ivermectine generique stromectol ivermektin generique rhinocortivermektin cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » Kestim yüreğimin bileğini...

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Kestim yüreğimin bileğini...
41 Mesaj -

Ýçimdeki karanlýðý büyütüyorum herkesten gizleyerek

Kestim yüregimin bilegini..

ruhum kara teslim..

üþüyorum ...

Açtýðýn derinliði saklamak için kendimden, daha büyüðünü esir ediyorum içimde

Tutunacak dallarýmý çoktan kýrdýn..

Þimdi söyle..

Söyle

Dinliyorum ...

Zamanýn öyle bir yerine geldim ki artýk geriye dönüp eski anlarý yaþamak mümkün deðil. Öyle bir kaymýþýz ki zamanýn boþluðunda neyi nereye koysak uyuþmuyor, uymuyor.

Kelimeler yetersiz geliyor anlatmaya. Koþar adým ilerliyoruz zamanýn ardýndan, sanki tutabileceðiz de kýyýsýndan, çýrpýnýyoruz iþte.

Kelimelerin zincirlerini kýrýp doyasýya yazmak istiyorum ama olmuyor be hayat!

Yazamýyorum iþte. Sanki elim, ruhum, kalbim demirden zincirlerle baðlanmýþ, prangalar vurulmuþ her bir uzvuma…

Yüreðimin kýyýsýndaki o küçücük çýrpýntýlarý ortaya çýkarsam belki eski ben oluvereceðim. Körelmiþ duygulara esir olmaktan kurtulacaðým. Yalnýzlýðýn o dayanýlmaz acýsýný sileceðim ruhumdan. Neden? Neden hayat böyle hep acýmasýz? Neden zehrini hep benim içime akýtýyor? Yapmak istediklerimi ne zaman yapacaðým? Ne zaman içimde bulunan çýrpýnýp duran o kuþu serbest býrakacaðým?

Býrakmalýyým...

Aslýnda þu anda ne istiyorum biliyor musun? Sahil kenarýna gidip çay ve simit yemek. Sadece gecelerin beni göreceði ve yalnýzca martýlarýn tanýklýk edeceði bir sahile. Artýk rüzgarda savrulan yaprak olmak istemiyorum, rüzgar olmalýyým, yaðmur damlalarýnýn vurduðu küçük pencere olmak istemiyorum, yaðmur olmalýyým ve bir melodi gibi özgürcesine yaðmalýyým dünyaya. Belki de sevdiðinin saçlarý arasýnda süzülüp dudaklarýna düþmek ve ölümsüzlüðe kavuþmak…

Keþke martýlar kadar sýnýrsýz olsam, sýnýrlarý tanýmasam. Çirkin sesimle haykýra haykýra þarký söylesem, denize, göðe, yeryüzüne, daða, taþa, topraða..

Anlýyor muyum kendimi, ya da anlatabiliyor muyum içimden geçenleri bir çýrpýda. Çýkarabiliyor muyum o doyumsuz ezgileri ruhumun derinliðinden. Dökebiliyor muyum hissettiklerimi bir çay kývamýnda bu kaðýda…

Ýþte en büyük benim o zaman. Rüzgarým, yaðmurum, martýyým,

Ve bir mavinin içinde kaybolan küçücük dalgayým. Yaþamanýn sebebini sorsalar mavi derdim. Mavi deniz, mavi gökyüzü ve mavi bir çift göz.

Her þey bundan ibaret þu kocaman dünyada baþka neyin önemi var ki…

Gönderen: 08.07.2008 - 00:18
Bu Mesaji Bildir   HaNýMeLi üyenin diger mesajlarini ara HaNýMeLi üyenin Profiline bak HaNýMeLi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 679 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59360 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.