lopinavir ritonavir ivermectin ivermektine generique colchicine dexamethasone oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » KİTAP & DERGİ » Tavsiye; Hekimoğlu İSMAİL | Minyeli Abdullah

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Tavsiye; Hekimoğlu İSMAİL | Minyeli Abdullah
178 Mesaj -

Adam yanýyor!
Minye yanýyor, Abdullah bir baþka yanýyor…
Minye almýþ kucaðýna batý kültürünü sarýla sarýla yanýyor, Abdullah buna karþý ne yaparým diye yanýyor.. Minye farkýnda deðil belki ne, nasýl oluyor? Ama Abdullah herþeyin farkýnda! Abdullah yalnýzca aynaya bakmýyor aynanýn arkasýnýda görüyor. Peygamberimizin söylediði gibi “Ahir Zamanda Din Ateþtir” Almýþ eline ateþi Abdullah yanýyor, yanýyor… Abdullah herþeyde Allah’ý bulup O’nu herkesle paylaþýyor..

Abdullah!
Sýrtýna alýyor dinsizin yükünü taþýyor onun parasý ile islamiyete talebe okutuyor! Abdullah köprü altýnda kuru ekmek yiyor, okuttuðu talebesinin dedesi yemeðin üstüne çay içiyor!

Adam yanýyor!
Hizmet aþký ile cayýr cayýr yanýyor bu alevi Allah aþký kasýrgalar gibi kuvvetlendiriyor! Abdullah korkmuyor! Yarýn ne olurum demeden hizmet ediyor ediyor ediyor… Abdullah bir çeþitten fazla yemekte yemiyor… Ama Müslümanlar bir birine ziyafet veriyor…

Adam Allah aþký ile yanýyor!
Dine hizmet eden yayýnlardan alýp kahvelere, tren istasyonlarýna býrakýyor… Olaki bir kardeþ istifade eder bir sözden…

Abullah’ý anlatmak la bitmez… Hekimoðlu nun o mutevazi anlatýmý ile daha bir tatlanan ve akýcýlýk kazanan Minyeli Abdullah Samimi Müslümanlýðýn nasýl olacaðýna dair ders veriyor…

Müslümanlýðý 5 þart ile kalýplara sokanlara da Abdullah’ýn okuttuðu talebelerin birinin dedesinin þu sözleri yetiyor…

“Seksen senelik bir ömrü boþuna tüketmiþim. Ýslamýn beþ þartýný yapmakla iþ biter derdim. Namazda okunan ayetleri anlamamýþým. Ayetlerdeki emirlere uymamýþým. Þimdi Mýsýr’da yýkýlan Ýslam dininin suçlularýndan biride benim. Yarýn Allah bana dese: “Benim dinim yýkýlýrken sen neredeydin?” “Namaz kýlýyordum” desem, mahiyeti anlaþýlmayan namaz ha!.. Onu tutar yüzüme çarpar” [ sayfa: 69 ]

Ýþte böyle…
Ölünün kýrýk kolunu tedavi etmeyi býrakalým…
Kendimize bakalým…
Ýslam’ý anlayalým…
O’nu samimi bir þekilde yaþayalým…

Mesut ÇELÝK
Hekimoðlu ÝSMAÝL / Minyeli Abdullah
http://www.SendenKalan.net
Gönderen: 10.07.2008 - 00:24
Bu Mesaji Bildir   SendenKalan üyenin diger mesajlarini ara SendenKalan üyenin Profiline bak SendenKalan üyeye özel mesaj gönder SendenKalan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 581 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ferdülislam (108), sunniit (59), kadirbey (62), busra12 (32), melisatek (32), hüzünlüköprü (36), ramazan294 (35), nisa88 (36), ervam (57), Allah 1 (47), saime86 (38), batu39 (51), Abdurrahman Gör.. (61), fatihulu24 (30), Zeynep_85 (39), ferhatb (51), GuVeNN (46), safiye55 (35), azra16 (44), ahmed86 (38), mürsid (37), mekin (43), tohurter (54)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57140 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.