ivermectin kaletra lopinavir ritonavir ivermectin ivermektin aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Allah ı c.c Zikretmenin Karşılığı

önceki konu   diğer konu
15 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Allah ı c.c Zikretmenin Karşılığı
Moderator

4254 Mesaj -
Allah ý c.c Zikretmenin Karþýlýðý
Adamýn biri her zaman "Allah Allah" diye zikreder bu zikirden dolayý aðzý bal yemiþ gibi tatlanýrdý.

Bir gün þeytan gelip :

- "Ne durmadan Allah Allah deyip duruyorsun bunca zamandýr Allah demene karþýlýk bir kerecik olsun Allah (c.c) "lebbeyk kulum." dedi mi sana... Hiç sende utanma sýkýlma yok mu? Daha ne kadar Allah deyip duracaksýn?" dedi.

Bunun üzerine adam utandý sýkýldý zikri býraktý. Gönlü kýrýlmýþ bir halde yattý uyudu.

Rüyasýnda Hz. Hýzýr'ý gördü. Hýzýr ona :

- "Neden yaptýðýn güzel iþi terk ettin "Allah Allah" diye zikretmeyi býraktýn." dedi.

Adam :

- "Yaptýðým onca zikre karþýlýk verilmedi. "lebbeyk-buyur-" sesi gelmedi. Kapýdan kovulmaktan korktum." dedi.

Bunun üzerine Hz. Hýzýr :

- "Senin Allah demen, Allah'ýn (c.c) lebbeyk kulum - buyur kulum - demesidir. Allah (c.c) isminin zikrini herkese nasip eder mi, bunu sana nasip etmesi az þey mi?. dedi."
Gönderen: 26.03.2009 - 00:01
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
tabikide çok þey

Elinize Saglik Te$ekkürler abi
Gönderen: 26.03.2009 - 00:04
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Cümlemizden
Gönderen: 27.03.2009 - 15:17
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
:( ağlar ağlar

Allah u ekber..
O ki kalpleri evirip cevirendir.. kalplerimiz gül bahcesi olsun insaAllah..
Gönderen: 31.03.2009 - 02:37
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hüzünlü_gurbet su an offline Hüzünlü_gurbet  
138 Mesaj -

Gönderen: 31.03.2009 - 09:28
Bu Mesaji Bildir   Hüzünlü_gurbet üyenin diger mesajlarini ara Hüzünlü_gurbet üyenin Profiline bak Hüzünlü_gurbet üyeye özel mesaj gönder Hüzünlü_gurbet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
KALBÝ TEMÝZLEMENÝN YOLU ZÝKRULLAH'TIR..

Allah Razı Olsun Elinize Saglik
Gönderen: 31.03.2009 - 18:41
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

4254 Mesaj -
Zikredelimki sükrümüzü eda edelim.
Cümlemizden Kardeslerim
Gönderen: 31.03.2009 - 22:01
Sleep su an offline Sleep  
Allah ı c.c Zikretmenin Karşılığı
84 Mesaj -
Elinize Saglik
Gönderen: 07.04.2009 - 11:16
Bu Mesaji Bildir   Sleep üyenin diger mesajlarini ara Sleep üyenin Profiline bak Sleep üyeye özel mesaj gönder Sleep üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

4254 Mesaj -
Sizdende Kardesim

Ýnsan niçin yaratýldý vazifesi nedir ?

Ýmam-ý Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
Bütün varlýklarýn hülasasý, özü olan insan, eðlence için, oyun için, yiyip içmek, gezmek, yatmak keyf sürmek için yaratýlmadý. Kulluk vazifelerini yapmak için, Rabbine itaat, tevazu, kuvvetsizliðini, ihtiyacýný göstermek, Ona sýðýnmak ve yalvarmak için yaratýldý.

Muhammed aleyhisselamýn bildirdiði ibadetlerin hepsi, insanlara faydalý þeylerdir. Ýnsanlara yaradýðý için emredilmiþtir. Yoksa, hiçbir ibadetin Allahü teâlâya faydasý yoktur. Candan teþekkür ederek, minnet ile ibadet yapmalý, tam teslim olarak emirleri yapmaya ve yasaklardan kaçýnmaya çalýþmalýdýr. Allahü teâlâ hiçbir þeye muhtaç olmadýðý halde, kullarýný, emir ve yasaklar vermekle þereflendirdi. Her þeye muhtaç olan, biz kullarýn, bu büyük ihsana, bol bol teþekkür etmemiz, bunun için de, emirleri yapmaya candan sarýlmamýz gerekir.

Allahü teâlâ, her þeyin sebepsiz, þartsýz, maliki, hepimizin sahibidir. Bütün insanlar, Onun kullarýdýr. Kullarýna verdiði her emri ve her þeyi istediði gibi kullanmasý, hep yerindedir ve faydalýdýr. Bunda, zulüm olamaz. Memurlar âmirlere, kullar sahiplere emirlerin, iþlerin sebebini soramaz. Akla uygun, bundan daha açýk bir þey yoktur.

Bütün insanlarý Cehenneme koyup, sonsuz azap yapsaydý, kimin bir þey söylemeye hakký olabilirdi? Çünkü, kendi yarattýðý, yetiþtirdiði mülkünü kullanýyor. Baþkasý yok ki, onun mülküne tecavüz olsun ve zulüm denilebilsin. Halbuki, insanlarýn kullandýðý, öðündükleri mallar, mülkler, hakikatte onlarýn deðil, hepsi, Onundur. Bizim bunlara el uzatmamýz, karýþmamýz, hakikatte zulümdür. Allahü teâlâ, bu dünyanýn düzeni için ve bazý faydalara yol açmasý için, bunlarý bize mülk kýlmýþ ise de, hakikatte hepsi Onundur. O halde, bizim bunlarý, asýl sahibinin mubah ettiði, izin verdiði kadar kullanmamýz yerinde olur.
[Bugün bile, Allahü teâlâyý inkâr eden, Ýslamiyet’i beðenmeyen, cahilliðin verdiði cesaret ve taþkýnlýkla öðünen cemiyetlerin, Allahü teâlânýn emirlerinden çoðunu benimsedikleri göze çarpýyor. Bütün insanlarýn, din ahlakýndan uzaklaþtýkça, geçimsizlik, sefalet, iþkence, sýkýntý ile kývrandýklarý görülüyor. Fen aletleri, medeni vasýtalar, akýllara hayret verecek þekilde, ilerlediði halde, dünyadaki huzursuzluðun, insanlýktaki sýkýntýnýn azalmadýðý, arttýðý, ibretle görülüyor.
ALINTI
Gönderen: 08.04.2009 - 00:13
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
çok güzel allah bizleride zikredenlerden eylesin inþaallah
gül gül gül gül
gül gül Elinize Saglik gül gül
gül gül Te$ekkürler gül gül
Gönderen: 08.04.2009 - 22:06
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

4254 Mesaj -
Sizdende gül gül gül gül gül Kardesim
Gönderen: 09.04.2009 - 01:39
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
AMÝN.... Allah Razı Olsun Te$ekkürler
Gönderen: 09.04.2009 - 17:29
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

4254 Mesaj -
Bil mukabil Kardesim

Allah'ý özleyen kullar
...
"Ahbar-ud Davud " isimli esere göre ulu Allah (C.C.) Hz. Davud (A.S) 'a söyle vahyetti:

«— Yâ Davud! Daha ne zamana kadar hep cenneti düsünecek ve bana karsi özlem duymaya talip olmayacaksin?»

Hz. Davud (A.S), Ulu Allah (C.C) 'a: «seni özleyenler kimlerdir» diye sorar.

Allah (C.C) ona söyle cevap verir:

"Beni özleyenler, her türlü kederden arindirip saflastirdiklarim, benden çekinmeleri için ikaz ettiklerim ve kalblerinde bana bakabilecekleri delikler açtiklarimdir.

Ben onlarin kalblerini kendi avucuma alarak göge çikaririm, sonra da seçkin meleklerimi çagiririm. Hepsi hemen önümde secdeye kapanirlar. Onlara derim ki: «ben sizi bana secdeye varasiniz diye degil, benim özlemim ile yananlarin kalplerini size göstereyim ve sizinle onlara iftihar edeyim diye çagirdim« Çünki yeryüzü halkina günesin aydinlik saçtigi gibi beni özleyenlerin kalbi de gökte meleklerime isik saçar.

Ey Davud! Ben, özlemlilerimin kalbini hosnutlugumdan yaratarak öz nurumla besledim, onlari kendime söz arkadasi olarak seçtim. Yer yüzüne onlarin vücûdlari araciligi ile bakarim. Kalblerinde bakislarini bana ulastiran bir yol açtim. Bana karsi duyduklari özlem günden güne artar.»

Hz. Davud (A.S.) «yâ Rabb 'i, sevgililerini bana göster» der.

Bunun üzerine ulu Allah (C.C.) ona söyle buyurur:

Yâ! Davud Lübnan dagina var. Orada genc, ihtiyar ve orta yaslilardan meydana gelen on dört kisi var. Yanlarina varinca benden onlara selâm söyle ve onlara de ki. Rabb 'iniz size söyle diyor:

«Benden istediginiz bir sey var mi? Siz benim arinmis dostlarimsiniz ve sevdiklerimsiniz. Sizin sevinmenize bende sevinirim muhabbetinize kosarim.»

Hz. Davud (A.S), bu grubun yanina varinca onlari bir pinarin basinda Allah (C.C) 'in ululugu hakkinda düsünceye dalmis olarak bulur. Hz. Davud (A.) 'u görünce ondan uzak kalmak için yerlerinden siçrayip kalkarlar. Bu sirada Hz. Davud (A.S) onlara der ki: «Ben Allah (C.C) 'in size gönderdigi bir elciyim. Rabb 'inizin buyrugunu size bildirmeye geldim.»

Bu sözleri duyunca yönlerini Hz. Davud (A.S) 'a çevirirler. Kulaklarini ona dogru vererek bakislarini yere çevirirler. Hz. Davud (A.S) onlara «ben size Allah (C.C) tarafindan elçi olarak geldim. O - size selam söylüyor ve söyie buyuruyor:

«— Bir arzunuz yok mu? Bana seslenir misiniz ki, sesinizi ve sözünüzü duyayim. Siz benim seçkin dostlarim ve yakinlarimsiniz. Sizin sevinciniz beni de sevindirdigi için sizi hosnut etmeye derhal yönelirim. Müsfik, yumusak kalbli bir anne çocugu üzerine nasil titrerse size her an öyle bakarim.»

Bu sözleri duyunca hepsinin gözleri yasardi ve yaslari süzülerek yanaklarina indi.

En yaslîlari konusarak "Sübhaneke, sübhaneke (seni noksan sifatlardan tenzih ederim, seni noksan sifatlardan tenzih ederim). Biz senin zavalli kullariniz. Atalarimiz da senin zavalli kullarin idi. Bizi afveyle, ömrümüzün su anina kadar kalblerimiz sana zikretmekten bir an bile geri kalmadi. " der.

Arkasindan bir digeri de söz alarak «sübhaneke, sübhaneke. Biz senin zavalli kullariniz ve senin zavalli kullarinin çocuklariyiz. Binaneleyh aramizdaki muhabbete hüsnü nazar ederek bize minnet buyur der.

Bir baskasi, süphaneke, süphaneke biz senin kullarin ve kullarinin çocuklariyiz. Sen bizim kendi umurumuza dair bir hacetimiz olmadigini bilirken. Duaya cüret edebilir miyiz, sen bize yolunda devami nasip et. Bununla bize olan bagisini tamamla der.

Arkadasin bir baskasi söze girerek «biz senin rizanin pesinde gerektigi sekilde kosamiyoruz. Cömertligin sayesinde bu konuda bize yardim eyle» der.

Arkasindan bir digeri söz alarak: «Bizi bir damla bel suyundan (meniden) yarattin, bize buna ragmen ululugunu düsünebilme yetenegini bagisladin. Senin ululuguna dalanlar, celâlini düsünenler konusmaya cür 'et edebilirler mi? Nuruna yaklasmamizi istedikten sonra senden ne istemeye dilimiz varabilir ki?» der.

Arkasindan söze giren bir digeri «sevdiklerine olan bagislarinin bollugu. dostlarina yakinligin ve saninin ululugu celâliyle sana dua etmekten dillerimiz acizdir.» der.

Arkasindan bir baskasi söz alarak «Kalblerimizi seni zikretmeye yönelten, sirf seni düsünebilmeye yatkin bir gönül anligi kazanmamizi saglayan sensin. Sana sükür hususundaki yetersizliklerimizi afveyle» der.

Arkasindan söze giren bir baskasi «dilegimizi sen bilip duruyorsun, bu dilek sadece senin vechine bakabilmektir.» der.

Arkasindan bir baskasi söz alarak: «Köle efendisine karsi nasil cür 'et edebilir? Madem ki, öz cömertliginin eseri olarak bize dua etmeyi emrettin. Gökyüzünün karanlik katlan arasinda sana ulasabilmek için bize yolumuzu aydinlatacak isik da bagisla» der.

Arkasindan bir digeri söze girerek: «ibadetlerimizi kabul buyurmani ve her zaman sana ibadet etmeyi bize nasip eylemeni dileriz»

Arkasindan söz alan bir baskasi «baskalarindan farkli olmamizi saglayan üzerimizdeki nimetlerini tamama erdirmeni dileriz» der.

Arksindan bir digeri söz alarak «yarattiklarin arasinda hiç bir seye ihtiyacimiz yok. Yalniz bize cemalinin vechini görebilmeyi bagisla» der.

Arkasindan dile gelen bir digeri: «arkadaslarimdan ayri olarak senden gözümü dünyaya ve dünyalilara karsi kör eylemeni ve kalbimi Âhiretten baska hiç bir sey ile ilgilenmez kilmani dilerim» der.

Arkasindan bir baskasi söz alarak «ey sani yüce ve ulu Allah (C.C) 'im! Dostlarimi sevdigini artik kesinlikle ögrendim. Bize kalbimizin senden baska her sey ile ilgisini keserek sirf senin ile ilgilenmesini bagisla» der.

Lübnan dagindaki on bes Allah (C.C) sevgilisinin bu cevaplan üzerine ulu Allah (C.C.) Hz. Davud (A.S) vasitasiyle onlara söyle vahyetti:

"Söylediklerinizi duydum, isteklerinizi kabul ettim. Simdi biribirinizden ayrilin, simdi herkes kendine bir sigmak bulsun. Ben sizin iie aramdaki perdeleri kaldiracagim, böylelikle celâlime ve nuruma bakacaksiniz.»

Hz. Davud (A.S): «yâ Rabb 'i, bunlar ne sayesinde senin katinda bu yüksek dereceyi kazandilar» diye sorar.

Ulu Allah (C.C.) ona su cevabi verir:

«— Bu dostlarim, nail olduklari bu mertebeye benim hakkimda iyi düsündükleri için, dünyadan ve dünyalilardan uzak durduklari için. benim ile basbasa kalip bana yalvardiklarindan dolayi ulasmislardir.

Bu mertebeye ancak dünya ile dünyalilardan terkederek, onun ile ilgili hiç bir seyi diline almayanlar, beni bütün yarattiklarina tercih ederek kalbini sirf bana ayiranlar varabilir.

Böyle kullanma ben de bagisimla yönelerek nefsini diger her türlü ilgiden alikorum, nihayet onun ile aramizdaki perdeyi kaldirarak herhangi bir seye bakar gibi beni görmesini saglarim. Her an ona kerametimi göstererek onu vechimin nuruna yaklastirirm. Eger hasta olacak olsa müsfik bir anne çocuguna nasil bakarsa ben de ona öyle bakarim. Eger susayacak olsa beni zikretmenin tadini taddirarak onu suya kandiririm.

«Ey Davud! Bütün bunlari ona yapinca nefsini dünyaya ve dünyalilara karsi körelterek, hiç birini sevmemesini saglarim. Bütün ilgisi her an sirf bana yönelir, bana bir an önce kavusmayi diler. Oysa ki, ben onun canini almayi istemem. Cünki o varliklarim arasinda bakislarimin yeridir. Ne o benden baskasini görür ve ne ben ondan baskasina bakarim.

«Ey Davud, benim böyle bir kulumu görsen, nefsi erimis, vücûdu süzülmüstür. Fakat benim zikrimi duyunca kalbi hoplar ve azalari kanadlanir. Onun ile meleklerime karsi övünürüm. Gök halki onu görünce benden daha çok çekinir ve daha çok ibadet etmeye yönelirler.

Ey Davud! izzetim ve celâlim hakki için böyle kulumu cennetime oturtacak ve kendisine cemâlimi gösterip hosnutlugunu ve hosnutlulugunun da ötesini saglayarak özlemini dindirecegim!

Kalplerin Keþfi / Ýmam Gazali
Gönderen: 09.04.2009 - 18:24
kemalat su an offline kemalat  
22 Mesaj -
Te$ekkürler
Gönderen: 09.04.2009 - 20:14
Bu Mesaji Bildir   kemalat üyenin diger mesajlarini ara kemalat üyenin Profiline bak kemalat üyeye özel mesaj gönder kemalat üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

4254 Mesaj -
Cümlemizden
Gönderen: 10.04.2009 - 00:01
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 747 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59019 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.