chloroquine ivermectine kaletra generique stromectol kamagra aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » YAŞLANINCA ZOR GELİR

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
YAŞLANINCA ZOR GELİR
875 Mesaj -
Abdullah ibni Amr radýyallahü anhüma anlatýyor:

Babam beni Kureyþ kabilesinden soylu bir kadýnla evlendirmiþti.

Her zaman geliniyle ilgilenir, ona benim hakkýmda sorular sorardý.

Bir defasýnda eþim onun bir sorusuna, ''Abdullah çok iyi bir koca! Onunla evlendiðimizden bu yana yataðýmýzda yatmadý, henüz bana elini sürmedi'' diye cevap vermiþ.

Benim bu halim uzun süre devam edince, Babam, Resul-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem'e meseleyi anlatmýþ.

O da, ''Abdullah'ý bana getir!'' buyurmuþ.

Hz.Peygamber'le görüþtüðümüzde, ''Nasýl oruç tutuyorsun?'' diye sordu.

Ben de ''Hergün'' dedim.

''Kur'an'ý nasýl hatmediyorsun?'' diye sordu.

''Her gece''

''Böyle yapma. Bazen oruç tut, bazen tutma; gece hem uyu, hem de kalkýp namaz kýl. Þüphesiz senin üzerinde vücudunun hakký vardýr, eþinin hakký vardýr, ziyaretçilerinin hakký vardýr. Her ay üç gün oruç tut, ve Kur'an'ý her ay bir defa hatmet!''

''Ey Allah'ýn Elçisi! Bunun daha çoðunu yapmaya gücüm yeter.''

''Öyleyse haftada üç gün oruç tut!''

''Daha fazlasýný yapabilirim.''

''Pekala, bir gün oruç tut, iki gün tutma!''

''Ama bunu daha çoðunu yapabilecek güçteyim.''

''Öyleyse bir gün oruç tut, iki gün tutma; oruçlarýn en faziletlisi olan Davud Peygamberin orucu böyledir. Bir de Kur'an-ý Kerim'i haftada bir hatmet! Elbette sen bilmiyorsun; belki de ömrün uzun olur, bunlarý yapamazsýn.''

Resul-i Ekrem iþte böyle söylemiþti.

Ah! Keþke onun bana verdiði izni kullansaymýþým!

Þimdiyse yaþlandým ve zayýf düþtüm.
......
Buhari, Fezailü'l-Kur'an 34, Savm 55-59, Enbiya 37; Müslim, Sýyam 181-193; Ebu Davud, Þehru Ramazan 8; Savm 53; Nesai, Sýyam 76-80; Ahmed b. Hanbel, Müsned, II, 159.
Gönderen: 30.08.2008 - 20:18
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 796 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57571 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.