelden beri söylemiþ ve sürekli olarak nimet verip kerem ve ihsanda bulunmuþsun: buyurmuþsun ki: `Mümin olan bir kimse, fasýk olan kimseyle bir olur mu? Hayýr, onlar ayný olmazlar.`

Mabudum, Seyyidim! takdir ettiðin kudret hakkýna, ve hükmedip kesinlik kazandýrdýðýn kaza ve kaderine ki, kime takdir etsen galip gelirsin, bu gecede ve bu saatte baðýþla, benim iþlediðim bütün suçlarý ve günahlarý,

ve gizlediðim bütün kötülükleri, yaptýktan sonra üzerini örttüðüm veya açýða çýkardýðým, gizleyip veya aþikar ettiðim cahillikleri, ve Kiramel Katibin`i (amelleri yazmakla görevli melekleri)

kaydetmelerine emrettiðin kötülükleri baðýþla! Öyle melekler ki, onlarý benim yaptýðým amellerimi zapt edip korumakla görevlendirdin, uzuvlarýmla birlikte onlarý da bana gözetleyici yaptýn; ve kendin de bunlarýn ardýndan gözetleyicim oldun,

hatta onlara ve gizli kalan þeylere bile þahid oldun, rahmetinle gizledin ve fazlýnla örttün onlarý; indirdiðin her hayýrdan ve gönderdiðin he ihsandan, yaydýðýn her iyilikten yahut daðýttýðýn her rýzktan, baðýþladýðýn günahlardan veya kapattýðýn hatalardan nasibimi arttýrmaný diliyorum.

Ey Rabbim, ey rabbim, Ey Rabbim!

Ey Mabudum, ey Seyyidim, ey Mevla`m ve ey benim Sahibim!

Ey varlýðýmý elinde tutan!

Ey zorluk ve çaresizliðimi bilen!

Ey fakirlik ve yoksulluðumdan haberdar olan!

Ey Rabbim, ey Rabbim, ey Rabbim!

Hakkýn, kutsiyetin, en yüce sýfatýn ve ismin hürmetine Sen`den dileðin þudur: Gece ve gündüzden oluþan vakitlerimi zikrinle bayýndýrlaþtýr,

ve beni kendi hizmetinde tut, ve amellerimi kendi indinde makbul buyur; öylesine ki, artýk bütün amellerim ve zikirlerim tek zikir þekline dönüþsün, ve bütün hallerim Senin hizmetinde geçsin.

Ey Seyyidim, ey güvenip dayandýðým ve ey kendisine hallerimi arz ettiðim!

Ey Rabbim, ey Rabbim, ey Rabbim!

Uzuvlarýmý hizmetin için güçlendir ve Sana yönelmemde kalbime güç ve sebat ver, ve Sen`den korkmada ve hizmetini sürdürmede bana öylesine bir ciddiyet ver ki, yarýþ meydanlarýnda Sana doðru koþayým,

ve mücadele verenler arasýnda Sana doðru hýz alayým, ve gönüllüler arasýnda Senin yakýnlýðýna gönül vereyim, ve ihlaslýlar gibi yakýnlaþayým Sana, ve yakin ehlinin korktuðu gibi korkayým Senden, ve indinde müminlerle birleþeyim.

Allah`ým! Bana kötülük yapmak isteyenin hakkýný Sen ver; bana tuzak kuran kimseye tuzak kur, ve beni, yanýnda en iyi pay alan, ve Sana göre en yakýn makama sahip olan, ve Sana hususi yakýnlýðý olan kullarýndan eyle, Gerçekten bunlara eriþmek, ancak Senin lütuf ve kereminle gerçekleþebilir.

Cömertliðin hakkýna cömert davran ve yüceliðin hakkýna teveccüh eyle bana.

Rahmetin hakkýna koru beni ve dilimi zikrine alýþtýr, ve kalbimi, kendi muhabbetine tutsak kýl, ve dualarýmý iyi bir þekilde kabul etmekle beni minnettar eyle; yanýlgýlarýmdan geç ve hatalarýmý baðýþla; muhakkak ki Sen, kullarýnýn Sana ibadet etmelerine hükmettin;

ve Sana dua etmelerini emredip, kabul etmeyi taahhüt ettin; o halde ey Rabbim! Yüzümü Sana çevirdim ve ellerimi Sana açtým; izzetin hakkýna duamý kabul eyle ve arzularýma ulaþtýr beni; fazlýn ve kereminden ümidimi kesme;

insan ve cinlerden oluþan düþmanlarýmdan koru beni. Ey çabuk razý olan! Duadan baþka bir þeye sahip deðilim, baðýþla beni; muhakkak ki sen her istediðini yaparsýn.

Ey ismi deva, zikri þifa ve itaati zenginlik olan! Sermayesi ümit ve silahý aðlamak olan bana merhamet eyle.

Ey nimetleri tamamlayýp yayan, ey zorluklarý defeden!

Ey kararlýklarda dehþete kapýlanlarýn nuru!

Ey öðretilmeden bilen! Muhammed`e ve Al-i Muhammed`e salavat gönder, ve bana da Sana yakýþtýðý þekilde muamele et.

Allah`ýn rahmeti, Peygamberine ve O`nun ehl-i beytine olsun. ve Allah`ýn sonsuz selamý onlarýn üzerine olsun.
Gönderen: 06.09.2009 - 07:16
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 727 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56235 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.