generique stromectol ivermectin fluvoxamine generique rhinocortlopinavir ritonavir cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » SENİN OKŞADIĞIN O SAÇLARI KESTİRDİM

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
mechullerdeki-gül su an offline mechullerdeki-gül  
SENİN OKŞADIĞIN O SAÇLARI KESTİRDİM
21 Mesaj -
Bir yurt talabesidir Abdurrahman.Çalýþkanlýðýyla,oturup kalkmasýyla,kýlýk kýyafetiyle herkese örnek olacak vasýflar
taþýmaktadýr.Fakat her nasýlsa o günlerde saçlarý bir öðrenci için dikkat çekecek kadar uzamýþtýr.
Yurttaki belletmen aðabeyleri ile anne baba nasýl olsa kestirir diye bir þey demezler.Fakat saç uzadýkça uzar.Bir gün yurttaki müdür muavini çaðýrýr Abdurrahmaný:
-
-
-
-Abdurrahman saçlarýný kestir artýk,epey uzadý.Bir yurt talebesi için bu saçlar epey uzun.Anlaþtýk deðil mi? Sorusuna Abdurrahman kafasýný iki yana sallayarak sessizce hayýr cevabýný verir.Müdür yardýmcýsý,zaten yarýn izne gidecek,babasý kestirir diye düþünür ve fazla üstelemez.
Abdurrahman o gün izne gider.Babasý ile müdür yardýmcýsý önceden görüþmüþtür.Babasý yemekten sonra:

-Oðlum,caným evladým!Saçlarýný yarýn kestirelim,deyince babasýný hiç kýrmayan o munis çocuk:

-Hayýr olmaz babacýðým,deyip koþarak odasýna kapanýr.Anne ve baba þaþkýn þaþkýn birbirlerine bakakalýrlar.
Ertesi gün saçlarýný kestirmeden öylece yurda gider Abdurrahman.müdür bey onu çaðýrýr ve biraz sert konuþur:

-Yarýn kestir saçlarýný,der ve Abdurrahman,baþý önde
müdüriyetten çýkar.Yataðýna yatar ve göz yaþlarý içinde
sabahlar.

Sabah aynanýn karþýsýna geçer ve:
-Seni benden ayýramazlar,ayrýlmam senden diye saçlarý ile
konuþur.
Okul çýkýþý yurda deðil evine gider.Annesi,hiç beklemediði
oðlunu karþýsýnda görünce meselinin halledilmediðini anlar:

-Caným evladým,seni ne kadar sevdiðimizi biliyorsun.Ne olursun
beni kýrma,kestir saçlarýný,kestir yavrum der.Annesinin aðlamaklý konuþmasý karþýsýnda Abdurrahman:

-Cennet ayaklarýnýn altýnda olan annem,caným kadar sevdiðim babam,bir aðabeyim kadar sevdiðim belletmenim,bizleri evlatlarý kadar seven yurt idarecilerim,bir anlasanýz.Ben sizleri kýramam ama beni bir anlasanýz...
-Evladým niye kestirmiyorsun saçlarýný,niçin kestirmek
istemiyorsun?
-Söyleyemem anne,kestirmek istemiyorum.
-Oðlum,hadi kestir gel saçlarýný da yurda gidelim.Sonra yurttan
kýzarlar.Bizleride daha fazla üzme.

Abdurrahman,çaresizlik içinde gider berbere,kestirir
saçlarýný.Kesilen saçlarý da berberde býrakmaz,yanýna alýr.Evden
annesi ile beraber yurda giderler.Mesele hallolmuþtur.
yaklaþýk bir ay sonrasýdýr.Müdür yardýmcýsý,geceleyin talebelerin defter ve kitaplarýný kontrol etmektedir.Sýra
Abdurrahman'ýn eþyalarýný kontrole gelince,kitaplarýnýn birinin
sayfalarýný çevirince gördüðü manzara karþýsýnda þaþkýna döner. Çünkü kesilen saçlar kitabýn arasýndadýr.Bir talebenin saçýna bu kadar deðer vermesini anlayamaz müdür yardýmcýsý.Ama dikkat edince saçlarýn altýnda bir yazý görür,okumaya baþlar:

"Caným annem ve babam,çok deðerli yurt idarecimin baskýsý olmasa bu saçlarýmý kestirmezdim.Onlar bilmiyorlar,ben de
söylemedim.Yoksa,rüyamda Peygamber efendimizin (s a v) okþadýðý o saçlarý,ömür boyu kestirmezdim...

AFFET YA RASULALLAH SENÝN OKÞADIÐIN O SAÇLARI KESTÝRDÝM...affet
beni,affet,affet!".......
Gönderen: 08.05.2009 - 10:05
Bu Mesaji Bildir   mechullerdeki-gül üyenin diger mesajlarini ara mechullerdeki-gül üyenin Profiline bak mechullerdeki-gül üyeye özel mesaj gönder mechullerdeki-gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Anlamli bir Ani öyle bir rüyada ben görsem bende kesmezdim Gül kokulu Peygamberim...
Elinize Saglik Kardesim

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Muhtazaf tarafından, 08.05.2009 - 10:44 tarihinde.
Gönderen: 08.05.2009 - 10:31
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ReYYaN su an offline ReYYaN  
288 Mesaj -
SubhanAllah....
Gönderen: 08.05.2009 - 10:59
Bu Mesaji Bildir   ReYYaN üyenin diger mesajlarini ara ReYYaN üyenin Profiline bak ReYYaN üyeye özel mesaj gönder ReYYaN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
elinize saðlýk çok güzel bi yazýydý
Te$ekkürler
Gönderen: 08.05.2009 - 20:11
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
seyyahekim su an offline seyyahekim  
211 Mesaj -
Firakýnla kavrulur çölde kum taneleri
Ahularýn içinde sevdan akkor gibidir
Erdemin, bereketin doldurur haneleri
Sensiz hayat topraðýn sýrtýnda ur gibidir
Þemsiyesi altýnda yürürsün bulutlarýn
Sensiz, yükü zehirdir en güzel imbatlarýn

Devlerin esrarýný aynalara sorsaydým
Çözülürdü zihnimde buzlanmýþ düþünceler
Okþadýðýn bir parça kumaþ da ben olsaydým... (nurullah gençgöz kırpma

Gönderen: 08.05.2009 - 23:53
Bu Mesaji Bildir   seyyahekim üyenin diger mesajlarini ara seyyahekim üyenin Profiline bak seyyahekim üyeye özel mesaj gönder seyyahekim üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 894 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60347 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.