lopinavir ritonavir ivermektin stromectol kaletra generique kaletra voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » UYARILAR - DUYURULAR - YENİLİKLER » Okumayin desemde Okursunuz..

önceki konu   diğer konu
21 okunmamış mesaj mevcut (fix)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Okumayin desemde Okursunuz..
1576 Mesaj -

Allahin Selami Üzerinize Olsun Degerli kardeslerim..

Bazi kardeslerimizin gözünden kacirdigi fakat SITEMIZ icin cok mühim KURALLARIMIZ var..Bu hem bizler hemde siz kiymetli üyelerimizin huzuru icin önemli detaylar.

Site Kurallarimizdan özellikle su son günlerde dikkate alinmak istenmeyen bazi maddeleri hatirlatmak istiyoruz..
Okuyacaginizdan bilhassa uygulamaya özen göstereceginizden eminim..

Üye Kurallarý

• Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karþý, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek, forum yöneticilerini ve kullanýcýlarýný küçümser davranýþlar sergilemek uyarýsýz sistemden uzaklaþtýrýlma nedenidir.

Forum Kurallarý

• Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlarý deðiþtirme ve silme hakkýna sahiplerdir. Ayrýca gereðinden fazla uzayan veya amacýndan sapan konular kapatilabilir veya silinebilir.

• Foruma yeni bir konu baþlýðý açmadan önce o konunun Forumda mevcut olup olmadýðýndan emin olunmalýdýr. Bunun için Forumun arama özelliði kullanýlabilir. Ayni isimli veya ayný tartýþmalarý içeren konular açýlamaz. Bu þekildeki konularý yöneticiler silme veya ilgili konuya yönlendirme yetkisine sahiptir.

• Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karþý, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen, din-dil-ýrk ayrýmýna yönelik mesajlar göndermek;

forum yöneticilerini ve kullanýcýlarýný küçümser davranýþlar sergilemek uyarýsýz sistemden uzaklaþtýrýlma nedenleridir.

• Gereksiz ve forumu sohbet ortamýna dönüþtürecek veya laübali ve gereksiz mesajlar neden belirtilmeksizin silinecektir.

• Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düþünülen üyeler yöneticiler tarafýndan uyarýlýp, davranýþýn tekrarýnda sistemden uzaklaþtýrýlýrlar.

((( RAVDA.net )))

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SuMeYRa tarafından, 15.05.2009 - 15:36 tarihinde.
Gönderen: 15.05.2009 - 15:25
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
Ben söz dinlerim Okumadim sevinçli gül
Gönderen: 15.05.2009 - 15:49
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
1576 Mesaj -
Sen CaNSIN..

Güllerin hic solmasin..

Bukadar yag yeter sanirim,okumadan gecme yinede emi sevinçli

Gönderen: 15.05.2009 - 16:01
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
gül gül gül

Okudum cân ...

Gönderen: 15.05.2009 - 16:08
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
okumayýn dedin ama okudum sevinçli
hatýrlattýðýn için teþekürler
Elinize Saglik

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sevdaa1 tarafından, 15.05.2009 - 17:54 tarihinde.
Gönderen: 15.05.2009 - 17:53
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Hay ALLAH razý olsun yahu ...

Kimi arkadaþlar siteye giriyorlar benim gibi ayda bir vay ravda vay ne hallere düþmüþsün ne varsa ravdanýn halinde ,kimide forumu tam bir chat ortamýna ceviriyor demek isteniyorum ama durum bazan ortada malesef ,inþallahurahman bundan sonra ve bu uyarýdan sonra daha iyi olmaya çalýþýrýz bir cümle.....

Baki selamlar

Gönderen: 15.05.2009 - 19:21
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mercanbaba su an offline mercanbaba  
67 Mesaj -
ben modarator olsam tum kuralllari eklerdim. neden ?
cunku hic kimse bir siteye uye oluerken site kurallarini okumaz
Gönderen: 16.05.2009 - 00:06
Bu Mesaji Bildir   mercanbaba üyenin diger mesajlarini ara mercanbaba üyenin Profiline bak mercanbaba üyeye özel mesaj gönder mercanbaba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
Sumeyra bi kurali unutmus onuda ben ekliyeyim

Forumda müstehcen yazýlar, resimler yada link vermek kesinlikle yasaktýr.
Gönderen: 16.05.2009 - 00:10
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mercanbaba su an offline mercanbaba  
67 Mesaj -
yasak olmayanlari yazsaniz dahami kisa olurdu acaba diye dusunmeden de edemedim
Gönderen: 16.05.2009 - 00:18
Bu Mesaji Bildir   mercanbaba üyenin diger mesajlarini ara mercanbaba üyenin Profiline bak mercanbaba üyeye özel mesaj gönder mercanbaba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Kardeslerim uyarilar icin.
Gönderen: 16.05.2009 - 00:40
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
göz kırpma
Ravdanýn kurallarýný fazla bulanlarýn baþka hiç bir siteden haberleri olmadýklarýný düþünürüm þahsen, banladýðý üyelerine bu kadar hoþgörü gösteren, onlarca þans veren baþka site var mýdýr acaba? sevinçli
Ýyi bir hatýrlatma oldu Sumeyra Abla saðolasýn, her þeyin fazlasý da zarar tabii ki hoþgörmenin fazlasý da insanlarý lakaytlýða sürüklüyor herhalde, kurallara daha fazla hassasiyetle dikkat edilecek hepimiz tarafýndan inþaallah..gül
Gönderen: 16.05.2009 - 13:41
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Mona_Rose su an offline Mona_Rose  
374 Mesaj -
.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Mona_Rose tarafından, 12.08.2009 - 01:16 tarihinde.
Gönderen: 16.05.2009 - 22:32
Bu Mesaji Bildir   Mona_Rose üyenin diger mesajlarini ara Mona_Rose üyenin Profiline bak Mona_Rose üyeye özel mesaj gönder Mona_Rose üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hyusuf24 su an offline hyusuf24  
selamnun aleykum
2 Mesaj
biz türklerde bir özellik vardýr hani
birseye ulasmak ýstenmezse ona ulaþmadan gecemeyýz
bunun nedeni aslýnda þu olsa gerek ulaþýlmasý mumkun olan eylemleri ele gecýrmek olsa gerek
býr yandan da bu cok guzel çünkü heryerde bir bilgi kaynagý olusturmaktýr..
býr buyugumun sözu vardýr bana
oglum her iþi yap demýyorum
öðren ama iþine ne zman yararsa o zaman yaparsýnn. dýye...

inþallah yazýlanlara býrazda olsa faydalý olmusumdurr
dua ve selametle..
hyusuf
Gönderen: 22.05.2009 - 01:16
Bu Mesaji Bildir   hyusuf24 üyenin diger mesajlarini ara hyusuf24 üyenin Profiline bak hyusuf24 üyeye özel mesaj gönder hyusuf24 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
Tesekkürler
1576 Mesaj -

Ve Aleykumus Selam...

Okudugunuz icin bilcümle tesekkürlerimi arz ediyorum arkadaslar...

yasaya ve kurallara antipatisi olanlara tebessüm sevinçli

Uzun lafa gerek yok.. Özünde varsa ÖZ'ü sunmali.. yoksa bos konusulmamali...!

Dua en büyük kurtulusumuzdur...

Sevgiyle kaliniz..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SuMeYRa tarafından, 27.05.2009 - 13:09 tarihinde.
Gönderen: 27.05.2009 - 13:09
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
RE: Tesekkürler
205 Mesaj -
düsün düsün düsün

SUÇU GELÝN ETMÝÞLER,,KÝMSE GÜVEY GÝRMEMÝÞ

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son zübeyr b avvam tarafından, 31.05.2009 - 20:39 tarihinde.
Gönderen: 31.05.2009 - 20:38
Bu Mesaji Bildir   zübeyr b avvam üyenin diger mesajlarini ara zübeyr b avvam üyenin Profiline bak zübeyr b avvam üyeye özel mesaj gönder zübeyr b avvam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Yahu huzuru bozanlarýn banlanmasýna devam edilmesini istiyorum.üzüntülü
Gönderen: 28.09.2010 - 00:08
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
RE: Siteye giren Bütün Arkadaşların uyacakları Ümidiyle...
5108 Mesaj -
Aleykumisselam...

Sumeyra hanýmýn göstermiþ olduðu Uyarý ve Hassasiyetinden dolayý kendisini Tebrik ediyorum...

Siteye giren Bütün Arkadaþlarýn uyacaklarý Ümidiyle...

Kurallara Uyalým...

Uymayanlarý Uyaralým...!!!

Alıntı
Orijýnalý SuMeYRa

Allahin Selami Üzerinize Olsun Degerli kardeslerim..

Bazi kardeslerimizin gözünden kacirdigi fakat SITEMIZ icin cok mühim KURALLARIMIZ var..Bu hem bizler hemde siz kiymetli üyelerimizin huzuru icin önemli detaylar.

Site Kurallarimizdan özellikle su son günlerde dikkate alinmak istenmeyen bazi maddeleri hatirlatmak istiyoruz..
Okuyacaginizdan bilhassa uygulamaya özen göstereceginizden eminim..

Üye Kurallarý

• Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karþý, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek, forum yöneticilerini ve kullanýcýlarýný küçümser davranýþlar sergilemek uyarýsýz sistemden uzaklaþtýrýlma nedenidir.

Forum Kurallarý

• Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlarý deðiþtirme ve silme hakkýna sahiplerdir. Ayrýca gereðinden fazla uzayan veya amacýndan sapan konular kapatilabilir veya silinebilir.

• Foruma yeni bir konu baþlýðý açmadan önce o konunun Forumda mevcut olup olmadýðýndan emin olunmalýdýr. Bunun için Forumun arama özelliði kullanýlabilir. Ayni isimli veya ayný tartýþmalarý içeren konular açýlamaz. Bu þekildeki konularý yöneticiler silme veya ilgili konuya yönlendirme yetkisine sahiptir.

• Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karþý, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen, din-dil-ýrk ayrýmýna yönelik mesajlar göndermek;

forum yöneticilerini ve kullanýcýlarýný küçümser davranýþlar sergilemek uyarýsýz sistemden uzaklaþtýrýlma nedenleridir.

• Gereksiz ve forumu sohbet ortamýna dönüþtürecek veya laübali ve gereksiz mesajlar neden belirtilmeksizin silinecektir.

• Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düþünülen üyeler yöneticiler tarafýndan uyarýlýp, davranýþýn tekrarýnda sistemden uzaklaþtýrýlýrlar.

((( RAVDA.net )))

Gönderen: 28.09.2010 - 17:11
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kolye7 su an offline kolye7  
RE:
309 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Muhtazaf

Yahu huzuru bozanlarýn banlanmasýna devam edilmesini istiyorum.üzüntülü

Huzuru bozmak için fitne çýkaranýn diyede ilave etseniz daha iyi olmazmýydý Muhtazaf kardeþim. Yani o konular kalkmadan yani VAHA ve FARANDAG gibi hala burada üye olarak kalabilen ve kafalarýna uymayana her türlü aþaðýlýk üslubu kullanan kiþilerin bu siteye, bu din aðrlýklý ortama ne faydasý olduðunu ben henüz anlayamadým.

Þayet anlayabilen kardeþim varsa lütfen banada anlatsýn. Daha ülkesinin kurtuluþ deðerlerine deðil saygý göstermeyi küfretmemeyi öðrenemiyen bir insanýn dini imanýný anlayan banada anlatsýn lütfen.

Ben þahsým adýma bu baþlýðýn açýlmasýna sebep olan fitneye maalesef cevap vermek durumunda kaldýðým için üzgünüm. Fakat deðerli RAVDA yönetimini her safhada defalarca uyardým. Fakat testi kýrýldýktan sonra kýrýlanlarý süpürmeyi nedense tercih etti bu kardeþlerimiz. Canlarý sað olsun.

Ben þahsen site kurallarýný en iyi bilen kadar bilen bir üye konumundayým. Ama bunu bozabilmek için iki kiþinin ortamý bozmasýnada benim haksýzlýða tepki göstermemede aslýnda fýrsat verilmemeli ve uyarýlarýma biraz olsun kulak verilmeli idi.

Neyse artýk bunca emek iki sorunlu insanýn yaptýðý akýl almaz iþler uðruna çöpe gitti.

Umarým RAVDA yönetiminedeki kardeþlerim çok iyi bir adil düzene girdiðini düþündüðüm son bir yýl için daha yeni olumlu tavýrlar ortaya koyup, artýk bardak çanak kýrýlýp ortalýk mahvolmadan gerçek fitne sahibini yada sahiplerini önce uyarýr sonrada tabiri caizse siteden mecburi emekliye ayýrýrlar.

Tüm kardeþlerimede þunu iletmek istiyorum. Bu bizdendir bu deðildir düþüncesi Allah katýnda lanetlenmiþ bir fýrkalaþma halidir. Ne bu siteye yakýþýr, nede müslümaným diyene....

Kalýn saðlýcakla...

Gönderen: 28.09.2010 - 19:58
Bu Mesaji Bildir   kolye7 üyenin diger mesajlarini ara kolye7 üyenin Profiline bak kolye7 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
bamlanmak çözüm deyilki kardeþ baþka nickle yine girilir siteye
banlanmayý hak edenlerin konularýna cevap yazmamak zaten onu banlamak deðilmidir
o size cevap yazsa bile o kiþiyi mümkün olduðu kadar görmemeye
ve açýlan konunun dýþýna verilen cevaplarla cýkýlmazsa zannediyorum banlanacak kimse kalmaz
sitenin banlamasý çözüm deðil
önemli olan konunun dýþýna çýkýlmamasý

bazý kardeþlerim sað olsunlar bunu çok iyi beceriyorlar
konu nerden nerlere geliyor iþte bu noktada konunun özünde deðiþiklik olmadan
konuþulur ve tartýþýlýrsa o zaman kim nerde ne istiyorsa yazsýn
ben bu fikirdeyim tabi hakaret ve küfür olmadan seviyeli bir þekilde

selam ve saygýlar
Gönderen: 28.09.2010 - 22:00
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vaha1970 su an offline vaha1970  
RE:
73 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý keskinmetal

bazý kardeþlerim sað olsunlar bunu çok iyi beceriyorlar
konu nerden nerlere geliyor iþte bu noktada konunun özünde deðiþiklik olmadan
konuþulur ve tartýþýlýrsa o zaman kim nerde ne istiyorsa yazsýn
ben bu fikirdeyim tabi hakaret ve küfür olmadan seviyeli bir þekilde

selam ve saygýlar

Evet bazilari malesef hangi konu olursa olsun meseleyi hep AKP SAHABEYE getirip duruyor. Hakaretler desen diz boyu, ne babamiz kaliyor ne soyumuz. Resimleri degistirerek hakaretlerde bulunmayi marifet zanedenler var.

Alıntı
Orijýnalý kolye7
Huzuru bozmak için fitne çýkaranýn diyede ilave etseniz daha iyi olmazmýydý Muhtazaf kardeþim. Yani o konular kalkmadan yani VAHA ve FARANDAG gibi hala burada üye olarak kalabilen ve kafalarýna uymayana her türlü aþaðýlýk üslubu kullanan kiþilerin bu siteye, bu din aðrlýklý ortama ne faydasý olduðunu ben henüz anlayamadým.

DAHA 28.09.2010 ÖGLE VAKTI EGER SITEYE EKLEDIGI RESMI GÖRSEYDINIZ "HERKESTEN ÖZÜR DILEYEREK SÖYLEMEK ZORUNDAYIM" ÖGLE VAKTI kolye7 BANA HAKARET ETMEK ICIN GAYRI AHLAKI KADIN RESIMLERINI BIR KACDAKIKA SITEDE YAYINLAMISTIR: DINDEN ISLAMDAN DEM VURAN BU INSAN CARESIZ KALDIGI ZAMAN HERSEYI YAPMAYI MARIFET ZANEDIYOR

Simdikte hic birsey yapmamis gibi sucu bizlerin üzerine aliyor. Bir sahsa olan asiri muhabbettinden dolayi, o sahsi sevmeyenlere küfür, asagilamak, ailelerine dil uzatmak, gayri ahlaki bayan resimlerini sittede yayinlamak gibi sevdigi ve o sahsa asiri muhabbetinden dolayi herseyi mubah görüryor. 20-30 nickle giren bazi nickleride bayan isimlerini kullanan bu gibilerin nefret ve kinlerinden dolayi müslümanlari nefret ile yaden, sahabeye dil uzatan böyleleri iyi renting yapiyor.

BENIM IKI NICKIM VAR RAVDADA "VAHA1970, VAHA1972" HIC BIRSEY EBEDIYEN DEGIL, BU DÜNYADA MISAFIR OLDUGUM GIBI RAVDA'DA MISAFIRIM. BIR GÜN GELECEK BU DÜNYADAN BIR SEBEBLE CIKACAGIM GIBI RAVDA'DANDA BIR SEBLE CIKACAM EGER O GÜN BU GÜNSE KALBINDE ALLAH SEVGISI VICDANINDA ALLAH KORKUS AHIRETINI DÜNYAYA TERCIH ETMEYEN KARDESLERIM BENI BANLASINLAR. BÜTÜN KARDESLERIME VE BACILARIMA VARSA HAKKIMI HELAL EDIYORUM "KOLYE7 HARIC ONUNLA MAHSERDE GÖRÜSECEM" KARDESLERIM VE BACILARIMDA "KOLYE7 HARIC" HAKINI BANA HELAL ETSINLER.
ALLAH MÜSLÜMANLARI (MÜSLÜMAN GIBI GÖRÜNEN)LERIN SERINDEN KORUSUN INSAALLAH

ALLAH'IN HIDAYETI MERHAMETI HUDAYA TABI OLANLAR ÜSTÜNE OLSUN::::
Gönderen: 28.09.2010 - 22:28
Bu Mesaji Bildir   vaha1970 üyenin diger mesajlarini ara vaha1970 üyenin Profiline bak vaha1970 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
armine10 su an offline armine10  
215 Mesaj -
Zamanlý bir uyarýmý, yoksa zamaný çoktan geçtimi bilmiyorum, ama ravda da son günlerde faydasýz , seviyesiz okurken dahi utanç duyulacak türden yazýlar yazýldý. Kendini bilmez bazý kiþiler þirkle ,küfürle itham ederek kolayca ahkam kestiler.
Sümeyra kardeþim arada bir böyle kendinizi hissettirinsevinçli
Gönderen: 29.09.2010 - 00:34
Bu Mesaji Bildir   armine10 üyenin diger mesajlarini ara armine10 üyenin Profiline bak armine10 üyeye özel mesaj gönder armine10 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 872 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59598 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.