budesonide generique plaquenil generique kaletra stromectol colchicine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » NOT DEFTERi……

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
NOT DEFTERi……
Moderator

4254 Mesaj -

NOT DEFTERi………… Bismillahirrahmanirrahim...
Bildim Sen kalbimi parmaklarýnýn ucunda çeviren bildim.
Bildim beni bana býrakmayan bildim.
Bildim yokluktan varlýða erdiren bildim.
Yere göðe sýðmayan ama benim çorak gönlümü asude eden bildim.
Bildim bana Rahmetli olan bildim.Gazabýndan emin olmadýðým bildim.
Mühletin de beni edeplendiren bildim.
Ne gelirse Sen'den gelecek olan bildim.
Bildim ben sana evet evet diyenim Sen'i bildim.Bildirdiklerinle bildim.Bildim nefesini üfleyen bildim.
Beni müslüman kýlan bildim.
Beni salihlerin arasýna kat bildim. Bildim nefsimi einde tutan bildim.Bildim bildirdiðin için bilenim bildim.Bildim aczimin ufkunu bildim.Bildim yarattýðýna mühleti Hüseyni bir inkilaba dönmesini dileyen bildim. Bildim sabr-ý cemili bol olan,bildim bana acýyan. Bildim gurbetimi kurbetine döndüren bildim.Bildim vuslatý mý þeb-i aruz kýlan bildim.Bildim kalbimi rýzana ram kýlan bildim.Bildirdiklerini bildim,bildirmediklerini bildim.Bildim Ýzzet sahibi olan dilencin olmak þerefim bildim. Bildim Ýzzetin hakkýna,en güzel isimlerin hakkýna beni asumana yolculuða çaðýran bildim. Bildim yolculuðumu arzdan arþa,arþtan ferþe tebdil eden bildim.Bildim maralý vurmaya yelteneni,o maralla vuran bildim.Avcýyý av,avý avcý yapan bildim.Züleyha'yý cemale,Yusuf'u celale ram eden bildim.Mecnun'u leyla'dan Mevla'ya döndüren bildim Sen'i. Sen Alemlerin Rabbisin bildim,ben ise Sen'den gayrý herþeyden müstaðni olmamý istediðinim bildim.

Sevgili not defterim...
Gönül isterdi ki bir asude bahçe olaydý da,dostlara rayihalar sunaydý bu dil-hun olan sine.Ýsterdi ki,bir bahçivan olaydý da,en güzel gülünün gözlerinin önünde solmasýna feryad edeydi.Dilerdi ki,gönlü güzel olanýn güzelliði ile dil-þad olaydý.Lâkin feryada bile takati olmayan bir acziyetin gamý sarmýþken gönül ufkunu,deðil mesrur etmeyi bir gönül bahçesini;ayakta durmaya takati yok belki bu mehcurun. Yalnýzlýk ufkunun belki de en güzel rengi,renginizin onlar tarafýndan algýlanamamasýdýr belkide.Onlar için sadece bir O sunuzdur.Alelade bir O tanýmý yeter sizin için Onlar adýna.Bakmayýn onlar diye tanýmladýðýma.Onlar,keyfiyet deðil,belki kemiyet olma mesabesindedir.Yüzler ,binler gibi...Sýradanlýðýnýz o düzeydedir ki,bazen tanýmlamalar aciz kalýr yürekler de sizi,belki bir sýfýr hükmü konur hakkýnýzda.O mu, O bizden deðil ki,sözü anlatýr onlarda ki özünüzü...
Yalýn ve ýssýzdýr dünyanýz...
Yalýnýzsýnýzdýr...
Yalýnsýnýzdýr...
Ama yalansýz ve riyasýz bir yalýn ve ýssýzlýktýr payýnýz...
Ah keþke...Bazen ah keþkeler sarar dünyanýzý.Ben de Onlar gibi olsam der ve hüzünlenirsiniz.Sýradanlýða talip bir berduþ misali.Ah keþke...! Dönmez diliniz meramýnýzý anlatmaya bir dosta,yetmez feryadýnýz kendinizi kabul ettirmeye en yakýnýnýza;lâkin bilirsiniz bir dinleyen vardýr her zaman sizi;sinelerin gizlediði en esrarlý tarafýna nüfuz eden bir Kerim(C.C) ve Hakim olan Allah...Dua et ey kulum .Ben dualara icabet edenim der.Rahmanýn kulu olmaya layýksa nedamet ve piþmanlýðýnýz...Ne olur bizi affet...Ey Secdelerin Rabbi bizi affet...Secdeleri kýl sýðýnaðýmýz...Bizi Sensiz,bizi secdesiz, bizi dilsiz,bizi eminsiz býrakma; Ya Rabbim... Yâ Rabbî! Duâ ve yakarýþlarýmýzda sana lâyýk olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuþ isek, o kelimeleri sen ýslâh et ve duâmýzý kabul buyur. Çünkü sözlerin hâkimi ve sultaný ancak sensin.
AMÝN VELHAMDULÝLLAHÝ RABBÝLALEMÝN...

Sevgili Not Defterim...
Uzun zamandýr hep tasavvurun da zorlandýðým bir açmazým olan yol ve yolcuyu düþünürdüm.Kimdir yolcu,hangi yolun yolcusu olmasý istenmiþtir.Gaip aleminden zahire avdeti ne için ,kim için,hangi vuslata dairdir.Þeb-i aruz nedir...Þems kimdir...Pervane olan can mý ,canan mýdýr...Yanan mý yakýndýr,yakýlan mý ?
Arzu edilen bir seyyah misali bilinmeyenlere doðru serseri bir sergüzeþt mi;bildirileni bilme adýna hicret mi ?Avdetimiz öze mi , köze mi ?Bilmediklerimizi en ince ayrýntýlarýyla bilen Rabbim,bizleri meçhule giden bir gemi de býrakma.Nuh(A.S) gemisinde sakin olan ve kalpleri sükunet ile tanýþan kullarýndan eyle... Bilmediklerimizi bize bildiren üstadlarýmýzýn varlýðý ile onurlandýran bir yolcu hikayesi...
Ey nefsim hitap sanadýr...
Yollar, Ah bu yollar Üveys-i Karani’nin, Cüneyd-i Baðdadi’nin, Beyazid-i Bestami’nin, Hallac-ý Mansur’un, Abdülkadir Geylani’nin, Ahmet Rufai’nin, Muyiddin-i Arabi’nin, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin, Bahaeddin Nakþibend’in, Ýmam-ý Rabbani’nin, Halid-i Baðdadi’nin, Hacý Bektaþ-ý Veli’nin, Hacý Bayram-ý Veli’nin, Akþemseddin’in, Aziz Mahmud Hüdayi’nin, bütün bu hazretlerin ve onlara baðlýlarýn ve daha nice ulularýn yollarý.
Bu yollar ki, gidip gidip Ana Yol’la birleþirler. Ana Yol’da toplaþýrlar ve Tek Yol olurlar. O yol ki, imamlarýn, sahabelerin, peygamberlerin ve Büyük Peygamber’in yoludur. O yol ki Kur’an Yoludur, Hakikat Yolu’dur. Hakikat uygarlýðý olan Ýslam’ýn yoludur. O yol ki, Allah Yoludur. Her insanýn mizaç damarýndan geçen bu yollar! Kaný süte çeviren, sütü bala döndüren, balý kevsere dönüþtüren bu yollar.
Ah, bu yollar! Aklýn, mecnunluðun, meczupluðun ötesinde bu yollar.
Seher sarhoþluðu yollarý.
Miraç gülleriyle donatýlmýþ, ruhuna Sidretül Münteha kokularý sinmiþ bu yollar. Vecd yollarý. Aþk yollarý. Gözün kaymadýðý bu yollar, gönlün bulanmadýðý bu yollar.
Þiirin sözü, semanýn raksý, orucun açlýðý aþtýðý yollar. Sohbetin çileyle pekiþtiði, ruh direncinin riyazetle saðlamlaþtýðý, kalbin ruhla desteklendiði, ruhun sýrla aydýnlandýðý, gecenin gündüze döndüðü, gündüzün güneþleþtiði bu yollar. Ah, yollar, bu yollar! Yalnýzlýkta topluluk içindeymiþ gibi, toplulukta yalnýzmýþ gibi, sýlada garip, gurbette sýladaymýþ gibi olanlarýn yollarý. Erlerin, erenlerin, pirlerin yollarý. Mesnevi’nin, Manevi’nin, ilahilerin, na’tlarýn, Mektubat’larýn, Risale’lerin yollarý. Kýldan ince, kýlýçtan keskin bu yollar. Bu dünyada Sýrat’tan haber veren, haber olan bu yollar. Þeytaný taþlama yollarý, bu yollar. Çöllerden geçirip Kabe’ye ulaþtýran bu yollar. Kýyametten alamet bu yollar. Mahþere pencere bu yollar. Ah, yollar, bu yollar! Ruhun arýnma yollarý. Uyarýþ ve uyarýlýþ, muþtulanma ve muþtulama yollarý. Tanýk olunma ve tanýk olma yollarý. Cihadýn bin bir türlüsünün yollarý. Þeytana matem, nefse imtihan, gönle bayram olan bu yollar. Gerçek kiþiliðe ermek için benlik pürüzlerinin ortadan kaldýrýldýðý bu yollar. Ýnsan için cehennemi þerha þerha yarýp cennete yol açan bu yollar. Ýnkar Kýzýldenizini ikiye bölüp inanç Tur-ý Sina’sýna erdirecek Musa’nýn Asasý yollar. Ölüyü dirilten Ýsa nefesi yollarý. Allah’ý gören Ulu Peygamber’in izi olan bu yollar. Kandil kandil ýþýklanan bu yollar. Türbe türbe aydýnlanan bu yollar. Gökte uçan kuþlarýn saf saf geçiþi gibi zikir halkalarý olan bu yollar. ALLAH yolunda fikir halkalarý olan bu yollar. Dostluk ve barýþ, hakký teslim yollarý. Tanrý’dan razý olma ve Tanrý razýlýðý yollarý. Nefsi ruha, ruhu hakikata adama ve kurban verme yollarý. Eleþtiriden özeleþtiriye, bunalýmdan sükunete çýkma yollarý. Ah, yollar, bu yollar! Ne kadar uzakta görünürler, ama ne kadar yakýndýrlar. Ýnsana þahdamarý kadar yakýn bu yollar. Haraplýktan sonra mamurluk, yýkýlmaktan sonra yapýlma, hastalýktan sonra þifaya erme, tutsaklýktan sonra kurtulma, öldükten sonra dirilme yollarý. Mutlak Ýrade önünde küçük iradelerin baþ kesip erdiði büyük irade yollarý. Ahlakýn en güzeli için örnek alma ve örnek olma yollarý. Bütün yaratýklara þefkat, merhamet ve sevgi ile bakan sultanlarýn yollarý. Uhrevi alemin Süleyman mührünü taþýyan bu yollar. O mührü Mekke ve Medine’den alýp Kudüs’e, Þam’a, Baðdat’a, Konya’ya, Diyarbekir’e, Bursa’ya, Ýstanbul’a varmaya giden bu yollar. Ahiret damgalý, kýyamet aþýlý þehirler doðuran bu yollar. Kýyýlarýnda cennet üzümlerinin ve narlarýnýn, Ahiret hurmalarýnýn aðaç aðaç, dal dal sallandýðý, muþtu çiçeklerinin yaprak yaprak parladýðý bu yollar. Ne kadar taþlýk ve sert görünürler, ama ne kadar yumuþaktýrlar. Ab-ý Hayat, Tuba ve Hýzýr yollarý. Her umut kesilen yerde kaybolmuþken yeniden beliren yollar. Ayaða kalkýþ yollarý, diriliþ yollarý, bu yollar. Ah, yollar, bu yollar! Rabbim yolumuzu sýrat-ý müstakim üzre kýl.Her daim gönlümüze baðlý olsun akýl.Bizi bize býrakma,Sen'den Sana sýðýnýrýz.

Ey Rabbim
AFFINLA YEÞERT KALBÝMÝ
Beni kalbimin ellerine býrakma
Ya Rabbi
KALBÝM KÝ KÖRDÜR
istediðinden gayrýsýna Ýstediðinin hayýr mý yoksa þer mi olduðuna
Beni kalbimin ellerine býrakma
Ya Rabbi..
Kalbimin elinden çektim çekeceðimi yýllarca
Þimdi dönüp içimde bir karanlýk görüyorsam Ve bu karanlýðýn korkusuyla AYDINLIK SandIGIM HER KÜÇÜK YILDIZBÖCEÐÝNE KOÞUYORSAM
Bunu acizliðimin duasý say Ya Rabbi Cahilliðimi baðýþla Ve ihtiyacý neyse onunla nimetlendir kalbimi Gözümün pýnarýnda her daim yaþ hazýr bekliyor. Yürek sanki bir açýk yara, ne deðse sýzým sýzým sýzlýyor.
Caný yanýnca feryad ediyor insan Caný yanýnca yanýnda kim varsa ona uzanýyor Þifa senin elindedir Ya Rabbi.
Yanlýþ adreslerden çevir adýmlarýmý DENENMÝÞ YALNIÞLARLA YENÝDEN YALNIÞA DÜÞÜRME BENÝ..
Ben külhanbeyi cümlelerini çok kurdum Külhanbeyliðine soyunup Kul olduðumu hatýrladýðým yollarda çokça yoruldum Þimdi birkaç hayat yaþamýþçasýna yorgun Birkaç hayat yaþamýþçasýna bitiksem Suçlu aramaya ne hacet Suçlusu benim Ben hem kendi hayatýmýn
HEM YÝTÝRDÝÐÝM ZAMANIN KATÝLÝYÝM. Þimdi ben adýna herþeyimi tüketmiþ kapýnda duruyorum Bir aralasan rahmet perdeni diye dua dua bekliyorum Ne hakkým var istemeye ne yüzüm biliyorum Lakin senin keremine sýnýr konmaz. Senin rahmetin öyle bir deryadýr ki Benim günahlarým ona bent olmaz.
Affet Ya Rabbi Affýnla yeniden yeþert kalbimi Affet Ya Rabbi
ÝSRAF ETMEME ÝZÝN VERME KENDÝMÝ.. AMÝN...

ALINTI

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Muhtazaf tarafından, 08.05.2009 - 14:21 tarihinde.
Gönderen: 08.05.2009 - 14:20
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 771 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60829 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.